Menu
Your Cart

مکمل کم خونی کودکان

توضیحات دسته‌بندی


کم خونی یکی از رایج ترین اختلالات خونی است که طی آن سلولهای قرمز خون به اندازه کافی در بدن تولید نمی شوند؛ در نتیجه اکسیژن کافی به ارگانهای بدن نمی رسد و همین امر سلامتی را تحت تاثیر قرار می دهد. سلولهای قرمز خون در بدن اکسیژن را با استفاده از پروتئینی به نام هموگلوبین حمل می کنند. اگر این پروتئین به اندازه کافی در بدن وجود نداشته باشد کارکرد سلولهای قرمز مختل می شود. به همین دلیل، استفاده از مکمل کم خونی کودکان یکی از بهترین کارهایی است که تمامی والدین تحت نظر پزشک باید مد نظر قرار دهند.

تمامی محصولاتی که به عنوان مکمل کم خونی کودکان در این صفحه مشاهده می کنید از برندهای معتبر بازار هستند و مجوزهای لازم را از سازمان غذا و دارو و سازمان بهداشت دریافت کرده اند. در نتیجه، شما می توانید با خیال آسوده این مکمل ها را سفارش دهید و از ویژگی های خاص آنها برای سلامتی بهره مند شوید.

آیا بیماری کم خونی می تواند علامت بیماری دیگری باشد؟

بهتر است بدانید بیماری کم خونی قبل از اینکه خودش بیماری باشد می تواند نشانه بروز بیماری دیگری نیز باشد. توجه به این مسئله در کودکان اهمیت بیشتری پیدا می کند. ابتلا به بیماری های انگلی، خستگی مزمن، عدم یادگیری و مشکلات عصبی و روانشناختی و مشکلات قلبی می توانند با بروز کم خونی مشخص شوند. با توجه به این موارد، رفع این بیماری و استفاده از انواع مکمل کم خونی کودکان اهمیت ویژه ای دارد.

دلایل بروز کم خونی در کودکان چیست؟

تغذیه نامناسب اولین دلیل بروز بیماری کم خونی است. عوامل دیگری نیز سبب بروز این بیماری می شوند. اختلالات ژنتیکی، مشکلات سیستم ایمنی بدن، انواع سرطانها و یا بیماری های مزمن می توانند سبب بروز بیماری کم خونی در کودکان شوند. این بیماری می تواند خفیف و یا بسیار جدی باشد. به همین دلیل تشخیص سریع، آغاز درمان و استفاده از انواع مکمل کم خونی کودکان بسیار اهمیت دارد.

انواع کم خونی در کودکان

 • بیماری کم خونی در نتیجه فقر آهن
 • کم خونی فقر آهن مقاوم به آهن (IRIDA)
 • کم خونی مادرزادی
 • کم خونی مگالوبلاستی
 • کم خونی همولیتیک
 • کم خونی سلول داسی
 • تالاسمی
 • کم خونی آپلاستیک
 • کم خونی فانکونی
 • کم خونی دیاموند- بلک فان

بیماری کم خونی معمولا با ستفاده از آزمایش خون تشخیص داده می شود. در این زمایش تعداد سلولهای قرمز و هموگلوبین موجود در نمونه اندازه گیری می شود. پزشک بهترین کسی است که می تواند کم خونی کودک را تشخیص دهد و متناسب با آن انواع مکمل کم خونی کودکان را تجویز کند. بنابراین قبل از مصرف هر مکمل ابتدا به پزشک مراجعه کنید.

علایم کم خونی در کودکان

کم خونی توانایی های جسمانی و شناختی کودک را تحت تاثیر قرار می دهد. با این وجود، اگر کم خونی خفیف باشد معمولا علایمی ندارد و همین امر اهمیت چک آپ منظم سلامتی کودک را گوشزد می کند. کودکانی که از بیماری کم خونی رنج می برند اغلب نمی توانند مهارت های اجتماعی را به خوبی یاد بگیرند و حرکات آنها بسیار کند است. کاهش تمرکز و یادگیری از علایم بروز این بیماری است و گاهی اوقات برچسب کم هوشی به این کودکان زده می شود.

کم خونی سبب می شود که این کودکان بیشتر از کودکان دیگر در معرض جذب سرب قرار گیرند و همین امر به مغز، کلیه ها و کبد کودکان آسیب وارد می کند. علایم و نشانه های بیماری کم خونی به صورت زیر هستند:

 • پوست رنگ پریده
 • خستگی بیش از اندازه
 • سرمای دست و پا
 • رشد آهسته
 • اشتهای ضعیف
 • عدم تنفس منظم
 • ابتلا به عفونت
 • هوسهای غیرعادی مانند یخ و خاک

استفاده از انواع مکمل کم خونی کودکان گزینه مناسبی برای رفع این بیماری و مشکلات ناشی از آن است.

برای کم خونی کودکان چه باید کرد

رفع کم خونی کودکان مهمترین مسئله ای است که تمامی والدین باید به آن توجه داشته باشند. توصیه می شود کودک به چک آپ ماهیانه برده شود، تا پزشک بتواند نمودار رشد کودک را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد. در این شرایط، در صورت بروز مشکلات خاص می توان به سرعت وارد عمل شد و آن را رفع کرد. یکی از بهترین راهکارها برای رفع کم خونی کودکان استفاده از انواع مکمل کم خونی کودکان، زیر نظر پزشک متخصص، است.

برای کم خونی کودکان چه دارویی خوب است

یکی از سوالات پرتکراری که از کارشناسان داروخانه پرسیده می شود در این باره است که «بهترین مکمل برای کم خونی کودکان» چه مکملی است و یا «چه شربتی برای کم خونی کودکان خوبه». بهتر است بدانید داروخانه آنلاین طیف گسترده ای از داروها را به شما عرضه می دهد. اما در اولین مرحله شدت کم خونی کودکان باید مشخصص گردد.

 به همین دلیل شما باید ابتدا به پزشک مراجعه کنید و سلامتی کودک را بررسی کنید. پس از آن می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید و انواع مکمل کم خونی کودکان که در این صفحه موجود است را بررسی و خریداری نمایید.

شربت برای کم خونی کودکان

انواع مکمل کم خونی کودکان به صورت قطره و شربت به فروش می رسند. اگر بیماری کم خونی درمان نشود، در آینده کودک با مشکلات زیادی رو به رو می شود. با توجه به نوع و شدت بیماری، درمانهای متعددی برای درمان کم خونی پیشنهاد می شوند. گاهی اوقات این بیماری به حدی شدید است که کودک باید در بیمارستان بستری شود.

اما این شرایط به ندرت اتفاق می افتد و  استفاده از انواع مکمل کم خونی کودکان به رفع این مشکل کمک می کند.  نکته حایز اهمیت این است که این مکملها  باید با صلاحدید پزشک مورد استفاده قرار گیرند. از انواع مکمل کم خونی کودکان که به صورت شربت و یا قطره برای درمان این بیماری مورد استفاده قرار می گیرند، می توان به  قطره ویتاگلوبین ویتان، شربت فرومین فیشر کیندر و قطره کواتر کیدز ب 12 دارو افشان شایگان اشاره کرد.

شربت آهن کودکان

با توجه به این موضوع که مهمترین دلیل بروز کم خونی در کودکان فقر آهن است، والیدن به دنبال بهترین مکمل آهن برای کودکان هستند. «قطره آهن نوزاد فروگلوبین ویتابیوتیکس» و «قطره آهن پدیابست کودکان» از بهترین انواع مکمل کم خونی در کودکان هستند که در سایت داروخانه آنلاین موجود هستند. همچنین، بسیاری از والدین به دنبال بهترین نوع قرص آهن برای کودکان هستند. بهتر است بدانید با توجه به این موضوع که بلع قرص برای کودکان دشوار است، مکمل کم خونی کودکان به صورت قطره و شربت تولید می شود.

درمان خانگی کم خونی در کودکان

درمان خانگی کم خونی کودکان با طراحی رژیم غذایی مناسب برای کودکان امکان پذیر است و در صورت ابتلا کودک به این بیماری آن را درمان می کند. مطالعات نشان می دهند که حجم بالای استفاده از غذاهای آماده و نوشیدنی های گازدار در میان کودکان خطر ابتلا به بیماریهای مختلف را در میان آنها افزایش می دهد و همین امر سبب بروز نگرانی های زیادی شده است.

در بسیاری از ایالتهای آمریکا استفاده از نوشیدنی های گازدار و غذاهای آماده برای کودکان ممنوع است. به همین دلیل، به منظور جلوگیری از آسیب به سلامت کودک، پیروی از رژیم غذایی سالم اهمیت زیادی دارد.

کدام غذاها حاوی آهن هستند؟

مرغ، گوشت قرمز و ماهی سرشار از آهن هستند و باید حداقل دوبار در رژیم غذایی کودک گنجانده شوند. از میان سبزیجات کلم، اسفناج و سویا نیز بهترین گزینه برای رفع کم خونی و یا جلوگیری از بروز این بیماری هستند.همچنین اگر کودک شما مبتلا به بیماری کم خونی است مخلوط آب سیب ( 1 ق غ)، آب چغندر (1 ق غ) و عسل ( 2/1 ق چ) بسیار مفید است.

اگر روزانه یک قاشق غذا خوری کنجد و عسل به کودک خود بدهید نیز می توانید بیماری کم خونی را درمان کنید.با توجه به اینکه تنها 10 درصد از آهن موجود در غذاها جذب بدن کودک می شود بسیاری از پزشکان استفاده از انواع مکمل کم خونی کودکان را پیشنهاد می دهند.

درمان کم خونی مینور

بیماری کم خونی مینور یا تالاسمی مینور بیماری است که طی آن گلبولهای قرمز خون از حد معمول کوچکتر هستند. این بیماران هیچ تفاوتی با افراد سالم ندارند. با توجه به اینکه تالاسمی مینور بیماری ارثی است افراد ناقل این بیماری باید از وجود آن آگاه باشند و در زمان ازدواج و برای اقدام به بچه دار شدن این مسئله را با پزشک در میان بگذارند.

درمانی برای بیماری تالاسمی مینور وجود ندارد. زیرا این بیماری مشکل خاصی را برای فرد ناقل به وجود نمی آورد. گاهی کودکان مبتلا به تالاسمی مینور نیاز به مصرف آهن دارند که پزشکان استفاده از انواع مکمل کم خونی کودکان را (که برای این منظور تولید شده اند) به آنها پیشنهاد می دهند.

زمان آزمایش کم خونی نوزاد