منوی داروخانه
Your Cart

ویتامین و مواد معدنی

برند: سلامت فارمد | Pharmed Salamat مدل: Arian Salamat Sina Uhealth 32cap
کپسول یوهلث آرین سلامت فارمد کپسول یوهلث آرین سلامت فارمد محصولی با ترکیبات زینک، ویتامین ث و ویتامین دی است که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد. همچنین این مکمل در حفظ سلامت پوست، مو و ناخن تاثیر بسزایی دارد و به دلیل تاثیر آنتی اکسیدانی بسیار قوی آن به پیشگیری و بهبود سریع بیماری های عفونی کم..
کمک به سلامت پوست، مو و ناخن و سیستم ایمنی
76,800 تومان
برند: نوتراکس | Nutrax مدل: Nutrax Cobalyn 30caps
کپسول کوبالین نوتراکس محصول نوتراکس کوبالین، حاوی ویتامین های  B12 است، این ویتامین محلول در آب در واکنش های حیاتی بدن مانند خون سازی، تولید DNA و RNA، رشد ایمنی سلول های بدن به خصوص مغز استخوان و گلبول های قرمز و همچنین حفظ و نگهداری سلامت سیستم های عصبی، قلبی و ایمنی نقش مهمی دارد. از طرفی..
ویتامین ب 12 و کمک به ساخت گلبول قرمز خون و کمک به بهبود فعالیت سیستم عصبی
88,290 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana Pharma Calcium And Vitamin D3
  کپسول کلسیم د3 دانا 50 عددی   کپسول کلسیم د3 دانا محصولی مناسب برای تقویت استخوان هاست. این کپسول حاوی 600 واحد ویتامین د 3 است و همین امر سبب شده است این محصول به محصولی اثر بخش تبدیل شود. ویتامین د 3 یکی از ویتامین های ضروری برای بدن است که قدرت جذب کلسیم را در بدن بالا می برد..
جلوگیری از پوکی استخوان و راشیتیسم و تقویت استخوان ها
59,125 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana Pharma Calsium1000 D3
کپسول کلسیم د3 داروسازی دانا   کپسول کلسیم د3 داروسازی دانا محصولی مناسب برای حفظ سلامت استخوان هاست. در این کپسول از کلسیم کربنات و کلسیم المنتال استفاده شده است و همین امر اثربخشی این کپسول را افزایش داده است. ویتامین د3 می تواند بر قدرت جذب کلسیم اثر بگذارد و آن را به میزان چشمگیری افز..
حفظ سلامت عضلات و افزایش قدرت جذب کلسیم
84,000 تومان
برند: ویواتیون | Viva Tune مدل: Viva Tune Chromium Plus
کپسول کرومیوم پلاس ویواتونمکمل‌های کروم از جمله کپسول کرومیوم پلاس اغلب به عنوان مکمل تغذیه ای، کمکی برای کاهش وزن و کنترل قند خون استفاده می‌شوند. کروم با کمک به عملکرد انسولین در بدن عمل می کند.  انسولین برای متابولیسم و ذخیره کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها در بدن ضروری است. کروم یک ماده..
کمک به متابولیسم مواد مغذی ، کمک به حفظ سطوح نرمال گلوکز
258,000 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Dana Cod Vigel 1000
کپسول کاد ویژل ۱۰۰۰ دانا 50 عددیکپسول کاد-ویژل ۱۰۰۰ دانا محصولی مناسب برای کمک به سلامت قلب و عروق است. امگا 3 به کاهش کلسترول خون کمک می کند و نقش موثری در خونرسانی به قلب دارد. استفاده از کپسول کاد ویژل می تواند سلامت عمومی بدن را افزایش دهد و باعث کاهش التهابات بدن می گردد. امگا3 می تواند به بافت..
کمک به سلامت قلب و عروق
96,750 تومان
برند: مکس اونیو | Max Avenue مدل: Max Avenue Vitamin E 60 Softgels
کپسول ژلاتینی ویتامین ای مکس اونیو کپسول ژلاتینی ویتامین ای مکس اونیو محصولی مناسب برای تامین ویتامین ایی مورد نیاز بدن است. این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است که رادیکال های آزاد بدن را از بین می برد و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. از دیگر ویژگی های این کپسول می توان به ارتقا سلا..
آنتی اکسیدان قوی و جبران کمبود ویتامین ایی و ارتقا سلامت عمومی 
130,800 تومان
برند: نورم لایف | Norm Life مدل: Norm Life Vana Max Omega 3 1000mg 60 softgel
  کپسول ژلاتینی وانا مکس نورم لایف کپسول ژلاتینی وانا مکس نورم لایف مکملی منحصر به فرد برای حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی و درمان هیپرتری گلیسریدمی است. این مکمل به تکامل سیستم عصبی در جنین و نوزادان کمک می‌کند و موجب حفظ سلامت عمومی بدن، سلامت پوست و مو، بهبود بیماری‌های التهابی ..
کمک به سلامت سیستم قلبی - عروقی و درمان کمکی در هیپرتری گلیسریدمی
137,340 تومان
برند: نورم لایف | Norm Life مدل: Norm Life Vana E 400 IU 60 Softgel
  کپسول ژلاتینی وانا E نورم لایف کپسول ژلاتینی وانا E نورم لایف آنتی اکسیدانی قوی جهت کمک به حفظ سلامت بدن و جلوگیری از کمبود ویتامین ایی در بدن است. این کپسول ترمیم کننده بسیار قوی برای پوست‌های آسیب دیده است و التهاب بدن را کاهش می‌دهد.همچنین، این مکمل برای درمان آلزایمر موثر..
ویتامین ای جهت حفظ سلامت پوست و تقویت‌کننده قدرت عضلانی
93,195 تومان 98,100 تومان
برند: نیو سنتری | New Century مدل: New Century Vitamin E400
کپسول ژلاتینی نرم ویتامین ای ۴۰۰ واحد نیو سنتوری 60 عددیکپسول ژلاتینی نرم ویتامین ای ۴۰۰ واحد نیو سنتوری محصولی مناسب برای تامین ویتامین ایی مورد نیاز بدن است. ویتامین ایی یکی از ویتامین هایی است که بدن برای تقویت خود به آن نیاز دارد. این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است که رادیکال های آزاد بدن را از..
تقویت سیستم ایمنی بدن,کمک به تامین ویتامین ایی
133,800 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Pharmagelitan Dana Pharmacy
کپسول ژلاتینی نرم فارماژلیتان کپسول ژلاتینی نرم فارماژلیتان حاوی عصاره جینسینگ است و قوای ذهنی و جسمی را افزایش می دهد. این مکمل حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است و نقش موثری در رفع علائم خستگی دارد. نقش ویتامین ها و مواد معدنی در حفظ سلامت بدن هر کدام از ویتامین ها و موا..
جلوگیری از خستگی و کمبود ویتامین در بزرگسالان و میانسالان
116,100 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana Pharma Omega3 28Caps
کپسول ژلاتینی نرم امگا 3کپسول ژلاتینی نرم امگا 3 محصولی مناسب برای حفظ سلامت قلب و عروق است. این محصول کلسترول خون را کاهش می دهد و همین امر نقش موثری در افزایش سلامت عمومی دارد. همچنین، این کپسول التهابات بدن را از بین می برد و از بروز بیماریهای مفصلی و عضلانی پیشگیری می کند.چه چیزی امگا 3 را به مح..
حفظ سلامت قلب و عروق و  کاهش کلسترول خون
116,000 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana pharma multi daily
  کپسول مولتی دیلی دانا کپسول مولتی دیلی دانا مکملی منحصر به فرد برای تامین نیاز روزانه بدن به انواع ویتامین ها و مواد معدنی است. فرمولاسیون این مکمل شامل ترکیبی از ویتامین‌های گروه ب(ب1،ب2،ب3،ب5،ب6،ب9،ب12)، ویتامین ث، ویتامین‌های محلول در چربی مانند ویتامین آ،د3،ای&nb..
تامین‌کننده ویتامین‌های مورد نیاز بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن
96,750 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana pharma omega rex
کپسول امگارکس کپسول امگارکس مکملی منحصر به فرد برای حفظ سلامت قلب و مغز است.التهابات در اندام های مختلف بدن مشکلاتی را به وجود می آورند که یکی از آنها مفاصل ایت که بدلیل التهاب درد می گیرد و دامنه حرکتآن کاهش می یابد. امگا3 به عنوان یک ماده ضد التهاب باعق برطرف شدن درد مفاصل و التهاب آن می شود. ه..
کمک به حفظ سلامت و عملکرد قلب و مغز و بهبود عملکرد مغز و تنظیم چربی خون
112,800 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana pharma omega Vision
کپسول ژلاتینی امگا ویژن داروسازی دانا کپسول ژلاتینی امگا ویژن داروسازی دانا محصولی ویژه جهت حفاظت از سلول‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد است و در حفظ و بهبود سلامت چشم‌ها و بویژه شبکیه چشم نقش بسزایی دارد. این محصول منبعی غنی از  و نیاز بدن به مواد مغذی نظیر ویتامین C، زین..
کمک به حفظ سلامت چشم ها و حفاظت از سلول‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد
199,950 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana Omega 3 Plus 100 Softgels
کپسول ژلاتینی امگا 3 پلاس دانا کپسول ژلاتینی امگا 3 پلاس دانا سرشار از  اسیدهای چرب امگا 3 به همراه ویتامین‌های A و D3 و E است و نیاز روزانه بدن کودکان و نوجوان را  تامین می‌کند و موجب حفظ سلامت عمومی، تقویت رشد جسمی و ذهنی، تقویت بینایی و بهبود عملکرد قلب و مغز می‌شود. ..
کمک به تقویت رشد جسمی و ذهنی کودکان و نوجوانان ، حفظ سلامت عمومی بدن
114,450 تومان
برند: دارو درمان پارمیدا | Darou Darman Parmida مدل: Darou Darman Parmida PilfoodComplex Plus 45 90 Caps
کپسول پیلفود کمپلکس پلاس 45 90 عددی یک مکمل غذایی مناسب برای دوران یائسگی بوده که به حفظ سلامت موها، رنگدانه ی مو و حفظ سلامت استخوان ها کمک می کند. همچنین این مکمل با داشتن ترکیبات مناسب به عملکرد طبیعی هورمون ها کمک کرده و علائم یائسگی را به میزان چشمگیری کاهش می دهد. کپسول پیلفود کمپلکس پلاس..
کمک به حفظ سلامت موها، رنگدانه مو در دوران یائسگی
895,980 تومان
کپسول پوست و مو و ناخن سندروس 60 عددی کپسول پوست و مو و ناخن سندروس 60 عددی
-10 %
برند: سندروس | Sandrous مدل: Sandrous Skin Hair Nail
کپسول پوست و مو و ناخن سندروس 60 عددی   کپسول پوست و مو و ناخن سندروس  محصولی مناسب برای حفظ سلامت پوست، مو و ناخن هاست. این کپسول حاوی آنتی اکسیدان های قوی است و با از بین بردن رادیکال های آزاد بدن از بروز چین و چروک بر روی پوست جلوگیری می کند. همچنین، کسانی که دچار ریزش مو شده اند ..
حفظ سلامت پوست، مو و ناخن ها
196,200 تومان 218,000 تومان
برند: تسنیم | Tasnim مدل: Tasnim Pelliron F 30 Caps
کپسول پلیرون اف تسنیم فقر قرص آهن شایع ترین نوع سوء تغذیه در جهان است. احساس سستی، خستگی همیشگی و یا هنگام فعالیت، و احساس کسالت عمومی از علایم کمبود آهن می باشد. ویتامین ها و املاح (مینرال) موادی هستند که بدن انسان برای رشد و عملکرد طبیعی به آن ها احتیاج دارد. بعضی از آن ها، واکنش های شیمیا..
کمک به درمان کم خونی ناشی از فقر آهن و اسید فولیک
77,800 تومان
برند: ویتان | Vitane مدل: Vitane Vitaglobin Composition 30 Capsules
  کپسول ویتاگلوبین ویتان کپسول ویتاگلوبین ویتان مکملی منحصر به فرد برای جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به بیماری کم‌خونی است. این مکمل حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است و از ابتلا به بیماری هایی که در اثر کمبود ویتامین ها رخ می‌دهند، جلوگیری به عمل می آورد نقش آه..
مولتی ویتامین، تامین هموگلوبین و خون ساز
119,400 تومان
برند: او پی دی فارما | OPD Pharma مدل: OPD Pharma Vitamin C 1000 mg Maximum Power
  کپسول ویتامین سی 1000 او پی دی فارما    کپسول ویتامین سی 1000 او پی دی فارما مکملی منحصر به فرد برای تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف عفونی و غیر عفونی است. ویتامین سی یک آنتی اکسیدان قوی است که رادیکال های آزاد موجود در بدن را از بین م..
تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف
104,600 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana D Vigel 2000 60 Caps
کپسول ویتامین دی ویژل 2000 داروسازی دانا  کپسول ویتامین دی ویژل 2000 داروسازی دانا محصولی ارزشمند برای تامین ویتامین د مورد نیاز بدن است. ویتامین د ویتامینی حیاتی برای بدن است و به جذب کلسیم و فسفر کمک می کند. از طرف دیگر، استفاده از ویتامین د خطر ابتلا به بیماری های عفونی و مزمن را کاهش می ..
تقویت سیستم ایمنی بدن و تامین ویتامین د مورد نیاز بدن 
52,320 تومان
برند: داروسازی دانا | Daana Pharma مدل: Daana Vitamin B6
کپسول ویتامین ب 6 داروسازی دانا کپسول ویتامین ب 6 داروسازی دانا محصولی مناسب برای تامین ویتامین ب 6 مورد نیاز بدن است. ویتامین ب6 از ویتامین های بسیار مهم برای سلامتی به شمار می رود. استفاده از این ویتامین به حفظ سلامت مغز کمک می کند و سیستم عصبی را از آسیب های احتمالی مصون نگه می دارد. همچنین، ا..
حفظ سلامت مغز و سیستم عصبی
34,400 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen Vitamin E 400IU
  کپسول ویتامین ایی 400 کارن کپسول ویتامین ایی 400 کارن محصولی مناسب برای تامین ویتامین ایی مورد نیاز بدن است. ویتامین ایی آنتی اکسیدان بسیار قوی است که رادیکال های آزاد بدن را از بین می برد و خطر ابتلا به بیماریهای مزمن را کاهش می دهد. مصرف این کپسول نقش بسیار موثری در ارتقا سلامت عمومی ..
آنتی اکسیدان قوی و ارتقا سلامت عمومی
71,000 تومان
نمایش 1 تا 24 از 1163 (49 صفحه)
ویتامین و مواد معدنی


امروزه، استفاده از انواع مکمل ویتامین و مواد معدنی و قرص های ویتامین مورد توجه قرار گرفته است. این مکمل ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهند. مطالعات نشان داده اند که عدم تامین مواد مغذی در بدن سبب بروز مشکلات زیادی می شود. به همین دلیل، پیروی از رژیم غذایی سالم مهمترین رکن زندگی سالم است. در صورتی که پیروی از رژیم غذایی سالم امکان پذیر نیست و یا بدن فرد از کمبود شدید مواد مغذی و ماده معدنی رنج می برد، باید مصرف این مکمل ها زیر نظر پزشک آغاز شود.

ما می دانیم که ویتامین ها چقدر برای بدن ما ضروری هستند، اما مواد معدنی چطور؟ مواد معدنی عملکردهای حیاتی مختلفی را انجام می دهند، از جمله حفظ عملکرد صحیح استخوان ها، ماهیچه ها، قلب و مغز. مواد معدنی به طور طبیعی در خاک و آب یافت می شوند. از آنجایی که مواد معدنی به طور طبیعی در بدن ما یافت نمی شوند، غذا و آبی که می خوریم و می نوشیم، بدن ما را با مواد معدنی مورد نیاز تامین می کند. طبق گفته سازمان غذا و دارو (FDA)، مواد معدنی موادی هستند که توسط موجودات زنده ساخته نمی شوند.

انواع مواد معدنی

مواد معدنی به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

ماکرومینرال ها

بدن ما به مقادیر زیادی نیاز دارد تا از مزایای آن بهره مند شود .

مواد معدنی کمیاب

بدن ما برای سلامتی مطلوب فقط به مقدار کمی نیاز دارد. اول غذا: یعنی مواد مغذی بدن ما باید ابتدا از رژیم غذایی ما تامین شود. با این حال، اگر مقدار توصیه شده را از طریق غذایی که می خورید دریافت نمی کنید، مکمل ها می توانند کمک کنند.

مس (معدنی کمیاب)

فواید: مس نه تنها در داخل، بلکه از نظر بیرونی نیز مفید است. در ارتباط با آهن، مس یک عملکرد حیاتی برای سلامتی دارد زیرا برای بدن برای تشکیل گلبول های قرمز و متابولیسم آهن مورد نیاز است. همچنین به حفظ سلامت رگ های خونی، اعصاب، سیستم ایمنی بدن و استخوان ها کمک می کند. علاوه بر این، نشان داده شده است که مصرف تنها 3 میلی گرم کپسول ویتامین مس در روز فواید کمی برای قلب و عروق دارد و همچنین می تواند به بهبود ظاهر پوست شما کمک کند.
 ارزش روزانه توصیه شده: کمبود مس می تواند منجر به مشکلاتی از جمله کم خونی و پوکی استخوان شود، بنابراین دریافت مقدار توصیه شده روزانه ضروری است. مقدار مرجع روزانه مس 2 میلی گرم است.مقدار توصیه شده برای نوجوانان 14 تا 18 ساله 890 میکروگرم (mcg) در روز است. این مقدار برای بزرگسالان 19 ساله و بالاتر کمی به 900 میکروگرم در روز افزایش می یابد.

 • منابع غذایی: اگر می‌خواهید مصرف مس خود را افزایش دهید، صدف‌ها گزینه‌های عالی هستند. غلات کامل، لوبیا، آجیل و سیب زمینی نیز منابع خوبی هستند.
 • گزینه های مکمل: مولتی ویتامین اصلی Cooper Complete حاوی 2 میلی گرم مس در هر وعده انتخابی عالی است اگر رژیم غذایی شما مقدار توصیه شده روزانه را در اختیار شما قرار ندهد. به ویژه برای زنان در سنین باروری مفید است.

ید (مواد معدنی کمیاب)

مزایا: غذا به بدن ما سوخت می‌دهد و ید می‌تواند برای آن اعتبار داشته باشد، زیرا برای سلول‌ها لازم است تا غذایی که می‌خوریم را به انرژی مورد نیاز بدن تبدیل کنند. طبق گفته مؤسسه ملی بهداشت، ید می تواند از سرطان سینه، بیماری چشم، دیابت، بیماری قلبی و سکته جلوگیری کند. به طور موضعی، ید برای درمان التهاب (درماتیت) و سایر اختلالات پوستی مانند اگزما و پسوریازیس استفاده می شود.
مقدار توصیه شده روزانه: برای بزرگسالان و نوجوانان 14 سال و بالاتر، مقدار توصیه شده روزانه 150 میکروگرم در روز است. زنان باردار باید 220 میکروگرم در روز و کودکان زیر 9 سال فقط 90 میکروگرم در روز مصرف کنند.

 • منابع غذایی: بدن نمی تواند به تنهایی ید بسازد، به این معنی که باید از رژیم غذایی ما تامین شود. رایج ترین منبع ید نمک خوراکی است که افزودن ید آن را یددار می کند. (مهم است توجه داشته باشید که بیشتر نمک‌های مخصوص، از جمله نمک دریا، یددار نیستند. هر نمکی که ید اضافه شده باشد، روی برچسب آن را نشان می‌دهد.) سایر منابع عالی شامل جلبک دریایی، ماهی و میگو است. شیر و فرآورده های آن نیز حاوی ید هستند.
 • گزینه های مکمل: اگر از طریق غذاهایی که می خورید ید کافی دریافت نمی کنید، مولتی ویتامین های اصلی Cooper Complete را امتحان کنید که حاوی مقدار توصیه شده روزانه 150 میکروگرم است. ید از کلپ که یکی از بهترین منابع غذایی است به دست می آید.

منگنز (معدنی کمیاب)

 مزایا: منگنز، اگرچه یک ماده معدنی آشنا برای بسیاری نیست، اما به عنوان یک ماده مغذی ضروری در نظر گرفته می شود. این ماده معدنی به پردازش کلسترول، کربوهیدرات ها و پروتئین کمک می کند. منگنز را می توان برای کمک به افرادی که از استخوان های ضعیف یا پوکی استخوان رنج می برند استفاده کرد. همچنین می تواند به کسانی که از کم خونی رنج می برند کمک کند و به بهبود علائم سندرم پیش از قاعدگی کمک کند. منگنز همچنین ممکن است در برابر رادیکال های آزاد محافظت کند و به حفظ بافت همبند سالم در پوست کمک کند.
ارزش روزانه توصیه شده: موسسه ملی بهداشت توصیه می کند که بزرگسالان 2.3 میلی گرم در روز اما حداکثر 11 میلی گرم در روز منگنز دریافت کنند.

 • منابع غذایی: منگنز در غلات کامل، آجیل و سبزیجات برگ دار وجود دارد. برنج قهوه ای، لوبیا گاربانزو، کلم پیچ، اسفناج و جو دوسر منابع عالی هستند. منگنز نیز در چای وجود دارد، بنابراین از یک لیوان چای سرد یا داغ لذت ببرید تا سطح خود را افزایش دهید.
 • گزینه‌های مکمل: اگرچه داده‌های مصرف محدود است، NIH معتقد است که بیشتر مردم منگنز کافی را از طریق یک رژیم غذایی منظم دریافت می‌کنند. به همین دلیل مکمل های Cooper Complete حاوی منگنز نیستند.

فسفر (ماکرومینرال)

فواید: فسفر حدود یک درصد وزن کل بدن را تشکیل می دهد و بعد از کلسیم دومین ماده معدنی فراوان در بدن است. این ماده معدنی در هر سلولی یافت می شود و مانند کلسیم در استخوان ها و دندان ها متمرکز است. فسفر به عملکرد کلیه، انقباضات ماهیچه ای و سیگنال دهی عصبی کمک می کند.
ارزش روزانه توصیه شده: فسفر یک ماکرومینرال حیاتی است، به ویژه برای کودکان و نوجوانان که به سرعت در حال رشد هستند. به همین دلیل است که 1250 میلی گرم در روز برای افراد بین 9 تا 18 سال توصیه می شود. پس از 18 سالگی، مقدار توصیه شده به 700 میلی گرم در روز کاهش می یابد.

 • منابع غذایی: فسفر به طور طبیعی در غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت، مرغ، ماهی و تخم مرغ وجود دارد. شیر و محصولات لبنی حدود 20 درصد از فسفر رژیم غذایی ما را تشکیل می دهند، در حالی که نان، تورتیلا و سایر محصولات نانوایی تقریباً 10 درصد هستند. افزودنی های فسفر برای حفظ رطوبت و رنگ در غذاهای فرآوری شده ده تا پنجاه درصد از مصرف ما را تشکیل می دهند.
 • گزینه های مکمل: اگر مقدار توصیه شده فسفر را از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید، مولتی ویتامین اورجینال Cooper Complete حاوی 160 میلی گرم مکمل را امتحان کنید.

پتاسیم (ماکرومینرال)

فواید: بسیاری از فواید پتاسیم به فرآیند ساخت و تجزیه بدن ما مربوط می شود. پتاسیم برای ساخت ماهیچه ها و پروتئین ها و تجزیه و استفاده از کربوهیدرات ها ضروری است.ارزش روزانه توصیه شده: USDA به افراد 14 ساله و بالاتر توصیه می کند که 3500 میلی گرم پتاسیم در روز مصرف کنند.

 • منابع غذایی: افرادی که تند می خورند خوشحال خواهند شد که بدانند دستیابی به دوز روزانه غذاهای غنی از پتاسیم نسبتا آسان است. به این دلیل که بیشتر مواد غذایی حاوی پتاسیم هستند. گوشت، غذاهای دریایی، سبزیجات (از جمله بروکلی و سیب زمینی شیرین)، مرکبات و شیر، ماست و سایر محصولات لبنی حاوی پتاسیم هستند.
 • گزینه‌های مکمل: مولتی ویتامین اصلی Cooper Complete را امتحان کنید که 400 میلی‌گرم در هر وعده را ارائه می‌کند. مکمل پتاسیم کلات حاوی 99 میلی گرم در هر وعده است.

روی (معدنی کمیاب)

 فواید: فواید روی برای سلامتی بسیار ساده است – برای سالم ماندن به این ماده معدنی نیاز دارید. روی به سیستم ایمنی بدن ما کمک می کند تا با باکتری ها و ویروس های مهاجم مبارزه کند. روی همچنین در دوران بارداری و اوایل دوران کودکی ضروری است، زیرا به رشد و تکامل بدن شما کمک می کند.
مقدار توصیه شده روزانه: مقدار مرجع روزانه روی 15 میلی گرم است.

 • منابع غذایی: اگر صدف دوست دارید، خوش شانس هستید، زیرا یک وعده 3 اونسی حاوی 74 میلی گرم روی است. یک وعده مشابه از گوشت گاو یا خرچنگ فقط 5-7 میلی گرم دارد، در حالی که سینه مرغ 0.9 میلی گرم دارد. منابع خوب روی برای گیاهخواران شامل غلات کامل، توفو، حبوبات، آجیل و دانه ها، غلات صبحانه غنی شده و محصولات لبنی است.

  • گزینه های مکمل: افراد مبتلا به بیماری های گوارشی و سایر بیماری ها، مانند دیابت، گیاهخواران و مصرف کنندگان زیاد الکل، همگی در معرض خطر کمبود روی هستند. مکمل سلامت چشم Cooper Complete، مولتی ویتامین اصلی، درماتولوژیک سلامت پوست مو و ناخن، یا 10 میلی‌گرم، 12 میلی‌گرم، یا 30 میلی‌گرم مکمل‌های روی مستقل را امتحان کنید.

  بهترین قرص کلسیم(ماکرومینرال)

  فواید: کلسیم یک ماده معدنی ضروری است که برای سلامتی کلی لازم است. طبق گزارش کتابخانه ملی پزشکی، ما بیش از هر ماده معدنی دیگری در بدن خود کلسیم داریم. در حالی که ۹۹ درصد کلسیم در استخوان‌ها و دندان‌ها ذخیره می‌شود، یک درصد باقیمانده هنوز نقش مهمی را با کمک به رگ‌های خونی در حرکت خون در سراسر بدن و کمک به ماهیچه‌ها برای انبساط و انقباض بازی می‌کند. ارزش روزانه توصیه شده: به دلیل نقش آن در کمک به رشد استخوان های قوی، کودکان و نوجوانان در حال رشد به کلسیم بیشتری نیاز دارند. مؤسسه ملی بهداشت مصرف 1300 میلی گرم در روز را برای کودکان 9 تا 18 ساله و مادران باردار یا شیرده توصیه می کند. بزرگسالان 19 تا 50 سال و مردان 51 تا 70 سال باید 1000 میلی گرم در روز مصرف کنند، در حالی که زنان بالای 51 سال و مردان بالای 71 سال باید 1200 میلی گرم در روز مصرف کنند.

  • منابع غذایی: غذاهای غنی شده با کلسیم مانند شیر، پنیر و ماست منابع عالی کلسیم هستند. سبزیجات سبز و برگ دار و ماهی هایی با استخوان های نرم مانند ساردین و سالمون نیز کلسیم بدن ما را تامین می کنند.
  • گزینه های مکمل: اگر سطوح بهینه کلسیم را در رژیم غذایی خود مصرف نکنید، مکمل ها می توانند کمک کننده باشند. کوپر کامل کلسیم سیترات حاوی 250 میلی گرم سیترات کلسیم در هر قرص است.

  قرص کلسیم از جمله مکمل های ویتامین و مواد معدنی است که این روزها استفاده می شود. کلسیم به حفظ بافت استخوانی کمک می کند و می تواند خطر بروز بیماری های استخوانی مانند پوکی استخوان را به میزان زیادی کاهش دهد. مصرف کلسیم در دوران یائسگی اهمیت زیادی دارد و می تواند به حفظ سلامت استخوان ها کمک نماید. همچنین، مصرف کلسیم برای حفظ سلامت قلب و کلیه مفید است. کمبود کلسیم در دوران باردرای خطر زایمان زودرس را افزایش می دهد. مکمل هایی که در ادامه می آیند برای تامین نیاز بدن به کلسیم مناسب هستند:

  قرص زینک

  قرص زینک یکی دیگر از مکمل های حاوی ویتامین و مواد معدنی است که اثرات زیادی بر سلامتی دارد. از فواید مصرف شربت زینک بر سلامتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش چربی خون
  • کمک به بلوغ جنسی به موقع در دختران و پسران
  • افزایش باروری
  • جلوگیری از ریزش مو
  • جلوگیری از آسم و آلرژی
  • بهبود سریع زخم ها
  • جلوگیری از ابتلا به بیماری های عصبی مانند آلزایمر
  • جلوگیری از نوسانات خلقی

  قرص آهن خارجی (معدنی کمیاب)

   آهن جزء ضروری هموگلوبین است که به گلبول های قرمز خون اجازه می دهد تا اکسیژن را از ریه های ما به بافت های بدن منتقل کنند. آهن از متابولیسم ماهیچه ها و سلامت بافت همبند پشتیبانی می کند و برای رشد و تکامل عصبی ضروری است. مقدار توصیه شده روزانه: مقدار توصیه شده روزانه 18 میلی گرم در روز برای بزرگسالان و کودکان چهار ساله و بالاتر است.

  • منابع غذایی: نان، غلات و سایر غلات حدود نیمی از آهن مصرفی آمریکایی ها را تشکیل می دهند، اگرچه گوشت و غذاهای دریایی سرشار از آهن هستند. لوبیا، عدس، اسفناج و توفو نیز منابع خوبی از آهن هستند. آهن هِم از منابع حیوانی به دست می آید، در حالی که آهن گیاهی غیرهم است. آهن هِم بیشتر در دسترس زیستی است و به راحتی در بدن جذب می شود. جذب آهن غیرهم با جفت شدن با مواد غذایی (یا مکمل های) حاوی ویتامین C مانند مرکبات، فلفل و گوجه فرنگی بهبود می یابد.
  • گزینه های مکمل: اگر آهن کافی از طریق غذا دریافت نمی کنید، مولتی ویتامین های Cooper Complete Original و Basic One را امتحان کنید که شامل مقدار توصیه شده روزانه 18 میلی گرم است. Cooper Complete Time Release Iron با 54 میلی گرم آهن Ferronyl® (کربونیل) در یک مکمل هضم آسان و غیر الزام آور یک انتخاب عالی برای بزرگسالانی است که به سطوح بسیار بالاتری از مکمل آهن نیاز دارند.

  قرص آهن می تواند به عنوان مهمترین مکمل های حاوی ویتامین و مواد معدنی در نظر گرفته شود. آهن نقش موثری در جلوگیری از کمخونی دارد. این ماده جریان خون را در بدن افزایش می دهد و به افزایش اکسیژن رسانی کمک می کند. از دیگر فواید مصرف آهن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • التیام سریع زخم ها
  • جلوگیری از ریزش مو
  • درخشندگی پوست
  • افزایش انرژی بدن
  • افزایش اشتها
  • جلوگیری از سندروم پای بیقرار
  • تقویت سیستم ایمنی بدن

  «کپسول ایزی آیرون نچرال ورلد» و «کپسول هموویت پلاس هلث اید» از بهترین  مکمل های حاوی ویتامین و مواد معدنی هستند که در سایت داروخانه آنلاین موجودند.

  قرص آهن ایرانی

  برخی از قرص های آهن ایرانی عبارتند از «قرص فرفولیک الحاوی»، «قرص فولی مکس شایگان» و  «قرص اکتی آیرون ابیان دارو». این قرص ها در دسته بهترین مکمل های ویتامین و مواد معدنی قرار می گیرند و به ارتقا سلامتی کمک می کنند. توصیه می شود قبل از مصرف این مکمل ها با پزشک و دارو ساز مشورت نمایید.

  قرص منیزیم (ماکرومینرال)

  فواید: فواید مواد معدنی منیزیم برای سلامتی فراوان است. چهارمین ماده معدنی فراوان در بدن ما، منیزیم، به تنظیم عملکرد عضلات و اعصاب، سطح قند خون و فشار خون کمک می کند. مقدار توصیه شده روزانه: مقدار مرجع روزانه برای منیزیم 400 میلی گرم در روز برای مردان 30-19 ساله و 420 میلی گرم در روز برای مردان بالای 30 سال است. مقدار مرجع روزانه برای منیزیم 310 میلی گرم در روز برای زنان 30-19 و 320 سال است میلی گرم در روز برای زنان بالای 30 سال.

  • منابع غذایی: افزودن حبوبات، آجیل، دانه ها، غلات کامل و سبزیجات برگ سبز راهی عالی برای افزایش سطح منیزیم شماست. غلات صبحانه غنی شده اغلب شامل ده درصد از ارزش روزانه منیزیم است.
  • گزینه های مکمل: مولتی ویتامین اصلی Cooper Complete را با 660 میلی گرم، مولتی ویتامین Basic One با 200 میلی گرم یا یک مکمل یا شربت منیزیم را امتحان کنید. اکسید منیزیم حاوی 300 میلی گرم منیزیم عنصری در هر وعده است، در حالی که منیزیم گلیسینات 120 میلی گرم در هر وعده دارد.

  منیزیوم یکی از انواع ویتامین و مواد معدنی است که می تواند سلامتی را ارتقا دهد. از فواید این ماده معدنی بر بدن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • منیزیم در صدها واکنش بیوشیمیایی در بدن حضور دارد.
  • منیزیوم عملکرد ورزشی را بهبود می بخشد.
  • منیزیوم با افسردگی مبارزه می کند.
  • منیزیوم سطح قند خون را نرمال نگه می دارد.
  • منیزیوم به سلامت قلب کمک می کند.
  • منیزیم دارای خواص ضد التهابی است.
  • منیزیوم برای جلوگیری از حملات میگرن مناسب است.
  • منیزیوم علائم پیش از قاعدگی را بهبود می بخشد.

  انواع قرص منیزیوم در سایت داروخانه آنلاین موجود هستند که می توانید برای ارتقا سلامتی خود از آنها استفاده کنید.

  قرص سلنیوم (معدنی کمیاب)

   فواید: سلنیوم یک ماده معدنی ضروری است که برای سلامت کلی از جمله تولید مثل، عملکرد غده تیروئید و تولید DNA مورد نیاز است. سلنیوم همچنین به محافظت از بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد و عفونت های ویروسی کمک می کند.

  • ارزش روزانه توصیه شده: USDA توصیه می کند که بزرگسالان و نوجوانان 14 سال و بالاتر 55 میکروگرم در روز دریافت کنند. زنان باردار باید دوز خود را به 60 میکروگرم در روز افزایش دهند و کودکان زیر هشت سال فقط باید 20 تا 30 میکروگرم در روز مصرف کنند.
  • منابع غذایی: سلنیوم به طور طبیعی در بسیاری از غذاها یافت می شود. به این دلیل که خاک به طور کلی غنی از این ماده معدنی است. برای حیوانات، خوردن غذاهایی که از زمین غنی از سلنیوم به دست می آیند نیز مفید است.
  • گزینه های مکمل: نیاز به مکمل دارید؟ مولتی ویتامین های اصلی و سلامت پوست مو و ناخن هر دو حاوی 100 میکروگرم سلنیوم در هر وعده هستند.منابع غذایی غنی از سلنیوم شامل محصولات غلات (مانند غلات و نان گندم)، مرغ، تخم مرغ، لبنیات (مانند پنیر دلمه) و غذاهای دریایی (مانند ماهی تن و هالیبوت) است. آجیل برزیلی حاوی سلنیوم بیشتری نسبت به هر غذای دیگری است.

  سلنیوم یکی دیگر از انواع ویتامین و مواد معدنی است که مانند یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند و خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله سرطان را کاهش می دهد. از فواید دیگر سلنیوم بر سلامتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سلنیوم از بیماری قلبی محافظت می کند.
  • سلنیوم برای حفظ عملکرد ذهن مفید است.
  • سلنیوم به سلامت تیروئید کمک می کند.
  • سلنیوم سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
  • سلنیوم علائم آسم را بهبود می بخشد.

  برای خرید قرص ویتامین و مواد معدنی به کجا مراجعه کنیم؟

  اگر به دنبال قیمت قرص ویتامین و قرص مواد معدنی هستید و می خواهید این مکمل ها را سفارش دهید، می توانید هم اکنون به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. کارشناسانی که در این مرکز مشغول به فعالیت هستند، اطلاعات لازم را در این خصوص در اختیار شما قرار می دهند و به شما کمک می کنند با توجه به شرایط سلامتی و بودجه ای که دارید بهترین مکمل ها را سفارش دهید.


  داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

  در دوران بارداری از چه ویتامینها و مواد معدنی باید استفاده کنید؟

  سوالات متداول

  بهترین زمان مصرف با توجه به نوع ویتامین و ماده معدنی مشخص می شود. به طور مثال، شما می توانید ویتامین ث را در هر شرایطی مصرف کنید. اما بهترین زمان مصرف ویتامین د همراه با وعده غذایی چرب است. به همین منظور، قبل از استفاده باید به دستور العمل مصرف مکمل توجه داشته باشید.

  در برخی از موارد استفاده از این مکمل ها می تواند باعث بروز کرامپ های شکمی، اسهال و یا یبوست شود.

  • این مکمل به تقویت مود کمک می کند. 
  • این مکمل سلامت عمومی بدن را ارتقا می دهد. 
  • این مکمل سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. 
  • این مکمل می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله سرطان را کاهش دهد.

  پاسخ به این سوال به شرایط بدنی هر فرد بستگی دارد، با این وجود استفاده از این مکمل ها گزینه خوبی برای تمامی افراد است.