Menu
Your Cart

قرص منیزیم

برند: برونسون | Bronson مدل: Bronson Magnesium 250mg
قرص جوشان منیزیم برونسونتاریخ انقضای این محصول تا تاریخ 2023/03استجوشان منیزیم برونسون یک ماده مهم معدنی است که وجودش برای تنفس سلولی ضروریست. منیزیم برونسون برای ساخت استخوان ها و حفظ سلامت آنها و نقل وانتقال یون های پتاسیم و کلسیم به داخل و خارج سلول مورد نیاز است. منیزیم نیز به حفظ عضلات قوی و جل..
12,420 تومان 41,400 تومان
برند: هلث اید | Health Aid مدل: Health Aid Calmagzinc
قرص کلمگزینک هلث ایدقرص کلمگزینک هلث اید مکملی منحصر به فرد برای تمامی افرادی است که به سلامت عمومی خود اهمیت می دهند. این مکمل حاوی کلسیم، منیزیم و زینک است. تمامی این مواد معدنی برای محافظت از بدن در برابر ابتلا به بیماری های مختلف بسیار مفید هستند.قرص کلمگزینک هلث اید به جبران خلا غذایی کمک میکند..
73,575 تومان 81,750 تومان
برند: داروسازی کوثر | Cosar Pharma مدل: Cosar Magnesium Vitamin B6 60 Tabs
قرص روکشدار منیزیم و ویتامین ب 6 داروسازی کوثرقرص روکشدار منیزیم و ویتامین ب 6 داروسازی کوثر محصولی مناسب برای حفظ سلامت سیستم عصبی و عضلانی است. در این قرص از مواد موثره ای نظیر منیزیم و ویتامین ب 6 استفاده شده است و همین امر اثربخشی این قرص را دو چندان کرده است. قرص منیزیم اسپاسم های عضلانی را کاه..
83,760 تومان 104,700 تومان
برند: ویتاول | Vita Well مدل: Vitawell Magniban 30cap
کپسول مگنیبان ویتاولکپسول مگنیبان ویتاول حاوی 250 میلی گرم منیزیم است و نقش موثری در حفظ سلامت سیستم عصبی و عضلانی دارد. یکی از نشانه های کمبود منیزیم در بدن اسپاسم های شدید و مداوم عضلانی است. این کپسول اسپاسم های عضلانی را از بین می برد و نقش موثری در ارتقا سلامتی افراد دارد.علائم کمبود منیزیم در ..
78,500 تومان
برند: بی اس کی | BSK مدل: BSK Magnetra 20 sachets
ساشه مگنترا بی اس کیساشه مگنترا بی اس کی مکملی ویژه در جهت تامین نیاز روزانه بدن به منیزیم است. این محصول موجب کاهش دردهای عضلانی، کنترل دیابت و کلسترل خون بالا،  کاهش گرفتگی عضلات و کاهش خستگی و افسردگی می شود و در تسکین سوء هاضمه، رفلاکس، یبوست و علائم سندروم پیش از قاعدگی موثر است. همچنین، ..
76,300 تومان
برند: دنیا دارو | Donya Darou مدل: Donya Darou Calcifeed 30 tablets
قرص کلسی فید دنیا دارو قرص کلسی فید دنیا دارو مکملی منحصر به فرد برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن از جمله کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین د به ویژه در دوران بارداری و شیردهی است. این مواد سبب می شود جنین در دوران بارداری به خوبی رشد کند و پس از تولد با مشکلات متعددی رو به رو نشود. یکی از مواردی ..
40,375 تومان 42,500 تومان
برند: نوتری بست | Nutri Best مدل: Nutri Best Magni Best 30 Tabs
قرص مگنی بست نوتری بستقرص مگنی بست نوتری بست محصولی مناسب برای کمک به سلامت سیستم عصبی و عضلانی است. قرص مگنی حاوی 250 میلی گرم منیزیم است و همین امر سبب شده است این قرص به مکملی ارزشمند تبدیل شود. مطالعات مدرن تایید کرده اند که کاهش منیزیم در بدن با خطر بروز اسپاسم های عضلانی مرتبط است. اسپاسم های ..
78,000 تومان
برند: فارمد سلامت سینا | Pharmed Salamat Sina مدل: Pharmed Health Magnesium Sachet 20pieces
ساشه یوهلث منیزیم فارمد سلامت 20 عددیساشه یوهلث منیزیم فارمد سلامت محصولی مناسب برای کمک به سلامت سیستم عصبی و عضلانی است. هر یک ساشه حاوی 300 میلی گرم منیزیم است و همین امر آن را به محصول اثربخشی تبدیل کرده است. افرادی که ورزشکار هستند و یا کارهای سخت بدنی انجام می دهند باید استفاده از این ساشه را ..
98,100 تومان
برند: ایران دارو | Iran Daru مدل: Iran Daru Mangnosolv 30Sachets
ساشه منیزیم مگنوسولو ایران داروساشه منیزیم مگنوسولو ایران دارو محصولی مناسب برای کمک به حفظ سلامت و تکامل استخوان هاست. هر ساشه حاوی 300 میلی گرم منیزیم است و همین امر باعث شده است این محصول به محصولی ارزشمند تبدیل شود. منیزیم می تواند اسپاسم های عضلانی را کاهش دهد و مصرف آن به ورزشکاران توصیه می شو..
137,400 تومان
برند: سوپرابیون | Suprabion مدل: Suprabion Calcitra 30 Tabs
قرص کلسیترا سوپرابیونقرص کلسیترا سوپرابیون دارای ماده معدنی ضروری کلسیم برای بدن می باشد که به حفظ سلامت استخوان ها و دندان ها کمک می کند. اغلب بدن نمی تواند کلسیم مورد نیاز خود را تولید کند، بنابراین جهت دریافت کلسیم مورد نیاز باید از مکمل های کلسیم داردر رژیم غذایی استفاده کرد. کلسیم تشکیل دهنده ق..
98,040 تومان 103,200 تومان
برند: آپوویتال | Apovital مدل: Apovital Magnesum and Eisen 30 tablets
قرص منیزیم پلاس آیزن و ب6 آپوویتالقرص منیزیم پلاس آیزن و ب6 آپوویتال از موادی تشکیل شده است که در بهبود عملکرد سیستم عصبی نقش موثر دارند. این مکمل باعث آرامش اعصاب می شود. این مکمل به دلیل داشتن منیزیم باعث پیشگیری و درمان اسپاسم و گرفتگی عضلانی بعد از فعالیت های شدید و ورزش می شود. در این مکمل از آ..
130,000 تومان
برند: بهسازان | Behsazan مدل: Behsazan Calcium Magnesium Zinc VitaminD3
قرص کلسیم، منیزیم، زینک و ویتامین د3 بهسازانقرص کلسیم، منیزیم، زینک و ویتامین د3 بهسازان حاوی ویتامین های لازمه بدن است که به سلامت استخوان ها و دندان ها کمک می کند.همچنین این مکمل سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.این مکمل با داشتن دوز مناسبی از این ترکیبات می‌تواند نیاز بدن را به این ویتامین ها برطر..
117,720 تومان
برند: ناتیریس | Natiris مدل: Natiris Mag Advanced
قرص مگ ادونسد ناتیریستاریخ انقضای این محصول 05-2023 می باشد.قرص مگ ادونسد ناتیریس مکملی منحصر به فرد برای بهبود عملکرد عصب-عضله، جلوگیری از اسپاسم های عضلانی، تقویت عملکرد سیستم عصبی و محافظت از سلامت عمومی بدن است.  این مکمل حاوی عنصر معدنی منیزیم، ویتامین‌ها و ریزمغذی‌های مورد نیاز بدن است.نق..
159,600 تومان 199,500 تومان
برند: سنتروویت | Centrovit مدل: Centrovit Magnesium Effervescent Tablets 20pieces
قرص جوشان منیزیم سنتروویت  20 عددی قرص جوشان منیزیم سنتروویت محصولی مناسب برای حفظ سلامت سیستم عصبی است. این قرص حاوی منیزیم و ویتامین های گروه ب است و همین امر آن را به محصول ارزشمندی تبدیل کرده است. منیزیم فواید بسیار زیادی بر بدن دارد. این عنصر معدنی از اسپاسم های عضلانی جلوگیری می کند و در ..
38,150 تومان
برند: آنتی ایجینگ | Antiaging مدل: Antiaging Liqui Calcium 6 Plus
کپسول لیکوئی کلسیم 6 پلاس آنتی ایجینگکپسول لیکوئی کلسیم 6 پلاس آنتی ایجینگ مکملی منحصر به فرد برای تقویت استخوان ها و جلوگیری از بروز بیماری پوکی استخوان است. این مکمل حاوی منیزیم، ویتامین دی و ویتامین کا است و به ارتقا سلامت عمومی بدن کمک می کند.نقش کلسیم در بدنوقتی صحبت از کلسیم می شود همگی ما به ..
195,930 تومان 217,700 تومان
برند: ساج پاد دارو | Sagepad Darou مدل: Sagepad Darou Biomagnelyte Sachs
مکمل بیومگنلیت منیزیم ساج پاد دارومکمل بیومگنلیت منیزیم ساج پاد دارو حاوی منیزیم است و به جذب کلسیم در بدن کمک می کند. همچنین مصرف این مکمل نقش موثری در رفع خستگی، اسپاسم و گرفتگی عضلات دارد.چه کسانی در معرض کمبود منیزیم قرار دارند؟منیزیم یکی از مهمترین املاحی است که بدن برای حفظ سلامت خود به آن نیا..
79,570 تومان
برند: بهسازان | Behsazan مدل: Behsazan Calcium Magnesium Zinc VitaminD3 30pieces
قرص کلسیم، منیزیم، زینک و ویتامین د3 سیمرغ دارو عطار 30 عددیقرص کلسیم، منیزیم، زینک و ویتامین د3 بهسازان حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است به همین دلیل از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می نماید.مصرف این مکمل به سلامت استخوان ها و دندان ها کمک  فراوانی می کند. مصرف کلسیم همراه با منیزیم و زینک..
50,000 تومان
برند: دنیا دارو | Donya Darou مدل: Donya Darou Magni One 30tabs
قرص مگنی وان منیزیم 250 دنیا داروقرص مگنی وان منیزیم 250 دنیا دارو محصولی مناسب برای کمک به سلامت سیستم عصبی و عضلانی است. استفاده از این قرص به کاهش اسپاسم های عضلانی کمک می کند و نقش موثری در ارتقا سلامتی دارد. تحقیقات جدید نشان داده اند که منیزیم می تواند از سیستم عصبی و عضلانی محافظت نماید. همچن..
49,000 تومان
برند: آپوویتال | Apovital مدل: Apovital Magnesium Aktiv 30 Tablets
قرص منیزیم اکتیو آپوویتالقرص منیزیم اکتیو آپوویتال محصولی مناسب برای تامین منیزیم مورد نیاز بدن است. منیزیم یکی از مواد معدنی است که نقش بسیار مهمی در حفظ عملکرد عضلات دارد. این قرص باعث می شود تا خستگی عضلات هر چه زودتر از بین برود، در نتیجه افراد زودتر می توانند به فعالیت های روزانه خود بازگردند. ..
130,000 تومان
برند: آپوویتال | Apovital مدل: Apovital Magnesium 400 mg
ساشه منیزیم 400 آپوویتالساشه منیزیم 400 آپوویتال  محصولی مناسب برای تقویت عملکرد سیستم عصبی و عضلانی بدن است. هر ساشه حاوی 400 میلی گرم منیزیم است و مواد موثره دیگری نظیر ویتامین ب6، فولیک اسید و ویتامین ب 12 در این ساشه وجود دارند. ساشه آپوویتال احساس ضعف و خستگی عضلانی را از بین می برد و این ..
117,800 تومان
برند: سنتروویت | Centrovit مدل: Centrovit Magnesium Liquid Softgel 300ml B Complex 30pcs
سافت ژل لیکوئید منیزیم 300 میل ب کمپلکس سنتروویت 30 عددی سافت ژل لیکوئید منیزیم 300 میل ب کمپلکس سنتروویت محصولی مناسب برای کمک به سلامت سیستم عصبی و عضلانی است. این سافت ژل به تامین منیزیم و ویتامین های گروه ب در بدن کمک می کند و همین امر آن را به محصول ارزشمندی تبدیل کرده است. استفاده از سافت ژل م..
81,750 تومان
برند: ویتان | Vitane مدل: Vitane Magvyte
قرص مگویت 250 ویتان  نیچرزقرص مگویت 250 ویتان نیچرز مکملی منحصر به فرد برای حفظ عملکرد عصب و عضله است. این قرص جذب کلسیم را افزایش می‌دهد و از شدت وقوع حملات میگرنی می‌کاهد. این مکمل حاوی عنصر معدنی منیزیم است.منیزیم از ریزمغذی‌هایی است که به جذب کلسیم کمک می‌کند و یکی از ضروری‌ترین املاح معدنی..
63,855 تومان 70,950 تومان
برند: سوپرابیون | Suprabion مدل: Suprabion Citramag B6 60 Tabs
قرص سیترامگ ب6 سوپرابیونقرص سیترامگ ب6 سوپرابیون مکملی منحصر به فرد جهت بهبود سیستم عصبی عضلانی، بهبود بیخوابی و پیشگیری از حملات میگرنی است.این مکمل حاوی ویتامین ب6 و عنصرمعدنی منیزیم است.نقش منیزیم بر سلامتیعنصر معدنی منیزیم نقش مهمی در عملکرد سیستم عصبی و انتقال پیامهای عصبی دارد. این عنصر در کنا..
141,900 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen Magnesium250mg 20 Effervescent tabs
قرص جوشان منیزیم 250 کارنقرص جوشان منیزیم 250 کارن محصولی مناسب برای حفظ سلامت سیستم عصبی است و به کاهش اسپاسم های عضلانی کمک می کند. منیزیم یکی از مواد معدنی مورد نیاز بدن است که نقش موثری در حفظ سلامتی دارد. بسیاری از تحقیقات نوین نشان می دهند که مصرف این ماده در کاهش حملات میگرنی مفید است. همچنین..
33,725 تومان 40,000 تومان
برند: ویت اسکای | Vitsky مدل: Vitsky Calcium Citrate Plus 30tablets
قرص کلسیمر سیترات پلاس ویت اسکای 30 عددیقرص کلسیمر سیترات پلاس ویت اسکای به حفظ سلامت استخوان ها کمک می کند.مصرف کلسیمر همراه با تحرک کافی میتواند خطر ابتلای شما به پوکی استخوان را کم کند و بر استحکام بافت استخوان شما بیفزاید.بدن شما برای ساختن و حفظ استخوان های قوی به کلسیم نیاز دارد. قلب، ماهیچه ه..
150,400 تومان
برند: آنتی ایجینگ | Antiaging مدل: Antiaging Zinc Plus Vit D 1000
کپسول زینک پلاس و ویتامین د آنتی ایجینگکپسول زینک پلاس و ویتامین د آنتی ایجینگ مکملی منحصر به فرد برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. این مکمل از ریزش مو جلوگیری به عمل میکند.نقش زینک در حفظ سلامتی بدنزینک ماده معدنی بسیار مهمی برای حفظ سلامتی بدن است. کمبود زینک در بدن منجر به بروز بیماری های مختلفی از..
109,800 تومان
برند: نورم لایف | Norm Life مدل: Norm Life Calcigenon 60 tabs
قرص کلسی ژنون نورم لایفقرص کلسی ژنون نورم لایف مکملی منحصر به فرد برای تقویت استخوانها و مفاصل و جلوگیری از پوکی استخوان است. این مکمل حاوی کلسیم، منیزیم، ویتامین دی و زینک است.این محصول به دلیل داشتن منیزیم باعث بهبود عملکرد اعصاب شده و از بروز اسپاسم عضلانی بعد از تمرینات ورزشی پیشگیری می کند. وجو..
82,840 تومان 87,200 تومان
برند: ایکس مارت | X-Mart مدل: X Mart Magni Well 60tables
قرص مگنی ول ایکس مارت 60 عددیقرص مگنی ول ایکس مارت محصولی مناسب برای کمک به بهبود عملکرد سیستم عصبی است. این قرص حاوی مواد موثره ای نظیر منیزیم و ویتامین ب 6 است و همین امر آن را به محصول ارزشمندی تبدیل کرده است. قرص مگنی به طور مستقیم بر عملکرد سیستم عضلانی اثر می گذارد و اسپاسم های عضلانی را به می..
187,500 تومان
برند: ویتامور | Vitamore مدل: Vitamore Mag Six 30 Tabs
قرص مگ سیکس ویتامورقرص مگ سیکس ویتامور حاوی منیزیم و ویتامین ب6 است. این تو ماده در کنر هم سبب بهبود عملکرد اعصاب می شوند و از آنجیی که برای عملکرد تمام اعضای بدن اعصاب دخیل هستند این مکمل سبب بهبود عملکرد سراسری در بدن می شود. در دیگر نقش های منییم در بدن بهبود عملکرد عضلات و استخوان ها می باشد. اس..
72,000 تومان
برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital Magnesium Plus 30 Tabs
قرص منیزیم پلاس یوروویتالقرص منیزیم پلاس یوروویتال باعث بهود اسپاسم و گرفتگی عضلات بعد از فعالیت شدید و یا ورزش می شود. این مکمل علاوه بر منیزیم حاوی ویتامین های گروه ب است که سبب بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن می شود. همچنین این مکمل در حفظ سلامت عضلات موثر است. از دیگر فواید این مکمل کاهش خستگی و افز..
130,000 تومان
نمایش 1 تا 30 از 67 (3 صفحه)


قرص منیزیم یکی از مهمترین مکمل های دارویی است که این روزها استفاده از آن مد نظر قرار گرفته است. بهتر است بدانید منیزیم از مهمترین مواد معدنی ضروری برای بدن است. این ماده معدنی در 300 واکنش بیوشیمیایی بدن حضور دارد و نقش مهمی را در حفظ سلامت قلب و عروق بازی می‌کند. این ماده به افزایش تاثیر ویتامین دی در بدن و جذب بیشتر کلسیم کمک می‌کند و همین امر سبب استحکام بافت استخوان‌ها و دندان‌ها می‌شود.

مزایای سلامتی منیزیم برای بدن

منیزیم برای مغز و بدن شما بسیار مهم است. فواید زیادی دارد، از جمله برای قلب، سطح قند خون، و خلق و خو. در انواع غذاها از سبزیجات برگدار گرفته تا آجیل، دانه ها و لوبیا یافت می شود. از تنظیم سطح قند خون گرفته تا افزایش عملکرد ورزشی، منیزیم برای مغز و بدن شما بسیار مهم است. با این حال، اگرچه در انواع غذاها از سبزیجات برگدار گرفته تا آجیل، دانه ها و لوبیا یافت می شود، اما بسیاری از مردم در رژیم غذایی خود به اندازه کافی دریافت نمی کنند.

در اینجا چند مزیت سلامتی مبتنی بر شواهد منیزیم، همراه با چند راه ساده برای افزایش مصرف شما آورده شده است.

منیزیم در صدها واکنش بیوشیمیایی در بدن شما نقش دارد

منیزیم در سراسر بدن شما یافت می شود. در واقع، هر سلول در بدن شما حاوی این ماده معدنی است و برای عملکرد به آن نیاز دارد.حدود 60 درصد از منیزیم در بدن شما در استخوان ها وجود دارد، در حالی که بقیه در ماهیچه ها، بافت های نرم و مایعات از جمله خون است. یکی از نقش های اصلی آن این است که به عنوان یک کوفاکتور - یک مولکول کمکی - در واکنش های بیوشیمیایی که به طور مداوم توسط آنزیم ها انجام می شود، عمل کند. منیزیم  در بیش از 600 واکنش در بدن شما نقش دارد. از جمله:

 • ایجاد انرژی: تبدیل غذا به انرژی
 • تشکیل پروتئین: ایجاد پروتئین های جدید از اسیدهای آمینه
 • نگهداری ژن: کمک به ایجاد و ترمیم DNA و RNA
 • حرکات عضلانی: کمک به انقباض و آرامش عضلات
 • تنظیم سیستم عصبی: تنظیم کننده انتقال دهنده های عصبی، که پیام ها را در سراسر مغز و سیستم عصبی شما ارسال می کنند.

با این وجود، مطالعات نشان می دهد که تقریباً 50٪ از بزرگسالان کمتر از مقدار توصیه شده روزانه منیزیم دریافت می کنند. منیزیم از صدها واکنش شیمیایی در بدن شما پشتیبانی می کند. با این حال، بسیاری از مردم کمتر از نیاز خود منیزیم دریافت می کنند.

عملکرد ورزشی را افزایش می دهد

در طول ورزش، بسته به فعالیت، نسبت به زمانی که در حال استراحت هستید به منیزیم بیشتری نیاز دارید. منیزیم به حرکت قند خون در ماهیچه ها و دفع اسید لاکتیک کمک می کند، که می تواند در حین ورزش جمع شود و باعث خستگی شود. مطالعات نشان می دهد که مکمل های منیزیم ممکن است به ویژه برای بهبود عملکرد ورزشی در افراد مسن و کسانی که کمبود این ماده مغذی را دارند مفید باشد. مصرف بیشتر منیزیم با افزایش توده عضلانی و قدرت مرتبط است. علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد که مکمل های منیزیم در برابر برخی از نشانگرهای آسیب عضلانی در دوچرخه سواران حرفه ای در برابر آسیب ها از انها محافظت می کند.

با افسردگی مبارزه می کند

منیزیم نقش مهمی در عملکرد مغز و خلق و خو دارد و سطوح پایین آن با افزایش خطر افسردگی مرتبط است. در واقع، تجزیه و تحلیل داده های بیش از 8800 نفر نشان داد که افراد زیر 65 سال با کمترین میزان مصرف منیزیم، 22 درصد بیشتر در معرض خطر افسردگی قرار دارند. علاوه بر این، مکمل منیزیم این ماده معدنی ممکن است به کاهش علائم افسردگی کمک کند. منیزیم منجر به بهبود قابل توجه علائم افسردگی در افراد مبتلا به کمبود این ماده معدنی می شود. به علاوه، مصرف 248 میلی گرم منیزیم در روز، بدون توجه به وضعیت منیزیم بدنی فرد، علائم افسردگی و اضطراب را کاهش می دهد. کمبود منیزیم ممکن است با افسردگی مرتبط باشد. به این ترتیب، مکمل منیزیم ممکن است به کاهش علائم افسردگی کمک کند.

از سطح قند خون سالم حمایت می کند

مطالعات نشان می دهد که حدود 48 درصد از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 دارای سطوح پایین منیزیم در خون هستند که توانایی بدن برای تنظیم موثر سطح قند خون را مختل می کند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که افرادی که منیزیم بیشتری مصرف می کنند، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهند. طبق یک بررسی، مکمل‌های منیزیم به افزایش حساسیت به انسولین، یک عامل کلیدی در کنترل قند خون کمک می‌کنند. بررسی دیگری گزارش داد که مکمل‌های منیزیم سطح قند خون و حساسیت به انسولین را در افراد در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 بهبود می‌بخشد. مکمل های منیزیم ممکن است سطح قند خون، حساسیت به انسولین و سایر عوامل خطر دیابت نوع 2 را بهبود بخشند.

سلامت قلب را تقویت می کند

منیزیم نقش مهمی در حفظ سلامت قلب شما دارد. در واقع، مکمل های منیزیم می توانند به کاهش سطح فشار خون بالا کمک کنند، که ممکن است یک عامل خطر برای بیماری قلبی باشد. بررسی دیگری مصرف بالای منیزیم را با خطر کمتر بیماری قلبی، سکته مغزی و فشار خون بالا مرتبط دانست. علاوه بر این، مکمل‌های منیزیم عوامل خطر متعددی که برای بیماران  قلبی به ویژه در افراد مبتلا به کمبود منیزیم به وجود می آید را بهبود می‌بخشند، از جمله :

 • تری گلیسیرید
 • کلسترول LDL بد
 • کلسترول HDL خوب
 • سطح فشار خون سیستولیک

منیزیم به کاهش سطح فشار خون و به کاهش چندین عامل خطر بیماری قلبی کمک می کند.

دارای مزایای ضد التهابی است

مصرف مقدار کم منیزیم با افزایش سطح التهاب مرتبط است، که نقش کلیدی در پیری و بیماری های مزمن ایفا می کند.  مکمل‌های منیزیم سطوح پروتئین واکنش‌گر (CRP) را که نشانگر التهاب است، در افراد مبتلا به التهاب مزمن کاهش می‌دهد. همچنین مکمل‌های منیزیم CRP و سایر نشانگرهای التهاب مانند اینترلوکین-6 را کاهش می دهند. علاوه بر این، برخی تحقیقات کمبود منیزیم را با افزایش استرس اکسیداتیو مرتبط می‌دانند که با التهاب مرتبط است. نشان داده شده است که منیزیم با کاهش نشانگرهایی مانند CRP و اینترلوکین ۶ به مبارزه با التهاب کمک می کند.

منیزیم به جلوگیری از حملات میگرن کمک می کند

سردردهای میگرنی می توانند دردناک باشند و اغلب باعث علائمی مانند حالت تهوع، استفراغ و حساسیت به نور و صدا می شوند. افراد مبتلا به میگرن بیشتر از دیگران در معرض کمبود منیزیم هستند. مکمل‌های منیزیم حتی ممکن است از سردردهای میگرنی پیشگیری کرده و آن‌ها را درمان کنند. در یک مطالعه، 1 گرم منیزیم باعث تسکین حملات حاد میگرن خیلی سریعتر و موثرتر از یک داروی معمولی شد. علاوه بر این، خوردن بیشتر غذاهای غنی از منیزیم ممکن است به کاهش علائم میگرن کمک کند. افراد مبتلا به میگرن ممکن است سطح منیزیم پایینی داشته باشند. برخی مطالعات نشان می دهد که مکمل منیزیم این ماده معدنی حملات میگرنی را تسکین می دهد.

منیزیم علائم PMS را بهبود می بخشد

سندرم پیش از قاعدگی PMS  یکی از شایع ترین شرایط در زنان در سنین باروری است. اغلب باعث علائمی مانند احتباس آب، گرفتگی عضلات شکم، خستگی و تحریک پذیری می شود. مکمل‌های منیزیم به تسکین علائم PMS و همچنین سایر شرایط مانند دردهای قاعدگی و حملات میگرنی کمک می‌کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که سطح منیزیم در طول چرخه قاعدگی در نوسان است که علائم PMS را در افرادی که کمبود منیزیم دارند بدتر می کند. به این ترتیب، مکمل ها منیزیم به کاهش شدت علائم، از جمله حملات میگرن و قاعدگی کمک می کند.

در واقع، یک مطالعه قدیمی نشان داد که مصرف 250 میلی گرم منیزیم در روز به کاهش نفخ، افسردگی و اضطراب در 126 زن مبتلا به PMS کمک کرد. با این حال، مطالعات جدیدتر و با کیفیت بالا مورد نیاز است تا مشخص شود آیا این ماده معدنی می تواند علائم را بدون توجه به سطح منیزیم شما بهبود بخشد. برخی از مطالعات نشان می دهد که مکمل های منیزیم به بهبود علائم PMS کمک می کند.

منیزیم ایمن و به طور گسترده در دسترس است

منیزیم برای بسیاری از جنبه های سلامت ضروری است. مصرف روزانه توصیه شده 400-420 میلی گرم در روز برای مردان و 310-320 میلی گرم در روز برای زنان است. شما می توانید این ماده معدنی را هم از طریق غذا و هم از مکمل ها دریافت کنید.

منابع غذایی

غذاهای زیر سرشار از منیزیم هستند.

 • دانه کدو تنبل
 • دانه چیا
 • اسفناج، آب پز
 • بادام
 • بادام هندی
 • لوبیا سیاه پخته شده
 • کره بادام زمینی
 • برنج قهوه ای، پخته شده
 • ماهی قزل آلا، پخته شده
 • آووکادو

اگر مشکل پزشکی دارید، قبل از مصرف مکمل های منیزیم با پزشک خود مشورت کنید. اگرچه این مکمل‌ها معمولاً عوارضی ندارند، اما ممکن است برای افرادی که دیورتیک‌ها، داروهای قلبی یا آنتی‌بیوتیک‌های خاص مصرف می‌کنند، ناامن باشند. اشکالی که به خوبی جذب می شوند عبارتند از: 

 • سیترات منیزیم
 • گلیسینات
 • اوروات 
 • کربنات

منیزیم برای حفظ سلامتی ضروری است و نقش کلیدی در همه چیز از عملکرد ورزش گرفته تا سلامت قلب و عملکرد مغز دارد. لذت بردن از انواع غذاهای غنی از منیزیم تضمین می کند که شما به اندازه کافی از این ماده مغذی مهم در رژیم غذایی خود دریافت می کنید. اسفناج، دانه های چیا، کره بادام زمینی و آووکادو نمونه هایی هستند که به اسموتی ها، میان وعده ها و دیگر غذاها افزوده می شوند. از طرف دیگر، می توانید از مکمل منیزیم یا از مولتی ویتامین برای کمک به پر کردن شکاف های موجود در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

ماده معدنی منیزیم چه فوایدی بر سلامتی دارد؟

به طور کلی، قرص منیزیوم فواید زیادی بر سلامتی دارد که از مهمترین آنها می توان به افزایش سطوح انرژی در بدن، سم‌زدایی، فعالیت درست عضلات و اعصاب، هضم پروتئین و عملکرد درست سلولهای عصبی مانند سروتونین اشاره کرد. بهترین راهکار برای تامین نیاز بدن به این ماده معدنی پیروی از رژیم غذایی سالم است. اما گاهی مصرف بیش از اندازه غذاهای آماده و یا ابتلا به بیماریهای خاص سبب کمبود عنصر منیزیم در بدن می‌شوند. به همین دلیل مصرف کپسول منیزیم اهمیت بسیار زیادی دارد.

قرص منیزیم را کی بخوریم؟

بهتر است قبل از استفاده از این قرص با پزشک مشورت کنید. پزشک پس از بررسی وضعیت بدن و شدت کمبود این ماده معدنی بهترین روش مصرف را به شما توصیه می‌کند. به طور کلی نیاز بدن انسان به این ماده معدنی به صورت زیر است:

 • کودکان زیر شش ماه: 30 میلیگرم
 • کودکان هفت ماه تا سه سال: 80 میلیگرم
 • کودکان 4 سال تا هشت سال: 130 میلیگرم
 • کودکان نه تا سیزده سال: 240 میلیگرم
 • مردان بزرگسال: 420 میلیگرم
 • زنان بزرگسال: 320 میلیگرم

نحوه مصرف قرص منیزیم روزانه یک عدد است. اما ممکن است میزان مصرف این قرص با توجه به صلاحدید پزشک تغییر کند. این قرص‌ باید به طور کامل بلعیده شود. از جویدن یا خرد کردن آن بپرهیزید.

خواص قرص منیزیم

اولین اثر این قرص رفع نیاز بدن به این ماده معدنی است. از مزایای دیگر قرص منیزیم بر بدن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش سردردهای میگرنی
 • تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها
 • جلوگیری از گرفتگی عضلانی در بارداری و قاعدگی
 • بهبود عملکرد دستگاه عصبی
 • افزایش سطوح انرژی در بدن

عوارض قرص منیزیم و یا مضرات قرص منیزیم

عوارض جانبی بخشی از هویت هر قرص و یامکملی است. اما اگر بدن به آن ماده نیاز داشته باشد، قطعا اثرات مثبت آن دارو و یا مکمل بیشتر از عوارض جانبی آن است. تاکنون، مطالعات عوارض جانبی شدیدی را در مصرف این قرص نشان نداده‌اند. برخی از عوارض نادر مصرف این قرص به شرح زیر هستند:

 • ضعف و خستگی در بدن
 • التهاب عضلانی و گاهی فلج عضلانی
 • مشکل در تنفس

در صورت بروز این علائم، سریعا مصرف این قرص‌ را قطع کنید و به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

قرص منیزیم B6

برخی از تولید کنندگان مکمل‌های دارویی تصمیم گرفتند تا با ترکیب عناصر معدنی و ویتامین‌ها مزایای این قرص را افزایش دهند.  ویتامین ب6 ویتامینی مهم برای بدن است و نقش بسیار مهمی را در حفظ سلامت عمومی بدن ایفا می‌کند. ویتامین ب 6 به جذب پروتئین‌ها و آمینو اسیدها کمک می‌کند و نقش منحصر به فردی در کاهش خستگی و دردهای عضلانی دارد.

منیزیم اکساید

این دارو یکی دیگر از اشکال قرص منیزیم است که به صورت قرص 400 میلیگرمی تولید می‌شود. این قرص معمولا برای تامین منیزیم مورد نیاز بدن و به عنوان ملین برای تسکین یبوست مورد استفاده  قرار می‌گیرد.

قرص منیزیم جوشان

قرص جوشان منیزیم یکی از اشکال این دارو است. استفاده از قرص جوشان در چند دهه اخیر بسیار رایج شده است. یکی از دلایل این امر استفاده ساده و آسان از آنهاست. قرص جوشان به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند در مایعات مانند آب و یا آب میوه حل شود و سپس مورد استفاده قرار گیرد. از مزایای دیگر قرص جوشان منیزیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طعم بهتر
 • هضم ساده‌تر
 • افزایش مایعات بدن
 • اندازه گیری ساده‌تر

عوارض قرص منیزیم جوشان

خریداران سوالات زیادی در مورد عوارض قرص منیزیم جوشان می پرسند که قرص جوشان منیزیم برای چیست! با توجه به این موضوع که این قرص در آب حل می شود، مصرف قرص جوشان منیزیم هیچ گونه عارضه جانبی خاصی به همراه ندارد. اما مصرف بیش از اندازه منیزیم ممکن است مشکلات متعددی را برای سلامتی به وجود بیاورد. عوارض قرص جوشان منیزیم مشابه مکمل های دیگر منیزیم ( قرص و کپسول) هستند.

قرص منیزیم و لاغری

بسیاری از کاربران این سوال را می پرسند که آیا مکمل منیزیم چاق کننده است؟! بهتر است بدانید پاسخ به این سوال منفی است. مطالعات نشان می‌دهند که عنصر معدنی منیزیم برای حفظ سلامت عمومی بدن لازم است و نقش مهمی در کاهش وزن دارد. این ماده عملکرد نامنظم روده و یبوست را (که یکی از دلایل چاقی است) رفع می‌کند و سبب کاهش چربی‌های بدن می‌شود.

بهترین قرص منیزیم خارجی

قبل از اینکه به معرفی بهترین برندهای خارجی این قرص بپردازیم، باید به این موضوع اشاره کنیم که «بهترین» با توجه به ویژگی‌های بدنی شما معنا می‌شود.  اگر قرصی نیازهای بدن شما به این ماده معدنی را برطرف کند و مشکل خاصی را به وجود نیاورد برای شما بهترین گزینه است. بهترین برندهای خارجی این قرص فلکسان و هاوس هستند.

قیمت  قرص منیزیم ایرانی و خارجی

از بهترین برندهای ایرانی برای تهیه مکمل منیزیم می توان به برند ساج پاد دارو و دنیا دارو اشاره کرد. مکمل های تولید شده این برندها در داروخانه های معتبر موجود هستند و به ارتقا سلامتی مصرف کنندگان کمک می کنند.

قرص منیزیم را از کجا بخریم؟

اگر می خواهید مکمل های حاوی منیزیم را سفارش دهید، می توانید از طریق سایت داروخانه آنلاین اقدام کنید. با خرید از داروخانه آنلاین می توانید قبل از خرید از مشاوره های رایگان داروخانه آنلاین بهره مند شوید و مکمل مورد نیاز خود را با توجه به نیازهای بدن خود خریداری نمایید.


داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :