Menu
Your Cart

قرص دیابت

توضیحات دسته‌بندی

قرص دیابت

دیابت چیست؟

دیابت نوعی بیماری است که در آن توانایی بدن در سوزاندن قند برای تولید انرژی تحلیل می رود. تحقیقات صورت گرفته در کشور آمریکا نشان می دهند که سالانه نزدیک به 200 هزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به  بیماری دیابت جان خود ر از دست می دهند.

انواع قرص دیابت برای درمان و جلوگیری از پیشرفت این بیماری وجود دارد که پزشکان این داروها را با توجه به نوع بیماری تجویز می کنند.

بیماری دیابت سبب بروز بیماری های دیگری نظیر بیماری های قلبی، نارسایی کلیه، از دست دادن بینایی و قطع اندام می شود. به همین دلیل چک آپ سالیانه سبب می شود از وضعیت سلامتی خود مطلع شوید و در صورت ابتلا به این بیماری پیشرفت آن را در مراحل اولیه کنترل کنید.

نحوه استفاده قرص دیابت

در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است که انواع قرص دیابت که برای بیماران دیابتی تجویز می شوند، باید طبق دستور العمل مصرف شوند. در غیر اینصورت این بیماری کنترل نمی شود و وارد مراحل پیشرفته و خطرناک می شود.

در بدن انسان هورمونی به نام انسولین وجود دارد. این هورمون سبب می شود که گلوکز وارد سلولها شده و در آنجا به انرژی تبدیل شود. افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند مشکلاتی در ترشح یا کارکرد هورمون انسولین در بدن دارند. انسولین در بدن این افراد به اندازه کافی تولید نمی شود و یا اختلالی در کارکرد آنها وجود دارد. در نتیجه میزان گلوکز در خون بالا می رود.

قرص دیابت دارویی است که برای کنترل گلوکز خون و جلوگیری از بالا رفتن آن در بدن تجویز می شود به همین دلیل این دارو باید به موقع مصرف شود تا از بالا رفتن گلوکز در خون جلوگیری به عمل آورد.

بیماری دیابت انواع مختلفی دارد که به صورت زیر طبقه بندی می شوند:

  • دیابت نوع 1
  • دیابت نوع 2
  • دیابت دوران بارداری

دیابت نوع 1 چیست؟

گاهی سلولهای لوزالمعده توانایی تولید هورمون انسولین در بدن را ندارند و این هورمون را تولید نمی کنند. اگر این مشکل در بدن رخ دهد سبب بروز بیماری می شود که به عنوان بیماری دیابت نوع یک شناخته می شود. معمولا افراد زیر 30 سال به این بیماری دچار می شوند. علت دقیق این بیماری هنوز به طور کامل مشخص نیست. اما مواردی مانند حمله ویروسی به پانکراس و اختلال در سیستم ایمنی بدن می توانند سبب بروز این بیماری شوند. همچنین بیماری دیابت یک بیماری ارثی است و احتمال انتقال آن در میان اعضای یک خانواده وجود دارد.

قرص دیابت به کنترل این بیماری کمک زیادی می کند. اگر از بیماری دیابت نوع یک رنج می برید بهتر است این داروها را طبق دستور العمل و سر زمان مشخص مصرف کنید.

علایم ابتلا به این بیماری در افراد متفاوت است. شایع ترین علایم بدین شرحند: احساس تشنگی، خستگی مداوم، گرسنگی غیر طبیعی، تکرر ادرار، کاهش وزن و تغییر خلقیات.

در صورت بروز هر یک از این علایم سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید و قرص دیابت را که برای شما تجویز می شود به دقت مصرف کنید.

بیماری دیابت نوع 2 چیست؟

این نوع بیماری در افراد بالای 30 سال رخ می دهد و به آن دیابت بزرگسالی نیز می گویند. در این  بیماری بدن توانایی تولید هورمون انسولین را دارد اما این هورمون به خوبی در بدن کار نمی کند. در نتیجه قند خون افزایش پیدا می کند. دلایل مختلفی وجود دارند که سبب بروز این بیماری در فرد می شوند. همانطور که پیشتر بدان اشاره کردیم بیماری دیابت یک بیماری ارثی است. همچنین افرادی که اضافه وزن دارند نیز در خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع دو قرار دارند. رژیم غذایی نامناسب مانند مصرف غذاهای آماده و فست فود نیز زمینه ساز ابتلا به این بیماری است.

در صورت ابتلا به این بیماری علایمی در بدن  به وجود می آیند. این علایم بدین شرحند:

  • تکرر ادرار
  • تغییر خلقیات
  • بی حسی و مور مور شدن انگشتان دست
  • اختلال در بینایی
  • به وجود آمدن زخم و بهبود نیافتن زخم های بدن

در صورت بروز هر یک از این علایم سریعا به پزشک مراجعه کنید و قرص دیابت را که برای درمان شما تجویز می شود با دقت فراوان مصرف کنید. همچنین اگر اضافه وزن دارید و به این بیماری مبتلا شده اید باید وزن خود را کاهش دهید. اینکار اثر زیادی در کنترل بیماری دیابت نوع دو دارد.

دیابت و دوران بارداری چگونه است؟

بارداری مرحله حیاتی در زندگی هر زنی است که باید توجه ویژه ای بدان داشته باشد. سلامت مادر در این دوران بر سلامت نوزاد نیز اثر می گذارد.

در دوران بارداری جفت در رحم مادر هورمون‌هایی را ترشح می‌کند که  منجر به افزایش قند خون در بدن مادر می شود.  لوزالمعده برای کنترل این هورمونها به اندازۀ کافی انسولین تولید می‌کند. اگر این اتفاق نیافتد و لوزلمعده نتواند به اندازه کافی انسولین تولید کند، سطح قند خون مادر افزایش می‌یابد. در نتیجه منجر به بروز بیماری دیابت در دوران بارداری می‌شود. 

اگر مادری در این دوران به دیابت مبتلا شود، باید حتما به پزشک مراجعه کند  و با مصرف قرص دیابت و پیروی از دستورات پزشک قند خون خود را کنترل کند تا سلامت خود و نوزاد را حفظ کند.

لیست کامل از انواع قرص دیابت

انواع قرص دیابت برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری و کنترل بیماری دیابت وجود دارند که باید پزشک متخصص آنها را تجویز کند و سپس بیماری اقدام به مصرف آنها کند. لیست این داروها به شرح زیرند:

قرص قند

همانطور که در توضیح انواع بیماری دیابت بدان اشاره کردیم عدم ترشح و یا کارکرد درست هورمون انسولین سبب می شود گلوکز در خون افزایش یابد و همین امر سبب بالا رفتن قند در خون می شود. اگر قند خون کنترل نشود آسیب های جبران ناپذیری را به ارگان های بدن از جمله چشم وارد می کند و خطر قطع عضو افزایش پیدا می کند. با پیدایش اولین علایم بیماری دیابت سریعا به پزشک مراجعه کنید تا تحت درمان قرار بگیرید. هرگز درمان خود را بعد از بهبود علایم قطع نکنید.

انواع قرص دیابت و یا قرص قند برای کنترل این بیماری وجود دارند که باید با دستور پزشک مصرف شوند.

برخی از این قرصها بدین شرح هستند:

داروی گیاهی قند خون

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت برای درمان بیماری خود به استفاده از داروی گیاهی قند خون روی می آورند. داروهای گیاهی داروهای بسیار مناسبی برای کنترل قند خون هستند. محبوب ترین داروهای گیاهی قند خون دم کرده گزنه، چای سبز، عدس الملک، پسیلیوم یا اسفرزه، خار مریم، سیاه گیله ( که تنها در جنگلهای تالش و نواحی مرطوب رشد پیدا می کند)، شنبلیله، خیار تلخ، پیاز و سیر  هستند که به کاهش و کنترل قند خون کمک می کنند.

ماده موثر سیلی مارین درگیاه خار مریم به کاهش قند خون کمک زیادی می کند. مصرف عصاره گیاه سیاه گیله سه بار در روز بسیار موثر است. پودر دانه شنبلیه باید در آب خیسانده شود و ناشتا مصرف شود. خیار تلخ حاوی موادی شبیه انسولین است. ترکیبات فعال گوگردی مانند آلیل پروپیل دی سولفید و اکسید آلیل دی سولفید در سیر و پیاز به کاهش خون کمک می کنند. داروی گیاهی قند خون باید طبق دستور العمل مصرف شود. از مصرف خودسرانه و بیش از اندازه مکملهای گیاهی به شدت بپرهیزید.

در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است که داروهای گیاهی هرگز نباید بدون مشورت با پزشک متخصص مصرف شوند. همچنین نباید به دلیل مصرف داروهای گیاهی، مصرف انواع قرص دیابت را کنار بگذارید. اگر بیماری دیابت را جدی نگیرید و بدان توجه نداشته باشید این بیماری بسیار خطرناک می شود و خطر مرگ برای فرد مبتلا وجود دارد.

بهترین دارو درمان قند خون

بسیاری از افراد به دنبال بهترین دارو برای درمان قند خون هستند. بیماری دیابت بیماری است که سلامتی بدن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل در صورت بروز اولین علایم از ابتلا به این بیماری باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. بهتر است بدانیدپیروی از رژیم غذایی سالم بهترین دارو درمان قند خون است. غذا نقش بسیار مهمی در کنترل بیماری دیابت دارد.

در کنار رژیم غذایی سالم، استفاده از انواع قرص دیابت که پزشک برای شما تجویز می کند می تواند به درمان این بیماری کمک کند. در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است که بهترین دارو درمان قند خون برای هر شخص متفاوت است. ابتدا باید نوع بیماری تشخیص داده شود، سپس مشخص گردد که بیماری در چه مرحله ای است و سپس دارو تجویز گردد.

بنابراین پزشک بهترین شخصی است که می تواند به شما برای درمان بیماری دیابت کمک کند. در صورت بروز علایم این بیماری به پزشک مراجعه کنید و از دستورات او به دقت پیروی کنید. همچنین  قرص دیابت را که با توجه به نوع بیماری شما تجویز می شود سر وقت مصرف کنید و بدانید این دارو بهترین دارو درمان قند خون شماست!

داروی جدید درمان قطعی دیابت

داروی جدید درمان قطعی دیابت خبری مسرت بخش است که امید می رود به زودی خبر آن اعلام گردد. قرن 21 قرنی است که شاهد پیشرفتهای زیادی در علم پزشکی بوده ایم و بسیاری از بیماری هایی که تا 50 سال پیش درمانی نداشتند اکنون به خوبی قابل درمان هستند. اخیرا تحقیقات جدیدی بر روی درمان بیماری دیابت و انواع قرص دیابت انجام شده اند تا داروی جدید درمان قطعی دیابت را تولید کنند. نتایج این تحقیقات حاکی از این هستند که به زودی این دارو تولید می شود.

به طور مثال تحقیقات پزشکی توانسته اند داروی گلوکان را تولید کنند. این دارو، دارویی برای درمان قطعی هیپوگلیسمی (افت شدید قند خون در اثر بیماری دیابت که باعث حملات مغزی و قلبی می شود) است. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و به زودی شاهد داروی جدید درمان قطعی دیابت خواهیم بود.

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستری امن و اینترنتی این امکان را برای تمامی خریداران محترم فراهم ساخته است تا محصولات دارویی و انواع قرص دیابت خود را به صورت آنلاین سفارش دهند و درب منزل تحویل بگیرند.


برند: او پی دی فارما | OPD Pharma مدل: OPD Pharma Sensolin 30 Caps
کپسول سنسولین او پی دی فارماکپسول او پی دی سنسولین ترکیبی منحصر به فرد از کروم‚ پودر پوست گیاه دارچین و بربرین می باشد که به منظور تقویت عملکرد انسولین و جلوگیری از بالا رفتن قند خون و علائم مرتبط با آن مصرف می شود. ترکیبات موجود در سنسولین سبب افزایش حساسیت به انسولین و در نتیجه قند خون می شوند. ای..
75,000 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen Entera Meal Diabetic
پودر انترامیل دیابتی کارنپودر انترامیل دیابتی کارن، حاوی ویتامین با محدودیت کربوهیدرات و قند، مخصوص مصرف بیماران دیابتی است.دیابت چیست و چه محدودیت هایی را در تغذیه ایجاد می‌کند؟دیابت نام بیماری متابولیکی است که در آن سوخت و ساز قند و چربی‌ها با اختلال مواجه می‌شود. در این اختلال توانایی بدن در تولی..
81,100 تومان
برند: ویتابیوتیکس | Vitabiotics مدل: Vitabiotics Diabetone
قرص دیابتون ویتابیوتیکسقرص دیابتون ویتابیوتیکس از ویتامینها و املاح معدنی ضروری تهیه شده است و سطوح انرژی بدن را در حد مطلوب نگه میدارد. این مکمل فاقد قند و گلوکز است و مناسب برای مصرف بیماران دیابتی است.نقش قرص دیابتون ویتابیوتیکس بر سلامتیقرص دیابتون فرآورده ای برای تامین انرژی بدن و  تقویت س..
116,100 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen Slim Last 1
پودر اسلیم لست 1 کارن 300 گرممکمل اسلیم لست 1 کارن مکملی منحصر به فرد برای حفظ وزن، کاهش وزن و جلوگیری از چاقی است. این مکمل حاوی فیبرهای گیاهی، ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری بدن است.نقش ویتامینها، آمینواسیدها و فیبرهای گیاهی در کاهش اشتها و لاغریفیبرها گروهی از کربوهیدراتها هستند که در بدن انسان قا..
112,000 تومان
برند: حکیم تجارت سهند | Hakim tejarat مدل: Hakim Tejarat Sahand AntyDia H.T.S 30 caps
کپسول آنتی دیا اچ تی اس حکیم تجارت سهندکپسول آنتی دیا اچ تی اس حکیم تجارت سهند مکملی منحصر به فرد برای حفظ طبیعی قند خون است. قند خون یکی از فاکتورهای مهم در حفظ سلامتی به شمار می رود. اگر میزان قند خون بالا رود و از حد طبیعی بیشتر شود، خطر ابتلا به بیماری دیابت و آسیب به کلیه ها، بافت چشم و کبد وجو..
38,000 تومان
برند: آلفا | Alfa مدل: ALFA Vitamins Omega-3 1000mg
سافت ژل امگا ۳ ۱۰۰۰ میل آلفاسافت ژل امگا ۳ ۱۰۰۰ میل آلفا محصولی مناسب برای حفظ سلامت قلب و عروق است. این سافت ژل  کلسترول خون را پایین می آورد و همین امر نقش بسیار زیادی در ارتقا سلامت عمومی بدن به ویژه قلب دارد. مصرف سافت ژل امگا 3 می تواند التهاب بدن را از بین ببرد و همین امر از بروز بیماریها..
55,600 تومان
کپسول نوتری فیت نوتری سنتری | کاهش چربی اضافه، کاهش وزن و درمان دیابت
ناموجود
برند: نوتری سنتری | Nutri Century مدل: Nutri Century Nutri Fit
 کپسول نوتری فیت نوتری سنتریکپسول نوتری فیت نوتری سنتری مکملی منحصر به فرد با خاصیت آنتی اکسیدان قوی برای کاهش چربی اضافه و کاهش وزن مناسب است.این مکمل به پیشگیری از سرطان‌ها، دیابت نوع دوم و آترواسکلروز کمک می‌کند. همچنین، مصرف این کپسول در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن بسیارمفید است. این کپسو..
98,100 تومان
کپسول دیافیت یورو ویتال | 60 عدد | مولتی ویتامین مناسب افراد دیابتی کپسول دیافیت یورو ویتال | 60 عدد | مولتی ویتامین مناسب افراد دیابتی
ناموجود
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital DiaFit With Essential Vitamins & Mineral
کپسول دیافیت یورو ویتال«دیافیت» محصول یوروویتال آلمان یک مولتی ویتامین کامل است که  بویژه برای بیماران دیابتی  که نیاز بیشتری به این مواد تغذیه ای دارند می تواند بسیار سودمند باشد. این مولتی ویتامین علاوه بر داشتن انواع ویتامین ها  شامل ویتامین های A،D3 ،E ،C و ویتامین های گروه B ، ان..
89,000 تومان
کپسول بنفوتیامین 150 میلی گرم برونسون | 120 عدد | کمک به تفکیک مواد مغذی محلول در چربی جهت افزایش کارایی بدن
ناموجود
برند: برونسون | Bronson مدل: Bronson benfotiamine 120 cap
کپسول بنفوتیامین 150 میلی گرم برونسونکپسول بنفوتیامین 150 میلی گرم برونسون مکملی منحصر به فرد برای افزایش کارآیی و عملکرد بدن است. این کپسول به جذب مواد مغذی محلول در چربی کمک می کند و نقش موثری در بهبود متابولیسم و سوخت و ساز بدن دارد.موارد احتیاطیاگر از بیماریهای مزمن مانند دیابت رنج می برید، قبل ..
305,000 تومان
کپسول آلفا لیپوئیک اسید وبر نچرالز | 60 عدد | تنظیم قند خون و آنتی اکسیدان قوی کپسول آلفا لیپوئیک اسید وبر نچرالز | 60 عدد | تنظیم قند خون و آنتی اکسیدان قوی
ناموجود
برند: وبر نچرالز | Webber Naturals مدل: Webber Naturals Alpha Lipoic Acid
کپسول آلفا لیپوئیک اسید وبر نچرالز را از داروخانه آنلاین بخواهید:داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و طی بیست و چهار ساعت در تهران و هفتاد و دو ساعت در سایر شهرستانها محصول را درب منزل ..
55,900 تومان
کپسول آلفا لیپوئیک اسید ساپورت نوتریشن | 60 عدد | کمک به پاکسازی و سم زدایی بدن
ناموجود
برند: ساپورت نوتریشن | Support Nutrition مدل: Support Nutrition Alpha Lipoic Acid
کپسول آلفا لیپوئیک اسید ساپورت نوتریشن را از داروخانه آنلاین بخواهید!داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و طی بیست و چهار ساعت در تهران و هفتاد و دو ساعت در سایر شهرستانها محصول را ..
55,000 تومان
پودر گلوسرنا اس آر ابوت | غذای کمکی کامل و مناسب برای افراد مبتلا به دیابت
ناموجود
برند: ابوت | Abbot مدل: Abbott Glucerna SR
داروخانه آنلاین داروخانه ای در منزل شما !داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاور های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات ..
51,000 تومان
پودر شیرین کننده کم کالری کاندرل | 75 گرم | شیرین کننده بر پایه سوکرالوز پودر شیرین کننده کم کالری کاندرل | 75 گرم | شیرین کننده بر پایه سوکرالوز
ناموجود
برند: کاندرل | Canderel مدل: Canderel Low Calorie Sweetener Powder Sucralose 75g
پودر شیرین کننده کم‌کالری کاندرل پودر شیرین کننده کم‌کالری کاندرل جایگزین قند و شکر طبیعی است و برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند و یا مستعد ابتلا به دیابت هستند بسیار مفید است.اثرات گیاه استویا به عنوان شیرین کننده بر سلامتیبرای افرادی که از رژیم‌های غذایی لاغری و درمانی پیروی می‌کنند و یا به ..
30,000 تومان
پودر شیرین کننده کم کالری کاندرل | 40 گرم | شیرین کننده بر پایه سوکرالوز پودر شیرین کننده کم کالری کاندرل | 40 گرم | شیرین کننده بر پایه سوکرالوز
ناموجود
برند: کاندرل | Canderel مدل: Canderel Low Calorie Sweetener Powder Sucralose 40g
پودر شیرین کننده کم‌کالری کاندرل پودر شیرین کننده کم‌کالری کاندرل جایگزین قند و شکر طبیعی است و برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند و یا مستعد ابتلا به دیابت هستند بسیار مفید است.اثرات گیاه استویا به عنوان شیرین کننده بر سلامتیبرای افرادی که از رژیم‌های غذایی لاغری و درمانی پیروی می‌کنند و یا به ..
17,000 تومان
ویال خوراکی کروم گرانیونز | 30 عدد | تنظیم قند خون و کمک به جبران کمبود کروم ویال خوراکی کروم گرانیونز | 30 عدد | تنظیم قند خون و کمک به جبران کمبود کروم
ناموجود
برند: گرانیونز | Granions مدل: Granions Chrome
ویال خوراکی کروم گرانیونزویال خوراکی کروم گرانیونز به عنوان یک مکمل رژِیمی غذایی در یک شیوه زندگی سالم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. کروم یک عنصر ضروری برای متابولیسم بدن است که در تنظیم قند خون نیز موثر است.ویال خوراکی کروم گرانیونز را از داروخانه آنلاین بخرید:داروخانه آنلاین با فراهم‌ سازی بستر..
65,400 تومان
قرص کروم 200 میل یورو ویتال | 60 عدد | جهت تنظیم قند خون
ناموجود
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital Chrom 200 60tab
قرص کروم 200 یوروویتالمصرف مکمل کرومیوم 200 یوروویتال ساده ترین روش برای کنترل قند خون می باشد. کروم یوروویتال سطح قند خون را نرمال نگه می دارد و نقش مهمی در سوخت و ساز چربی دارد. کروم یوروویتال بر میزان لیپید، کاهش میزان تری گلیسیرید و کاهش کلسترول و کلسترول ال دی ال تاثیر بسزایی دارد. و همچنین&nbs..
111,200 تومان