Menu
Your Cart

مکمل خواب آور کودک

توضیحات دسته‌بندی


برخی از بزرگسالان وقتی به دوران کودکی خود می اندیشند خواب راحت شبانه را به یاد می آورند. اما بهتر است بدانید تمامی کودکان خواب راحت را تجربه نمی کنند و بسیاری از آنها از اختلالات خواب رنج می برند. گاهی این اختلالات به حدی جدی هستند که پزشکان مجبور می شوند استفاده از انواع مکمل خواب آور کودک را تجویز کنند. آنتی هیستامین ها مانند دیفن هیدرامین و داروهای دیگری مانند زولپیدم اغلب برای تنظیم خواب کودکان مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از پزشکان استفاده از ملاتونین را به عنوان مکمل خواب آور کودک تجویز می کنند. اما بهتر است بدانید تمامی این مکملها اگر در دراز مدت مورد استفاده قرار بگیرند اثرات منفی بر سلامتی کودک دارند.

روشهای غیر دارویی برای درمان مشکل بی خوابی کودکان

بسیاری از پزشکان  استفاده از روشهای غیر دارویی را برای درمان اختلال خواب کودکان پیشنهاد می دهند. بهتر است کودکان از همان ابتدا الگوهای صحیح خواب را بیاموزند. به کودکان بیاموزید سر ساعت مشخص به رختخواب بروند و هرگز در هنگام خواب با اسباب بازی های خود بازی نکنند. مطالعات اخیر نشان می دهند کودکانی که می آموزند برای خواب نباید منتظر والدین خود باشند در مقایسه با کودکانی که باید والدینشان آنها را بخواباند، از اختلالات خوابی کمتری رنج می برند. در پایان اگر هیچ یک از این موارد کارساز نبود خانواده ها می توانند با تجویز پزشک استفاده از انواع مکمل خواب آور کودک را آغاز کنند.

بهترین شربت خواب آور برای کودکان

خواب کافی مولفه کلیدی در سلامتی کودکان به شمار می رود. کودکانی که به اندازه کافی نمی خوابند با مشکلات جسمانی و روحی زیادی دست و پنجه نرم می کنند و همین امر سلامتی عمومی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل بسیاری از والدین ترجیح می دهند از مکمل خواب آور کودک استفاده کنند. خواب کافی همانند رژیم غذایی سالم از اهمیت زیادی برخوردار است. کودکانی که خواب کافی ندارند معمولات به مشکلات زیر دچار می شوند:

  • سختی در تمرکز

  • احساس خستگی مداوم

  • افزایش وزن

  • افزایش سموم بدن

  • اختلال در رشد قد

  • افسردگی

تعرق در خواب، بی قراری، تکان دادن پاها در هنگام خواب و  پریدن مکرر از خواب از علایم رایج اختلال کم خوابی در کودکان هستند و زنگ هشداری برای والدین به شمار می روند.

مطالعات اخیر نشان داده اند پیروی از رژیم غذایی سالم که حاوی ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است به بهبود کیفیت خواب کمک می کند. ویتامین دی، ویتامین ایی، ویتامین بی، آهن، کلسیم و منیزیم تا حد زیادی اختلال بی خوابی کودکان را از بین می برند. در صورتی که تامین نیازهای بدن به مواد مغذی به درمان اختلال خواب کودکان کمک نکرد، پزشکان استفاده از انواع مکمل خواب آور کودک را توصیه می کنند. شربت بایوکل کیدز ان او سی بایوکل  یکی از بهترین انواع مکمل خواب آور کودک است و اختلالات خوابی را تا حد زیادی از بین می برد.

عوارض شربت خواب آور برای کودکان

مطالعات زیادی به بررسی عوارض انواع مکمل خواب آور کودک پرداخته اند اما بهتر است بدانید هنوز به مطالعات بیشتری که در مقیاسی بزرگ صورت پذیرند نیازمندیم. از عوارض عمده این مکملها می توان به تاثیر آنها بر عملکرد مغزی و ماهیچه ای اشاره کرد. این مکملها با کاهش فعالیت مغزی سبب می شوند یادگیری کودک دچار مشکل شود. همچنین استفاده از این مکملها در هنگام خواب، تنفس کودک را کاهش می دهد و در برخی موارد خطر مرگ وجود دارد

. نکته بسیار مهم که والدین باید بدان توجه داشته باشند این است که مکمل خواب آور کودک بسیار اعتیار آور است و اگر در دراز مدت مورد استفاده قرار گیرد ممکن است دیگر کودک بدون آنها نتواند بخوابد. بنابراین بهتر است قبل از استفاده از مکمل خواب آور کودک با پزشک مشورت کنید. ابتدا تلاش کنید روشهای غیر دارویی را امتحان کنید و اگر نتوانستید از هیچ کدام آنها پاسخی بگیرید با مشورت پزشک استفاده از داروها و مکملهای خواب آور را آغاز کنید.

داروی خواب آور نوزاد

بسیاری از نوزادان پس از تولد با اختلالات خواب رو در رو هستند. دلیل این امر می تواند عدم تطابق بدن آنها با محیط خارج از رحم مادر باشد. بنابراین ممکن است اندکی زمان ببرد تا نوزاد الگوی خواب خود ر بازیابد. بهتر است مادران در این روند صبور باشند و از مکمل خواب آور کودک استفاده نکنند. به طور کلی مطالعات جدید نشان می دهند استفاده از این مکملها برای کودکان زیر سه سال اکیدا ممنوع است و به سلامتی آنها آسیبهای غیر قابل جبرانی وارد می کند.

اگر نوزاد شما بی قرار است و نمی تواند بخوابد بهتر است به دنبال دلیل آن باشید. سرما و یا گرما یکی از عواملی هستند که بر خواب نوزاد اثر می گذارند. گرسنگی نیز یکی دیگر از دلایل بی خوابی است. بهتر است هر دو ساعت یکبار به نوزاد خود شیر بدهید. بسیاری از نوزادان از دردهای شکمی رنج می برند. با پزشک مشورت کنید و در صورت تشخیص دل درد نوزاد داروی مناسب را به او بدهید.

برند: کاروسوس نچرال هلث | carusos natural health مدل: Carusos Natural Health Kids Calm And Behaviour
پودر خوراکی کیدز کالم بی هیویر کاروسوس نچرال هلثپودر خوراکی کیدز کالم بی هیویر کاروسوس نچرال هلث محصولی مناسب برای حفظ سلامت سیستم عصبی کودکان است. مصرف این پودر به حفظ آرامش و کاهش استرس در کودکان کمک می کند و همین امر سبب رشد طبیعی کودکان می شود. همچنین، این پودر برای کودکانی با خلق و خوی تحریک پذ..
380,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Babysed syrup
شربت بی بی سِد گل داروشربت بی بی سِد گل دارو مکملی منحصر به فرد برای درمان بی خوابی در کودکان است. کودکان وقتی متولد می شوند باید بخش عمده ای از روز را در خواب باشند. این امر نقش بسیار مهمی در رشد کودک دارد و سبب می شود کودک بتواند به خوبی خود را با دنیای خارج از رحم مادر وقف دهد. اگر کودکی نتواند ب..
49,000 تومان
شربت کیدزی اسلیپ دایونیکس فارما | 150ml | بهبود خواب و بی خوابی در کودکان شربت کیدزی اسلیپ دایونیکس فارما | 150ml | بهبود خواب و بی خوابی در کودکان
ناموجود
برند: دایونیکس فارما | Dayonix Pharma مدل: Dayonix pharma Kidssi sleep
شربت کیدزی اسلیپ دایونیکس فارماشربت کیدزی اسلیپ دایونیکس فارما مکملی منحصر به فرد برای رفع بی خوابی کودک و کمک به حفظ سلامتی است.عوارض کم خوابی در کودکانکمخوابی یکی از مشکلاتی است که برای بسیاری از کودکان رخ می دهد. مطالعات جدید نشان می دهند که اگر کمخوابی کودکان جبران نشود، می تواند منجر به بروز ب..
57,700 تومان
شربت سیموسد سیمرغ دارو | 120 میل | کمک به بهبود بیخوابی کودکان
ناموجود
برند: سیمرغ دارو عطار | simorgh darou attar مدل: Simorgh Darou Simosed 120ml Syrup
شربت سیموسد سیمرغ داروشربت سیموسد سیمرغ دارو محصولی مناسب برای کمک به بهبود بی خوابی در کودکان است. در این شربت از ترکیبات گیاهی نظیر عصاره بابونه و عصاره بالم لیمو استفاده شده است و همین امر این شربت را به مکملی اثر بخش تبدیل کرده است. یکی از مواردی که سبب شده است استفاده از شربت سیموسد مورد توجه ق..
33,000 تومان
شربت بی بی اسلیپ آرشام دارو | 120 میل | بهبود خواب کودکان
ناموجود
برند: آرشام دارو | Arsham Darou مدل: Arsham Darou Baby Sleep 120ml
شربت بی بی اسلیپ آرشام داروشربت بی بی اسلیپ آرشام دارو مکملی منحصر به فرد و گیاهی برای رفع بی خوابی در کودکان است. مطالعات نشان داده اند کودکان برای سالم ماندن به خواب کافی نیاز دارند. اگر کودک به دلایل مختلف نتواند به خوبی بخوابد  رشد کودک باعث بروز اختلالات زیادی می شود. یکی دیگر از ویژگی های..
20,000 تومان
شربت بایوکل کیدز ان او سی بایوکل | 150 میل | کمک به رفع اختلالات خواب در کودکان شربت بایوکل کیدز ان او سی بایوکل | 150 میل | کمک به رفع اختلالات خواب در کودکان
ناموجود
برند: بایوکل | Biocol مدل: Biocol Kids NOC
شربت بایوکل کیدز ان او سی شربت بایوکل کیدز ان او سی حاوی عصاره‌ گیاهان دارویی و املاح معدنی برای رفع اختلالات خواب و بهبود بی خوابی در کودکان است.بیخوابی در کودکان چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟بیخوابی در کودکان می‌تواند ناشی از اختلال روحی یا جسمی باشد و این مشکل روند رشد و متابولیسم بدن کودک ..
150,000 تومان
نمایش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)