Menu
Your Cart

قرص یائسگی

توضیحات دسته‌بندی

قرص یائسگی

دوران یائسگی

یائسگی یکی از دوره های طبیعی در بدن زنان است که طی آن قاعدگی برای همیشه متوقف می شود. وقتی این امر در بدن رخ دهد دیگر زنان قادر به بچه دار شدن نخواهند بود. یائسگی معمولا در سن 49 تا 52 سالگی رخ می دهد. در این دوره ابتدا عادت ماهیانه نامنظم است و سپس به طور کامل قطع می شود. یائسگی در سه مرحله رخ می دهد. این سه مرحله عبارتند از دوران قبل از یائسگی، آغاز یائسگی و یائسگی کامل. انواع قرص یائسگی وجود دارند که گذر از این مراحل را برای بانوان آسانتر می کند و باید تحت نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرند.

ده سال قبل از شروع یائسگی ( دوران قبل از یائسگی) بدن شروع به کاهش تولید استروژن می کند. این دوران معمولا از دهه 40 آغاز می شود. در برخی از بانوان ( که معمولا استرس زیادی را تحمل می کنند) این دوره از دهه 30 آغاز می شود. به همین دلیل بهتر است از دهه سی حداقل سالی یکبار به چک آب سالیانه بروید و سلامتی خود را بررسی کنید و در صورت نیاز مصرف انواع قرص یائسگی را آغاز کنید.

آیا گرگرفتگی در یائسگی طبیعی است؟

گرگرفتگی، عرق شبانه و خشکی واژن از علایم دوران قبل از یائسگی هستند. در دوران شروع یائسگی عادت ماهیانه معمولا نامنظم می شود و وقتی 12 ماه به طور مداوم عادت ماهیانه صورت نگیرد، یائسگی کامل می شود. در دوران یائسگی تغییرات هورمونی سبب بروز مشکلات زیادی در بدن می شود. به همین دلیل در این دوران توصیه می شود به پزشک متخصص مراجعه شود و انواع قرص یائسگی برای کنترل این علایم مورد استفاده قرار گیرد.

شایع ترین علایم یائسگی به شرح زیرند:

 • ریزش مو ( این امر به دلیل تغییرات هورمونی در بدن رخ می دهد و استفاده از قرص یائسگی تحت نظر پزشک این مشکل را کنترل می کند)
 • افزایش وزن ( بهترین روش برای کنترل افزایش وزن انجام ورزشهایی مانند یوگا است. زیرا به انعطاف پذیری بدن کمک می کند، درد را کاهش می دهند و از افزایش وزن جلوگیری به عمل می آورد)
 • اختلالات خواب (بهتر است در این دوران قهوه و کافئین مصرف نشود)
 • احساسی مانند شوک الکتریکی
 • سوزش زبان (این امر معمولا به دلیل کمبود آهن در بدن رخ می دهد)
 • بروز انواع آلرژی
 • کاهش میل جنسی ( مدیریت این امر مسئله بسیار مهمی در دوران شروع یائسگی است. بهتر است با مراجعه به پزشک و مصرف انواع قرص یائسگی برای کنترل علایم این مورد را مدیریت کنید)
 • مشکلات لثه ( این امر به دلیل بهم خوردن تعادل هورمونها و ویتامینها در بدن رخ می دهد مصرف قرص منو اورت یورو ویتال ویتامین مورد نیاز بدن در این دوران را تامین می کند)
 • نوسانات خلقی
 • خستگی مداوم
 • تحریک پذیری
 • افت میزان حافظه و تمرکز
 • احساس نفخ
 • عدم کنترل ادرار
 • درد مفاصل، درد سینه، پوکی استخوان ( این دردها معمولا به دلیل تغییرات هورمونی در بدن رخ می دهند. با ورزش و پیروی از رژیم غذایی مناسب می توانید این دردها را کاهش کنید. همچنین در این دوران باید انواع قرص یائسگی را تحت نظر پزشک مصرف کنید)
 • بوی بد بدن
 • خارشهای پوستی
 • افسردگی

قرص جلوگیری از یائسگی

بسیاری از بانوان تمایل دارند یائسگی خود را به تعویق بیاندازند. بدین منظور به مصرف قرص یائسگی و یا تزریق آمپولهای مختلف روی می آورند. اما تحقیقات جدید نشان داده اند که بهتر است این داروها مورد استفاده قرار نگیرند و بدن سیستم طبیعی خود را طی کند. برخی از تحقیقات نشان می دهند استفاده از انواع قرص یائسگی برای جلوگیری از یائسگی سبب بروز انواع سرطان می شود. با این وجود تحقیقات دیگر این نتایج را تایید نمی کنند. با توجه به اینکه به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است بهتر است قبل از مصرف هرگونه قرص و دارو با پزشک متخصص مشورت کنید.

قرص ضد گرگرفتگی - داروی گرگرفتگی دوران یائسگی

گرگرفتگی یکی از علایم یائسگی یا قطع همیشگی دوره قاعدگی در بدن بانوان است. این امر مشکلات زیادی را برای بانوان به وجود می آورد. گرگرفتگی شایع ترین علامت این دوران است. دلیل این امر بر هم خوردن تعادل هورمونی در بدن است. برای مبارزه با گر گرفتگی راههای گیاهی و شیمیایی زیادی وجود دارند. همچنین مصرف انواع قرص یائسگی مخصوص گرگرفتگی به بانوان کمک می کند این مشکل را تا حد زیادی کنترل کنند. داروهایی که معمولا پزشکان برای درمان قاعدگی استفاده می کنند به شرح زیر هستند:

 • ونلافاکسین
 • پاروکستین
 • گاباپنتین
 • کلونیدین

همچین روشهای دیگری مانند «هورمون درمانی» وجود دارد که انجام آن عوارض زیادی بر بدن دارد. به همین دلیل قبل از استفاده از این روش باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و در مورد این درمان اطلاعات کافی کسب کنید و سپس درمان مناسب را انتخاب کنید. پزشک متخصص بهترین مرجع برای استفاده از انواع قرص یائسگی و روشهای درمانی علایم دوران یائسگی است.

داروی گیاهی ضد یائسگی - دارو گیاهی تاخیر یائسگی

همانطور که بدان اشاره کردیم یائسگی روندی طبیعی در بدن بانوان است که معمولا در سنین 49 تا 52 سالگی رخ می دهد. بروز قاعدگی نامنظم در دهه 40 می تواند نشان دهنده آغاز دوره یائسگی در بانوان باشد. وقتی یائسگی رخ دهد دیگر بانوان قادر به تولید مثل نخواهند بود به همین دلیل بسیاری از بانوان می خواهند یائسگی خود را به تعویق بیاندازند. از طرفی دیگر زنانی هستند که استرس زیادی دارند و یا از بیماری های خاصی رنج می برند. این عوامل سبب می شود زودتر از حد معمول دچار یائسگی شوند. به این مشکل یائسگی زود رس می گویند. با بروز علایم یائسگی زود رس بسیاری از بانوان به دنبال انواع قرص یائسگی برای به تعویق انداختن آن هستند. بهتر است بدانید اصلاح الگوی غذایی اولین و بهترین موردی است که می تواند از بروز یائسگی زودرس جلوگیری به عمل می آورد. همچنین استرس را باید به طور کلی از خود دور کنید. قرار گرفتن در محیط های استرس زا سبب می شود یائسگی زودتر از حد معمول رخ دهد. با بروز علایم یائسگی زود رس بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

علاوه بر این موارد داروهای گیاهی مانند گیاه پنج انگشت، فوفل، جنسینگ، زنجبیل، زعفران و دارچین، گل پامچال، شبدر قرمز، گل ساعتی، گزنه گیاهان موثری هستند که از بروز یائسگی زود رس جلوگیری به عمل می آورند و آن را به تعویق می اندازند.

لیست کامل انواع قرص یائسگی

یائسگی باعث بروز حالتهای مختلفی در بدن می شود و برای کنترل هریک از این علایم انواع قرص یائسگی وجود دارد که می توانید مصرف آنها را زیر نظر پزشک متخصص آغاز کنید.

لیست کاملی از انواع قرص یائسگی با کارکردهای مختلف در ادامه بیان می شود:

برای جلوگیری از یائسگی چه چیزی بخوریم؟

عادت ماهیانه چرخه طبیعی است که هر بیست و هشت روز یکبار در بدن بانوان رخ می دهد و سپس تخمکهای آزاد شده از تخمدان، در صورت باور نشدن، از بدن خارج می شوند. این چرخه معمولا تا سنین 49 سالگی ادامه پیدا می کند و بعد از آن قاعدگی نامنظم می شود و سپس برای همیشه قطع می شود. به این دوران، دوران یائسگی می گویند که بانوان برای همیشه قدرت تولید مثل خود را از دست می دهند. همانطور که بدان اشاره کردیم بسیاری از زنان به دلیل مشکلات هورمونی، ابتلا به بیماری های مختلف و یا فشارهای روحی در خطر یائسگی زودرس قرار دارند. بهترین روش برای جلوگیری از یائسگی پیروی از الگوی غذایی مناسب است. بهتر است مواد غذایی حاوی استروژن های گیاهی مانند عدس، سویا، نخود فرنگی و حبوبات در رژیم غذایی به وفور پیدا شوند. همچنین باید با مراجعه به پزشک متخصص دلیل یائسگی زود را پیدا کنید و با مصرف انواع قرص یائسگی تحت نظر پزشک از بروز یائسگی زود رس جلوگیری به عمل آورید.

برند: گلدن لایف | Golden Life مدل: Golden Life Kamasotra
ویژگی های کپسول کاماسوترا گلدن لایف افزایش توانایی مقابله با استرس افزایش میل و عملکرد جنسی رفع خستگی و کمک به تمرکز حواستقویت ایمنی و کاهش دوره نقاهتکاهش عوارض یائسگی کنترل قند خونافزایش قوای جسمی و ذهنی گیاه جینسینگیکی از گیاهان نیروزا و مقوی که شهرت زیادی در جهان دارد "جینسینگ" می ..
77,500 تومان
برند: هلث اید | Health Aid مدل: Health Aid Evening Primrose Oil
ویژگی های روغن گل مغربی هلث اید- سندرم پیش قاعدگی (PMS)- علائم ( یائس گ ی )- درد پستان ناشی از تغییرات هورمونی در سیکل ماهانه زنان- آرتریت روماتوئید (RA)-نوروپاتی دیابتیگل مغربيگل مغربی با نام لاتین Oenothera biennis گیاهی بومی آمریکای شمالی است اما در اروپا و بخش هایی از نیمکره جنوبی نیز رشد می کند..
71,800 تومان
برند: نیچرز اونلی | Natures Only مدل: Natures Only Double Bull
قرص دابل بول نیچرز اونلیقرص دابل بول نیچرز اونلی مکملی منحصر به فرد برای رفع خستگی مزمن و افزایش سطوح انرژی در بدن است. این مکمل به رفع علایم یائسگی کمک می‌کند.نقش قرص دابل بول نیچرز بر سلامتیمواد موثره‌ای که در مکمل بول نیچرز بکار رفته‌اند شامل عصاره گیاه جینسینگ، گیاه گوارانا و ویتامین‌های گروه ب ..
163,900 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: GolDaro Agnugol 100tab
قرص روکشدار گیاهی اگنوگلقرص روکشدار گیاهی اگنوگل اگنوگل مکملی منحصر به فرد برای بهبود و رفع علائم یائسگی در زنان است. مواد موثره به کار رفته در این قرص کاملا گیاهی و ارگانیک هستند و هیچ گونه عوارض جانبی ندارند.این مکمل محصول کمپانی گل دارو و ساخت ایران است.برای کنترل عوارض ناشی از یائسگی از چه ..
37,000 تومان
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital Meno Avert 60 Tabs
قرص منو اورت یورو ویتالقرص منو اورت یورو ویتال مکملی منحصر به فرد برای کاهش عوارض دوران یائسگی در زنان است. این مکمل ترکیبی از ایزوفلاونوئیدهای سویا، ویتامین د3، کلسیم و اینولین است.برای کنترل عوارض ناشی از یائسگی از چه موادی استفاده کنیم؟سیکل عادات ماهیانه در بانوان به شکل طبیعی پس از سن بلوغ در هر..
101,500 تومان
مدل: Hi Health Evening Primrose Oil
سافت ژل روغن گل مغربیسافت ژل روغن گل مغربی مکملی منحصر به فرد برای حفظ سلامت قلب و عروق است. از دیگر ویژگی های این مکمل می توان به پیشگیری از سندروم پیش از قاعدگی و کیست تخمدان اشاره کرد. مصرف این مکمل برای حفظ ساختار عضلات و پوست موثر است.علائم سندروم پیش از قاعدگیسندروم پیش از قاعدگی یکی از بیماری..
43,000 تومان
برند: آنتی ایجینگ | Antiaging مدل: Antiaging Super Mix 90 Softgel
کپسول ژلاتینی سوپر میکس آنتی ایجینگکپسول ژلاتینی سوپر میکس آنتی ایجینگ محصولی منحصر به فرد و مناسب برای جلوگیری و بهبود دردهای قاعدگی و جلوگیری از آسیب‌دیدگی بیشتر مفاصل در بیماری آرتروز است. علاوه بر این، این کپسول در ترمیم غضروف موثر است و به بهبود عملکرد سیستم عصبی و قلب..
148,900 تومان
برند: الیت | Elite مدل: Elite Evening Primrose Oil
کپسول ایونینگ پریم رز الیت کپسول ایونینگ پریم رز الیت مکملی منحصر به فرد برای بهبود علایم سندروم پیش از قاعدگی و مشکلات ناشی از این بیماری است. این مکمل حاوی گل مغربی، گامالینولنیک اسید، سیسلنیولئیک اسید و ویتامین E است.ویژگی‌های کپسول ایونینگ پریم رز الیتبهبود عملکرد سلولهای مغزیپیشگیری از پیشرفت..
53,000 تومان