Menu
Your Cart

قرص دیابت

توضیحات دسته‌بندی

قرص دیابت

دیابت چیست؟

دیابت نوعی بیماری است که در آن توانایی بدن در سوزاندن قند برای تولید انرژی تحلیل می رود. تحقیقات صورت گرفته در کشور آمریکا نشان می دهند که سالانه نزدیک به 200 هزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به  بیماری دیابت جان خود ر از دست می دهند.

انواع قرص دیابت برای درمان و جلوگیری از پیشرفت این بیماری وجود دارد که پزشکان این داروها را با توجه به نوع بیماری تجویز می کنند.

بیماری دیابت سبب بروز بیماری های دیگری نظیر بیماری های قلبی، نارسایی کلیه، از دست دادن بینایی و قطع اندام می شود. به همین دلیل چک آپ سالیانه سبب می شود از وضعیت سلامتی خود مطلع شوید و در صورت ابتلا به این بیماری پیشرفت آن را در مراحل اولیه کنترل کنید.

نحوه استفاده قرص دیابت

در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است که انواع قرص دیابت که برای بیماران دیابتی تجویز می شوند، باید طبق دستور العمل مصرف شوند. در غیر اینصورت این بیماری کنترل نمی شود و وارد مراحل پیشرفته و خطرناک می شود.

در بدن انسان هورمونی به نام انسولین وجود دارد. این هورمون سبب می شود که گلوکز وارد سلولها شده و در آنجا به انرژی تبدیل شود. افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند مشکلاتی در ترشح یا کارکرد هورمون انسولین در بدن دارند. انسولین در بدن این افراد به اندازه کافی تولید نمی شود و یا اختلالی در کارکرد آنها وجود دارد. در نتیجه میزان گلوکز در خون بالا می رود.

قرص دیابت دارویی است که برای کنترل گلوکز خون و جلوگیری از بالا رفتن آن در بدن تجویز می شود به همین دلیل این دارو باید به موقع مصرف شود تا از بالا رفتن گلوکز در خون جلوگیری به عمل آورد.

بیماری دیابت انواع مختلفی دارد که به صورت زیر طبقه بندی می شوند:

  • دیابت نوع 1
  • دیابت نوع 2
  • دیابت دوران بارداری

دیابت نوع 1 چیست؟

گاهی سلولهای لوزالمعده توانایی تولید هورمون انسولین در بدن را ندارند و این هورمون را تولید نمی کنند. اگر این مشکل در بدن رخ دهد سبب بروز بیماری می شود که به عنوان بیماری دیابت نوع یک شناخته می شود. معمولا افراد زیر 30 سال به این بیماری دچار می شوند. علت دقیق این بیماری هنوز به طور کامل مشخص نیست. اما مواردی مانند حمله ویروسی به پانکراس و اختلال در سیستم ایمنی بدن می توانند سبب بروز این بیماری شوند. همچنین بیماری دیابت یک بیماری ارثی است و احتمال انتقال آن در میان اعضای یک خانواده وجود دارد.

قرص دیابت به کنترل این بیماری کمک زیادی می کند. اگر از بیماری دیابت نوع یک رنج می برید بهتر است این داروها را طبق دستور العمل و سر زمان مشخص مصرف کنید.

علایم ابتلا به این بیماری در افراد متفاوت است. شایع ترین علایم بدین شرحند: احساس تشنگی، خستگی مداوم، گرسنگی غیر طبیعی، تکرر ادرار، کاهش وزن و تغییر خلقیات.

در صورت بروز هر یک از این علایم سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید و قرص دیابت را که برای شما تجویز می شود به دقت مصرف کنید.

بیماری دیابت نوع 2 چیست؟

این نوع بیماری در افراد بالای 30 سال رخ می دهد و به آن دیابت بزرگسالی نیز می گویند. در این  بیماری بدن توانایی تولید هورمون انسولین را دارد اما این هورمون به خوبی در بدن کار نمی کند. در نتیجه قند خون افزایش پیدا می کند. دلایل مختلفی وجود دارند که سبب بروز این بیماری در فرد می شوند. همانطور که پیشتر بدان اشاره کردیم بیماری دیابت یک بیماری ارثی است. همچنین افرادی که اضافه وزن دارند نیز در خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع دو قرار دارند. رژیم غذایی نامناسب مانند مصرف غذاهای آماده و فست فود نیز زمینه ساز ابتلا به این بیماری است.

در صورت ابتلا به این بیماری علایمی در بدن  به وجود می آیند. این علایم بدین شرحند:

  • تکرر ادرار
  • تغییر خلقیات
  • بی حسی و مور مور شدن انگشتان دست
  • اختلال در بینایی
  • به وجود آمدن زخم و بهبود نیافتن زخم های بدن

در صورت بروز هر یک از این علایم سریعا به پزشک مراجعه کنید و قرص دیابت را که برای درمان شما تجویز می شود با دقت فراوان مصرف کنید. همچنین اگر اضافه وزن دارید و به این بیماری مبتلا شده اید باید وزن خود را کاهش دهید. اینکار اثر زیادی در کنترل بیماری دیابت نوع دو دارد.

دیابت و دوران بارداری چگونه است؟

بارداری مرحله حیاتی در زندگی هر زنی است که باید توجه ویژه ای بدان داشته باشد. سلامت مادر در این دوران بر سلامت نوزاد نیز اثر می گذارد.

در دوران بارداری جفت در رحم مادر هورمون‌هایی را ترشح می‌کند که  منجر به افزایش قند خون در بدن مادر می شود.  لوزالمعده برای کنترل این هورمونها به اندازۀ کافی انسولین تولید می‌کند. اگر این اتفاق نیافتد و لوزلمعده نتواند به اندازه کافی انسولین تولید کند، سطح قند خون مادر افزایش می‌یابد. در نتیجه منجر به بروز بیماری دیابت در دوران بارداری می‌شود. 

اگر مادری در این دوران به دیابت مبتلا شود، باید حتما به پزشک مراجعه کند  و با مصرف قرص دیابت و پیروی از دستورات پزشک قند خون خود را کنترل کند تا سلامت خود و نوزاد را حفظ کند.

لیست کامل از انواع قرص دیابت

انواع قرص دیابت برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری و کنترل بیماری دیابت وجود دارند که باید پزشک متخصص آنها را تجویز کند و سپس بیماری اقدام به مصرف آنها کند. لیست این داروها به شرح زیرند:

قرص قند

همانطور که در توضیح انواع بیماری دیابت بدان اشاره کردیم عدم ترشح و یا کارکرد درست هورمون انسولین سبب می شود گلوکز در خون افزایش یابد و همین امر سبب بالا رفتن قند در خون می شود. اگر قند خون کنترل نشود آسیب های جبران ناپذیری را به ارگان های بدن از جمله چشم وارد می کند و خطر قطع عضو افزایش پیدا می کند. با پیدایش اولین علایم بیماری دیابت سریعا به پزشک مراجعه کنید تا تحت درمان قرار بگیرید. هرگز درمان خود را بعد از بهبود علایم قطع نکنید.

انواع قرص دیابت و یا قرص قند برای کنترل این بیماری وجود دارند که باید با دستور پزشک مصرف شوند.

برخی از این قرصها بدین شرح هستند:

داروی گیاهی قند خون

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت برای درمان بیماری خود به استفاده از داروی گیاهی قند خون روی می آورند. داروهای گیاهی داروهای بسیار مناسبی برای کنترل قند خون هستند. محبوب ترین داروهای گیاهی قند خون دم کرده گزنه، چای سبز، عدس الملک، پسیلیوم یا اسفرزه، خار مریم، سیاه گیله ( که تنها در جنگلهای تالش و نواحی مرطوب رشد پیدا می کند)، شنبلیله، خیار تلخ، پیاز و سیر  هستند که به کاهش و کنترل قند خون کمک می کنند.

ماده موثر سیلی مارین درگیاه خار مریم به کاهش قند خون کمک زیادی می کند. مصرف عصاره گیاه سیاه گیله سه بار در روز بسیار موثر است. پودر دانه شنبلیه باید در آب خیسانده شود و ناشتا مصرف شود. خیار تلخ حاوی موادی شبیه انسولین است. ترکیبات فعال گوگردی مانند آلیل پروپیل دی سولفید و اکسید آلیل دی سولفید در سیر و پیاز به کاهش خون کمک می کنند. داروی گیاهی قند خون باید طبق دستور العمل مصرف شود. از مصرف خودسرانه و بیش از اندازه مکملهای گیاهی به شدت بپرهیزید.

در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است که داروهای گیاهی هرگز نباید بدون مشورت با پزشک متخصص مصرف شوند. همچنین نباید به دلیل مصرف داروهای گیاهی، مصرف انواع قرص دیابت را کنار بگذارید. اگر بیماری دیابت را جدی نگیرید و بدان توجه نداشته باشید این بیماری بسیار خطرناک می شود و خطر مرگ برای فرد مبتلا وجود دارد.

بهترین دارو درمان قند خون

بسیاری از افراد به دنبال بهترین دارو برای درمان قند خون هستند. بیماری دیابت بیماری است که سلامتی بدن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل در صورت بروز اولین علایم از ابتلا به این بیماری باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. بهتر است بدانیدپیروی از رژیم غذایی سالم بهترین دارو درمان قند خون است. غذا نقش بسیار مهمی در کنترل بیماری دیابت دارد.

در کنار رژیم غذایی سالم، استفاده از انواع قرص دیابت که پزشک برای شما تجویز می کند می تواند به درمان این بیماری کمک کند. در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است که بهترین دارو درمان قند خون برای هر شخص متفاوت است. ابتدا باید نوع بیماری تشخیص داده شود، سپس مشخص گردد که بیماری در چه مرحله ای است و سپس دارو تجویز گردد.

بنابراین پزشک بهترین شخصی است که می تواند به شما برای درمان بیماری دیابت کمک کند. در صورت بروز علایم این بیماری به پزشک مراجعه کنید و از دستورات او به دقت پیروی کنید. همچنین  قرص دیابت را که با توجه به نوع بیماری شما تجویز می شود سر وقت مصرف کنید و بدانید این دارو بهترین دارو درمان قند خون شماست!

داروی جدید درمان قطعی دیابت

داروی جدید درمان قطعی دیابت خبری مسرت بخش است که امید می رود به زودی خبر آن اعلام گردد. قرن 21 قرنی است که شاهد پیشرفتهای زیادی در علم پزشکی بوده ایم و بسیاری از بیماری هایی که تا 50 سال پیش درمانی نداشتند اکنون به خوبی قابل درمان هستند. اخیرا تحقیقات جدیدی بر روی درمان بیماری دیابت و انواع قرص دیابت انجام شده اند تا داروی جدید درمان قطعی دیابت را تولید کنند. نتایج این تحقیقات حاکی از این هستند که به زودی این دارو تولید می شود.

به طور مثال تحقیقات پزشکی توانسته اند داروی گلوکان را تولید کنند. این دارو، دارویی برای درمان قطعی هیپوگلیسمی (افت شدید قند خون در اثر بیماری دیابت که باعث حملات مغزی و قلبی می شود) است. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و به زودی شاهد داروی جدید درمان قطعی دیابت خواهیم بود.

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستری امن و اینترنتی این امکان را برای تمامی خریداران محترم فراهم ساخته است تا محصولات دارویی و انواع قرص دیابت خود را به صورت آنلاین سفارش دهند و درب منزل تحویل بگیرند.

برند: هرمس | hermes مدل: Hermes magnesium Biolectra
ساشه بیولکترا منیزیم هرمس ساشه بیولکترا منیزیم هرمس مکملی منحصر به فرد برای کاهش گرفتگی عضلات و تنظیم قند خون و فشار خون است. این مکمل به حفظ سلامت سیستم عصبی بدن نیز کمک می کند. ترکیبات ساشه بیولکترا منیزیم هرمس ترکیب اصلی این مکمل منیزیم است که موجب بهبود علائم ناشی از کمبود منیزیم در بدن می‌ش..
76,000 تومان
برند: او پی دی فارما | OPD Pharma مدل: OPD Pharma omega3 1250 mg 30 softgels
خصوصیات کپسول ژلاتینی امگا 3 او پی دی فارماامگا 3 یکی از اسیدهای چرب ضروری است که در ساختمان برخی چربی ها وجود دارد. این اسیدهای چرب را به این دلیل ضروری نامیده اند که اولاً برای ادامه حیات بدن کاملاً ضروری است و ثانیاً چون توسط خود بدن انسان قابل تولید نیست، حتماً باید از طریق رژیم غذایی با م..
47,500 تومان
برند: آلگومد | Algomed مدل: Algomed Forte
قرص آلگومد فورتآلگومد فورت محصولی از خانواده آلگومد است که حاوی 60 قرص 575 میلی گرمی است. این مکمل به عنوان یک منبع طبیعی و کامل از مواد و ترکیبات مورد نیاز جهت خونسازی در بدن  و تامین نیازهای بدن به ویتامین‌های ب9 و ب12 و ویتامین ث به شمار می رود. وجود ویتامین ث در این مکمل به جذب آهن کمک می ک..
122,000 تومان
برند: نوتری سنتری | Nutri Century مدل: Nutri Century Nutri Fit
 کپسول نوتری فیت نوتری سنتریکپسول نوتری فیت نوتری سنتری مکملی منحصر به فرد با خاصیت آنتی اکسیدان قوی برای کاهش چربی اضافه و کاهش وزن مناسب است.این مکمل به پیشگیری از سرطان‌ها، دیابت نوع دوم و آترواسکلروز کمک می‌کند. همچنین، مصرف این کپسول در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. این کپس..
98,100 تومان
کپسول سنسولین او پی دی فارما | 30 عدد | افزایش عملکرد انسولین و کنترل قند خون کپسول سنسولین او پی دی فارما | 30 عدد | افزایش عملکرد انسولین و کنترل قند خون
ناموجود
برند: او پی دی فارما | OPD Pharma مدل: OPD Pharma Sensolin 30 Caps
کپسول او پی دی سنسولین ترکیبی منحصر به فرد از کروم‚ پودر پوست گیاه دارچین و بربرین می باشد که به منظور تقویت عملکرد انسولین و جلوگیری از بالا رفتن قند خون و علائم مرتبط با آن مصرف می شود. ترکیبات موجود در سنسولین سبب افزایش حساسیت به انسولین و در نتیجه قند خون می شوند. این محصول برای افراد مبتلا به ..
44,200 تومان
کپسول دیافیت یورو ویتال | 60 عدد | مولتی ویتامین مناسب افراد دیابتی کپسول دیافیت یورو ویتال | 60 عدد | مولتی ویتامین مناسب افراد دیابتی
ناموجود
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital DiaFit With Essential Vitamins & Mineral
«دیافیت» محصول یوروویتال آلمان یک مولتی ویتامین کامل است که  بویژه برای بیماران دیابتی که نیاز بیشتری به این مواد تغذیه ای دارند می تواند بسیار سودمند باشد. این مولتی ویتامین علاوه بر داشتن انواع ویتامین ها  شامل ویتامین های A،D3 ،E ،C و ویتامین های گروه B ، انواع مواد معدنی مورد نیاز روزا..
89,000 تومان
کپسول آلفا لیپوئیک اسید وبر نچرالز | 60 عدد | تنظیم قند خون و آنتی اکسیدان قوی کپسول آلفا لیپوئیک اسید وبر نچرالز | 60 عدد | تنظیم قند خون و آنتی اکسیدان قوی
ناموجود
برند: وبر نچرالز | Webber Naturals مدل: Webber Naturals Alpha Lipoic Acid
اسید آلفالیپوئیک که به آن LA نیز می‌گویند در بدن انسان ساخته می‌شود و به مقدار بسیار کم در گیاهان و حیوانات نیز دیده شده است. LA در هر سلولی از بدن انسان وجود دارد و در تبدیل نمودن گلوکز به انرژی نقش مهمی دارد.منابع غذایی که حاوی LA می‌باشند عبارتند از گوشت قرمز، مخمر جو و ... همچنین می‌توان در موار..
55,900 تومان
کپسول آلفا لیپوئیک اسید ساپورت نوتریشن | 60 عدد | کمک به پاکسازی و سم زدایی بدن
ناموجود
برند: ساپورت نوتریشن | Support Nutrition مدل: Support Nutrition Alpha Lipoic Acid
اسید آلفالیپوئیک که به آن LA نیز می‌گویند در بدن انسان ساخته می‌شود و به مقدار بسیار کم در گیاهان و حیوانات نیز دیده شده است.LA در هر سلولی از بدن انسان وجود دارد و در تبدیل نمودن گلوکز به انرژی نقش مهمی دارد.منابع غذایی که حاوی LA می‌باشند عبارتند از گوشت قرمز، مخمر جو و ... همچنین می‌توان در موارد..
55,000 تومان
پودر گلوسرنا اس آر ابوت | غذای کمکی کامل و مناسب برای افراد مبتلا به دیابت
ناموجود
برند: ابوت | Abbot مدل: Abbott Glucerna SR
دیابت چیست؟دیابت با همان بیماری قند که متاسفانه بسیاری را به خود مبتلا کرده است یک نوع اختلال متابولیک و سوخت و سازی در بدن است که به واسطه آن توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود یا برعکس مقاومت در برابر انسولین در بدن ایجاد می شود در نتیجه انسولین تولیدی نمی تواند عملکرد نرمال خود را انجام د..
51,000 تومان
پودر شیرین کننده کم کالری کاندرل | 75 گرم | شیرین کننده بر پایه سوکرالوز پودر شیرین کننده کم کالری کاندرل | 75 گرم | شیرین کننده بر پایه سوکرالوز
ناموجود
برند: کاندرل | Canderel مدل: Canderel Low Calorie Sweetener Powder Sucralose 75g
پودر شیرین کننده کم‌کالری کاندرل پودر شیرین کننده کم‌کالری کاندرل جایگزین قند و شکر طبیعی است و برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند و یا مستعد ابتلا به دیابت هستند بسیار مفید است.اثرات گیاه استویا به عنوان شیرین کننده بر سلامتیبرای افرادی که از رژیم‌های غذایی لاغری و درمانی پیروی می‌کنند و یا به ..
30,000 تومان
پودر شیرین کننده کم کالری کاندرل | 40 گرم | شیرین کننده بر پایه سوکرالوز پودر شیرین کننده کم کالری کاندرل | 40 گرم | شیرین کننده بر پایه سوکرالوز
ناموجود
برند: کاندرل | Canderel مدل: Canderel Low Calorie Sweetener Powder Sucralose 40g
پودر شیرین کننده کم‌کالری کاندرل پودر شیرین کننده کم‌کالری کاندرل جایگزین قند و شکر طبیعی است و برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند و یا مستعد ابتلا به دیابت هستند بسیار مفید است.اثرات گیاه استویا به عنوان شیرین کننده بر سلامتیبرای افرادی که از رژیم‌های غذایی لاغری و درمانی پیروی می‌کنند و یا به ..
17,000 تومان
پودر انترامیل دیابتی کارن | غذای کامل برای بیماران مبتلا به دیابت یا با محدودیت کربوهیدرات
ناموجود
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen Entera Meal Diabetic
پودر انترامیل دیابتی کارنپودر انترامیل دیابتی کارن، حاوی ویتامین با محدودیت کربوهیدرات و قند، مخصوص مصرف بیماران دیابتی است.دیابت چیست و چه محدودیت هایی را در تغذیه ایجاد می‌کند؟دیابت نام بیماری متابولیکی است که در آن سوخت و ساز قند و چربی‌ها با اختلال مواجه می‌شود. در این اختلال توانایی بدن در تولی..
62,200 تومان
پودر اسلیم لست 1 کارن | 300 گرم | حفظ وزن و کاهش وزن بدن
ناموجود
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen Slim Last 1
پودر اسلیم لست 1 کارن 300 گرممکمل اسلیم لست 1 کارن مکملی منحصر به فرد برای حفظ وزن، کاهش وزن و جلوگیری از چاقی است. این مکمل حاوی فیبرهای گیاهی، ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری بدن است.نقش ویتامینها، آمینواسیدها و فیبرهای گیاهی در کاهش اشتها و لاغریفیبرها گروهی از کربوهیدراتها هستند که در بدن انسان قا..
68,000 تومان
ویال خوراکی کروم گرانیونز | 30 عدد | تنظیم قند خون و کمک به جبران کمبود کروم ویال خوراکی کروم گرانیونز | 30 عدد | تنظیم قند خون و کمک به جبران کمبود کروم
ناموجود
برند: گرانیونز | Granions مدل: Granions Chrome
کروم  چیست؟کروم ( Chrome ) کروم ابتدا در سال 1959 به عنوان عنصر اساسی پستانداران شناخته شد و در سال 1966 برای نخستسن بار، کمبود آن در غذای انسان مشخص شد و اکنون به عنوان یک عنصر اساسی در تغذیه انسان به حساب می آید. نقش بیولوژیکی با اینکه نقش بیولوژیکی به طور واضح مشخص نشده است، ولی نقش آن به عن..
65,400 تومان