منو
سبد خرید شما

مکمل پیش از بارداری

قرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکس 30 عددی قرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکس 30 عددی
10
قرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکس 30 عددی
کمک به آماده شدن بدن برای بارداری و تامین ویتامین ها، مواد معدنی و ریز مغذی های ضروری قبل از بارداری
220,725 تومان 245,250 تومان
ساشه فرتی بیوتیک زنان فرتی فارم 30 عددی ساشه فرتی بیوتیک زنان فرتی فارم 30 عددی
ناموجود
ساشه فرتی بیوتیک زنان فرتی فارم 30 عددی
مکمل کمک باروری و افزایش کیفیت تخمک ها و آنتی اکسیدان
1,299,800 تومان
پودر خوراکی فرتولید او پی دی فارما 135 گرم
ناموجود
پودر خوراکی فرتولید او پی دی فارما 135 گرم
کمک به قدرت باروری و عملکرد جنسی بانوان و تنظیم هورمون ها
212,500 تومان
ساشه پروکسید وومن سیگما تاو 30 عدد ساشه پروکسید وومن سیگما تاو 30 عدد
ناموجود
ساشه پروکسید وومن سیگما تاو 30 عدد
تقویت قدرت باروری و بهبود کیفیت تخمک در زنان
435,000 تومان
کپسول فرتیل سی ام فرهیون هلث 90 عددی کپسول فرتیل سی ام فرهیون هلث 90 عددی
ناموجود
کپسول فرتیل سی ام فرهیون هلث 90 عددی
بهبود میل جنسی و قدرت باروری بانوان و برطرف کننده خشکی واژن
884,000 تومان
کپسول اووبوست فیرهیون هلث کپسول اووبوست فیرهیون هلث
ناموجود
کپسول اووبوست فیرهیون هلث
بهبود کیفیت تخمدان و عملکرد باروری زنان
1,571,000 تومان
فرتیل اید بانوان فیرهیون هلث 90 عدد فرتیل اید بانوان فیرهیون هلث 90 عدد
ناموجود
فرتیل اید بانوان فیرهیون هلث 90 عدد
تقویت و بهبود باروری در زنان و بهبود دهنده تخمک گذاری طبیعی، تنظیم و تعادل هورمونی
1,191,200 تومان
نمایش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)
مکمل پیش از بارداری


امروزه، انواع متفاوتی از مکمل پیش از بارداری بانوان موجود هستند. مطالعات به این موضوع اشاره می کنند زنان در دوران بارداری نیاز به توجه و مراقبتهای فراوانی دارند. اما اگر شما می خواهید کودک سالمی داشته باشید بهتر است این مراقبتها را قبل از اقدام به بارداری آغاز کنید. بهترین زمان برای مراقبت از بدن، شش ماه قبل ز بارداری است تا بدن آمادگی لازم را برای بچه دار شدن پیدا کند. این امر سبب می شود که بدن پایه سالمی برای بارداری داشته باشد.

تمامی محصولاتی که به عنوان مکمل پیش از بارداری در داروخانه آنلاین موجود هستند مجوزهای لازم را از سازمان بهداشت و غذا و دارو دریافت کرده اند. در نتیجه، شما می توانید با خیال آسوده مکمل های مورد نیاز خود را سفارش دهید و از آنها برای ارتقا سلامتی استفاده کنید.

ویتامینهای قبل از بارداری

اگرچه بسیاری از زنان رژیم غذایی مناسبی دارند اما بدن آنها نمی تواند میزان کافی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را جذب کند. به همین دلیل بسیاری از متخصصان لزوم استفاده از مکمل پیش از بارداری بانوان را که شامل انواع ویتامین هاست، خاطر نشان می کنند.

به عبارتی دیگر، در حالیکه همیشه گفته می شود رژیم غذایی سالم بهترین منبع برای تامین نیازهای بدن است اما باید قدرت بدن در جذب مواد مغذی نیز سنجیده شود. تحقیقات اخیر نشان می دهند که بیشتر زنان از فقر آهن و کمبود ویتامین ها رنج می برند. این امر در میان افرادی که رژیم غذایی سالم دارند نیز به وفور دیده می شود. به همین دلیل استفاده از مکمل پیش از بارداری بانوان اهمیت فراوانی برای تجربه بارداری دلپذیر و بی خطر دارد.

داروهای تقویتی برای باردار شدن

بهتر است بدانید مکمل پیش از بارداری بانوان با مولتی ویتامین های عادی تفاوت زیادی دارند. مکمل پیش از بارداری بانوان حاوی مقادیر زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن در دوران بارداری است. آهن و فولیک اسید از مهم ترین مکملهایی هستند که مصرف آنها حداقل یک ماه قبل از بارداری باید آغاز گردد.

سازمان بهداشت زنان اعلام می دارد که زنان در بارداری بیشتر از حالت طبیعی به مواد مغذی نیاز دارند. به همین دلیل این سازمان اذعان می دارد که قبل از بارداری باید مصرف انواع مکمل پیش از بارداری بانوان زیر نظر پزشک آغاز گردد. بهترین داروهای تقویتی برای باردار شدن به شرح زیر هستند:

نقش ویتامین ایی در تعیین جنسیت

سالیان زیاد است که تحقیقات اثبات کرده اند رژیم غذایی می تواند بر جنسیت فرزند اثر بگذارد. به طور کلی تحقیقات نشان داده اند رژیم غذایی سرشار از سدیم، پتاسیم، مواد معدنی، ویتامین بی 12، ویتامین ایی و ویتامین سی احتمال داشتن فرزند پسر را افزایش می دهد. در واقع با مصرف این غذاها اسپرماتوزوید ها کروموزم Y را جذب می کنند. این کروموزم جنسیت جنین را پسر می کند. از طرفی دیگر، رژیم غذایی سرشار از کلسیم و منیزیم سبب می شود که کرموزموم X جذب شود و همین امر جنسیت جنین را دختر می کند.

چقدر باید مصرف کنم؟

البته میزان مصرف هر یک از این ویتامین ها و مواد معدنی تقریبا باید چهار برابر حالت عادی باشد. افزایش خودسرانه این ویتامینها آسیب جدی به سلامت مادر و جنین وارد می کند. به همین دلیل اگر قصد دارید با پیروی از رژیم غذایی خاص جنسیت جنین خود را تعیین کنید بهتر است با پزشک مشورت کنید.

ویتامین ایی قبل از بارداری

ویتامین ایی یک آنتی اکسیدان قوی است. این ویتامین از آسیب به سلولها جلوگیری به عمل می آورد. ویتامین ایی یک ویتامین قابل حل در چربی است. این حرف بدین معناست که شما نیاز ندارید دایما از ویتامین ایی استفاده کنید. ویتامین ایی با از بین بردن رادیکالهای آزاد تعداد سلولهای آسیب دیده بدن را به کمترین میزان می رساند و از بروز انواع سرطان جلوگیری به عمل می آورد. به همین دلیل استفاده از انواع مکمل پیش از بارداری بانوان که حاوی ویتامین ایی است از بروز اختلالات جنینی جلوگیری به عمل می آورد.

اقدامات قبل از بارداری برای فزرند زیبا

اگر بدن مادر ویتامینها و مواد مغذی لازم برای رشد سالم جنین را داشته باشد، فرزند زیبا می شود. به همین دلیل بسیاری از پزشکان مصرف انواع مکمل پیش از بارداری بانوان را برای داشتن فرزندی سالم و زیبا توصیه می کنند. علاوه بر این مکملها، مصرف برخی غذاها و میوه ها از جمله آب آناناس همراه با عسل، مصرف انجیر و سیب سرخ بر زیبایی جنین اثر می گذارد.

مواد غذایی دیگر برای داشتن فرزندان زیبا

مصرف روغن زیتون و ماهی نیز بسیار سودمند است. کبد نقش بسیار مهمی را در سلامت مادر و جنین بازی می کند. پزشکان بر این باور هستند که پاکسازی کبد نقش مهمی در زیبایی جنین دارد. به همین دلیل استفاده از مکمل پیش از بارداری بانوان برای پاکسازی کبد بسیار مهم است.

بهترین مارک مولتی ویتامین قبل از بارداری

به طور ایده آل مصرف مواد مغذی از جمله کلسیم، ویتامین دی و امگا 3 نقش بسیار مهمی در سلامت مادر و جنین دارد و سبب می شود بدن مادر آمادگی کامل برای پذیرش جنین را پیدا کند. به همین دلیل استفاده از مکمل پیش از بارداری بانوان از جمله مولتی ویتامین ها اهمیت زیادی دارد. کمبود ویتامین در دوران بارداری خطر سقط جنین، دردهای عضلانی و استخوانی و مشکلات گوارشی را افزایش می دهد. بهترین مولتی ویتامین های قبل از بارداری به شرح زیر هستند:

کپسول پرگنافم مارینوکس

اگر شما به دنبال بهترین مولتی ویتامین برای باردار شدن هستید، توصیه می شود با پزشک خود مشورت کنید. پزشک پس از بررسی بدن شما می تواند بهترین مشاوره را به شما بدهد.

قرص مولتی ویتامین مینرال قبل از بارداری

استفاده از مکمل پیش از بارداری و قرص های مولتی ویتامین اثرات زیادی بر سلامتی زنان دارد و می تواند به آنها کمک کند تا فرزند سالمی داشته باشند. در کنار تهیه مکمل پیش از بارداری، اگر قصد دارید باردار شوید ، می توانید این راهکارها را دنبال کنید:

  • به پزشک مراجعه کنید و آزمایش خون بدهید و در صورت نیاز واکسینه شوید.
  • با توجه به آزمایش خونی که داده اید، ماما و یا پزشک به شما می گوید که باید از کدام مکمل پیش از بارداری بانوان استفاده کنید.
  • اگر از بیماری هایی مانند دیابت و یا آسم رنج می برید قبل از اقدام به بارداری با پزشک مشورت کنید و استفاده از انواع مکمل پیش از بارداری بانوان را زیر نظر پزشک آغاز کنید.
  • اگر اضافه وزن دارید قبل از بارداری وزن خود را کاهش دهید.

بهترین مولتی ویتامین برای باردار شدن

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید آیا زنان سیگاری هم باید از مکمل پیش از بارداری مولتی ویتامین استفاده کنند. کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند مادرانی که سیگار می کشند، الکل می نوشند و یا از مواد مخد استفاده می کنند باید قبل از بارداری و استفاده از مکمل پیش از بارداری مانند مولتی ویتامین ها به این موارد توجه داشته باشند:

  • مصرف این مواد اقدام به بارداری را بسیار دشوار می کند
  • مصرف این مواد خطر سقط جنین را افزایش می دهد

به همین دلیل قبل از بارداری بهتر است به پزشک مراجعه کنید و نسبت به ترک این مواد اقدام کنید. الکل آسیبهای غیر قابل جبرانی را به جنین وارد می کند. این کودکان پس از متولد شدن به انواع اختلالات رفتاری و ذهنی دچار می شوند. الکل، سیگار و مواد مخدر اثرات ویتامین ها را از بین می برند و آنها دیگر آثاری بر بدن و سلامتی نخواهند داشد.

اقدامات قبل از بارداری دوم

مطالعات نشان می دهند که بهترین زمان برای بارداری دوم 18 ماه تا 23 ماه پس از زایمان اول است. اما اگر سزارین کرده اید و یا زایمان سختی را پشت سر گذاشته اید بهتر است این زمان طولانی تر باشد تا بدن ریکاوری شود. برای بارداری دوم باید تمامی اقداماتی را که پیش از بارداری اول انجام داده اید، انجام دهید. اما اگر سقط جنین داشته اید باید حتما زیر نظر پزشک باردار شوید. در غیر اینصورت آسیبهای غیر قابل جبرانی به بدن وارد می شود.

خرید مکمل پیش از بارداری

اگر می خواهید برای خرید مکمل پیش از باردرای اقدام کنید، می توانید هم اکنون مکمل های مورد نیاز خود را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید. کارشناسانی که در این مرکز مشغول به فعالیت هستند، به شما کمک می کنند بهترین مکمل ها را خریداری کنید و سلامتی خود را ارتقا دهید.  


داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :


سوالات متداول

بله! استفاده از مکمل پیش از بارداری در موارد خاص باعث بروز کرامپ های شکمی، یبوست، احساس خارش در پوست و حتی کبودی بر روی پوست می شود.

بهتر است مکمل پیش از بارداری حداقل 3 ماه قبل از اقدام به بارداری مصرف شود.

بله! استفاده از این مکمل باعث می شود زنان در دوران بارداری سالم باشند و کودکان سالمی را به دنیا بیاورند.

مطالعات نشان می دهند زنانی که قصد بارداری دارند باید از مکمل اسید فولیک استفاده نمایند.