Menu
Your Cart

مکمل خواب آور کودک

توضیحات دسته‌بندی


برخی از بزرگسالان وقتی به دوران کودکی خود می اندیشند خواب راحت شبانه را به یاد می آورند. اما بهتر است بدانید تمامی کودکان خواب راحت را تجربه نمی کنند و بسیاری از آنها از اختلالات خواب رنج می برند. گاهی این اختلالات به حدی جدی هستند که پزشکان مجبور می شوند استفاده از انواع مکمل خواب آور کودک را تجویز کنند.

تمامی محصولاتی که به عنوان مکمل خواب آور کودک در این صفحه مشاهده می کنید از برندهای معتبر بازار هستند و مجوزهای لازم را از سازمان بهداشت و سازمان غذا و دارو دریافت کرده اند. در نتیجه، شما می توانید با خیال آسوده محصولات مورد نیاز خود را سفارش دهید و از آنها برای ارتقا سلامتی خود استفاده کنید.

کدام داروی خواب آور برای کودکان تجویز می شود؟

آنتی هیستامین ها مانند دیفن هیدرامین و داروهای دیگری مانند زولپیدم اغلب برای تنظیم خواب کودکان مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از پزشکان استفاده از ملاتونین را به عنوان مکمل خواب آور کودک تجویز می کنند. اما بهتر است بدانید تمامی این مکملها اگر در دراز مدت مورد استفاده قرار بگیرند اثرات منفی بر سلامتی کودک دارند.

روشهای غیر دارویی برای درمان مشکل بی خوابی کودکان

بسیاری از پزشکان  استفاده از روشهای غیر دارویی را برای درمان اختلال خواب کودکان پیشنهاد می دهند. بهتر است کودکان از همان ابتدا الگوهای صحیح خواب را بیاموزند. به کودکان بیاموزید سر ساعت مشخص به رختخواب بروند و هرگز در هنگام خواب با اسباب بازی های خود بازی نکنند.

مطالعات اخیر نشان می دهند کودکانی که می آموزند برای خواب نباید منتظر والدین خود باشند در مقایسه با کودکانی که باید والدینشان آنها را بخواباند، از اختلالات خوابی کمتری رنج می برند. در پایان اگر هیچ یک از این موارد کارساز نبود خانواده ها می توانند با تجویز پزشک استفاده از انواع مکمل خواب آور کودک را آغاز کنند.

بهترین شربت خواب آور برای کودکان

بسیاری از افراد به دنبال بهترین شربت خواب آور قوی برای کودکان هستند.  مطالعات اخیر نشان داده اند پیروی از رژیم غذایی سالم که حاوی ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است به بهبود کیفیت خواب کمک می کند. ویتامین دی، ویتامین ایی، ویتامین بی، آهن، کلسیم و منیزیم تا حد زیادی اختلال بی خوابی کودکان را از بین می برند. در صورتی که تامین نیازهای بدن به مواد مغذی به درمان اختلال خواب کودکان کمک نکرد، پزشکان استفاده از انواع مکمل خواب آور کودک را توصیه می کنند.  شربت بایوکل کیدز ان او سی بایوکل یکی از بهترین انواع مکمل خواب آور کودک است و اختلالات خوابی را تا حد زیادی از بین می برد.

عدم خواب کافی چه مشکلاتی را برای کودکان به وجود می آورد؟

خواب کافی مولفه کلیدی در سلامتی کودکان به شمار می رود. کودکانی که به اندازه کافی نمی خوابند با مشکلات جسمانی و روحی زیادی دست و پنجه نرم می کنند و همین امر سلامتی عمومی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل بسیاری از والدین ترجیح می دهند از مکمل خواب آور کودک استفاده کنند. خواب کافی همانند رژیم غذایی سالم از اهمیت زیادی برخوردار است. کودکانی که خواب کافی ندارند معمولات به مشکلات زیر دچار می شوند:

  • سختی در تمرکز
  • احساس خستگی مداوم
  • افزایش وزن
  • افزایش سموم بدن
  • اختلال در رشد قد
  • افسردگی

تعرق در خواب، بی قراری، تکان دادن پاها در هنگام خواب و  پریدن مکرر از خواب از علایم رایج اختلال کم خوابی در کودکان هستند و زنگ هشداری برای والدین به شمار می روند.

عوارض شربت خواب آور برای کودکان

مطالعات زیادی به بررسی عوارض انواع مکمل خواب آور کودک پرداخته اند اما بهتر است بدانید هنوز به مطالعات بیشتری که در مقیاسی بزرگ صورت پذیرند نیازمندیم. از عوارض عمده این مکملها می توان به تاثیر آنها بر عملکرد مغزی و ماهیچه ای اشاره کرد. این مکملها با کاهش فعالیت مغزی سبب می شوند یادگیری کودک دچار مشکل شود. همچنین استفاده از این مکملها در هنگام خواب، تنفس کودک را کاهش می دهد و در برخی موارد خطر مرگ وجود دارد.

آیا دارویی برای تنظیم خواب کودکان اعتیاد آور است؟

نکته بسیار مهم که والدین باید بدان توجه داشته باشند این است که مکمل خواب آور کودک بسیار اعتیار آور است و اگر در دراز مدت مورد استفاده قرار گیرد ممکن است دیگر کودک بدون آنها نتواند بخوابد. بنابراین بهتر است قبل از استفاده از مکمل خواب آور کودک با پزشک مشورت کنید. ابتدا تلاش کنید روشهای غیر دارویی را امتحان کنید و اگر نتوانستید از هیچ کدام آنها پاسخی بگیرید با مشورت پزشک استفاده از داروها و مکملهای خواب آور را آغاز کنید.

شربت خواب آور کودکان بدون عوارض

بهتر است بدانید با توجه به این موضوع که مکمل خواب آور کودک برای ایجاد احساس خواب در کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، حتما با عوارضی همراه است. شما باید به صورت دوره ای از این شربت استفاده کنید و هرگز به مدت طولانی آن را مورد استفاده قرار ندهید.

پودر خواب آور

پودر خوراکی کیدز کالم بی هیویر کاروسوس نچرال هلث محصولی مناسب است که می تواند بر سیستم عصبی کودکان اثر بگذارد و خواب راحت را برای شما به ارمغان آورد. کودکان 2 سال به بالا می توانند از این پودر استفاده نمایند. این امر به ارتقا سلامتی کودکان کمک می کند و باعث می شود آنها در بزرگسالی سالم بمانند.

داروی خواب آور نوزاد

بسیاری از نوزادان پس از تولد با اختلالات خواب رو در رو هستند. دلیل این امر می تواند عدم تطابق بدن آنها با محیط خارج از رحم مادر باشد. بنابراین ممکن است اندکی زمان ببرد تا نوزاد الگوی خواب خود ر بازیابد. بهتر است مادران در این روند صبور باشند و از مکمل خواب آور کودک استفاده نکنند. به طور کلی مطالعات جدید نشان می دهند استفاده از این مکملها برای کودکان زیر سه سال اکیدا ممنوع است و به سلامتی آنها آسیبهای غیر قابل جبرانی وارد می کند.

شربت تنظیم خواب نوزاد

اگر نوزاد شما بی قرار است و نمی تواند بخوابد بهتر است به دنبال دلیل آن باشید. سرما و یا گرما یکی از عواملی هستند که بر خواب نوزاد اثر می گذارند. گرسنگی نیز یکی دیگر از دلایل بی خوابی است. بهتر است هر دو ساعت یکبار به نوزاد خود شیر بدهید. بسیاری از نوزادان از دردهای شکمی رنج می برند. با پزشک مشورت کنید و در صورت تشخیص دل درد نوزاد داروی مناسب را به او بدهید. همچنین، می توانید از شربت بی بی سِد گل دارو  استفاده کنید.

خرید مکمل خواب آور کودک

اگر می خواهید برای خرید مکمل خواب آور کودک اقدام کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. کارشناسانی که در این مرکز مشغول به فعالیت هستند، به شما کمک می کنند بهترین مکمل ها را خریداری کنید و سلامتی کودک خود را ارتقا دهید.  


داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

برند: کاروسوس نچرال هلث | carusos natural health مدل: Carusos Natural Health Kids Calm And Behaviour
پودر خوراکی کیدز کالم بی هیویر کاروسوس نچرال هلثپودر خوراکی کیدز کالم بی هیویر کاروسوس نچرال هلث محصولی مناسب برای حفظ سلامت سیستم عصبی کودکان است. مصرف این پودر به حفظ آرامش و کاهش استرس در کودکان کمک می کند و همین امر سبب رشد طبیعی کودکان می شود. همچنین، این پودر برای کودکانی با خلق و خوی تحریک پذ..
490,000 تومان