Menu
Your Cart

قرص کبد

توضیحات دسته‌بندی

قرص کبد

کبد در کدام قسمت بدن است و کارش چیست؟

کبد اندامی حیاتی در بدن است که وظایف مهمی را بر عهده دارد. این اندام حیاتی در سمت راست قسمت بالایی حفره شکم قرار دارد و قفسه سینه از آن محافظت می کند. تولید پروتئین، انعقاد خون، سوخت و ساز کلسترول و کنترل متابولیسم گلوکز و آهن همگی بر عهده کبد هستند. کبد مسئول اعمال حیاتی در بدن است و اگر در کارکرد آن اختلالی وارد شود سلامتی بدن به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد.

انواع قرص کبد برای انواع بیماری های کبدی وجود دارد که همگی باید با دستور مستقیم پزشک و طبق دستورالعمل مصرف شوند. بهتر است بدانید مصرف بیش از اندازه استامینوفن، کدئین و استاتین به کبد آسیب جدی وارد می کند و سبب بروز اختلالاتی در کارکرد آن می شود. بنابراین باید در مصرف انواع مسکن ها ( از جمله مسکن هایی که به آنها اشاره شد) بسیار محتاط باشید.

آیا کبد ترمیم می‌شود؟

کبد تنها ارگانی در بدن است که به راحتی می تواند سلولهای آسیب دیده اش را ترمیم کند. اما اگر تعداد سلولهای آسیب دیده از حد معمول بیشتر باشد دیگر قادر به ترمیم نخواهد بود و همین امر سلامتی کبد را به خطر می اندازد. در این مواقع انواع قرص کبد (با توجه به نوع بیماری و آسیبی که به کبد وارد شده است) تجویز می شوند که بیمار باید با دقت تمامی آنها را مصرف کند تا از آسیب بیشتر به کبد جلوگیری به عمل آورد.

کبد وظایف زیادی در بدن دارد. مهم ترین وظایف این ارگان مهم در بدن به شرح زیر است:

 • ترشح صفرا برای هضم غذا به ویژه چربی ها
 • ذخیره گلوکز
 • تولید فاکتورهای انعقاد خون
 • تولید آمینو اسیدهای لازم برای ساخت پروتئین
 • ذخیره آهن
 • تولید کلسترول
 • سوخت و ساز و پردازش داروها

قرص کبد قرصی که برای درمان اختلالات کبدی تجویز می شود. همانطور که تا به حال متوجه شده اید این قرصها با توجه به نوع اختلالی که در کبد وجود دارد تجویز می شوند. به همین دلیل باید از مصرف خودسرانه این داروها و همچنین تمامی داروها بپرهیزید. زیرا مصرف هر نوع دارویی بدون نظارت پزشک اثرات بسیار بدی بر عملکرد کبد دارد.

مصرف بیش از حد داروها و آسیب به کبد!

سلولهای کبد در اثر مصرف برخی داروها آسیب می بینند. به همین دلیل همیشه به افراد توصیه می شود بدون مشورت با پزشک و بیشتر از مقدار تجویز شده دارویی را مصرف نکنند. استامینوفنها از جمله داروهایی هستند که می توانند به سلامت کبد آسیب وارد کنند. افرادی که از بیماری کبدی رنج می برند نباید بدون مشورت پزشک از استامینوفنها استفاده کنند زیرا در برخی افراد حتی مصرف مقدار کمی از این دارو بسیار خطرناک است.

قرص کبد که برای مبتلایان به بیماری های کبدی تجویز می شود سلامت کبد را تضمین می کند. بنابراین اگر از بیماری های کبدی رنج می برید اولین مسئله این است که هرگز داروی دیگری را خودسرانه مصرف نکنید.

استاتین ها و نیاسین ها داروهایی هستند که برای کاهش کلسترول خون مورد استفاده قرار می گیرند. مطالعات نشان داده اند که مصرف استاتین ها سبب بروز التهاب کبدی می شود و نیاسین ها سبب می شوند بیماری های کبدی پیشرفت کنند.

متوتروکسات برای کبد مضر است؟

متوتروکسات ها داروهایی هستند که برای اختلالات خود ایمنی و درمان سرطانها مورد استفاده قرار می گیرند. اما مصرف این قرصها سبب بروز التهابات کبدی و بیماری سیروز کبد می شود.

دی سولیفرام دارویی است که برای درمان وابستگی به الکل استفاده می شود. این دارو نیز سبب بروز التهاب در کبد می شود. آنتی بیوتیک ها  داروهای بسیار قوی هستند که برای از بین بردن عفونت در بدن مورد استفاده قرار میگیرند. مصرف بیش از اندازه آنتی بیوتیک ها اثرات منفی بر سلامتی دارد. اهمیت این موضوع به اندازه ای است که سازمان بهداشت جهانی بارها تذکر داده است در مصرف آنتی بیوتیکها بسیار محتاط باشید.

در مصرف تمامی قرصها و داروها هوشیار باشید و از مصرف بیش از اندازه داروها به شدت بپرهیزید. انواع قرص کبد برای درمان اختلالات کبدی وجود دارند که باید طبق دستورالعمل مصرف شوند در غیر اینصورت مشکلات کبدی حادتر می شوند و خطر مرگ وجود دارد.

قرص کبد چرب

بیماری کبد چرب بیماری است که به دلیل بالا رفتن چربی در کبد رخ می دهد. این بیماری انواع مختلفی دارد و به دسته های مختلفی تقسیم می شود.

 • کبد چرب گرید 1
 • کبد چرب گرید 2
 • کبد چرب گرید 3

به طور کلی دو نوع بیماری کبد چرب وجود دارد: کبد چرب الکلی و کبد چرب غیر الکلی. اگر شخصی به بیماری کبد چرب الکلی دچار است باید سریعا مصرف الکل را قطع کند و مصرف انواع قرص کبد را تحت نظر پزشک آغاز کند.  اما کبد چرب غیر الکلی به دلایل مختلفی در بدن رخ می دهد.

گرید این بیماری مسئله بسیار مهمی در تجویز انواع قرص کبد به شمار می رود. کبد چرب گرید 1 اولین مرحله از این بیماری است که معمولا در چک آپ های سالیانه تشخیص داده می شود. بهترین روش برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کبد چرب اصلاح رژیم غذایی و گنجاندن سبزیجات و میوه ها به آن است.

کبد چرب گرید 2

همانطور که تا بدینجا به آن اشاره کردیم کبد عضو بسیار مهمی در بدن است. کبد می تواند به بیماری های مختلفی مبتلا شود. بیماری کبد چرب گرید 2 بیماری رایج کبدی است که متاسفانه افراد زیادی بدان مبتلا می شوند. مطالعات نشان داده اند که تعداد افرادی که به این بیماری دچار می شوند در حال افزایش است.

انواع قرص کبد برای درمان بیماری کبد چرب وجود دارد که باید تحت نظر مستقیم پزشک مصرف شوند.

کبد چرب گرید 2 با وجود چربی در خون ارتباط مستقیم دارد. در بیماری کبد چرب گرید 2 چربی ها به صورت تری گلیسیرید در بدن ذخیره می شوند. علایم ابتلا به بیماری کبد چرب گرید 2 کاهش وزن، بی اشتهایی، تهوع، درد در ناحیه شکم و ورم پا و شکم است.

برای درمان بیماری کبد چرب گرید 2، در کنار مصرف انواع قرص کبد، باید عادات غذایی خود را اصلاح کنید و مصرف چربی ها را کاهش دهید. عدم مصرف الکل و دخانیات از موارد دیگری هستند که به درمان این بیماری کمک می کنند. همچنین باید چربی خون را کنترل کنید و برای درمان آن اقدام کنید.

بهتر است بدانید اگر بیماری گرید 2 کنترل نشود به بیماری هپاتیت منتهی می شود. این بیماری بسیار خطرناک است و در مان آن بسیار دشوار! بنابراین بیماری کبد چرب گرید 2 را جدی بگیرید و قرص کبد را که برای شما تجویز می شود به دقت مصرف کنید.

قرص خارجی برای کبد چرب

بسیاری از افراد برای درمان بیماری کبد چرب به استفاده از داروهای خارجی روی می آورند. انواع قرص کبد با برندهای مختلفی در داروخانه ها موجود است. محبوب ترین قرص خارجی برای درمان کبد چرب به شرح زیرند:

برای استفاده از بهترین قرص کبد باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. بعد از انجام آزمایشات پزشک بهترین دارو را برای شما تجویز خواهد کرد. همانطور که بارها بدان اشاره کردیم این داروها باید طبق دستورالعمل مصرف شوند.

قرص پاکسازی کبد و داروی شستشوی کبد

کبد عضو بسیار مهمی برای دفع سموم از بدن است. اگر این عضو از بدن دچار مشکل شود سلامتی بدن با مشکلات زیادی رو به رو می شود و در موارد حاد خطر مرگ وجود دارد. پاکسازی کبد روشی است که به کبد کمک می کند سموم و مواد مضر از این ارگان بدن خارج شوند و این عضو دوباره احیا می شود.

اگر این علایم را در خود دارید ممکن است کبد شما با اختلالاتی رو به رو شده باشد:

 • نفخ و گاز معده
 • فشار خون بالا
 • رفلاکس معده
 • ادرار تیره
 • خستگی مزمن
 • نعریق بیش از حد
 • کبودی بدن
 • بی اشتهایی

بهترین روش پاکسازی کبد 

بهترین روش برای شستشو و پاکسازی کبد تغییر رژیم غذایی است. رژیم غذایی باید حاوی میوه و سبزیجات تازه باشد. همچنین مصرف مواد سرشار از پتاسیم به پاکسازی کبد کمک زیادی می کند.

در میان انواع قرص کبد داروهایی نظیر «کپسول بوستر لیور آرتیمان»، «شربت لیور اید حکیم تجارت»، «کپسول نئوکاربن (زغال فعال) مارنیز»، «کپسول لیور اید حکیم تجارت» و «شربت مخلوط 8 گیاه ستاک» به پاکسازی کبد و رفع سموم کمک زیادی می کنند.

ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است، با توجه به اینکه کبد ارگان بسیار حساسی است هرگز نباید دارویی را خودسرانه مصرف کنید.

قرص کبد پاکسازی کبد لیورگل

قرص لیورگل یک قرص کبد محبوب برای محافظت از کبد است. این دارو صفرا آور است و برای درمان بیماری کبد چرب، سیروز کبدی و هپاتیت حاد و مزمن مورد استفاده قرار می گیرد.

این قرص حاوی عصاره گیاه خار مریم است. در طب سنتی آثار گیاه خار مریم برای درمان بیماری های کبدی به اثبات رسیده است. این گیاه با قدمتی 2000 ساله به بازسازی سلولهای کبدی کمک می کند و سموم جمع شده در کبد را از آن خارج می کند.

نحوه مصرف این قرص کبد بسیار ساده است و باید روزانه سه عدد از این قرص مصرف شود. همانطور که تا بدینجا بدان اشاره کردیم قبل از استفاده از این دارو با پزشک متخصص و یا داروساز مشورت کنید.

کپسول کبد طوبی

بسیاری از افراد تمایل دارند از داروهای گیاهی برای درمان اختلالات کبدی استفاده کنند. محصولات برند طوبی همگی موادی طبیعی و گیاهی هستند که برای درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند.

قرص کبد و یا کپسول کبد طوبی دارویی است که برای درمان کبد چرب و کاهش چربی خون مورد استفاده قرار می گیرد و از کبد محافظت می کند. نحوه مصرف این قرص کبد بدین صورت است: باید دو عدد کپسول قبل از صبحانه و دو عدد کپسول قبل از خواب مصرف شود.

داروخانه آنلاین با ارائه مشاوره های لازم محصولات و مکمل های دارویی را برای حفظ و نگهداری از کبد به شما عرضه می کند.

برند: هلث اید | Health Aid مدل: Health Aid Livercare 30 tab
قرص لیورکر هلث اید قرص لیورکر هلث اید مکملی منحصر به فرد برای حفظ سلامت عمومی بدن است. این مکمل به درمان مسمومیت کبد کمک می‌کند و عملکرد طبیعی آن را ارتقا می‌بخشد. از ویژگیهای منحصر به فرد این مکمل سم‌زدایی کبد، کاهش تجمع چربی‌های بدن و درمان کبد چرب است. قرص لیورکر تحت لیسانس شرکت هلث اید انگلس..
59,800 تومان
کپسول ویت ایس گرین نیچر | 60 عددی | حفظ سلامت عروق و کبد
جدید
برند: گرین نیچر | Green Nature مدل: Green Nature Vit Ace 60 Capsules
کپسول ویت ایس گرین نیچرکپسول ویت ایس گرین نیچر دارویی موثر در حفظ سلامت عروق و کبد است. این محصول از بروز آسیبهای سلولی در کبد محافظت می‌کند و موجب جلوگیری از فیبروز می‌شود. این مکمل حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌های گیاهی است و در بهبود کبد چرب، کاهش تخریب سلولی رادیکالهای آزاد، حفظ سل..
262,800 تومان
برند: هیمالیا | Himalaya مدل: Himalaya Liv.52 DS
قرص لیو 52 دی اس هیمالیاقرص لیو 52 دی اس هیمالیا مکملی منحصر به فرد برای بهبود اختلالات کبدی و تنظیم آنزیم‌های کبدی، بهبود کم‌اشتهایی و بهبود کاهش وزن بدن است.وظایف کبد در بدن کبد مرکز متابولیک بدن است و نقش بسیار مهمی در فعالیتهای سوخت و ساز بدن مانند گوارش دارد. از مهم‌تریم وظایف کبد در بدن تصفیه ..
75,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: GolDaro Livergol 30 Tab 70
قرص لیور گل70 گل داروقرص لیور گل70 گل دارو حاوی عصاره ی گیاه خار مریم است و به عنوان مکملی منحصر به فرد برای محافظت از کبد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مکمل صفراآور است  و به بهبود هپاتیت حاد و مزمن کمک می‌کند.گیاه خار مریم چیست؟گیاه خارمریم یا milk thistle جزو گیاهان دارویی با خاصیت درمانی ا..
38,000 تومان
کپسول گلدن کوردیسپس گلدن رولز | 90 عدد | بهبود عملکرد کبد، کلیه و افزایش قوای جسمی
ناموجود
برند: گلدن رولز | Golden Rules مدل: supplement-Golden-Rules-Cordyceps
کوردیسپس چیست؟قارچ سرچماقی یا کوردیسپس نوعی قارچ است که بطور طبیعی بر روی بدن نوع خاصی از کرم که در ارتفاعات چین زیست می کند پیدا میشود.امروزه  تولیدکنندگان  قادرند بطور  آزمایشگاهی این قارچ را تولید و فرآورده های آن را روانه بازار کنند.کوردیسپس برای درمان سرفه، برونشیت مزمن، اختلالات..
140,000 تومان
کپسول نئوکاربن (زغال فعال) مارنیز | 60 عدد | پاکسازی و سم زدایی بدن
ناموجود
برند: مارنیز | Marnys مدل: Marnys NeoCarbon Capsule
کپسول نئوکاربن (زغال فعال) مارنیزکپسول نئوکاربن (زغال فعال) مارنیز مکملی منحصر به فرد برای رفع اختلالات ناشی از مسمومیت دستگاه گوارش است. این مکمل نقش بسزایی در رفع اسپاسمهای ماهیچه‌ای روده و معده و نفخ شکم دارد. این مکمل حاوی مقادیر مفیدی از نئوکاربن یا زغال فعال است.نقش زغال فعال در سلامت دستگاه گ..
35,000 تومان
کپسول میلک تیستل لورگانیک | 60 عدد | کمک به حفاظت از کبد و درمان کبد چرب کپسول میلک تیستل لورگانیک | 60 عدد | کمک به حفاظت از کبد و درمان کبد چرب
ناموجود
برند: لورگانیک | Lorganique مدل: Lorganique Milk Thistle
کبد (جگر) اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیرممکن است. پانکراس(لوزالمعده) و کبد، نقش مهمی در هضم و متابولیسم مواد غذایی به‌عهده دارند. کیسه‌ی صفرا نیز اگر چه اندامی مهم است، ولی بدن به‌خوبی خود را با فقدان آن، تطبیق می‌دهد. آگاهی از ساختمان و عملکرد این اندام‌ها بسیار مهم و با ارزش است.ف..
38,200 تومان
کپسول لیوریا ویوا | 90 عدد | بهبود عملکرد و سلامت کبد، جلوگیری و درمان کبد چرب
ناموجود
برند: ویوا | Viva مدل: Viva Liveria
کبد (جگر) اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیرممکن است. پانکراس(لوزالمعده) و کبد، نقش مهمی در هضم و متابولیسم مواد غذایی به‌عهده دارند. کیسه‌ی صفرا نیز اگر چه اندامی مهم است، ولی بدن به‌خوبی خود را با فقدان آن، تطبیق می‌دهد. آگاهی از ساختمان و عملکرد این اندام‌ها بسیار مهم و با ارزش است.ف..
89,000 تومان
کپسول لیورفید نیو بهار پایا | 30 عدد | حفاظت در برابر مسمومیت ها و سیروز کبدی کپسول لیورفید نیو بهار پایا | 30 عدد | حفاظت در برابر مسمومیت ها و سیروز کبدی
ناموجود
برند: بهار پایا | BaharPaya مدل: BaharPaya Liverfeed New 30 Caps
کبد (جگر) اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیرممکن است. پانکراس(لوزالمعده) و کبد، نقش مهمی در هضم و متابولیسم مواد غذایی به‌عهده دارند. کیسه‌ی صفرا نیز اگر چه اندامی مهم است، ولی بدن به‌خوبی خود را با فقدان آن، تطبیق می‌دهد. آگاهی از ساختمان و عملکرد این اندام‌ها بسیار مهم و با ار..
37,000 تومان
کپسول لیور ساپورت نوتری سنتری | 60 عدد | بازسازی سلول های کبد در بیماران مبتلا به هپاتیت
ناموجود
برند: نوتری سنتری | Nutri Century مدل: Nutri Century Liver Support
کپسول لیور ساپورت نوتری سنتریکپسول لیور ساپورت نوتری سنتری مکملی منحصر به فرد برای بازسازی سلولهای کبد در بیماران مبتلا به هپاتیتهای مزمن است و  به درمان مسمومیت‌های کبدی، سیروز  و فیبروز کبدی، اختلالات کیسه صفرا کمک می‌کند.ین کپسول دارویی حاوی عصاره سیلبیوم مارینوم یا عصاره گیاه خار مریم..
70,000 تومان
کپسول لیور اید حکیم تجارت | 30 عدد | کمک به سم زدایی و پاکسازی کبد کپسول لیور اید حکیم تجارت | 30 عدد | کمک به سم زدایی و پاکسازی کبد
ناموجود
برند: حکیم تجارت سهند | Hakim tejarat مدل: Hakim tejarat Sahand LiverAid 30 Caps
کبد (جگر) اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیرممکن است. پانکراس(لوزالمعده) و کبد، نقش مهمی در هضم و متابولیسم مواد غذایی به‌عهده دارند. کیسه‌ی صفرا نیز اگر چه اندامی مهم است، ولی بدن به‌خوبی خود را با فقدان آن، تطبیق می‌دهد. آگاهی از ساختمان و عملکرد این اندام‌ها بسیار مهم و با ار..
23,000 تومان
کپسول سیناکر حکیم تجارت | 30 عدد | برطرف کننده عوارض گوارشی
ناموجود
برند: حکیم تجارت سهند | Hakim tejarat مدل: Hakim tejarat Sahand CynaCare 30 Caps
این کپسول از عصاره خشک گیاه کنگرفرنگی با نام علمی (Cynara Scolymus) تشکیل شده است. از این گیاه به عنوان از بین برنده چربی خون استفاده می گردد.موارد مصرف:این دارو برطرف کننده عوارض گوارشی (ناراحتی سوهضم یا ترشح اسید معده) کاربرد دارد. این دارو همچنین با کمک به تولید بیشتر صفرا با عث کاهش چربی خون شده..
21,000 تومان
کپسول بوستر لیور آرتیمان | 30 عدد | کمک به پاکسازی و بهبود عملکرد کبد کپسول بوستر لیور آرتیمان | 30 عدد | کمک به پاکسازی و بهبود عملکرد کبد
ناموجود
برند: آرتیمان | Artiman مدل: Atriman Booster Liver 30 Caps
کپسول بوستر لیور آرتیمان کپسول بوستر لیور آرتیمان مکملی منحصر به فرد برای پاکسازی کبد و بهبود عملکرد آن است. کبد یکی از اندام های حیاتی بدن انسان است که حفظ سلامت آن اهمیت زیادی دارد. نقش کبد در بدن کبد نقش مهمی را در هضم غذا و متابولیسم مواد غذایی در بدن بازی می کند. از وظایف دیگر این اندام حیات..
28,500 تومان
ویال خوراکی سولبوم | 30 عدد | کمک به بهبود عملکرد کبد
ناموجود
برند: سولبوم | Solbom مدل: Solbom Liver-Function Improvement
کبد (جگر)اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیرممکن است. پانکراس(لوزالمعده) و کبد، نقش مهمی در هضم و متابولیسم مواد غذایی به‌عهده دارند. کیسه‌ی صفرا نیز اگر چه اندامی مهم است، ولی بدن به‌خوبی خود را با فقدان آن، تطبیق می‌دهد. آگاهی از ساختمان و عملکرد این اندام‌ها بسیار مهم و با ارزش است.فی..
339,000 تومان
قرص هلسی لیور گلدن لایف | 30 عدد | کمک به عملکرد طبیعی کبد و درمان کبد چرب قرص هلسی لیور گلدن لایف | 30 عدد | کمک به عملکرد طبیعی کبد و درمان کبد چرب
ناموجود
برند: گلدن لایف | Golden Life مدل: Golden Life H