Menu
Your Cart

مکمل پیش از بارداری بانوان


انواع متفاوتی از مکمل پیش از بارداری بانوان موجود هستند. بسیاری از زنان می دانند که در دوران بارداری نیاز به توجه و مراقبتهای فراوانی دارند. اما اگر شما می خواهید کودک سالمی داشته باشید بهتر است این مراقبتها را قبل از اقدام به بارداری آغاز کنید. بهترین زمان برای مراقبت از بدن، شش ماه قبل ز بارداری است تا بدن آمادگی لازم را برای بچه دار شدن پیدا کند. این امر سبب می شود که بدن پایه سالمی برای بارداری داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از زنان به استفاده از انواع مکمل پیش از بارداری بانوان روی می آورند. پزشک بهترین شخصی است که می تواند به شما در مورد استفاده از این مکملها مشاوره دهد.

ویتامینهای قبل از بارداری

اگرچه بسیاری از زنان رژیم غذایی مناسبی دارند اما بدن آنها نمی تواند میزان کافی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را جذب کند. به همین دلیل بسیاری از متخصصان لزوم استفاده از مکمل پیش از بارداری بانوان را که شامل انواع ویتامین هاست، خاطر نشان می کنند. به عبارتی دیگر، در حالیکه همیشه گفته می شود رژیم غذایی سالم بهترین منبع برای تامین نیازهای بدن است اما باید قدرت بدن در جذب مواد مغذی نیز سنجیده شود. تحقیقات اخیر نشان می دهند که بیشتر زنان از فقر آهن و کمبود ویتامین ها رنج می برند. این امر در میان افرادی که رژیم غذایی سالم دارند نیز به وفور دیده می شود. به همین دلیل استفاده از مکمل پیش از بارداری بانوان اهمیت فراوانی برای تجربه بارداری دلپذیر و بی خطر دارد.

داروهای تقویتی برای باردار شدن

بهتر است بدانید مکمل پیش از بارداری بانوان با مولتی ویتامین های عادی تفاوت زیادی دارند. مکمل پیش از بارداری بانوان حاوی مقادیر زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن در دوران بارداری است. آهن و فولیک اسید از مهم ترین مکملهایی هستند که مصرف آنها حداقل یک ماه قبل از بارداری باید آغاز گردد. سازمان بهداشت زنان اعلام می دارد که زنان در بارداری بیشتر از حالت طبیعی به مواد مغذی نیاز دارند. به همین دلیل این سازمان اذعان می دارد که قبل از بارداری باید مصرف انواع مکمل پیش از بارداری بانوان زیر نظر پزشک آغاز گردد. بهترین داروهای تقویتی برای باردار شدن به شرح زیر هستند:

 • مکمل پیش از بارداری بانوان: قرص آهن، ید و فولیک اسید یورو ویتال

 • مکمل پیش از بارداری بانوان: فرتیل اید بانوان فیرهیون هلث

 • مکمل پیش از بارداری بانوان: ساشه پروکسید وومن سیگما تاو

نقش ویتامین ایی در تعیین جنسیت

سالیان زیاد است که تحقیقات اثبات کرده اند رژیم غذایی می تواند بر جنسیت فرزند اثر بگذارد. به طور کلی تحقیقات نشان داده اند رژیم غذایی سرشار از سدیم، پتاسیم، مواد معدنی، ویتامین بی 12، ویتامین ایی و ویتامین سی احتمال داشتن فرزند پسر را افزایش می دهد. در واقع با مصرف این غذاها اسپرماتوزوید ها کروموزم Y را جذب می کنند. این کروموزم جنسیت جنین را پسر می کند. از طرفی دیگر رژیم غذایی سرشار از کلسیم و منیزیم سبب می شود که کرموزموم X جذب شود و همین امر جنسیت جنین را دختر می کند. البته میزان مصرف هر یک از این ویتامین ها و مواد معدنی تقریبا باید چهار برابر حالت عادی باشد. افزایش خودسرانه این ویتامینها آسیب جدی به سلامت مادر و جنین وارد می کند. به همین دلیل اگر قصد دارید با پیروی از رژیم غذایی خاص جنسیت جنین خود را تعیین کنید بهتر است با پزشک مشورت کنید.

اقدامات قبل از بارداری برای فزرند زیبا

اگر بدن مادر ویتامینها و مواد مغذی لازم برای رشد سالم جنین را داشته باشد، فرزند زیبا می شود. به همین دلیل بسیاری از پزشکان مصرف انواع مکمل پیش از بارداری بانوان را برای داشتن فرزندی سالم و زیبا توصیه می کنند. علاوه بر این مکملها، مصرف برخی غذاها و میوه ها از جمله آب آناناس همراه با عسل، مصرف انجیر و سیب سرخ بر زیبایی جنین اثر می گذارد. مصرف روغن زیتون و ماهی نیز بسیار سودمند است. کبد نقش بسیار مهمی را در سلامت مادر و جنین بازی می کند. پزشکان بر این باور هستند که پاکسازی کبد نقش مهمی در زیبایی جنین دارد. به همین دلیل استفاده از مکمل پیش از بارداری بانوان برای پاکسازی کبد بسیار مهم است.

ویتامین ایی قبل از بارداری

ویتامین ایی یک آنتی اکسیدان قوی است. این ویتامین از آسیب به سلولها جلوگیری به عمل می آورد. ویتامین ایی یک ویتامین قابل حل در چربی است. این حرف بدین معناست که شما نیاز ندارید دایما از ویتامین ایی استفاده کنید. ویتامین ایی با از بین بردن رادیکالهای آزاد تعداد سلولهای آسیب دیده بدن را به کمترین میزان می رساند و از بروز انواع سرطان جلوگیری به عمل می آورد. به همین دلیل استفاده از انواع مکمل پیش از بارداری بانوان که حاوی ویتامین ایی است از بروز اختلالات جنینی جلوگیری به عمل می آورد.

بهترین مارک مولتی ویتامین قبل از بارداری

به طور ایده آل مصرف مواد مغذی از جمله کلسیم، ویتامین دی و امگا 3 نقش بسیار مهمی در سلامت مادر و جنین دارد و سبب می شود بدن مادر آمادگی کامل برای پذیرش جنین را پیدا کند. به همین دلیل استفاده از مکمل پیش از بارداری بانوان از جمله مولتی ویتامین ها اهمیت زیادی دارد. کمبود ویتامین در دوران بارداری خطر سقط جنین، دردهای عضلانی و استخوانی و مشکلات گوارشی را افزایش می دهد. بهترین مولتی ویتامین های قبل از بارداری به شرح زیر هستند:

 • مکمل پیش از بارداری بانوان: قرص پرگنازون هلث اید

 • مکمل پیش از بارداری بانوان: قرص مولتی ویتامین پرنامکس دیورینگ پرگننسی یورو ویتال

 • مکمل پیش از بارداری بانوان: کپسول پرگنافم مارینوکس

قرص مولتی ویتامین مینرال قبل از بارداری

اگر قصد دارید باردار شوید و قصد دارید استفاده از انواع مکمل پیش از بارداری بانوان را شروع کنید، این راهکارها را دنبال کنید:

 • به پزشک مراجعه کنید و آزمایش خون بدهید و در صورت نیاز واکسینه شوید.

 • با توجه به آزمایش خونی که داده اید، ماما و یا پزشک به شما می گوید که باید از کدام مکمل پیش از بارداری بانوان استفاده کنید.

 • اگر از بیماری هایی مانند دیابت و یا آسم رنج می برید قبل از اقدام به بارداری با پزشک مشورت کنید و استفاده از انواع مکمل پیش از بارداری بانوان را زیر نظر پزشک آغاز کنید.

 • اگر اضافه وزن دارید قبل از بارداری وزن خود را کاهش دهید.

بهترین مولتی ویتامین برای باردار شدن

مادرانی که سیگار می کشند، الکل می نوشند و یا از مواد مخد استفاده می کنند باید قبل از بارداری و استفاده از مکمل پیش از بارداری بانوان مانند مولتی ویتامین ها به این موارد توجه داشته باشند:

 • مصرف این مواد اقدام به بارداری را بسیار دشوار می کند

 • مصرف این مواد خطر سقط جنین را افزایش می دهد

به همین دلیل قبل از بارداری بهتر است به پزشک مراجعه کنید و نسبت به ترک این مواد اقدام کنید. الکل آسیبهای غیر قابل جبرانی را به جنین وارد می کند. این کودکان پس از متولد شدن به انواع اختلالات رفتاری و ذهنی دچار می شوند. الکل، سیگار و مواد مخدر اثرات ویتامین ها را از بین می برند و آنها دیگر آثاری بر بدن و سلامتی نخواهند داشد.

اقدانات قبل از بارداری دوم

مطالعات نشان می دهند که بهترین زمان برای بارداری دوم 18 ماه تا 23 ماه پس از زایمان اول است. اما اگر سزارین کرده اید و یا زایمان سختی را پشت سر گذاشته اید بهتر است این زمان طولانی تر باشد تا بدن ریکاوری شود. برای بارداری دوم باید تمامی اقداماتی را که پیش از بارداری اول انجام داده اید، انجام دهید. اما اگر سقط جنین داشته اید باید حتما زیر نظر پزشک باردار شوید. در غیر اینصورت آسیبهای غیر قابل جبرانی به بدن وارد می شود.

قرص ید فولیک ویتاول | 30 عددی | تامین اسید فولیک و ید در دوران بارداری قرص ید فولیک ویتاول | 30 عددی | تامین اسید فولیک و ید در دوران بارداری
-40 %
برند: ویتاول | Vita Well مدل: Vitawell I Folic 30 FC Tablets
قرص ید فولیک ویتاولقرص ید فولیک ویتاول محصولی مناسب برای تامین اسید فولیک و ید در دوران پیش از بارداری، حین بارداری و دوران شیردهی است. هر قرص حاوی 500 میکرو گرم اسید فولیک و 150 میکروگرم ید است و همین امر قرص قرص ویتاول را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. مطالعات نشان داده اند اگر در دوران بارداری..
15,720 تومان 26,200 تومان
قرص مولتی پریناتال ویتاول | 60 عددی | کمک به سلامت مادران در دوران بارداری و شیردهی
جدید
برند: ویتاول | Vita Well مدل: Vitawell Multi Prenatal 60Tabs
قرص مولتی پریناتال ویتاولقرص مولتی پریناتال ویتاول غنی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن مادر در دوران بارداری و شیردهی است. قرص پریناتال با ترکیباتی خاص است که برای حفظ سلامتی مادر و کودک در بارداری و پس از آن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به سلامت استخوان‌ها و دندان‌های مادر در دوران با..
117,720 تومان
برند: ویتابیوتیکس | Vitabiotics مدل: Vitabiotics Pregnacare Conception
قرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکسقرص پرگناکر کانسپشن ویتابیوتیکس حاوی ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن است. مصرف این مکمل پیش از  بارداری به آمادگی بدن زنان برای باردار شدن و سلامت عمومی بدن کمک می کند.نقش تغذیه مناسب در دوران پیش از بارداریبانوانی که قصد دارند در آینده نزدیک باردار شوند با..
130,800 تومان
برند: دکتر گیل | Dr.Gil مدل: Dr Gil Quali Fol 60 Tablets
قرص کوالی فول دکتر گیلقرص کوالی فول دکتر گیل محصولی مناسب برای کمک به سلامت سیستم عصبی است. در این قرص از 600 میکروگرم فولات استفاده شده است و همین امر اثربخشی این قرص را افزایش داده است. فولات فواید بسیار زیادی بر سلامتی دارد. این ویتامین ( که بسیاری از افراد با نام فولیک اسید آن را می شناسند) به ت..
111,180 تومان
برند: او پی دی فارما | OPD Pharma مدل: OPD Ferto lad 15 sachets
پودر خوراکی فرتولید او پی دی فارماپودر خوراکی فرتولید او پی دی فارما محصولی مناسب برای کمک به قدرت باروری در بانوان است. در این از مواد موثره ای نظیر ال آرژنین و کوآنزیم کیوتن استفاده شده است و همین امر اثر بخشی این پودر را افزایش داده است. این پودر هورمون های بدن را تنظیم می کند و عملکرد جنسی بانوا..
201,875 تومان 212,500 تومان
برند: ناوک دارو | Navak Darou مدل: Navak Multivitamins And Minerals For Pregnancy 60tabs
قرص مولتی ویتامین بارداری ناوکقرص مولتی ویتامین بارداری ناوک، مولتی ویتامینی است که مناسب نیازهای افراد باردار است و همه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن آنها را تامین می کند. علاوه بر مصرف اسیدفولیك و مكمل آهن زنان باردار حتما باید از مولتی ویتامین ها نیز استفاده كنند. قرص مولتی ویتامین باردار..
176,580 تومان
کپسول فرتیل سی ام فرهیون هلث | 90 عدد | بهبود میل جنسی و قدرت باروری بانوان
ناموجود
برند: فیرهیون هلث | Fairhaven Health مدل: Fairhaven Health FertilCM for Women
کپسول فرتیل سی ام فرهیون هلثفرتیل سی ام برای زنان یک مکمل رژیم غذایی متعادل برای ترویج تولید سالم تخمک در رحم و افزایش مایعات بدن است که به مراتب باروری و ماندگاری تخمک را طولانی تر می کند. مواد تشکیل دهنده در FertileCM نیز نشان داده شده است که از انزال زن و حساسیت جنسی پشتیبانی می کند و رحم را تقوی..
395,600 تومان
کپسول اووبوست فیرهیون هلث | 120 عدد | بهبود کیفیت تخمدان و عملکرد باروری زنان کپسول اووبوست فیرهیون هلث | 120 عدد | بهبود کیفیت تخمدان و عملکرد باروری زنان
ناموجود
برند: فیرهیون هلث | Fairhaven Health مدل: Fairhaven Health Ovaboost for Women
کپسول اووبوست فیرهیون هلث زمانی که در مورد افزایش باروری زن و مرد صحبت می کنیم ، به اشتباه خیلی از زن و شوهرها گمان می کنند که اطلاعات مهم در این رابطه مختص زوج هایی است که به دلیل ناباروری به مراکز درمانی مختلف مراجعه می کنند اما این باور اشتباه است چرا که هر زن و مردی باید بداند چطور می تواند قدرت..
1,290,300 تومان
پکیج قرص بست فولات شایگان به همراه یک عدد قرص بست فولات رایگان 30 عددی | درمان کم خونی
-7 % ناموجود
برند: دارو افشان شایگان | ShayganPharma مدل: package Darou Afshan Shaygan Best Folate 30 tabs
پکیج قرص بست فولات شایگان به همراه یک عدد قرص بست فولات رایگان 30 عددیقرص بست فولات دارو افشان شایگان حاوی 600 میکروگرم ماده کواترفولیک است. کواترفولیک معادل نسل چهارم فولات است که شکل طبیعی فولیک اسید یا همان ویتامین ب 9 محسوب می شود. این قرص جذب بهتری در مورد اسید فولیک دارد. فولات در ساخت DNA سلو..
51,708 تومان 55,600 تومان
فرتیل اید بانوان فیرهیون هلث | 90 عدد | بهبود قدرت باروری زنان
ناموجود
برند: فیرهیون هلث | Fairhaven Health مدل: Fairhaven Health FertilِAid for Women
فرتیل اید بانوان فیرهیون هلث فرتیل اید بانوان فیرهیون هلث حاوی طیف مختلفی از ویتامین ها و املاح ضروری مورد نیاز بدن و مکملی مناسب برای قبل از بارداری است. آنتی اکسیدانهای بکار رفته در این محصول موجب بهبود باروری و آمادگی بدن برای دوران بارداری می‌شوند. این قرص حاوی عناصر ضروری همچون زینک، فولیک ..
1,290,300 تومان
نمایش 1 تا 11 از 11 (1 صفحه)