منو
سبد خرید شما

ویتامین دی

قطره خوراکی ویتامین د۳ ویتارول خوارزمی 30 میل قطره خوراکی ویتامین د۳ ویتارول خوارزمی 30 میل
20
قطره خوراکی ویتامین د۳ ویتارول خوارزمی 30 میل
تقویت سیستم ایمنی کودک و کمک به تامین ویتامین د3 مورد نیاز بدن در کنار رژیم غذایی 
23,520 تومان 29,400 تومان
قرص کی بون پلاس نیچرز پلنتی 30 عددی قرص کی بون پلاس نیچرز پلنتی 30 عددی
20
قرص کی بون پلاس نیچرز پلنتی 30 عددی
کمک به سلامت مفاصل و غضروف ها
126,400 تومان 158,000 تومان
قرص ویتامین د 3 داروسازی کوثر 90 عددی قرص ویتامین د 3 داروسازی کوثر 90 عددی
20
قرص ویتامین د 3 داروسازی کوثر 90 عددی
تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت استخوان ها و بافت دندانی 
54,880 تومان 68,600 تومان
شربت ویتامین دی لیپوزومال وندا فارما 150 میل شربت ویتامین دی لیپوزومال وندا فارما 150 میل
20
شربت ویتامین دی لیپوزومال وندا فارما 150 میل
کمک به تامین ویتامین دی مورد نیاز بدن و جذب کلسیم و ساخت استخوان ها
47,960 تومان 59,950 تومان
قرص کلسی فید دنیا دارو 30 عدد
15
قرص کلسی فید دنیا دارو 30 عدد
جلوگیری از پوکی استخوان و مکمل کلسیم منیزیم و زینک
52,811 تومان 62,130 تومان
قرص سان بست نوتری بست 60 عددی
15
قرص سان بست نوتری بست 60 عددی
کمک به تقویت استخوان ها و جذب کلسیم و فسفر
57,800 تومان 68,000 تومان
کپسول کلسیم د3 دانا 50 عددی
10
کپسول کلسیم د3 دانا 50 عددی
جلوگیری از پوکی استخوان و راشیتیسم و تقویت استخوان ها
53,213 تومان 59,125 تومان
کپسول کلسیم د3 داروسازی دانا 50 عددی
10
کپسول کلسیم د3 داروسازی دانا 50 عددی
حفظ سلامت عضلات و افزایش قدرت جذب کلسیم
75,600 تومان 84,000 تومان
کپسول ویتامین دی او پی دی فارما 30عدد کپسول ویتامین دی او پی دی فارما 30عدد
10
کپسول ویتامین دی او پی دی فارما 30عدد
تامین ویتامین د3 مورد نیاز بدن
26,487 تومان 29,430 تومان
قرص اوستی کپ ویوا تون 60 عدد قرص اوستی کپ ویوا تون 60 عدد
10
قرص اوستی کپ ویوا تون 60 عدد
کمک به حفظ سلامت استخوان و دندان ها
186,300 تومان 207,000 تومان
قرص دایونیکس کلسیریت دایونیکس فارما 30عددی
5
قرص دایونیکس کلسیریت دایونیکس فارما 30عددی
کمک به سلامت استخوان ها و بهبود عملکرد استخوان ها
90,535 تومان 95,300 تومان
قرص استئو فیت آپوویتال 30 عدد قرص استئو فیت آپوویتال 30 عدد
5
قرص استئو فیت آپوویتال 30 عدد
کمک به بهبود عملکرد استخوان ها و ماهیچه ها
194,750 تومان 205,000 تومان
قطره آ د یوروویتال 30 میلی قطره آ د یوروویتال 30 میلی
20
قطره آ د یوروویتال 30 میلی
کمک به تامین ویتامین های A و D مورد نیاز بدن
38,880 تومان 48,600 تومان
قرص ویتامین د3 فورت آرین سلامت 30 عدد
جلوگیری از التهاب و پوکی استخوان و ضد التهاب و تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن
دارای تخفیف
58,860 تومان
قرص ویتامین D3 ویتامور 30 عددی
افزایش جذب کلسیم و فسفر ، تقویت سیستم ایمنی بدن
31,000 تومان
شربت استئو کینون آرین سلامت 300 میل
برای حفظ سلامت و استخوان و دندان و بهبود جذب کلسیم به استخوان ها
87,200 تومان
سافت ژل لیکوئید کلسیم یوروویتال 60 عددی سافت ژل لیکوئید کلسیم یوروویتال 60 عددی
20
سافت ژل لیکوئید کلسیم یوروویتال 60 عددی
کمک به سلامت استخوان ها , تامین کلسیم مورد نیاز بدن
165,680 تومان 207,100 تومان
کپسول گلوکزامین ریلیف 21 سنتری 60 عدد
ناموجود
کپسول کلسیم سیترات، د3 و کا2 مای نوتریشن 60 عددی
ناموجود
کپسول کلسیم سیترات، د3 و کا2 مای نوتریشن 60 عددی
جلوگیری از پوکی استخوان و حفظ سلامت استخوان ها و دندان ها
78,500 تومان
کپسول کلسیم دی 21 سنتری 60 عدد
ناموجود
کپسول کلسیم دی 21 سنتری 60 عدد
جلوگیری از پوکی استخوان و درمان کم کاری پاراتیروئید
90,000 تومان
نمایش 1 تا 24 از 133 (6 صفحه)
 ویتامین دی


قرص ویتامین دی از جمله مکمل هایی است که این روزها استفاده از آن مد نظر قرار گرفته است. ویتامین دی ویتامینی محلول در چربی است و نقش بسیار مهمی در حفظ سلامتی بدن دارد. اولین و شاید بتوان گفت مهمترین کارآیی قرص ویتامین d کمک به حفظ سلامت بافت استخوانها و دندانهاست. کودکانی که از کمبود این ویتامین رنج می برند معمولا به بیماری راشستیسم مبتلا می شوند و همین امر مشکلات زیادی را برای آنها به وجود می آورد.

 از ویژگی های دیگر این ویتامین می توان به جلوگیری از ابتلا به بیماری دیابت و بیماریهای دستگاه عصبی مانند ام اس اشاره کرد. مصرف این ویتامین نقش موثری در پیشگیری از سرطان دارد و از نوسانات خلقی و افسردگی جلوگیری می کند. مطالعات جدید به این موضوع اشاره می کنند که مصرف این ویتامین نقش مهمی در جلوگیری از عفونت دستگاه تنفسی دارد.

ویتامین دی 3 چیست؟

انواع متفاوتی از ویتامین دی موجود هستند که به نام های ویتامین دی 2 و ویتامین d3 در میان عموم شناخته شده اند. بهتر است بدانید که ویتامین دی 2 در غذاهای گیاهی یافت می شود و ویتامین دی 3 در غذاهای حیوانی. مطالعات نشان می دهند که بدن برای حفظ سلامتی خود به ویتامین دی 3 بیشتر نیاز دارد. بنابراین بهتر است تمامی افراد مصرف قرص ویتامین دی 3 را مد نظر قرار دهند.

علائم کمبود ویتامین دی

کمبود هر ویتامین در بدن خود را با علائم ویژه ای نشان می دهد، شناخت این علائم به شما کمک می کند سریعا برای درمان اقدام کنید. علائم کمبود ویتامین دی به شرح زیرند:

 • دردهای شدید عضلانی
 • مشکلات گوارشی
 • تعرق بیش از حد
 • ریزش مو
 • افسردگی
 • ابتلا به عفونتهای مکرر
 • سردرد و سرگیجه

خواص ویتامین دی

این ویتامین به عنوان ویتامینی مهم در بدن قلمداد می شود و اگر به اندازه مصرف نشود اثرات بسیار منفی بر سلامتی دارد. کارشناسان سلامتی همواره بر این موضوع تاکید می ورزند که پیروی از رژیم غذایی سالم بهترین روش برای پیشگیری از کمبود انواع ویتامین ها در بدن است. در صورت عدم دسترسی به رژیم غذایی سالم می توانید از مکملهای حاوی ویتامین و مواد معدنی از جمله قرص ویتامین دی استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که قبل از مصرف ویتامین دی باید با پزشک مشورت کنید. خواص ویتامین دی به شرح زیرند:

 • تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان
 • تقویت بینایی
 • جلوگیری از ابتلا به بیماریهای عضلانی مانند فیبرومیالژیا
 • کنترل کلسترول خون بعد از یائسگی
 • کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ
 • کاهش خطر ابتلا به آلزایمر

فواید ویتامین D برای مردان چیست؟

این ماده مغذی می تواند به رشد عضلات، هورمون های مردانه و حتی سلامت روان کمک کند.  ویتامین D به ساخت استخوان‌های قوی، حفظ سیستم ایمنی سالم و کاهش التهاب کمک می‌کند. که برای همه ما ضروری است، اما مزایای منحصر به فردی برای مردان دارد. مزایای ویتامین دی برای مردان ممکن است شامل کنترل سطح تستوسترون، کمک به تولید اسپرم و ساخت عضلات قوی باشد. حتی ممکن است در سلامت روان مردان، رشد مو و کاهش وزن نقش داشته باشد.

با این حال، بسیاری از مردان کمبود ویتامین دی را تجربه می‌کنند و ممکن است از تغییرات رژیم غذایی و سبک زندگی که می‌تواند سطوح پایین ویتامین D را افزایش دهد باشد. اغلب، مکمل ویتامین D برای مردان ممکن است ضروری باشد. در اینجا آنچه باید در مورد فواید ویتامین D برای مردان را بدانید جمع آوری شده است.

ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی

این ویتامین نقش های مهمی در بدن شما ایفا می کند. یکی از اهداف اصلی آن کمک به حفظ سلامت استخوان است. ویتامین د۳ برای جذب کلسیم در روده کوچک ضروری است این به حفظ سطح کلسیم و فسفر کمک می‌کند و رشد استخوان را تقویت می‌کند. که می تواند از شرایطی مانند پوکی استخوان جلوگیری کند. علاوه بر این، ویتامین دی نقش مهمی در حفظ سیستم ایمنی بدن، کاهش التهاب در بدن و ارتقای رشد سلولی سالم، عملکرد عصبی عضلانی و متابولیسم گلوکز نقش بسزایی دارد.

ویتامین D هم برای مردان و هم برای زنان مهم است، اما نقش هایی وجود دارد که ویتامین دی در سلامت مردان ایفا می کند که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مردانی که ویتامین دی کمی دارند ممکن است مشکلاتی در تولید اسپرم، خلق و خوی ضعیف، توان عضلانی پایین و سایر اثرات ناخواسته سلامتی داشته باشند. بیایید نگاهی به مزایای سلامتی خاص ویتامین D برای مردان بیندازیم و چرا حفظ سطح این ویتامین سالم برای مردان مهم است.

1 .رشد عضلانی

ویتامین دی نه تنها برای حفظ استخوان های سالم کلیدی است، بلکه می تواند بر قدرت و دوام ماهیچه ها نیز تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، مطالعات نشان داده اند که قرص ویتامین d3 در بازسازی ماهیچه ها و حفظ عملکرد سلول های میتوکندری نقش دارد. این بدان معناست که ویتامین D ممکن است به ریکاوری عضلات پس از ورزش یا فعالیت کمک کند. مطالعه ای در سال 2020 منتشر شد، به بررسی نقش ویتامین D به طور خاص در مردان در حین ورزش پرداخت. محققان مطالعه دریافتند که مکمل ویتامین دی به طور معناداری آسیب سلول های عضلانی ناشی از ورزش را کاهش می دهد.

2 .سطح تستوسترون

ویتامین دی در تولید تستوسترون و باروری مردان مهم است «مخصوصاً در مردان، مطالعاتی انجام شده است که ارتباط قوی بین سطح ویتامین دی و سطح تستوسترون را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال 2011 نشان داد که مکمل ویتامین دی ممکن است سطح تستوسترون را در مردان دارای اضافه وزن که قصد کاهش وزن را دارند افزایش دهد.

3 .اختلال نعوظ

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مردانی که اختلال نعوظ را تجربه می کنند نیز دچار کمبود ویتامین D هستند. طبق تحقیقات، بهبود سطح ویتامین دی می تواند به بهبود سطح تستوسترون و در نتیجه به سلامت جنسی کمک کند. پزشک شما می‌تواند با یک آزمایش خون ساده میزان کمبود شما را ارزیابی کند، سپس دوز مورد نیاز برای بهبود عملکرد نعوظ را توصیه کند

4 . باروری

حتی شواهد قوی تری در مورد ویتامین D برای باروری مردان وجود دارد. «مطالعات متعددی وجود دارد که ارتباط مثبتی بین سطوح ویتامین D و تعداد و تحرک کل اسپرم‌ها پیدا کرده‌اند. یک مطالعه در سال 2021 نشان داد که مکمل ویتامین دی به تقویت تحرک اسپرم در مردانی که سطح ویتامین دی پایینی داشتند و کاهش تحرک اسپرم کمک کرد. مطالعه دیگری که در سال 2022 انجام شد، نشان داد که مردانی که ناباروری غیرقابل توجیه را تجربه می‌کنند، اغلب سطوح ویتامین دی پایینی داشتند که نشان می‌دهد ویتامین دی نقش مهمی در باروری و سلامت اسپرم دارد.

5 .سلامت روان

مزایای ویتامین دی برای سلامت روان ممکن است شامل تنظیم خلق و خو و کاهش افسردگی باشد. «مطالعات ارتباط بین سطوح پایین ویتامین D و افسردگی، و همچنین ارتباط بین افزایش سطح ویتامین D و بهبود علائم افسردگی را نشان داده‌اند. یک بررسی منتشر شده در سال 2014 نشان داد که مصرف مکمل قرص د یا قرص دی بسیاری از اثرات مشابه مصرف یک داروی ضد افسردگی را دارد. البته مکمل های ویتامین جایگزین درمان سلامت روان از جمله دارو نمی شود.

6 .کاهش وزن

شواهد دال بر نقش ویتامین دی در کاهش وزن متفاوت است به عنوان مثال، یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز در سال 2019 نشان داد که مکمل ویتامین دی باعث کاهش BMI و اندازه دور کمر در افرادی که اضافه وزن داشتند یا با چاقی مواجه بودند، می‌شود با این حال، هیچ داده ای در مورد توده چربی، درصد چربی یا سایر ترکیبات بدن یافت نشد یک مطالعه در سال 2020 نشان داد که مکمل ویتامین D بر BMI، دور کمر یا نسبت دور کمر به باسن تأثیری ندارد.

7. رشد مو

اطلاعات زیادی در مورد ویتامین D و رشد مو وجود ندارد «ویتامین D نقش نامشخصی در سلامت فولیکول‌های مو دارد، مطالعات نشان داده است که افراد مبتلا به ریزش مو سطوح پایین تری از ویتامین را دارند. اما یک سری مطالعات نشان داده است که بین ویتامین D و ریزش مو رابطه وجود دارد. «به نظر می‌رسد که در بیمارانی که ویتامین D پایینی دارند، آلوپسی بیشتر باشد.

مردان به چه میزان ویتامین D در روز نیاز دارد؟

 مقدار توصیه شده روزانه (RDA) برای ویتامین دی بر اساس سن متفاوت است، اما نه بر اساس جنسیت. توصیه فعلی این است که مردان و زنان 19 تا 70 ساله 600 واحد بین المللی ویتامین دی مصرف کنند. با این حال، سازمان های دیگر توصیه های متفاوتی دارند. به عنوان مثال، انجمن غدد درون ریز پیشنهاد می کند که بزرگسالان ممکن است در حدود 1500تا2000 واحد بین المللی در روز برای حفظ سطح ویتامین دی بیش از 30 نانوگرم در میلی لیتر نیاز داشته باشند.

دوز مکمل به عوامل متعددی از جمله سطوح پایه ویتامین دی و ظرفیت فرد خاص برای جذب و متابولیسم ویتامین D در کبد بستگی دارد. اگرچه توصیه‌های دوز ویتامین دی بر اساس وزن شما متفاوت نخواهد بود، برخی مطالعات نشان داده‌اند که نیاز به ویتامین دی ممکن است در افراد دارای اضافه وزن یا چاق بیشتر باشد و افراد چاق به دو یا سه برابر مقدار توصیه شده نیاز دارند. باز هم، این چیزی است که باید با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید.

عوارض جانبی ویتامینD

کمبود ویتامین دی در مردان چندین دلیل اصلی دارد. گاهی اوقات ویتامین آفتاب نامیده می شود، بدن شما وقتی در معرض نور خورشید قرار می گیرید ویتامین دی تولید می کند. «اگر مردی هر روز غذای غنی از ویتامین دی استفاده نکند، روزانه وقت خود را زیر نور خورشید مشغول به فعالیت نباشد، ممکن است در معرض خطر کمبود ویتامین دی باشد مطالعات انجام شده  بر نقش رژیم غذایی در کمبود ویتامین D تاکید می کند و توضیح می دهد که مردانی که از رژیم های غذایی سخت گیاهخواری پیروی می کنند در معرض خطر کمبود این ویتامین هستند. بسیاری از مردم علائم کمبود ویتامین دی را ندارند، کمبود شدید ویتامین دی علائم زیر را دارد:

 • خستگی
 •  درد استخوان
 •  دردهای عضلانی
 •  تغییرات خلق و خوی
 •  افزایش آسیب پذیری در برابر شکستگی استخوان

 اگر در مورد وضعیت ویتامین دی خود نگران هستید، باید به پزشک خود مراجعه کرده و درخواست آزمایش نمائید. تنها راه برای تعیین اینکه آیا سطح ویتامین دی پایینی دارید یا خیر، آزمایش خون است پس از مشاهده نتایج آزمایش خون، پزشک می تواند دوز مناسب را برای مکمل توصیه کند.

چگونه ویتامین D بیشتری دریافت کنیم؟

 بهترین راه برای دریافت ویتامین دی بیشتر از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید، رژیم غذایی و مصرف مکمل است. قرارگیری در معرض نور خورشید قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید یک راه مهم برای دریافت ویتامین دی است. متأسفانه، به دلیل آلودگی هوا، مشغله کاری داخل منزل یا اداره و موقعیت جغرافیایی، بسیاری از مردم قادر به دریافت ویتامین دی کافی از خورشید نیستند. ضد آفتاب می تواند جذب ویتامین D را تا 90 درصد کاهش دهد. علاوه بر این، افرادی که پوست تیره‌تری دارند معمولاً در جذب ویتامین D از خورشید مشکل بیشتری دارند به گفته موسسه ملی بهداشت، بهترین راه برای دریافت ایمن ویتامین D از قرار گرفتن در معرض نور خورشید این است که بین 5 تا 30 دقیقه بین ساعات 10 صبح تا 4 بعد از ظهر، حداقل دو بار در هفته و بدون کرم ضد آفتاب در معرض نور خورشید قرار بگیرید.

منابع غذایی حاوی ویتامین دی

منابع غذایی حاوی این ویتامین به شرح زیرند:

 • تخم مرغ

 • لبنیات

 • ماهی های چرب مانند سالمون

 • غلات

 • آبمیوه

 • جگر گوساله

 • ماهی تن

 •  ساردین

 •  زرده تخم مرغ

 •  جگر گاو

 • شیرها (لبنیات و لبنیات) با ویتامین D غنی شده

 • غلات غنی شده با ویتامین دی

 • قارچ

 • روغن های کبد ماهی و انواع مختلف ماهی چرب بهترین منابع غذایی ویتامین D است.

ویتامین دی و لاغری

مطالعات گسترده ای در مورد اثرات ویتامین دی بر سلامتی پرداخته اند و همگی آنها بر این امر تاکید می ورزند که استفاده از این ویتامین نقش موثری در کاهش وزن دارد. بنابراین یکی از دلایل بی رویه افزایش وزن می تواند کمبود این ویتامین در بدن باشد. بهتر است برای تعیین این مورد به پزشک متخصص مراجعه کنید تا میزان ویتامینها در خون شما اندازه گیری شود. در صورت کمبود ویتامین ها و مواد معدنی، پزشک مکملهای مناسب را برای شما تجویز می کند.

چه کسانی در معرض کمبود ویتامین دی قرار دارند؟

به طور کلی تمامی افرادی که از رژیم غذایی سالم پیروی نمی کنند و یا از غذاهای آماده زیاد استفاده می کنند در معرض کمبود ویتامین دی قرار دارند. مطالعات نشان می دهند که برخی از گروه ها بیشتر از افراد دیگر در معرض کمبود این ویتامین قرار دارند که به شرح زیرند:

 • کودکان زیر 4 سال
 • زنان باردار
 • میانسالان و کهنسالان
 • افرادی که به نور خورشید دسترسی ندارند

بهترین زمان مصرف ویتامین دی

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید قرص ویتامین دی پرسیده می شود در این مورد است که بهترین زمان خوردن قرص ویتامین دی چه موقع است! بهتر است بدانید کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند بهتر است این قرص همراه با وعده غذایی اصلی و با غذاهای پرچرب مصرف شود. با توجه به این موضوع که ویتامین دی یک ویتامین محلول در چربی است، مصرف آن با غذاهای پرچرب قدرت جذب این ویتامین را در بدن بالا می برد.

 خوردن قرص ویتامین دی با معده خالی

شما هرگز نباید این قرص را با معده خالی مصرف کنید، زیرا اثرات آن کاهش پیدا می کند و نمی تواند به خوبی جذب بدن گردد. همانطور که متوجه شده اید این ویتامین با مصرف غذاهای چرب بهتر جذب بدن می گردد و این امر نقش بسیار مهمی در ارتقا سلامت عمومی بدن دارد.

مصرف ویتامین دی در شب

یکی از سوالاتی که مکررا در زمان خرید این مکمل پرسیده می شود در این زمینه است که آیا می توان قرص ویتامین دی را در شب خورد ! بهتر است بدانید با توجه به این موضوع که ویتامین دی باید با غذاهای چرب مصرف شود و مصرف غذاهای چرب در شب می تواند به سلامتی آسیب وارد کند، توصیه می شود قرص ویتامین دی را در طول روز با وعده غذایی پرچرب خود میل نمایید.

بهترین قرص ویتامین دی خارجی

امروزه، بسیاری از افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند به دنبال بهترین قرص ویتامین دی خارجی هستند. برند هلث اید که یک برند انگلیسی است مکمل هایی با کیفیت و اثربخشی بسیار بالا را تولید می کند و در اختیار مشتریان قرار میدهد. از طرف دیگر، برند ویتال و ویتابیوتیکس از جمله برندهایی هستند که مکمل هایشان کیفیت بالایی دارند.

مصرف همزمان کلسیم و ویتامین دی

قرص کلسیم ویتامین د برای چی خوبه؟ مطالعات نشان داده اند که مصرف ویتامین دی 3 همراه با کلسیم قدرت جذب کلسیم را در بدن بالا می برد. معمولا به کسانی که می خواهند با مصرف کلسیم به تقویت بافت دندانی و استخوانی خود کمک کنند، بهتر است قرص کلسیم را همراه با ویتامین د3 مصرف نمایند. بهترین زمان مصرف قرص کلسیم و ویتامین دی بعد از غذا است.

مدت زمان جذب ویتامین دی

پس از آنکه قرص ویتامین دی را مصرف می کنید، 15 تا 20 دقیقه طول می کشد تا ویتامین د جذب بدن شود. به همین دلیل، شما با مصرف به موقع قرص ویتامین دی می توانید به ارتقا سلامتی خود کمک نمایید.

بهترین زمان مصرف ویتامین دی در بارداری

مصرف ویتامین ها و مواد معدنی در دوران بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد. کسانی که قصد بارداری دارند باید حداقل سه ماه قبل از اینکه باردار شوند نزد پزشک بروند و سطح ویتامین ها و مواد معدنی موجود در خون خود را بسنجند و در صورت کمبود ویتامین ها استفاده از قرص های مولتی ویتامین و یا قرص های مشخص از جمله قرص ویتامین دی را آغاز کنند. در این شرایط، می توانند کودک سالمی داشته باشند.

تداخل دارویی قرص ویتامین دی

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید این مکمل پرسیده می شود در این زمینه است که قرص ویتامین دی را با چی نخوریم! بهتر است بدانید قرص ویتامین دی می تواند با داروهای زیر تداخل داشته باشد:

 • قرص های حاوی آلومینیوم
 • داروهای ضد تشنج
 • آتورواستاتین (لیپیتور)
 • کلسیپوترین (دوونکس، سوریلوکس)
 • کلستیرامین (پروالیت)
 • دیگوکسین (لانوکسین)
 • دیلتیازم

به همین دلیل، کسانی که از این داروها استفاده می کنند، باید قبل از مصرف قرص ویتامین دی با پزشک مشورت نمایند.

مصرف همزمان ویتامین دی و ویتامین سی

برخی از افراد این نگرانی را دارند که آیا قرص ویتامین دی با ویتامین سی تداخل دارد. بهتر است بدانید ویتامین دی با ویتامین سی تداخلی ندارد و شما به راحتی می توانید از این دو مکمل استفاده کنید.

تداخل زینک و ویتامین دی

سوالات زیادی در مورد قرص ویتامین دی و زینک و تداخل دارویی ویتامین دی پرسیده می شود. مطالعات نشان داده اند که هیچ گونه تداخلی میان ویتامین دی و زینک وجود ندارد.

تداخل ویتامین دی با چای

 قرص ویتامین دی باید با وعده غذایی اصلی مصرف شود. مصرف این قرص با چای و قهوه اثرات آن را کاهش می دهد و این موضوع می تواند اثرات بدی بر سلامتی داشته باشد.

برای خرید قرص ویتامین دی به کجا مراجعه کنیم؟

اگر می خواهید برای خرید قرص ویتامین دی اقدام کنید و یا سوالاتی در مورد قیمت قرص ویتامین d دارید، می توانید هم اکنون مکمل های مورد نیاز خود را از سایت داروخانه آنلاین سفارش دهید. کارشناسان این سایت مشاوره های رایگان و تخصصی را در اختیار شما قرار می دهند و به شما کمک می کنند تا بهترین مکمل را خریداری کنید.


داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :


سوالات متداول

قرص ویتامین دی فواید زیادی دارد که از مهمترین آنها می توان به افزایش جذب کلسیم، کاهش التهابات بدن و جلوگیری از عفونت در بدن اشاره کرد.

قرص ویتامین دی باید با وعده غذایی چرب میل شود تا اثرات زیادی بر سلامتی داشته باشد.

 • خستگی مزمن 
 • عدم خواب مناسب و با کیفیت 
 • دردهای استخوانی و عضلانی 
 • ریزش مو 
 • از دست دادن اشتها

مصرف روزانه 10 میکروگرم ویتامین د برای بزرگسالان مفید است. اما اگر می خواهید بیشتر از این مقدار مصرف کنید، باید با پزشک خود مشورت نمایید.