Menu
Your Cart

قرص یائسگی

توضیحات دسته‌بندی

قرص یائسگی

دوران یائسگی

یائسگی یکی از دوره های طبیعی در بدن زنان است که طی آن قاعدگی برای همیشه متوقف می شود. وقتی این امر در بدن رخ دهد دیگر زنان قادر به بچه دار شدن نخواهند بود. یائسگی معمولا در سن 49 تا 52 سالگی رخ می دهد. در این دوره ابتدا عادت ماهیانه نامنظم است و سپس به طور کامل قطع می شود. یائسگی در سه مرحله رخ می دهد. این سه مرحله عبارتند از دوران قبل از یائسگی، آغاز یائسگی و یائسگی کامل. انواع قرص یائسگی وجود دارند که گذر از این مراحل را برای بانوان آسانتر می کند و باید تحت نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرند.

ده سال قبل از شروع یائسگی ( دوران قبل از یائسگی) بدن شروع به کاهش تولید استروژن می کند. این دوران معمولا از دهه 40 آغاز می شود. در برخی از بانوان ( که معمولا استرس زیادی را تحمل می کنند) این دوره از دهه 30 آغاز می شود. به همین دلیل بهتر است از دهه سی حداقل سالی یکبار به چک آب سالیانه بروید و سلامتی خود را بررسی کنید و در صورت نیاز مصرف انواع قرص یائسگی را آغاز کنید.

آیا گرگرفتگی در یائسگی طبیعی است؟

گرگرفتگی، عرق شبانه و خشکی واژن از علایم دوران قبل از یائسگی هستند. در دوران شروع یائسگی عادت ماهیانه معمولا نامنظم می شود و وقتی 12 ماه به طور مداوم عادت ماهیانه صورت نگیرد، یائسگی کامل می شود. در دوران یائسگی تغییرات هورمونی سبب بروز مشکلات زیادی در بدن می شود. به همین دلیل در این دوران توصیه می شود به پزشک متخصص مراجعه شود و انواع قرص یائسگی برای کنترل این علایم مورد استفاده قرار گیرد.

شایع ترین علایم یائسگی به شرح زیرند:

 • ریزش مو ( این امر به دلیل تغییرات هورمونی در بدن رخ می دهد و استفاده از قرص یائسگی تحت نظر پزشک این مشکل را کنترل می کند)
 • افزایش وزن ( بهترین روش برای کنترل افزایش وزن انجام ورزشهایی مانند یوگا است. زیرا به انعطاف پذیری بدن کمک می کند، درد را کاهش می دهند و از افزایش وزن جلوگیری به عمل می آورد)
 • اختلالات خواب (بهتر است در این دوران قهوه و کافئین مصرف نشود)
 • احساسی مانند شوک الکتریکی
 • سوزش زبان (این امر معمولا به دلیل کمبود آهن در بدن رخ می دهد)
 • بروز انواع آلرژی
 • کاهش میل جنسی ( مدیریت این امر مسئله بسیار مهمی در دوران شروع یائسگی است. بهتر است با مراجعه به پزشک و مصرف انواع قرص یائسگی برای کنترل علایم این مورد را مدیریت کنید)
 • مشکلات لثه ( این امر به دلیل بهم خوردن تعادل هورمونها و ویتامینها در بدن رخ می دهد مصرف قرص منو اورت یورو ویتال ویتامین مورد نیاز بدن در این دوران را تامین می کند)
 • نوسانات خلقی
 • خستگی مداوم
 • تحریک پذیری
 • افت میزان حافظه و تمرکز
 • احساس نفخ
 • عدم کنترل ادرار
 • درد مفاصل، درد سینه، پوکی استخوان ( این دردها معمولا به دلیل تغییرات هورمونی در بدن رخ می دهند. با ورزش و پیروی از رژیم غذایی مناسب می توانید این دردها را کاهش کنید. همچنین در این دوران باید انواع قرص یائسگی را تحت نظر پزشک مصرف کنید)
 • بوی بد بدن
 • خارشهای پوستی
 • افسردگی

قرص جلوگیری از یائسگی

بسیاری از بانوان تمایل دارند یائسگی خود را به تعویق بیاندازند. بدین منظور به مصرف قرص یائسگی و یا تزریق آمپولهای مختلف روی می آورند. اما تحقیقات جدید نشان داده اند که بهتر است این داروها مورد استفاده قرار نگیرند و بدن سیستم طبیعی خود را طی کند. برخی از تحقیقات نشان می دهند استفاده از انواع قرص یائسگی برای جلوگیری از یائسگی سبب بروز انواع سرطان می شود. با این وجود تحقیقات دیگر این نتایج را تایید نمی کنند. با توجه به اینکه به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است بهتر است قبل از مصرف هرگونه قرص و دارو با پزشک متخصص مشورت کنید.

قرص ضد گرگرفتگی - داروی گرگرفتگی دوران یائسگی

گرگرفتگی یکی از علایم یائسگی یا قطع همیشگی دوره قاعدگی در بدن بانوان است. این امر مشکلات زیادی را برای بانوان به وجود می آورد. گرگرفتگی شایع ترین علامت این دوران است. دلیل این امر بر هم خوردن تعادل هورمونی در بدن است. برای مبارزه با گر گرفتگی راههای گیاهی و شیمیایی زیادی وجود دارند. همچنین مصرف انواع قرص یائسگی مخصوص گرگرفتگی به بانوان کمک می کند این مشکل را تا حد زیادی کنترل کنند. داروهایی که معمولا پزشکان برای درمان قاعدگی استفاده می کنند به شرح زیر هستند:

 • ونلافاکسین
 • پاروکستین
 • گاباپنتین
 • کلونیدین

همچین روشهای دیگری مانند «هورمون درمانی» وجود دارد که انجام آن عوارض زیادی بر بدن دارد. به همین دلیل قبل از استفاده از این روش باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و در مورد این درمان اطلاعات کافی کسب کنید و سپس درمان مناسب را انتخاب کنید. پزشک متخصص بهترین مرجع برای استفاده از انواع قرص یائسگی و روشهای درمانی علایم دوران یائسگی است.

داروی گیاهی ضد یائسگی - دارو گیاهی تاخیر یائسگی

همانطور که بدان اشاره کردیم یائسگی روندی طبیعی در بدن بانوان است که معمولا در سنین 49 تا 52 سالگی رخ می دهد. بروز قاعدگی نامنظم در دهه 40 می تواند نشان دهنده آغاز دوره یائسگی در بانوان باشد. وقتی یائسگی رخ دهد دیگر بانوان قادر به تولید مثل نخواهند بود به همین دلیل بسیاری از بانوان می خواهند یائسگی خود را به تعویق بیاندازند. از طرفی دیگر زنانی هستند که استرس زیادی دارند و یا از بیماری های خاصی رنج می برند. این عوامل سبب می شود زودتر از حد معمول دچار یائسگی شوند. به این مشکل یائسگی زود رس می گویند. با بروز علایم یائسگی زود رس بسیاری از بانوان به دنبال انواع قرص یائسگی برای به تعویق انداختن آن هستند. بهتر است بدانید اصلاح الگوی غذایی اولین و بهترین موردی است که می تواند از بروز یائسگی زودرس جلوگیری به عمل می آورد. همچنین استرس را باید به طور کلی از خود دور کنید. قرار گرفتن در محیط های استرس زا سبب می شود یائسگی زودتر از حد معمول رخ دهد. با بروز علایم یائسگی زود رس بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

علاوه بر این موارد داروهای گیاهی مانند گیاه پنج انگشت، فوفل، جنسینگ، زنجبیل، زعفران و دارچین، گل پامچال، شبدر قرمز، گل ساعتی، گزنه گیاهان موثری هستند که از بروز یائسگی زود رس جلوگیری به عمل می آورند و آن را به تعویق می اندازند.

لیست کامل انواع قرص یائسگی

یائسگی باعث بروز حالتهای مختلفی در بدن می شود و برای کنترل هریک از این علایم انواع قرص یائسگی وجود دارد که می توانید مصرف آنها را زیر نظر پزشک متخصص آغاز کنید.

لیست کاملی از انواع قرص یائسگی با کارکردهای مختلف در ادامه بیان می شود:

برای جلوگیری از یائسگی چه چیزی بخوریم؟

عادت ماهیانه چرخه طبیعی است که هر بیست و هشت روز یکبار در بدن بانوان رخ می دهد و سپس تخمکهای آزاد شده از تخمدان، در صورت باور نشدن، از بدن خارج می شوند. این چرخه معمولا تا سنین 49 سالگی ادامه پیدا می کند و بعد از آن قاعدگی نامنظم می شود و سپس برای همیشه قطع می شود. به این دوران، دوران یائسگی می گویند که بانوان برای همیشه قدرت تولید مثل خود را از دست می دهند. همانطور که بدان اشاره کردیم بسیاری از زنان به دلیل مشکلات هورمونی، ابتلا به بیماری های مختلف و یا فشارهای روحی در خطر یائسگی زودرس قرار دارند. بهترین روش برای جلوگیری از یائسگی پیروی از الگوی غذایی مناسب است. بهتر است مواد غذایی حاوی استروژن های گیاهی مانند عدس، سویا، نخود فرنگی و حبوبات در رژیم غذایی به وفور پیدا شوند. همچنین باید با مراجعه به پزشک متخصص دلیل یائسگی زود را پیدا کنید و با مصرف انواع قرص یائسگی تحت نظر پزشک از بروز یائسگی زود رس جلوگیری به عمل آورید.

برند: گلدن لایف | Golden Life مدل: Golden Life Kamasotra
 گیاه جینسینگیکی از گیاهان نیروزا و مقوی که شهرت زیادی در جهان دارد "جینسینگ" می باشد که بهتر است آن را "گیاه جوانی" یا "نوش دارو" بنامیم.در کتاب های سنتی و به عربی ریشه گیاه را "جنسه" و "جنسا" می نامند. به فرانسوی و انگلیسی Ginseng و  Asiatic ginsengو chinese ginseng گفته می شود.گیاهی است..
54,700 تومان
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital Meno Avert 60 Tabs
یائسگی یک فرآیند بیولوژیک طبیعی در زندگی زنان است که معمولاً از سنین ۴۵ تا ۵۵ سالگی آغاز می‌شود. یائسگی با تغییرات هورمونی ، جسمی و روانی همراه است که جنبه های مختلفی از زندگی زنان را تحت تاثیر قرار می دهد. با شروع این فرایند بیولوژیکی ، تخمدان‌ها به میزان کمتری هورمون های زنانه به خصوص استروژن تولی..
101,000 تومان
برند: گل دارو | Goldaru مدل: GolDaro Agnugol 100tab
 رفع اختلالات گذر از یائسگی و گرگرفتگی، اختلالات قائدگی (آمنوره ثانوی، خون ریزی های رحمی)، سندرم قبل از قاعدگی و کاهش درد پستاننحوه مصرف:از روز پنجم دوره روزی 1 عدد به مدت 21 شب مصرف گردد و 7 شب مصرف آن قطع شود و مجدداً به همین روش تکرار شود تا سیکل قاعدگی تنظیم گردد...
27,500 تومان
برند: نیچرز اونلی | Natures Only مدل: Natures Only Double Bull
قرص دابل بول نیچرز اونلی قرص دابل بول نیچرز اونلی مکملی منحصر به فرد برای رفع خستگی مزمن و افزایش سطوح انرژی در بدن است. این مکمل به رفع علایم یائسگی و اختلالاتی که در این دوران به وجود می‌آیند، کمک می‌کند. این مکمل برای رفع  و تسکین دردهای حاصل از شیمی درمانی، بیماری ام‌اس و بیماریهای مزمن..
137,000 تومان
برند: الیت | Elite مدل: Elite Evening Primrose Oil
کپسول ایونینگ پریم رز الیت کپسول ایونینگ پریم رز الیت مکملی منحصر به فرد برای بهبود علایم سندروم پیش از قاعدگی و مشکلات ناشی از این بیماری است. کپسول ایونینگ پریم رز الیت حاوی چه موادی است؟ این مکمل حاوی گل مغربی، گامالینولنیک اسید، سیسلنیولئیک اسید و ویتامین E است. سندروم پیش از قاعدگی چیست؟ س..
53,000 تومان
برند: میر ویتابیوتکس | Meyer Vitabiotics مدل: Meyer Vitabiotics Isomax
قرص ایزومکس با ترکیب ویژه و منحصر به فرد خود، علاوه بر رفع علایم ناشی از دوران یائسگی، باعث بهبود عملکرد سیستم قلبی و عروقی و حفظ استحکام و سلامت استخوان ها خواهد شد.این محصول حاوی ایزوفلاون های طبیعی سویا میباشد. این ترکیبات در رفع علایم یائسگی مثل گر گرفتگی، تپش قلب، بیخوابی و افسردگی بسیار مؤثر ب..
44,000 تومان
کپسول ژن استروجی 100 جنیئن فارمد | 60 عدد | موثر در کاهش عوارض دوران یائسگی
ناموجود
برند: جنیئن فارمد | Geneian Pharmed مدل: Geneian Pharmed Gen Estro G100
یائسگی یک فرآیند بیولوژیک طبیعی در زندگی زنان است که معمولاً از سنین ۴۵ تا ۵۵ سالگی آغاز می‌شود. یائسگی با تغییرات هورمونی ، جسمی و روانی همراه است که جنبه های مختلفی از زندگی زنان را تحت تاثیر قرار می دهد. با شروع این فرایند بیولوژیکی ، تخمدان‌ها به میزان کمتری هورمون های زنانه به خصوص استروژن تولی..
111,400 تومان
کپسول ژلاتینی نرم رویال ژلی مارنیز | 90 کپسول | ضد پیری با ارزش غذایی بالا
ناموجود
برند: مارنیز | Marnys مدل: Marnys Royal Jelly Plus Lecithin 90 cap
کپسول رویال ژلی دارای اثر ضد پیری قوی جهت جلوگیری از پیری و بازسازی کننده همه سلول های بدن است.این محصول آنتی اکسیدانی بسیار قوی محافظ DNA در برابر اثرات مخرب اکسیدان ها بوده و به ترمیم سلول های عصبی، بهبود حال بیماران MS و ضایعات مغزی کمک شایانی می کند. این کپسول اثراتی مشابه به انسولین داشته و تنظ..
546,500 تومان
کپسول پرایم رز و امگا 6 یونیک فارما | 60 عدد | ضد التهاب و موثر در سندرم پیش از قاعدگی کپسول پرایم رز و امگا 6 یونیک فارما | 60 عدد | ضد التهاب و موثر در سندرم پیش از قاعدگی
ناموجود
برند: یونیک فارما | Uniqpharma مدل: UniqPharma Primrose 1000 mg
گل مغربيگل مغربی با نام لاتین Oenothera biennis گیاهی بومی آمریکای شمالی است اما در اروپا و بخش هایی از نیمکره جنوبی نیز رشد می کند. این گیاه دارای گل های زردی است و چون گل ها در غروب شکفته می شوند به گل مغربی معروف شده است. از دیرباز این گیاه به طور سنتی به منظور اثرات درمانی استفاده می شده است.روغ..
79,000 تومان