Menu
Your Cart

قرص خواب

توضیحات دسته‌بندی


مضرات کم خوابی بر سلامتی

خواب یکی از مهمترین ویژگی هایی است که در انسانها به طور غریزی وجود دارد. مطالعات نشان داده اند تمامی انسانها برای اینکه بدن سالمی داشته باشند و بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند روزانه به طور متوسط به 8 ساعت خواب نیاز دارند. اگر خواب انسان کافی نباشد، آسیب های غیر قابل جبرانی به سلامتی وارد می شود. به همین دلیل، استفاده از مکمل های خواب آور و آرام بخش اهمیت بسیار زیادی دارد.
عدم خواب کافی می تواند میل جنسی را کاهش دهد، سیستم ایمنی بدن را ضعیف کند و منجر به مشکلات فکری و افزایش وزن شود. هنگامی که خواب کافی ندارید، خطر ابتلا به برخی از سرطان ها و بیماریهای مزمن مانند دیابت افزایش پیدا می کند. از مضرات دیگر کم خوابی بر سلامتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- تحریک پذیری
- سردردهای مزمن
- ناتوانایی در یادگیری
- دید ضعیف
- ابتلا به بیماریهای قلبی
- ابتلا به عفونت
- عدم تمرکز
-  اختلال گفتاری
- سرماخوردگی های مکرر
- عدم تاثیر واکسن ها
با توجه به این موضوع که مضرات کم خوابی بر سلامتی بسیار شدید هستند، کارشناسان سلامتی توصیه می کنند کسانی که از این مشکل رنج می برند باید به پزشک مراجعه کنند و مصرف انواع مکمل های خواب آور و آرام بخش را شروع کنند.
احتمال بروز اسکیزوفرنی در کودکانی که کم می خوابند!
اخیرا مطالعه ای در زمینه مشکلات کودک کم خواب صورت گرفت و نتایج آن در مجله Jama Psychiatry به چاپ رسید. در این مطالعه مشخص شده بود که رفتارهایی مانند دیر به رختخواب رفتن، خواب نامنظم و بیدارشدنهای مکرر در طول خواب سبب بروز اختلالات روانی شدیدی مانند اسکیزوفرنی و اختلال شخصیت مرزی می شود.

قرص ها و مکمل های خواب آور و آرام بخش چه کاری در بدن انجام می دهند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که عملکرد قرص های خواب آور در بدن به نوع موادی که در آنها به کار رفته است بستگی دارد. به طور مثال، بنزودیازپین ها گیرنده های GABA را در مغز فعال می کنند و باعث آرامش می شوند و در نتیجه فرد می تواند به خوبی بخوابد. این داروها  اثرات دیگری نیز دارند که از مهمترین آنها می توان به کاهش اضطراب و شل شدن عضلات اشاره کرد.
از طرفی دیگر، برخی از مکمل های خواب آور و آرام بخش حاوی ملاتونین هستند. ملاتونین هورمون خواب در بدن انسان است. اگر این هورمون به اندازه کافی در بدن ترشح نشود، مشکلات خواب برای افراد به وجود می آیند. با افزایش سن میزان ترشح این هورمون در بدن کاهش پیدا می کند، به همین دلیل شاهد بروز کم خوابی در افراد مسن هستیم. این مکمل ها هورمون ملاتونین را در بدن بالا می برند و همین امر به خواب خوب کمک می کند.

استفاده روزانه از مکمل های خواب آور و آرام بخش

شاید بتوان گفت یکی از سوالات پرتکرار در مورد مکمل های خواب آور و آرام بخش این است که آیا می توان روزانه از این قرص ها و مکملها استفاده کرد! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مصرف این قرص ها و مکملها به شدت مشکلات خواب بستگی دارد. به طور کلی، توصیه می شود از قرص هایی نظیر بنزودیازپین ها و داروهای دیگر به صورت دوره ای استفاده شود. به همین دلیل توصیه می شود قبل از مصرف این قرص ها و مکمل ها با پزشک و یا داروساز مشورت کنید.

قرص خواب آور قوی بدون نسخه

اگر شما به دنبال مکمل های خواب آور و آرام بخش هستید و می خواهید این مکمل ها را بدون نیاز به نسخه پزشک تهیه کنید، باید بدانید که فروش مکمل های حاوی ملاتونین بدون نسخه پزشک امکان پذیر است. برای مصرف بنزودیازپین ها باید الزاما به پزشک مراجعه نمایید.

اسپری خواب آور قوی

امروزه، مکمل های خواب آور و آرام بخش در اشکال مختلفی از جمله قرص، شربت و اسپری در دسترس هستند. اگر شما تمایل دارید که از اسپری خواب آور استفاده کنید، بی شک محصول زیر یکی از بهترین گزینه هاست:
    •    اسپری دهانی ملاتونین یورونچرال

قرص خواب آور گیاهی

 بسیاری از افراد برای درمان بیماریهای خود به دل طبیعت پناه می برند. زیرا بر این عقیده هستند که مکمل های خواب آور و آرام بخش گیاهی عوارض کمتری را برای سلامتی به همراه دارند. یکی از بهترین قرص های خواب آور گیاهی به شرح زیر است:
    •    قرص روکشدار گیاهی نوراگل گل دارو

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل شما!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

برند: ترید فورما | Trade Forma مدل: Trade Forma Melatonin 30softgel
سافت ژل ملاتونین ۵ ترید فورما« سافت ژل ملاتونین ۵ ترید فورما» محصولی مناسب است که در هر سافت ژل آن 5 میلی گرم ملاتونین به کار رفته است. ملاتونین هورمون خواب است و به بدن انسان کمک می کند تا در شب به خواب رود. اگر میزان این هورمون در بدن کاهش پیدا کند، دیگر فرد نمی تواند بخوابد و مشکلات زیادی برای او..
51,600 تومان
برند: سیمرغ دارو عطار | simorgh darou attar مدل: Simorgh Darou Attar Simosleep
قرص سیمو اسلیپ سیمرغ دارو عطارقرص سیمو اسلیپ سیمرغ دارو عطار محصولی مناسب برای کمک به درمان بی خوابی است. این قرص پایه گیاهی دارد و در آن از موادی نظیر والرین و بابونه استفاده شده است. هورمون ملاتونین یکی از هورمون های بسیار ضروری برای تنظیم خواب است. اگر مقدار این هورمون در بدن کاهش پیدا کند، خطر ب..
40,300 تومان
برند: اس تی پی فارما | STP.Pharma مدل: STP.Pharma Melatonin+Gaba 30 Caps
کپسول ملاتونین + گابا اس تی پی فارماکپسول ملاتونین + گابا اس تی پی فارما مکملی منحصر به فرد برای فراهم سازی شرایط بدن برای خوابی با کیفیت است. همچنین، این مکمل به بهبود وزوزگوش کمک می کند و کیفیت خواب را افزایش می دهد.اثرات خواب با کیفیت بر سلامتیخواب یک نعمت خدادای است که آثار زیادی بر سلامتی دارد..
65,500 تومان
برند: کاروسوس نچرال هلث | carusos natural health مدل: Carusos Natural Health Kids Calm And Behaviour
پودر خوراکی کیدز کالم بی هیویر کاروسوس نچرال هلثپودر خوراکی کیدز کالم بی هیویر کاروسوس نچرال هلث محصولی مناسب برای حفظ سلامت سیستم عصبی کودکان است. مصرف این پودر به حفظ آرامش و کاهش استرس در کودکان کمک می کند و همین امر سبب رشد طبیعی کودکان می شود. همچنین، این پودر برای کودکانی با خلق و خوی تحریک پذ..
380,000 تومان
کپسول گابا فانتوم نوتریشن | بهبود کیفیت خواب و تسکین اظطراب
ناموجود
برند: فانتوم نوتریشن | Phantom Nutrition مدل: Phantom Nutrition GABA
کپسول گابا فانتوم نوتریشن کپسول گابا فانتوم نوتریشن مکملی مناسب برای کمک به سلامت و فعالیت مناسب مغز است. این مکمل سطح هورمون رشد را در بدن افزایش و می تواند به بهبود فعالیت ورزشی و نتیجه گرفتن از آن کمک کند. گابا اضطراب را در بدن پایین می آورد و تمرکز را تقویت می کند. از دیگر ویژگی های این کپس..
175,000 تومان
کپسول ژلاتینی اسلینایت ویواتون | 30 عددی | کمک به سلامت خواب
ناموجود
برند: ویوا تون | Viva Tune مدل: Viva Tune Sleenight
کپسول ژلاتینی اسلینایت ویواتونکپسول ژلاتینی اسلینایت ویواتون محصولی مناسب برای کمک به خواب بهتر است. در این کپسول از مواد موثره ای نظیر ملاتونین، گابا، عصاره والرین و عصاره گل ساعتی استفاده شده است و همین امر سبب شده است این مکمل بر چرخه خواب اثر بگذارد و آن را تنظیم کند. گابا یک انتقال دهنده عصبی ا..
131,900 تومان
کپسول نئورو پروتکت کالندولا نچرال منته | 30 عدد | ضد افسردگی و اضطراب
ناموجود
برند: نچرال منته | Natural Mente مدل: Calendula Naturalmente Neuro Protect
کپسول نئورو پروتکت کالندولا نچرال منتهکپسول نئورو پروتکت کالندولا نچرال منته محصولی مناسب برای کاهش اضطراب است. مطالعات نشان داده اند که استرس و اضطراب می تواند بر عملکرد فردی و اجتماعی اثر بگذارد و مشکلات زیادی را برای افراد به وجود بیاورد. این کپسول به ایجاد آرامش در هنگام خواب کمک می کند و نقش مه..
73,100 تومان
کپسول ملاتونین پلاس هلث برست | 30 عدد | مکمل تغذیه ای جهت کمک به تنظیم خواب کپسول ملاتونین پلاس هلث برست | 30 عدد | مکمل تغذیه ای جهت کمک به تنظیم خواب
ناموجود
برند: هلث برست | Healthburst مدل: Health Burst Melatonin Plus 30cap
کپسول ملاتونین پلاس هلث برستکپسول ملاتونین پلاس هلث برست محصولی مناسب برای تنظیم خواب است. مطالعات نشان داده اند که کاهش هورمون ملاتونین سبب بروز کمخوابی می شود و این موضوع می تواند برای سلامتی بسیار مضر باشد. کمخوانی سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و خطر ابتلا به بیماریهای مزمن را افزایش می دهد. این..
69,500 تومان
کپسول سافرومود گیاهان سبز زندگی | 60 عدد | جهت رفع افسردگی
ناموجود
برند: گیاهان سبز زندگی | Green Plants of life مدل: Green Plants Of Life Saffromood 60cap
کپسول سافرومود گیاهان سبز زندگیکپسول سافرومود گیاهان سبز زندگی محصولی مناسب برای بهبود بیماری افسردگی است. این بیماری یکی از بیماریهای مزمن قرن بیست و یکم است که می تواند کیفیت زندگی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل درمان این بیماری نقش بسیار مهمی در بهبود روابط فردی و اجتماعی دارد. در این..
54,300 تومان
کپسول ریلکس هرب بهتا دارو | 30 عدد | جهت رفع اضطراب
ناموجود
برند: بهتا دارو | Behtadaru مدل: Behta Daru Relax Herb 30cap
کپسول ریلکس هرب بهتاداروکپسول ریلکس هرب بهتادارو محصولی مناسب برای کاهش استرس و اضطراب است. استرس یکی از بیماریهای مزمنی است که می تواند به سلامتی افراد آسیب وارد کند. به همین دلیل کنترل این بیماری نقش موثری در بهبود عملکرد فردی و اجتماعی دارد. مطالعات نشان داده اند استرس و اضطراب خطر ابتلا به بیمار..
40,200 تومان
کپسول دپروهرب باریج اسانس | 30 عدد | کمک به درمان افسردگی
ناموجود
برند: باریج اسانس | Barij Essence مدل: Barij Essence Deproherb 30cap
سافت ژل دپروهرب باریج اسانس سافت ژل دپروهرب باریج اسانس  محصولی مناسب برای بهبود افسردگی است. افسردگی یکی از بیماریهای مزمنی است که می تواند تاثیر منفی بر عملکرد فردی و اجتماعی داشته باشد. در این سافت ژل از عصاره شمعدانی عطری استفاده شده است و همین امر اثربخشی این مکمل را افزایش داده است. این م..
34,000 تومان
قطره پا سی پی ایران داروک | 30 میل | آرامبخش و ضد اضطراب
ناموجود
برند: ایران داروک | Iran Darouk مدل: Iran Darouk Pasipay 30ml drop
قطره پا سی پی ایران داروک«قطره پا سی پی ایران داروک» محصولی مناسب برای ایجاد آرامش و کمک به رفع اضطراب است. این قطره می تواند سطوح استرس و اضطراب را در بدن پایین بیاورد و به خوابی با کیفیت کمک کند. خواب با کیفیت نقش بسیار مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلا به بیماریهای مزمن دارد. از ای..
14,300 تومان
قرص نوراگل فورت گل دارو | 30 عدد | آرامش بخش و ضد اضطراب
ناموجود
برند: گل دارو | Goldaru مدل: Goldaru Neurogol Fort 30tabs
قرص نوراگل فورت گل داروقرص نوراگل فورت گل دارو محصولی مناسب برای رفع استرس و اضطرابی است که منشا عصبی دارد. مطالعات نشان داده اند که اضطراب و استرس بر کیفیت خواب اثر می گذارند و سبب بروز اختلالات خواب می شوند. با توجه به اینکه تمامی انسان ها برای سالم ماندن به خواب کافی نیاز دارند، این قرص می تواند ..
54,000 تومان
قرص نروکسین دینه | 50 عدد | رفع افسردگی و ضد اضطراب
ناموجود
برند: دینه | Dineh مدل: Dineh Nervoxin 50tabs
قرص نروکسین دینهقرص نروکسین دینه محصولی مناسب برای رفع افسردگی خفیف تا متوسط است. این قرص سطوح اضطراب را در بدن کاهش می دهد و به ایجاد آرامش در بدن کمک می کند. مصرف این قرص برای رفع عوارض ناشی از اختلالات خواب، کاهش تمرکز و قوه ادراک، اختلالات روحی ناشی از تغییر فصل و کاهش انرژی بسیار مفید است. کسان..
25,000 تومان
قرص ملاتونین 3 میلی گرم رزا ویت | 60 عددی | کمک به تنظیم خواب
ناموجود
برند: رزا ویت | Roza vit مدل: Rozavit MelatoninAmount
قرص ملاتونین 3 میلی گرم رزا ویتقرص ملاتونین 3 میلی گرم رزا دارو محصولی مناسب برای تنظیم خواب است. ملاتونین هورمون بسیار مهمی در بدن است که اگر میزان آن در بدن کاهش پیدا کند، اختلالات خواب بروز پیدا می کنند. این قرص میزان هورمون ملاتونین را در بدن متعادل می کند و نقش موثری در جلوگیری از آسیب به سلامت..
62,000 تومان
قرص تراگزاکوم حکیم مومن تبریزی | 50 عدد | آرام بخش و ضد اضطراب
ناموجود
برند: حکیم مومن تبریزی | Hakim Momen Tabrizi مدل: Hakim Momen Tabrizi Tragzacom 50tabs
قرص تراگزاکوم حکیم مومن تبریزیقرص تراگزاکوم حکیم مومن تبریزی محصولی مناسب برای ایجاد آرامش در افراد است و به بهبود کیفیت خواب کمک می کند. خواب با کیفیت اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلا به بیماریهای مختلف دارد. این قرص حاوی مواد موثره گیاهی است که می توان..
35,000 تومان
شربت اسطوخودوس بیوفیتا | 120 میل | آرام بخش و کاهنده تپش قلب و درد های عصبی معده
ناموجود
برند: بیوفیتا | Biophyta مدل: Biophyta Lavender syrup
شربت اسطوخودوس بیوفیتاشربت اسطوخودوس بیوفیتا محصولی مناسب برای کاهش اضطراب و افزایش کیفیت خواب است. اسطوخودوس سابقه طولانی در مصارف دارویی و درمانی دارد و از آن می توان به عنوان دارویی ضد افسردگی و آرام بخش استفاده کرد. این شربت می تواند تپش قلب را پایین بیاورد و دردهای عصبی معده را کاهش دهد. به همی..
19,000 تومان
سافت ژل لینازپام اروم طب دارو | 30 عدد | رفع بی خوابی و ضد استرس
ناموجود
برند: اروم طب دارو | Urum Teb Daru مدل: Urum Teb Daru Linazpam 30softgel
سافت ژل لینازپال اروم طب داروسافت ژل لینازپال اروم طب دارو محصولی مناسب برای کاهش استرس و اضطراب است. این سافت ژل می تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند و همین امر سبب شده است که این مکمل به محصولی پر طرفدار تبدیل شود. این سافت ژل حس آرامش را در بدن به وجود می آورد و نقش موثری در ارتقا سلامتی عمومی بد..
36,500 تومان
سافت ژل فیتو کالم طب دارو | 30 عدد | کمک به کاهش استرس و تنش
ناموجود
برند: اروم طب دارو | Urum Teb Daru مدل: Urum Teb Daru Phyto Calm 30softgel
سافت ژل فیتوکالم اروم طب داروسافت ژل فیتوکالم اروم طب دارو محصولی مناسب برای کاهش اضطراب است. در این سافت ژل از عصاره طبیعی لاوندر استفاده شده است و همین امر اثربخشی این مکمل را افزایش داده است. استرس و اضطراب می توانند بر عملکرد افراد اثر بگذارند و باعث بروز چالش های زیادی شوند. این سافت ژل سطوح اس..
47,000 تومان
نمایش 1 تا 19 از 19 (1 صفحه)