Menu
Your Cart

قرص مغز و اعصاب

قرص مغز و اعصاب

سیستم عصبی و قرص مغز و اعصاب

تمامی اعضای بدن مانند پوست، عضلات، چشم و سیستم گوارشی دارای نورون های عصبی هستند و تحریکات را از طریق سیستم عصبی به مغز انتقال می هند. سیستم عصبی انسان سیستم بسیار پیچیده ای است و به دو دسته کلی تقسیم می شود:
    اعصاب مرکزی – مغز و نخاع
    اعصاب محیطی – اعصاب و نورنهای عضلات
گاهی بیماری های مختلف اعصاب را درگیر می کند و پزشک برای درمان بیماری انواع قرص مغز و  اعصاب را تجویز می کند.

شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب

بیماری های مهم سیستم عصبی به شرح زیر هستند:
    انواع سکته مغزی
    آلزایمر و پارکینسون
    بیماری ام.اس
    عفونتهای سیستم عصبی مانند مننژیت و آبسه مغزی
    انواع سردردها
    بیماری های مرتبط با آسیبهای نخاعی
    اختلالات تکلمی
    توموزهای مغزی و سیستم عصبی
متخصص با بررسی نوارهای مغزی و آزمایشات صورت گرفته بیماری را تشخیص می دهد و داروی مناسب را برای بیمار تجویز می کند. اما ذکر این نکته در اینجا حایز اهمیت است که استفاده از قرص مغز و اعصاب باید مطابق با اصول و طبق زمانبندی مصرف شود. در غیر اینصورت اثرات منفی بر سلامتی دارد.

چه مواردی خطر ابتلا به بیماری های عصبی را کاهش می دهند؟

مطالعات بسیار زیادی در این زمینه صورت گرفته است و همگی بر این امر اتفاق نظر دارند که سبک زندگی سالم بهترین روش برای پیشگری از ابتلا به بیماری های عصبی است. سبک زندگی سالم شامل موارد زیر می شود:
    عدم استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی
    عدم استراحت و خواب کافی
    عدم استفاده از غذاهای فست فود و پیروی از رژیم غذایی سالم
    گنجاندن ورزش به زندگی ( به عنوان بخش جدانشدنی از زندگی)
اگر فردی از بیماری های سیستم عصبی رنج می برد باید سبک زندگی سالم را پیش رو بگیرد. اما نباید مصرف قرص مغز و اعصاب را که پزشک برای او تجویز کرده است کنار بگذارد. تمامی این موارد در کنار هم سبب می شوند بیمار دوباره بهبود یابد.

داروهای گران قیمت مغز و اعصاب

به طور کلی انواع قرص مغز و اعصاب قیمتهای مختلفی دارند. اما با توجه به این موضوع که این داروها اغلب وارداتی هستند نوسانات ارزی بر قیمت این داروها اثر گذاشته است و همین امر تهیه دارو را برای بیماران به چالش بزرگی تبدیل کرده است. گران ترین قرص مغز و اعصاب داروی بواسیزوماب(BEVASTEZUMAB) با نام تجاری آواستین (Avastin) است که برای درمان نوع خاصی از بیماری تومور مغزی مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو برای درمان بیماری های دیگر مانند انواع سرطان نیز کاربرد دارد. به همین دلیل داروی بسیار مهمی در صنعت پزشکی و درمانی به شمار می رود.

قرص ضد غش و ضد تشنج

تشنج فعالیت غیر طبیعی سیستم عصبی و مغز است که زندگی فرد را با مشکلات زیادی رو به رو می کند. در قدیم این بیماری را نوعی جن زدگی می دانستند و افرادی را که دچار تشنج می شدند نزد دعانویسان می بردند. امروزه این بیماری در دسته بیماری های اعصاب و روان قرار دارد و انواع قرص مغز و اعصاب برای بهبود این بیماری تجویز می گردد. این بیماری با علایم زیر نمود پیدا می کند.
    لرزش بدن
    سفت شدن بدن
    خیرگی چشم ها
    پرش اندام
    زمین خوردن
    خروج کف از دهان
    کاهش سطح هوشیاری
بهترین روش تشخیص این بیماری نوار مغزی و تصویر برداری مغزی با استفاده از ام.آر.آی و سیتی اسکن مغزی است. برای تشخیص این بیماری انواع آزمایش های خون نیز انجام می شود و در موارد حاد مایع نخاعی مورد بررسی قرار می گیرد. این بیماری از آن دسته بیماری های اعصاب و روان است که می تواند ژنتیکی و ارثی باشد.

برای درمان تشنج چه داروهایی تجویز می شوند؟

انواع قرص مغز و اعصاب برای بهبود و کنترل بیماری تشنج وجود دارد که مهم ترین ها بدین شرحند:
    گاباپتین
    ویگاباترین
    کاربامازپین
    فنی توئین
    اسید والپروپیک
    فنی توئین
    فنوباربیتال
    پیریمیدون
    ماربازئین
    اتوسوکساید
    دیازپام

آمپول مغز و اعصاب

در کنار انواع قرص مغز و اعصاب که برای کنترل و بهبود بیماری های سیستم عصبی وجود دارد، برخی از داروها هستند که به صورت وریدی تزریق می شوند. آمپول «RTPA»  یکی از مهم ترین داروهای مغز و اعصاب است که در زمان سکته مغزی بلافاصله به بیمار تزریق می شود تا جان بیمار را نجات دهد و از بروز صدمات زیاد به بدن جلوگیری به عمل آورد. این آمپول به صورت وریدی تزریق می شود و یک داروی ضد لخته شدن خون است و لخته های خونی را که در زمان سکته مغزی درون مغز به وجود می آیند از بین می برند. نکته قابل توجه در استفاده از این آمپول این است که این دارو باید در زمان درست (زمان طلایی) در سه ساعت نخست سکته مغزی به بیمار تزریق شود.

قرص ضد خشم و کاهش عصبانیت

به طور کلی عصبانیت بیش از حد می تواند نشانه ای از بروز اختلالات سیستم عصبی باشد. اغلب استرس و اضطراب زمینه ساز بروز اختلال عصبانیت و بروز خشم هستند. اگر این بیماری به خوبی کنترل نشود آثار منفی بر زندگی فردی و اجتماعی افراد می گذارد و در موارد شدید زندگی آنها را مختل می کند. برای حل این مشکل انواع قرص مغز و اعصاب می توانند مورد استفاده قرار گیرند. داروهای دسته بنزودیازپین ها اثرات مثبتی بر حفظ آرامش و کاهش عصبانیت در فرد دارند. مسئله بسیار مهم این است که استفاده از «قرص مغز و اعصاب بنزودیازپین ها» در دوران بارداری خطر سقط جنین را افزایش می دهد و آثار منفی بر سلامتی جنین دارد. به همین دلیل هرگز نباید در دوران بارداری مصرف این قرصها را شروع کنید و تنها در صورت دستور پزشک می توانید از آنها استفاده کنید.

قرص بهبود اضطراب

برای درمان اختلال استرس و اضطراب فراگیر قرصهای لورازپام وکلرودیازپام بسیار مفید هستند. دوز مصرفی این قرصها باید توسط پزشک متخصص تجویز شود.

قرص بهبود اختلالات خواب

اختلال خواب بیماری بسیار مهمی است که بر تمامی جنبه های زندگی فردی اثر می گذارد. انواع قرص مغز و اعصاب برای درمان اختلالات خواب وجود دارد اما قبل از آن به بررسی آثار منفی بی خوابی بر سلامتی می پردازیم:
    افزایش تحریک پذیری
    سردردهای ناگهانی
    ناتوانایی در یادگیری و عدم تمرکز
    افزایش وزن
    اختلال در بینایی
    بروز بیماری قلبی و گوارشی
    واکنشهای دیگر هنگام
    بروز عفونت
    تکرر ادرار
    سرماخوردگی های مکرر
    ناتوانایی جنسی
    افسردگی
به همین دلیل درمان اختلال خواب و مصرف قرص مغز و اعصاب برای درمان این بیماری بسیار پراهمیت است. برای درمان اختلال خواب با صلاحدید پزشک می توانید از مکملهای زیر استفاده کنید:
    قرص روکشدار گیاهی نوراگل
    قرص واناتونین
    کپسول نوتری اسلیپ
    کپسول ول مود
    کپسول تی پی ساپورت نوتریشن
    کپسول ترانکویلیا
    قرص ملاتونین

قرص ضد افسردگی

افسردگی یکی از بیماری های رایج سیستم عصبی است. در این بیماری احساسات ناخوشایندی بیمار را درگیر می کنند و امید او را برای زندگی کاهش می دهند. علایم زیر از نشانه های بروز بیماری افسردگی هستند:
    میل به خواب زیاد
    احساس ناامیدی
    عدم تمایل به برقراری ارتباط با دیگران
    میل به تنهایی
    پرخوری
    از دست دادن اشتها
    بی قراری
    احساس درد در شکم و کمر
    ناتوانایی جنسی
    اختلال در تمرکز
    عصبانیت مداوم
    خستگی مداوم
    از دست دادن انرژی
    افکار خودکشی گرایانه
    گریه های بی دلیل
در صورت بروز این علایم، بیمار باید به پزشک متخصص مراجعه کند تا پزشک برای کنترل این بیماری مصرق انواع قرص مغز و اعصاب را تجویز نماید. همچنین استفاده از خدمات مشاوره درمانی نیز راهکار بسیار مفیدی برای مبارزه با بیماری افسردگی است.
این قرصها به شرح زیر هستند:
    قرص روکشدار گیاهی پروفوران
    قرص آدومدز گنوسیس
    شربت میکس 40 گیاه ستاک
    قرص کامفورت فرمولا

کپسول افزایش حافظه و تمرکز

حافظه و تمرکز دو فاکتوری هستند که مستقیما با سیستم عصبی بدن در ارتباط هستند. بیماری های زوال حافظه جز آن دسته بیماری هایی هستند که با آسیب به حافظه آغاز می شوند و در موارد شدید به صورت بیماری آلزایمر بروز پیدا می کنند. از طرفی دیگر، بسیاری از افراد کارهایشان به صورتی است که باید تمرکز بالایی داشته باشند. به همین دلیل انواع قرص مغز و اعصاب که به افزایش حافظه و تمرکز کمک می کند برای این دسته افراد بسیار مفید است.
    کپسول جینک اکتیو گلدن لایف
    قرص ممورال گل دارو
    کپسول نوروایج ونتور لایف
    کپسول مموری پلاس

انواع قرص مغز و اعصاب را از داروخانه آنلاین بخواهید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستری امن و اینترنتی این امکان را برای شما عزیزان فراهم ساخته است تا انواع محصولات و مکمل های دارویی مورد نیاز خود را از جمله انواع قرص مغز و اعصاب به صورت آنلاین و تنها با یک کلیلک در خانه و یا محل کار سفارش دهید و آنها را درب منزل طی 24 ساعت در تهران و 72 ساعت در سایر شهرستانها تحویل بگیرید


.

برند: ناتیریس | Natiris مدل: Natiris Cerebrum Gold
کپسول سربروم گلد 50+ ناتیریسکپسول سربروم گلد 50+ ناتیریس محصولی مناسب برای ارتقا سلامت مغز و سیستم عصبی است. این کپسول حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که رادیکال های آزاد بدن را از بین می برند و خطر ابتلا به پیری و یا سرطان را به میزان چشم گیری کاهش می دهند. این کپسول تخریب سلولهای مغز را در اثر افزای..
361,100 تومان
برند: کاروسوس نچرال هلث | carusos natural health مدل: Carusos Natural Health Kids Calm And Behaviour
پودر خوراکی کیدز کالم بی هیویر کاروسوس نچرال هلثپودر خوراکی کیدز کالم بی هیویر کاروسوس نچرال هلث محصولی مناسب برای حفظ سلامت سیستم عصبی کودکان است. مصرف این پودر به حفظ آرامش و کاهش استرس در کودکان کمک می کند و همین امر سبب رشد طبیعی کودکان می شود. همچنین، این پودر برای کودکانی با خلق و خوی تحریک پذ..
380,000 تومان
برند: نانو حیات دارو | Nano Hayat مدل: Nano Hayat Neurotec
قرص نوروتک نانو حیات داروکپسول نوروتک نانو حیات دارو مکملی منحصر به فرد برای یهبود علایم ناشی از بیماری نوروپاتی (خصوصا مبتلایان به نوروپاتی دیابتی) است. این کپسول حاوی آسکوروبیک اسید، فلاونویید، بتاکاروتن و کلروژنیک اسید است و به کاهش التهاب، افزایش انتقال سیگنال‌های عصبی، تقویت رژنراسیون اعصاب محی..
82,000 تومان
برند: رفسنجان دارو | Rafsanjan Pharma مدل: Dee Sun Pharma Neurobiosun 30 Fc Tablets
قرص نوروبیوسان دی سان فارماقرص نوروبیوسان دی سان فارما حاوی ویتامین ب 1، ویتامین ب 6 و ویتامین ب 12 است. این قرص به متابولیسم طبیعی بدن کمک می کند و با تبدیل غذا به انرژی نقش موثری در ارتقا فعالیت های روزانه افراد دارد. به همین دلیل کسانی که می خواهند عملکرد های خود را بهبود ببخشند و در طول روز انرژ..
58,860 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen Fish Oil High EPA Quatic30 Soft Gels
سافت ژل حاوی ای پی ای بالا آکواتیک کارن  سافت ژل حاوی ای پی ای بالا آکواتیک کارن  محصولی مناسب برای تامین امگا 3 مورد نیاز بدن است. امگا3 فواید بسیار زیادی بر سلامتی دارد. مطالعات نوین نشان داده اند مصرف امگا 3 از بروز بیش فعالی در جنین در دوران بارداری پیشگیری می کند و برای بهبود و د..
96,700 تومان
برند: نیچرز اونلی | Natures Only مدل: Natures Only Dino 30 tabs
قرص دینو نیچرز اونلیقرص دینو نیچرز اونلی درمانی موثر در مشکلاتی نظیر نوروپاتی دیابتی و محیطی است. این قرص را می توان در افراد دارای سکته مغزی به منظور بهبود شرایطشان استفاده نمود همچنین قرص دینو برای پیشگیری از سکته مغزی نیز کاربرد دارد.این محصول دارای تمام ویتامین های گروه ب است که در عملکرد سیستم ..
168,800 تومان
برند: ویتابیوتیکس | Vitabiotics مدل: Vitabiotics Dopavite 60 Tabs
قرص دوپاویت ویتابیوتیکسقرص دوپاویت ویتابیوتیکس حاوی آمینواسید ال-تیروزین، ویتامین ها و ریزمغذی های مورد نیاز بدن است. این فرآورده به بهبود عملکرد بیماران مبتلا به پارکینسون کمک می کند.بیماری پارکینسون چیست؟در بیماری پارکینسون عملکرد دستگاه عصبی دستخوش اختلالات شدیدی می شود و تعداد سلولهای مغزی تولید..
176,900 تومان
برند: ویوا تون | Viva Tune مدل: Vivatune Omega 3 High EPA 30 Softgels
کپسول امگا 3 High EPA کاردیو ویواتونکپسول امگا 3 High EPA کاردیو ویواتون محصولی مناسب برای کمک به سلامت سیستم قلبی است. در این کپسول از مواد موثره ای نظیر روغن ماهی استفاده شده است و همین امر این کپسول را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. یکی از ویژگی های مهم امگا 3 کاهش التهابات بدن است. این موضوع ..
179,250 تومان
کپسول تورن ریسرچ 5 ام تی اچ اف او پی دی فارما | 30 عدد | درمان کم خونی تقویت اعصاب
ناموجود
برند: او پی دی فارما | OPD Pharma مدل: OPD Pharma Thorne Research 5-MTHF 30 Capsules
کپسول تورن ریسرچ 5 ام تی اچ اف او پی دی فارما کپسول تورن ریسرچ 5 ام تی اچ اف او پی دی فارما محصولی مناسب برای بهبود عملکرد سیستم قلبی و عروقی و اعصاب است. این کپسول حاوی 1000 میکروگرم فولات یا اسید فولیک است و همین امر این مکمل را به مکملی اثربخش تبدیل کرده است. این کپسول می تواند به ساخت گلبول..
32,700 تومان
کپسول ب کمپلکس فورت مرهم سازان | 30 عدد | بهبود عملکرد اعصاب
ناموجود
برند: مرهم سازان | Marham Sazan مدل: Floraison B complex Fort 30 Capsules
کپسول ب کمپلکس فورت مرهم سازانکپسول ب کمپلکس فورت مرهم سازان حاوی ویتامین های گروه ب است. ویتامین های گروه ب از ویتامین های بسیار ضروری برای بدن به شمار می روند و فواید زیادی بر سلامتی دارند. فواید ویتامین های گروه ب به شرح زیرند:ویتامین ب1: کمک به بهبود جریان خون، جلوگیری از مشکلات کلیوی، حفظ ..
58,000 تومان
قرص روکشدار جینکو تیدی تولید دارو | 100 عدد | بهبود عملکرد مغز قرص روکشدار جینکو تیدی تولید دارو | 100 عدد | بهبود عملکرد مغز
ناموجود
برند: تولید دارو | Toliddaru مدل: Tolid Daru Ginko TD 100 Tablets
قرص روکشدار جینکو تیدی تولید داروقرص روکشدار جینکو تیدی تولید دارو محصولی مناسب برای بهبود عملکرد مغز است. در این قرص از 40 میلی گرم گیاه جینکوبیلوبا استفاده شده است و همین امر عملکرد این قرص را افزایش بخشیده است. از این قرص می توان برای بهبود سرگیجه با منشا عروقی استفاده کرد.همچنین، این قرص برای به..
26,500 تومان
اسپری دهانی هربی کالم سبحان | 25 میلی | پیشگیری از حملات ترس و یا حملات پانیک
ناموجود
برند: سبحان دارو | Sobhan Darou مدل: Sobhan Darou Herbicalm
اسپری دهانی هربی کالم سبحان اسپری دهانی هربی کالم سبحان ۲۵ میل محصولی مناسب برای کاهش اضطراب و عصبانیت است. در این اسپری از عصاره های گیاهی استفاده شده است و همین امر اثربخشی این محصول را افزایش داده است. این اسپری سطوح استرس را در بدن پایین می آورد و از بروز حملات پانیک پیشگیری می نماید. این محصول ..
30,000 تومان
نمایش 1 تا 12 از 12 (1 صفحه)