منو
سبد خرید شما

قرص منیزیم

قرص دایونیکس کلسیریت دایونیکس فارما 30عددی
5
قرص دایونیکس کلسیریت دایونیکس فارما 30عددی
کمک به سلامت استخوان ها و بهبود عملکرد استخوان ها
90,535 تومان 95,300 تومان
قرص جوشان منیزیم 250 کارن 20 عدد
حفظ سلامت سیستم عصبی و عضلانی وکاهش اسپاسم عضلانی 
64,500 تومان
قرص کلسی فید دنیا دارو 30 عدد
20
قرص کلسی فید دنیا دارو 30 عدد
جلوگیری از پوکی استخوان و مکمل کلسیم منیزیم و زینک
49,704 تومان 62,130 تومان
قرص جوشان منیزیم 250 های هلث 20 عدد
تامین کمبود منیزیم و کاهش علایم سندروم پیش از قاعدگی
54,700 تومان
قرص استئو فیت آپوویتال 30 عدد قرص استئو فیت آپوویتال 30 عدد
5
قرص استئو فیت آپوویتال 30 عدد
کمک به بهبود عملکرد استخوان ها و ماهیچه ها
194,750 تومان 205,000 تومان
قرص کلسیترا سوپرابیون 30 عدد قرص کلسیترا سوپرابیون 30 عدد
6
قرص کلسیترا سوپرابیون 30 عدد
ترکیب کامل برای حفظ سلامت استخوان و مفاصل
109,134 تومان 116,100 تومان
قرص کلسی ژنون نورم لایف 60 عددی
حفظ سلامت استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان
150,420 تومان
قرص کلمگزینک هلث اید 60 عددی
مناسب برای جبران کمبودهای بدن در دوران بارداری و شیردهی
163,500 تومان
ساشه کلسیم پلاس دایرکت یوروویتال 30 عددی ساشه کلسیم پلاس دایرکت یوروویتال 30 عددی
20 ناموجود
ساشه کلسیم پلاس دایرکت یوروویتال 30 عددی
حفظ سلامت استخوان ها, عملکرد طبیعی عضلات
148,240 تومان 185,300 تومان
ساشه مگا مگ 400 فرش مورنینگ 30 عددی ساشه مگا مگ 400 فرش مورنینگ 30 عددی
ناموجود
کپسول زد ام ای(ZMA) ماسکالی 60 عددی کپسول زد ام ای(ZMA) ماسکالی 60 عددی
ناموجود
کپسول زد ام ای(ZMA) ماسکالی 60 عددی
کمک به سلامت سیستم عصبی و عضلانی,کمک به سلامت سیستم ایمنی و کمک به کاهش اسپاسم عضلانی
224,900 تومان
قرص منیزیم + ب6 برونسون 60 عددی
ناموجود
قرص منیزیم + ب6 برونسون 60 عددی
کمک به سلامت سیستم عصبی و عضلانی , جلوگیری از اسپاسم عضلات
183,120 تومان
ساشه مگ پیرو دارو افشان شایگان 30 عددی ساشه مگ پیرو دارو افشان شایگان 30 عددی
10 ناموجود
ساشه مگ پیرو دارو افشان شایگان 30 عددی
کمک به سلامت سیستم عصبی و عضلانی , جلوگیری از اسپاسم عضلات
290,700 تومان 323,000 تومان
ویال منیزیم شات یوروویتال 6 عددی ویال منیزیم شات یوروویتال 6 عددی
20 ناموجود
ویال منیزیم شات یوروویتال 6 عددی
افزایش انرژی , کاهش خستگی , بهبود عملکرد عضلانی
130,800 تومان 163,500 تومان
قرص جوشان منیزیم تندیس ویتا 20 عددی
ناموجود
قرص سوپر منیزیم کارسوس 30 عددی قرص سوپر منیزیم کارسوس 30 عددی
ناموجود
قرص سوپر منیزیم کارسوس 30 عددی
کمک به کاهش اسپاسم و گرفتگی عضلانی
316,100 تومان
کپسول منیزیم هلث برست 60 عددی کپسول منیزیم هلث برست 60 عددی
ناموجود
قرص مگترا زد ام ای نیچرز اونلی 30 عددی قرص مگترا زد ام ای نیچرز اونلی 30 عددی
ناموجود
نمایش 1 تا 24 از 90 (4 صفحه)
قرص منیزیم


قرص منیزیم یکی از مهمترین مکمل های دارویی است که این روزها استفاده از آن مد نظر قرار گرفته است. بهتر است بدانید منیزیم از مهمترین مواد معدنی ضروری برای بدن است. این ماده معدنی در 300 واکنش بیوشیمیایی بدن حضور دارد و نقش مهمی را در حفظ سلامت قلب و عروق بازی می‌کند. این ماده به افزایش تاثیر ویتامین دی در بدن و جذب بیشتر کلسیم کمک می‌کند و همین امر سبب استحکام بافت استخوان‌ها و دندان‌ها می‌شود.

مزایای سلامتی منیزیم برای بدن

منیزیم برای مغز و بدن شما بسیار مهم است. فواید زیادی دارد، از جمله برای قلب، سطح قند خون، و خلق و خو. در انواع غذاها از سبزیجات برگدار گرفته تا آجیل، دانه ها و لوبیا یافت می شود. از تنظیم سطح قند خون گرفته تا افزایش عملکرد ورزشی، منیزیم برای مغز و بدن شما بسیار مهم است. با این حال، اگرچه در انواع غذاها از سبزیجات برگدار گرفته تا آجیل، دانه ها و لوبیا یافت می شود، اما بسیاری از مردم در رژیم غذایی خود به اندازه کافی دریافت نمی کنند. در اینجا چند مزیت سلامتی مبتنی بر شواهد منیزیم، همراه با چند راه ساده برای افزایش مصرف شما آورده شده است.

منیزیم در صدها واکنش بیوشیمیایی در بدن شما نقش دارد

منیزیم در سراسر بدن شما یافت می شود. در واقع، هر سلول در بدن شما حاوی این ماده معدنی است و برای عملکرد به آن نیاز دارد.حدود 60 درصد از منیزیم در بدن شما در استخوان ها وجود دارد، در حالی که بقیه در ماهیچه ها، بافت های نرم و مایعات از جمله خون است. یکی از نقش های اصلی آن این است که به عنوان یک کوفاکتور - یک مولکول کمکی - در واکنش های بیوشیمیایی که به طور مداوم توسط آنزیم ها انجام می شود، عمل کند. منیزیم  در بیش از 600 واکنش در بدن شما نقش دارد. از جمله:

 • ایجاد انرژی: تبدیل غذا به انرژی
 • تشکیل پروتئین: ایجاد پروتئین های جدید از اسیدهای آمینه
 • نگهداری ژن: کمک به ایجاد و ترمیم DNA و RNA
 • حرکات عضلانی: کمک به انقباض و آرامش عضلات
 • تنظیم سیستم عصبی: تنظیم کننده انتقال دهنده های عصبی، که پیام ها را در سراسر مغز و سیستم عصبی شما ارسال می کنند.

با این وجود، مطالعات نشان می دهد که تقریباً 50٪ از بزرگسالان کمتر از مقدار توصیه شده روزانه منیزیم دریافت می کنند. منیزیم از صدها واکنش شیمیایی در بدن شما پشتیبانی می کند. با این حال، بسیاری از مردم کمتر از نیاز خود منیزیم دریافت می کنند.

عملکرد ورزشی را افزایش می دهد

در طول ورزش، بسته به فعالیت، نسبت به زمانی که در حال استراحت هستید به منیزیم بیشتری نیاز دارید. منیزیم به حرکت قند خون در ماهیچه ها و دفع اسید لاکتیک کمک می کند، که می تواند در حین ورزش جمع شود و باعث خستگی شود. مطالعات نشان می دهد که مکمل های منیزیم ممکن است به ویژه برای بهبود عملکرد ورزشی در افراد مسن و کسانی که کمبود این ماده مغذی را دارند مفید باشد. مصرف بیشتر منیزیم با افزایش توده عضلانی و قدرت مرتبط است. علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد که مکمل های منیزیم در برابر برخی از نشانگرهای آسیب عضلانی در دوچرخه سواران حرفه ای در برابر آسیب ها از انها محافظت می کند.

با افسردگی مبارزه می کند

منیزیم نقش مهمی در عملکرد مغز و خلق و خو دارد و سطوح پایین آن با افزایش خطر افسردگی مرتبط است. در واقع، تجزیه و تحلیل داده های بیش از 8800 نفر نشان داد که افراد زیر 65 سال با کمترین میزان مصرف منیزیم، 22 درصد بیشتر در معرض خطر افسردگی قرار دارند. علاوه بر این، مکمل منیزیم این ماده معدنی ممکن است به کاهش علائم افسردگی کمک کند. منیزیم منجر به بهبود قابل توجه علائم افسردگی در افراد مبتلا به کمبود این ماده معدنی می شود. به علاوه، مصرف 248 میلی گرم منیزیم در روز، بدون توجه به وضعیت منیزیم بدنی فرد، علائم افسردگی و اضطراب را کاهش می دهد. کمبود منیزیم ممکن است با افسردگی مرتبط باشد. به این ترتیب، مکمل منیزیم ممکن است به کاهش علائم افسردگی کمک کند.

از سطح قند خون سالم حمایت می کند

مطالعات نشان می دهد که حدود 48 درصد از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 دارای سطوح پایین منیزیم در خون هستند که توانایی بدن برای تنظیم موثر سطح قند خون را مختل می کند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که افرادی که منیزیم بیشتری مصرف می کنند، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهند. طبق یک بررسی، مکمل‌های منیزیم به افزایش حساسیت به انسولین، یک عامل کلیدی در کنترل قند خون کمک می‌کنند. بررسی دیگری گزارش داد که مکمل‌های منیزیم سطح قند خون و حساسیت به انسولین را در افراد در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 بهبود می‌بخشد. مکمل های منیزیم ممکن است سطح قند خون، حساسیت به انسولین و سایر عوامل خطر دیابت نوع 2 را بهبود بخشند.

سلامت قلب را تقویت می کند

منیزیم نقش مهمی در حفظ سلامت قلب شما دارد. در واقع، مکمل های منیزیم می توانند به کاهش سطح فشار خون بالا کمک کنند، که ممکن است یک عامل خطر برای بیماری قلبی باشد. بررسی دیگری مصرف بالای منیزیم را با خطر کمتر بیماری قلبی، سکته مغزی و فشار خون بالا مرتبط دانست. علاوه بر این، مکمل‌های منیزیم عوامل خطر متعددی که برای بیماران  قلبی به ویژه در افراد مبتلا به کمبود منیزیم به وجود می آید را بهبود می‌بخشند، از جمله :

 • تری گلیسیرید
 • کلسترول LDL بد
 • کلسترول HDL خوب
 • سطح فشار خون سیستولیک

منیزیم به کاهش سطح فشار خون و به کاهش چندین عامل خطر بیماری قلبی کمک می کند.

دارای مزایای ضد التهابی است

مصرف مقدار کم منیزیم با افزایش سطح التهاب مرتبط است، که نقش کلیدی در پیری و بیماری های مزمن ایفا می کند.  مکمل‌های منیزیم سطوح پروتئین واکنش‌گر (CRP) را که نشانگر التهاب است، در افراد مبتلا به التهاب مزمن کاهش می‌دهد. همچنین مکمل‌های منیزیم CRP و سایر نشانگرهای التهاب مانند اینترلوکین-6 را کاهش می دهند. علاوه بر این، برخی تحقیقات کمبود منیزیم را با افزایش استرس اکسیداتیو مرتبط می‌دانند که با التهاب مرتبط است. نشان داده شده است که منیزیم با کاهش نشانگرهایی مانند CRP و اینترلوکین ۶ به مبارزه با التهاب کمک می کند.

منیزیم به جلوگیری از حملات میگرن کمک می کند

سردردهای میگرنی می توانند دردناک باشند و اغلب باعث علائمی مانند حالت تهوع، استفراغ و حساسیت به نور و صدا می شوند. افراد مبتلا به میگرن بیشتر از دیگران در معرض کمبود منیزیم هستند. مکمل‌های منیزیم حتی ممکن است از سردردهای میگرنی پیشگیری کرده و آن‌ها را درمان کنند. در یک مطالعه، 1 گرم منیزیم باعث تسکین حملات حاد میگرن خیلی سریعتر و موثرتر از یک داروی معمولی شد. علاوه بر این، خوردن بیشتر غذاهای غنی از منیزیم ممکن است به کاهش علائم میگرن کمک کند. افراد مبتلا به میگرن ممکن است سطح منیزیم پایینی داشته باشند. برخی مطالعات نشان می دهد که مکمل منیزیم این ماده معدنی حملات میگرنی را تسکین می دهد.

منیزیم علائم PMS را بهبود می بخشد

سندرم پیش از قاعدگی PMS  یکی از شایع ترین شرایط در زنان در سنین باروری است. اغلب باعث علائمی مانند احتباس آب، گرفتگی عضلات شکم، خستگی و تحریک پذیری می شود. مکمل‌های منیزیم به تسکین علائم PMS و همچنین سایر شرایط مانند دردهای قاعدگی و حملات میگرنی کمک می‌کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که سطح منیزیم در طول چرخه قاعدگی در نوسان است که علائم PMS را در افرادی که کمبود منیزیم دارند بدتر می کند. به این ترتیب، مکمل ها منیزیم به کاهش شدت علائم، از جمله حملات میگرن و قاعدگی کمک می کند.

در واقع، یک مطالعه قدیمی نشان داد که مصرف 250 میلی گرم منیزیم در روز به کاهش نفخ، افسردگی و اضطراب در 126 زن مبتلا به PMS کمک کرد. با این حال، مطالعات جدیدتر و با کیفیت بالا مورد نیاز است تا مشخص شود آیا این ماده معدنی می تواند علائم را بدون توجه به سطح منیزیم شما بهبود بخشد. برخی از مطالعات نشان می دهد که مکمل های منیزیم به بهبود علائم PMS کمک می کند.

منیزیم ایمن و به طور گسترده در دسترس است

منیزیم برای بسیاری از جنبه های سلامت ضروری است. مصرف روزانه توصیه شده 400-420 میلی گرم در روز برای مردان و 310-320 میلی گرم در روز برای زنان است. شما می توانید این ماده معدنی را هم از طریق غذا و هم از مکمل ها دریافت کنید.

منابع غذایی

غذاهای زیر سرشار از منیزیم هستند.

 • دانه کدو تنبل
 • دانه چیا
 • اسفناج، آب پز
 • بادام
 • بادام هندی
 • لوبیا سیاه پخته شده
 • کره بادام زمینی
 • برنج قهوه ای، پخته شده
 • ماهی قزل آلا، پخته شده
 • آووکادو

اگر مشکل پزشکی دارید، قبل از مصرف مکمل های منیزیم با پزشک خود مشورت کنید. اگرچه این مکمل‌ها معمولاً عوارضی ندارند، اما ممکن است برای افرادی که دیورتیک‌ها، داروهای قلبی یا آنتی‌بیوتیک‌های خاص مصرف می‌کنند، ناامن باشند. اشکالی که به خوبی جذب می شوند عبارتند از: 

 • سیترات منیزیم
 • گلیسینات
 • اوروات 
 • کربنات

منیزیم برای حفظ سلامتی ضروری است و نقش کلیدی در همه چیز از عملکرد ورزش گرفته تا سلامت قلب و عملکرد مغز دارد. لذت بردن از انواع غذاهای غنی از منیزیم تضمین می کند که شما به اندازه کافی از این ماده مغذی مهم در رژیم غذایی خود دریافت می کنید. اسفناج، دانه های چیا، کره بادام زمینی و آووکادو نمونه هایی هستند که به اسموتی ها، میان وعده ها و دیگر غذاها افزوده می شوند. از طرف دیگر، می توانید از مکمل منیزیم یا از مولتی ویتامین برای کمک به پر کردن شکاف های موجود در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

ماده معدنی منیزیم چه فوایدی بر سلامتی دارد؟

به طور کلی، قرص منیزیوم فواید زیادی بر سلامتی دارد که از مهمترین آنها می توان به افزایش سطوح انرژی در بدن، سم‌زدایی، فعالیت درست عضلات و اعصاب، هضم پروتئین و عملکرد درست سلولهای عصبی مانند سروتونین اشاره کرد. بهترین راهکار برای تامین نیاز بدن به این ماده معدنی پیروی از رژیم غذایی سالم است. اما گاهی مصرف بیش از اندازه غذاهای آماده و یا ابتلا به بیماریهای خاص سبب کمبود عنصر منیزیم در بدن می‌شوند. به همین دلیل مصرف کپسول منیزیم اهمیت بسیار زیادی دارد.

قرص منیزیم را کی بخوریم؟

بهتر است قبل از استفاده از این قرص با پزشک مشورت کنید. پزشک پس از بررسی وضعیت بدن و شدت کمبود این ماده معدنی بهترین روش مصرف را به شما توصیه می‌کند. به طور کلی نیاز بدن انسان به این ماده معدنی به صورت زیر است:

 • کودکان زیر شش ماه: 30 میلیگرم
 • کودکان هفت ماه تا سه سال: 80 میلیگرم
 • کودکان 4 سال تا هشت سال: 130 میلیگرم
 • کودکان نه تا سیزده سال: 240 میلیگرم
 • مردان بزرگسال: 420 میلیگرم
 • زنان بزرگسال: 320 میلیگرم

نحوه مصرف قرص منیزیم روزانه یک عدد است. اما ممکن است میزان مصرف این قرص با توجه به صلاحدید پزشک تغییر کند. این قرص‌ باید به طور کامل بلعیده شود. از جویدن یا خرد کردن آن بپرهیزید.

خواص قرص منیزیم

اولین اثر این قرص رفع نیاز بدن به این ماده معدنی است. از مزایای دیگر قرص منیزیم بر بدن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش سردردهای میگرنی
 • تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها
 • جلوگیری از گرفتگی عضلانی در بارداری و قاعدگی
 • بهبود عملکرد دستگاه عصبی
 • افزایش سطوح انرژی در بدن

عوارض قرص منیزیم و یا مضرات قرص منیزیم

عوارض جانبی بخشی از هویت هر قرص و یامکملی است. اما اگر بدن به آن ماده نیاز داشته باشد، قطعا اثرات مثبت آن دارو و یا مکمل بیشتر از عوارض جانبی آن است. تاکنون، مطالعات عوارض جانبی شدیدی را در مصرف این قرص نشان نداده‌اند. برخی از عوارض نادر مصرف این قرص به شرح زیر هستند:

 • ضعف و خستگی در بدن
 • التهاب عضلانی و گاهی فلج عضلانی
 • مشکل در تنفس

در صورت بروز این علائم، سریعا مصرف این قرص‌ را قطع کنید و به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

قرص منیزیم B6

برخی از تولید کنندگان مکمل‌های دارویی تصمیم گرفتند تا با ترکیب عناصر معدنی و ویتامین‌ها مزایای این قرص را افزایش دهند.  ویتامین ب6 ویتامینی مهم برای بدن است و نقش بسیار مهمی را در حفظ سلامت عمومی بدن ایفا می‌کند. ویتامین ب 6 به جذب پروتئین‌ها و آمینو اسیدها کمک می‌کند و نقش منحصر به فردی در کاهش خستگی و دردهای عضلانی دارد.

منیزیم اکساید

این دارو یکی دیگر از اشکال قرص منیزیم است که به صورت قرص 400 میلیگرمی تولید می‌شود. این قرص معمولا برای تامین منیزیم مورد نیاز بدن و به عنوان ملین برای تسکین یبوست مورد استفاده  قرار می‌گیرد.

قرص منیزیم جوشان

قرص جوشان منیزیم یکی از اشکال این دارو است. استفاده از قرص جوشان در چند دهه اخیر بسیار رایج شده است. یکی از دلایل این امر استفاده ساده و آسان از آنهاست. قرص جوشان به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند در مایعات مانند آب و یا آب میوه حل شود و سپس مورد استفاده قرار گیرد. از مزایای دیگر قرص جوشان منیزیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طعم بهتر
 • هضم ساده‌تر
 • افزایش مایعات بدن
 • اندازه گیری ساده‌تر

عوارض قرص منیزیم جوشان

خریداران سوالات زیادی در مورد عوارض قرص منیزیم جوشان می پرسند که قرص جوشان منیزیم برای چیست! با توجه به این موضوع که این قرص در آب حل می شود، مصرف قرص جوشان منیزیم هیچ گونه عارضه جانبی خاصی به همراه ندارد. اما مصرف بیش از اندازه منیزیم ممکن است مشکلات متعددی را برای سلامتی به وجود بیاورد. عوارض قرص جوشان منیزیم مشابه مکمل های دیگر منیزیم ( قرص و کپسول) هستند.

قرص منیزیم و لاغری

بسیاری از کاربران این سوال را می پرسند که آیا مکمل منیزیم چاق کننده است؟! بهتر است بدانید پاسخ به این سوال منفی است. مطالعات نشان می‌دهند که عنصر معدنی منیزیم برای حفظ سلامت عمومی بدن لازم است و نقش مهمی در کاهش وزن دارد. این ماده عملکرد نامنظم روده و یبوست را (که یکی از دلایل چاقی است) رفع می‌کند و سبب کاهش چربی‌های بدن می‌شود.

بهترین قرص منیزیم خارجی

قبل از اینکه به معرفی بهترین برندهای خارجی این قرص بپردازیم، باید به این موضوع اشاره کنیم که «بهترین» با توجه به ویژگی‌های بدنی شما معنا می‌شود.  اگر قرصی نیازهای بدن شما به این ماده معدنی را برطرف کند و مشکل خاصی را به وجود نیاورد برای شما بهترین گزینه است. بهترین برندهای خارجی این قرص فلکسان و هاوس هستند.

قیمت  قرص منیزیم ایرانی و خارجی

از بهترین برندهای ایرانی برای تهیه مکمل منیزیم می توان به برند ساج پاد دارو و دنیا دارو اشاره کرد. مکمل های تولید شده این برندها در داروخانه های معتبر موجود هستند و به ارتقا سلامتی مصرف کنندگان کمک می کنند.

قرص منیزیم را از کجا بخریم؟

اگر می خواهید مکمل های حاوی منیزیم را سفارش دهید، می توانید هم اکنون مکمل های مورد نیاز خود را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید. با خرید از این داروخانه می توانید قبل از خرید از مشاوره های رایگان داروخانه آنلاین بهره مند شوید و مکمل مورد نیاز خود را با توجه به نیازهای بدن خود خریداری نمایید.


داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :


سوالات متداول

قرص منیزیم فواید زیادی بر سلامتی دارد که از مهمترین آنها می توان به  عملکرد صحیح عضلات و اعصاب، حفظ قند خون و فشار خون در سطح مناسب و ساخت پروتئین، استخوان و DNA اشاره کرد.

قرص منیزیم مانند تمامی مکمل های دیگر دارای عوارض جانبی است. عوارض این قرص عبارتند از حالت تهوع، گرفتگی شکم و اسهال.

بهترین زمان مصرف قرص منیزیم همراه با وعده غذایی است.

بله! استفاده از قرص منیزیم و ویتامین د به صورت همزمان اثربخشی آنها را اثر می دهد و به ارتقا سلامتی کمک می کند.