Menu
Your Cart

قرص تقویت چشم

توضیحات دسته‌بندیچشم ارگان بسیار مهمی در بدن است که باید به خوبی محافظت شود. بسیاری از کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند چشم دریچه ارتباط میان بدن انسان و این جهان است. اگر چشم آسیب ببیند بخش مهمی از ادراک انسان از بین می رود و این امر می تواند مشکلات زیادی را برای سلامتی افراد به وجود بیاورد. به همین دلیل توصیه می شود استفاده از انواع قرص تقویت چشم زیر نظر پزشک متخصص آغاز شود.

تمامی محصولاتی که در این صفحه مشاهده می کنید از برندهای معتبر بازار هستند و مجوزهای لازم را از سازمان بهداشت و سازمان غذا و دارو دریافت کرده اند. در نتیجه، شما می توانید با خیال آسوده محصولات مورد نیاز خود را سفارش دهید و از ویژگی های خاص آنها بهره مند شوید.

کدام ویتامین ها و مواد معدنی برای تقویت چشم موثر هستند؟

مطالعات مختلفی به بررسی مواد مغذی مختلف و اثرات آنها بر روی سلامت چشم پرداخته اند و همگی آنها بر این امر تاکید می ورزند آنتی اکسیدان ها از جمله موادی هستند که می تواند نقش موثری در تقویت و ارتقا سلامتی چشم داشته باشند. انواع ویتامین برای تقویت چشم به شرح زیرند:

  • لوتئین
  • زینک
  • ویتامین ب 1
  • امگا 3
  • ویتامین ث

شما می توانید قطره مولتی ویتامین را که شامل تمامی این مواد است به عنوان قطره مولتی ویتامین چشمی مورد استفاده قرار دهید و به سلامت چشم های خود کمک کنید. همچنین، این مواد به عنوان مکمل ویتامین برای چشم ضعیف نیز شناخته می شوند و از تشدید ضعف چشم ها جلوگیری می کنند.

لوتئین و زاگزانتین

لوتئین و زاگزانتین از کاروتنوئیدهایی هستند که در رنگدانه های شبکیه چشم وجود دارند. به همین دلیل مصرف انواع قرص تقویت چشم حاوی این مواد به افزایش تراکم سلولهای رنگی در شبکیه چشم کمک می کند و همین امر توانایی بینایی ار افزاش می دهد.

زینک

شاید بتوانیم بگوییم زینک یکی از مهمترین مواد معدنی است که بدن به آن نیاز دارد و کاهش میزان آن در بدن مضرات بسیار زیادی را به سلامتی وارد می کند. مطالعات متعددی به بررسی اثرات زینک بر سلامتی پرداخته اند و همگی آنها فواید بی شمار زینک را تایید می کنند. مطالعات جدید نشان میدهند که مصرف این ماده می تواند برای حفظ تقویت چشم مفید باشد. نتایج برخی از مطالعات نشان می دهند مصرف زینک همراه با مس می تواند به عنوان قرص تقویت چشم موثری در نظر گرفته شود.

ویتامین ب 1 یا تیامین

ویتامین ب 1 یکی از مواد مغذی ضروری برای حفظ سلامت چشم است. مصرف قرص تقویت چشم حاوی ویتامین ب 1 می تواند خطر ابتلا به آب مروارید را به میزان زیادی کاهش دهد. همچنین، این ویتامین دارای اثرات ضد التهابی است و التهابات موجود در بدن را از بین می برد. برخی از مطالعات نشان داده اند که مصرف ویتامین ب 1 می تواند برای درمان یووئیت ( یکی از بیماریهایا لتهابی چشم که منجر به نابینایی می شود) مفید باشد.

اسید های چرب امگا 3

بررسی های صورت گرفته در سراسر دنیا نشان می دهند با اینکه امگا 3 یکی از مواد مغذی مهم برای سلامتی است، اما بسیاری از رژیم های غذایی فاقد این ماده هستند. مطالعات جدید نشان داده اند که اسید های چرب امگا 3 می توانند به عنوان قرص تقویت چشم مورد استفاده قرار گیرند. این اسیدها برای حفظ سلامت سلولهای گیرنده نور در شبکیه چشم موثر هستند. همچنین، اسید دوکوهگزانوئیک ( یکی از مشتقات امگا3) می تواند به رشد سلولهای شبکیه چشم کمک کند. اسیدهای چرب امگا 3 التهابات شبکیه و قرنیه را کاهش می دهند و از چشم در برابر آسیب های ناشی از نور آفتاب و یا افزایش سن محافظت می نمایند.

برخی از مطالعات نشان می دهند که مصرف اسیدهای چرب امگا 3 می تواند از بروز بیماریهایی نظیر سندروم خشکی چشم و یا رتینوپاتی پیشگیری کند. از طرفی دیگر، مطالعات نشان می دهند کودکانی که از مادرانی متولد می شوند که در دوران بارداری خود از اسیدهای چرب امگا 3 استفاده می کنند، بینایی بهتری نسبت به کودکانی دارند که مادرانشان از این اسیدهای چرب استفاده نمی کنند.

ویتامین ث

ویتامین ث یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که رادیکال های آزاد چشم را از بین می برد و خطر ابتلا به بیماریهای مختلف از جمله بیماریهای چشمی را کاهش می دهد. ویتامین ث از بروز بیماری آب مروارید پیشگیری می کند و ترکیب ویتامین ث و ویتامین ایی مکملی مناسب است که می تواند به قرص ویتامین برای تقویت چشم مورد استفاده قرار گیرد.

آیا می توانم برای بهبود سلامت چشمم از مکمل ها استفاده کنم؟

چشم ها و بینایی شما تحت تاثیر عوامل زیادی از جمله ژنتیک و سن قرار دارند. حفظ یک سبک زندگی سالم و خوردن یک رژیم غذایی متعادل حاوی غذاهای غنی از آنتی اکسیدان و استفاده درست و بجا از مکمل های موثر می تواند به طور قابل توجهی به سلامت چشم شما کمک کند.

آیا باید دوزهای بالایی از مکمل های بینایی مصرف کنید؟

 برای