Menu
Your Cart

قرص آنتی اکسیدان

توضیحات دسته‌بندی

قرص آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان چیست و چرا باید مصرف شود؟

آنتی اکسیدان ها موادی هستند که وجود آنها برای بدن بسیار ضروری است زیرا این مواد رادیکالهای آزاد تولید شده در بدن را از بین می برند و از بروز بیماری های مختلف جلوگیری به عمل می آورند. در واقع، رادیکال آزاد به مولکول یا قطعات مولکولی گفته می شود که در خارجی ترین لایه خود دارای الکترون جفت نشده هستند و با دیگر اتم ها و مولکلوها واکنش نشان می دهند تا به حالتی پایدار برسند. این رادیکالها در روند فرآیندهای فیزیولوژیک بدن به وجود می آیند.

پیروی از رژیم غذایی مناسب آنتی اکسیدان های مورد نیاز بدن را تامین می کند. علاوه بر رژیم غذایی مناسب، انواع قرص آنتی اکسیدان نیز وجود دارند که این مواد ضروری را به بدن می رسانند و از بروز اختلال در ارگان های بدن جلوگیری به عمل می آورند.  عوامل متعددی سبب بروز رادیکالهای آزاد در بدن می شوند. برخی از این عوامل به شرح زیرند:

  • آلودگی هوا،
  • استرس،
  • سیگار،
  • مصرف نوشیدنی های الکلی

آنتی اکسیدانها از فرآیند اکسیداسیون سلولها جلوگیری به عمل می آورند. آنها در منابع غذایی متفاوتی یافت می شوند و هر یک کارکرد ویژه ای در بدن دارند. در کنار منابع غذایی، انواع قرص آنتی اکسیدان نیز وجود دارد که توصیه می شود با تجویز پزشک مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که بدن شما آنتی اکسیدانها را به خوبی جذب نمی کند و یا رژیم غذایی شما حاوی مواد لازم نیست باید از انواع قرص آنتی اکسیدان استفاده کنید.

آنتی اکسیدان های قوی

همانطور که پیشتر بدان اشاره کردیم پیروی از رژیم غذایی سالم بهترین روش برای تامین نیاز بدن به آنتی اکسیدانهاست. مواد غذایی زیادی وجود دارند که حاوی آنتی اکسیدان هستند و مصرف آنها مزایای زیادی بر سلامتی دارد. منابع حاوی آنتی اکسیدان های قوی شکلات تلخ، پیکن، بلوبری، توت فرنگی، آرتیشو، گوجی بری، تمشک، کلم کالی، کلم قرمز، لوبیا، جغندر و اسفناج هستند. در کنار این مواد طبیعی، انواع قرص آنتی اکسیدان با برندهای مختلف وجود دارند که نیاز بدن را تامین می کنند و از بروز مشکلات و بیماری ها جلوگیری به عمل می آورند.

شکلات تلخ

شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدان است و مزایای زیادی بر سلامتی دارد. این ماده به کاهش و درمان التهاب در بدن کمک می کند و با از بین بردن رادیکالهای آزاد خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

پیکن

پیکن نوعی آجیل است که در مکزیک و آمریکای جنوبی رشد می کند. این ماده حاوی چربی سالم، کالری بالا و آنتی اکسیدان است و به سلامتی بدن کمک می کند. همچنین با مصرف انواع قرص آنتی اکسیدان می توانید نیاز بدن را به این مواد حیاتی تامین کنید.

بلوبری

بلوبری میوه ای سرشار از آنتی اکسیدان است و از ضعف عملکرد مغز در سنین بالا جلوگیری به عمل می آورد. این میوه خوش طعم کلسترول خون را کاهش می دهد و از بروز بیماری های قلبی جلوگیری به عمل می آورد. همچنین این ماده دارای خاصیت ضد التهابی است. اگر رژیم غذایی شما حاوی آنتی اکسیدان کافی نیست بهتر است از انواع قرص آنتی اکسیدان برای تامین این مواد در بدن خود استفاده کنید.

توت فرنگی

این میوه سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان است. مصرف توت فرنگی کلسترول خون را پایین می رود و همین امر سبب می شود خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش پیدا کند.

آرتیشو

آرتیشو یا کنگر فرنگی رادیکالهای آزاد بدن را از بین می برد و از بروز بیماری های کبدی، یرقان، سرطان و دیابت نوع دو جلوگیری به عمل می آورد. برای ارتقا سلامتی بدن نیز می توانید از انواع قرص آنتی اکسیدان (با مشورت پزشک) استفاده کنید.

گوجی بری

این میوه در طب چینی مورد استفاده قرار می گیرد و قدمتی 2000 ساله دارد. این میوه از پیری پوست جلوگیری به عمل می آورد و خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را کاهش می دهد. در کنار این مواد مصرف انواع قرص آنتی اکسیدان نیز این اطمینان را حاصل می کند که بدن آنتی اکسیدان مورد نیاز را جذب می کند.

تشمک

تمشک حاوی ویتامینها و آنتی اکسیدانهای مورد نیاز بدن است. تمشک میوه ای ضد سرطان، ضد بیماری های قلبی و ضد التهاب است و استرس را کاهش می دهد.

کلم کالی و کلم قرمز

این مواد طبیعی برای حفظ سلامتی بدن بسیار مفید هستند و هر دو منبع خوبی از آنتی اکسیدان به شمار می روند. کلم کالی به حفظ سلامت استخوان و افزایش کارکرد سلولی کمک می کند. کلم قرمز از بروز بیماری قلبی جلوگیری به عمل می آورد و ماده ای ضد سرطان است. این ماده به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک شایانی می کند. بهتر است با مراجعه به پزشک میزان آنتی اکسیدان موجود در بدن را بسنجید و در صورت کمبود از انواع قرص آنتی اکسیدان استفاده کنید.

لوبیا و چغندر و اسفناج

لوبیا، چغندر و اسفناج سرشار از آنتی اکسیدان هستند. لوبیا به کاهش التهاب در بدن کمک می کند و از بروز انواع سرطان مانند سرطان سینه، مثانه و کلیه جلوگیری به عمل می آورد. چغندر خطر ابتلا به سرطان کلون را کاهش می دهد و سیستم گوارش را تقویت می کند. همچنین ماده ای موثر برای جلوگیری از التهاب آرتروز است. اسفناج نیز ماده موثری برای سلامتی بدن و تقویت سیستم ایمنی است.

لیست کامل انواع قرص آنتی اکسیدان

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم مواد غذایی زیادی وجود دارند که به تامین آنتی اکسیدان در بدن کمک می کنند. در کنار این مواد انواع قرص آنتی اکسیدان نیز وجود دارند که می توانند کمبودهای بدن را جبران کنند. در اینجا لیست کاملی از محبوبترین مکملهای حاوی آنتی اکسیدان را به شما ارایه می دهیم:

در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است، بهتر است قبل از مصرف انواع قرص آنتی اکسیدان با پزشک و یا داروساز مشورت کنید.

آنتی اکسیدان ها برای پوست

همانطور  که تا بدینجا بدان اشاره کردیم رادیکال های آزاد باعث  بروز بیماری های مختلفی در بدن می شوند و اثرات منفی بر پوست دارند. این رادیکالها چین و چروک پوست را افزایش می دهند و سبب بروز پیری پوست می شوند.

پیری پوست نوعی بیماری پوست است که طی آن چین و چروکهای فراوانی بر روی پوست به وجود می آیند و کلاژن سازی دیگر به درستی صورت نمی گیرد. در نتیجه پوست انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و آثار پیری بر روی آن مشخص می شود.

آنتی اکسیدان هایی که برای پوست مفید هستند ویتامین E، C و سلنیوم هستند. این مواد بر تقویت سیستم ایمنی بدن نیز اثر می گذارند و از بروز بیماری در ارگان هایم مختلف بدن از جمله پوست جلوگیری به عمل می آورند.

همانطور که می دانید ویتامین c ویتامینی بسیار مفید و حیاتی برای بدن است. این ویتامین از بروز بیماری های زیادی مانند آب مروارید، بیماری های قلبی و انواع سرطان ها جلوگیری به عمل می آورد. این ویتامین ماده ای ضد چروک است و با از بین بردن رادیکالهای آزاد پوست اجازه نمی دهد پوست در معرض پیری و چروکیدگی قرار گیرد. پرتقال منبع بسیار خوبی از این ویتامین است. اگر به ویتامین c دسترسی ندارید می توانید قرص آنتی اکسیدان ویتامین c را به رژیم غذایی خود بیافزایید.

ویتامین E ویتامین دیگری است که خواص شگفت آوری بر سلامتی دارد

این ویتامین همانند ویتامین c از بروز سرطان جلوگیری به عمل می آورد. این ویتامین رطوبت مورد نیاز پوست را تامین می کند و با از بین بردن رادیکالهای آزاد پوست از آسیب به پوست جلوگیری به عمل می آورد. غلات سبوس دار و اسفناج منابعی سرشار از ویتامین E هستند. اگر این ویتامین در رژیم غذایی شما وجود ندارد می توانید از قرص آنتی اکسیدان ویتامین E استفاده کنید.

سلنیوم ماده معدنی است و منبع مفیدی برای تامین آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن به شمار می رود. این ماده معدنی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و استرس را کاهش می دهد. سلنیوم روند پیری سلولها از جمله سلولهای پوست را متوقف می کند. تخم مرغ گوشت مرغ و قرمز و غلات سبوس دار حاوی این ماده معدنی هستند.

در کنار رژیم غذایی سالم، مصرف انواع قرص آنتی اکسیدان از پیری پوست جلوگیری به عمل می آورد.

مکمل های آنتی اکسیدان محبوب برای پوست به شرح زیر هستند:

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را برای شما فراهم ساخته است تا از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید و محصولات دارویی و انواع قرص آنتی اکسیدان مورد نیاز خود را تنها با یک کلیلک سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

برند: هلث اید | Health Aid مدل: Health Aid Vitamin C 100 mg
قرص جوشان ویتامین c هلث ایدقرص جوشان ویتامین c هلث اید مکملی منحصر به فرد برای تقویت سیستم ایمنی و محافظت از سلامت عمومی بدن است. این مکمل حاوی 1000 میلی گرم ویتامین c است.نقش ویتامین C بر سلامتیویتامین c یا اسیدآسکوربیک ویتامینی ضروری برای بدن است و تاکنون مزایای زیادی از این ویتامین در منابع علمی ..
31,000 تومان
برند: گلدن لایف | Golden Life مدل: Golden Life Co Enzyme Q10 100mg
قرص کوآنزیم کیوتن گلدن لایفقرص کوآنزیم کیوتن گلدن لایف انرژی بدن را در سطح مطلوبی نگه میدارد و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت پوست و سلامت عمومی بدن می‌شود.کوآنزیم کیوتن چه نقشی در سلامت بدن دارد؟یوبی کینون یا کوآنزیم کیوتن ترکیبی ویتامینی یا شبه ویتامین است. این ماده مانند سایر ویتامین‌ها ب..
65,500 تومان
برند: گلدن لایف | Golden Life مدل: Golden Life Co Enzyme Q10 30mg
قرص کو آنزیم کیوتن 30 میلی گرم گلدن لایفقرص کوآنزیم کیوتن 30 میلی گرم گلدن لایف انرژی بدن را در سطح مطلوبی نگه میدارد و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت پوست و سلامت عمومی بدن می‌شود.کوآنزیم کیوتن چه نقشی در سلامت بدن دارد؟یوبی کینون یا کوآنزیم کیوتن ترکیبی ویتامینی یا شبه ویتامین است. این ما..
78,500 تومان
برند: رازک | Razak مدل: Razak Cystine B6 zinc 60 Tab
قرص سیستین ب6 زینک رازک قرص سیستین ب6 زینک رازک مکملی منحصر به فرد برای رشد و تقویت مو است. این قرص علاوه بر بهبود ریزش مو در ترمیم ناخنهای حساس و شکننده نیز بسیار مفید است. این محصول، حاوی ال- سیستین، ویتامینB6، آرژنین و روی است.تاثیر زینک بر سلامت مو و ناخنزینک یا روی ماده‌ای اساسی در بدن انسان اس..
59,000 تومان
برند: آلگومد | Algomed مدل: ALGOMED CALCIUM + D
قرص آلگومد کلسیم + ویتامینD   آلگومد کلسیم + ویتامینD  از محصولات خانواده آلگومد است که علاوه بر داشتن مقادیر بالایی از ویتامین ها به ویژه ویتامین B12 و D3 و املاح ضروری برای بدن، بطور اختصاصی جهت تامین نیاز روزانه  بدن به کلسیم فرموله شده است. این مکمل حاوی 400 میلی گرم کلسیم در ..
138,000 تومان
برند: اشبال شیمی | Ashbal Chemi مدل: Ashbal Chemi Spiruvit (ARTHROSPIRA PLATENSIS)
اسپیروویت (اسپیرولینا پلاتنسیس) یک ریزجلبک سبز-آبی است که به عنوان یک ماده پر ارزش غذایی شناخته می شود. بیشتر از ۵۰ درصد اسپیروویت را پروتئین تشکیل می دهد و علاوه بر آن، مواد معدنی و ویتامین های زیادی را هم در خود جای داده است. اسپیرولینا پلاتنسیس تاکنون به درمان و پیشگیری از بیماری های زیادی کمک کر..
141,700 تومان
برند: برونسون | Bronson مدل: Bronson Vitamin E 1000 iu 100 softgels
 ویتامین ها بر اساس حلالیت آن ها در آب و یا در چربی به دو گروه تقسیم می شوند، ویتامین های محلول در چربی و ویتامین های محلول در آب. ویتامین E یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است، روند جذب ویتامین های محلول در چربی مشابه جذب چربی هاست، بنابراین عوامل مؤثر در جذب چربی ها در جذب ویتامین ها..
216,000 تومان
برند: آلگومد | Algomed مدل: Algomed Forte
قرص آلگومد فورتآلگومد فورت محصولی از خانواده آلگومد است که حاوی 60 قرص 575 میلی گرمی است. این مکمل به عنوان یک منبع طبیعی و کامل از مواد و ترکیبات مورد نیاز جهت خونسازی در بدن  و تامین نیازهای بدن به ویتامین‌های ب9 و ب12 و ویتامین ث به شمار می رود. وجود ویتامین ث در این مکمل به جذب آهن کمک می ک..
122,000 تومان
برند: رازک | Razak مدل: razak curcumin 30 cap
کپسول کورکومین رازک کپسول کورکومین رازک یک آنتی اکسیدانی قوی است و مهمترین اثرگذاری آن بهبود درد و رفع التهاب مفاصل است.کورکومین چیست؟کورکومین  عصاره خشک ریشه گیاه زردچوبه است. زرد رنگ بودن زرد چوبه به علت وجود این ماده است که خواص آنتی اکسیدانی قابل توجهی دارد و در خنثی کردن راد..
32,700 تومان
برند: برونسون | Bronson مدل: Bronson Gentle Iron with Vitamin C
قرص ویتامین سی با آهن برونسون پیوسته رهشقرص ویتامین سی با آهن برونسون پیوسته رهش، از ویتامین ث و عنصر معدنی آهن تهیه شده است. مصرف این مکمل موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان کمخونی می شود.نقش ویتامین ث و آهن  بر سلامتیویتامین ث ویتامینی ضروری برای بدن است که باید روزانه و از طریق مواد غذایی مص..
49,100 تومان