مکمل تقویت قوای جنسی

در دوران بارداری از چه ویتامینها و مواد معدنی باید استفاده کنید؟

در دوران بارداری از چه ویتامینها و مواد معدنی باید استفاده کنید؟

دوران بارداری دورانی حساس و بسیار مهم است که بر سلامت کودک پس از تولد تاثیر بسیار شگرفی می گذارد!همچنین، بچه دار شدن اقدام مهمی است که بر کل زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت.

بنابراین اگر تصمیم جدی برای بارداری دارید، پیش از اقدام به آن باید مواردی مانند انجام معاینات و آزمایشهای ژنتیک، مصرف ویتامین و فولیک اسید، پرهیز از مصرف محصولات الکلی و دخانیات، اصلاح عادات غذایی، رسیدن به وزن مناسب ، تمرینات ورزشی برای تقویت عضلات و پرهیز از حضور در محیط آلوده را رعایت کنید.تمامی این موارد به شما کمک می کنند دوران بارداری خوشی را سپری کنید.

مکمل بارداری

شما می توانید جهت خرید مکمل بارداری از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

رژیم غذایی در دوران بارداری!

در دوران بارداری رژیم غذایی سالم به شما کمک خواهد کرد ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدنتان را تامین کنید.مصرف مکمل فولیک اسید در دوران بارداری به شدت توصیه می شود:

  • روزانه 400 میکروگرم فولیک اسید مصرف کنید- مصرف این مکمل را قبل از بارداری شروع کنید و تا 12 هفتگی ادامه دهید!

این مکمل مشکلات رشدی جنین را در هفته های اول کاهش می دهد. اگر قبل از بارداری از فولیک اسید استفاده نکرده اید به محض اینکه متوجه شدید باردار هستید مصرف آن را شروع کنید. همچنین باید غذاهایی مانند سبزیجات را که شامل فولیک اسید هستند در رژیم غذایی بارداری خود بگنجانید. برخی از برشتوک های صبحانه نیز شامل فولیک اسید هستند.

تامین فولیک اسید تنها از طریق غذا ممکن نیست، بهتر است در دوران بارداری از مکمل فولیک اسید استفاده شود. برخی از زنان باردار  به دلایل زیر باید میزان مصرف این مکمل را در بارداری 5 میلی گرم  افزایش دهند:

  • اگر پدر بیولوژیک فرزند شما نقض عصبی دارد 
  • اگر نقص بیولوژیک در خانواده شما وجود دارد 
  • اگر در بارداری پیشین جنین شما این مشکل را داشته است
  • اگر بیماری دیابت دارید 
  • اگر داروی ضد صرع و تشنج استفاده میکنید. 

رژیم غذایی در دوران بارداری!

مصرف  مکمل ویتامین D در بارداری!

همچنین سازمان بهداشت و سلامت به شما پیشنهاد می دهد در دوره بارداری ویتامین D مصرف کنید. تمامی بزگسالان از جمله خانم های باردار و شیرده به مصرف روزانه 10 میکروگرم ویتامین D نیاز دارند.

ویتامین D مقدار کلسیم و فسفات موجود در بدن را نظم می کند و استخوانها، دندانها و عضلات را سالم نگاه می دارد. این موضوع در دوران بارداری از اهمیت زیادی برخوردار است!

وقتی در معرض نور آفتاب قرار بگیرید بدن ویتامین D مورد نیاز را تامین می کند. این ویتامین در غذاهایی مانند ماهی، تخم مرغ و گوشت قرمز نیز وجود دارد.

ویتامین D به شیر خشک، برشتوکهای صبحانه و شیرهای کم چرب اضافه می شود اما مقدار آن متفاوت و کم است. افراد بالای 5 سال باید برای تامین این ویتامین از مکمل استفاده کنند. همچنین تامین این ویتامین در دوران شیردهی و بارداری بسیار ضروری است.

اگر پوست تیره ای دارید نیاز نیست در معرض آفتاب قرار بگیرید مصرف مکمل ویتامین D این ویتامین را در بدن شما تامین خواهد کرد. فراموش نکنید قبل از مصرف هر گونه مکملی در زمان بارداری حتما از پزشک خود مشورت بگیرید.

مصرف مکمل آهن!

کمبود آهن سبب می شود دایما احساس خستگی کنید. گوشت، سبزیجات و میوه های خشک حاوی مقدار زیادی آهن هستند. مصرف و تامین آهن مورد نیاز بدن در زمان بارداری از اهمیت زیادی برخوردار است.مصرف مکمل آهن برای سلامتی مادر و جنین در بارداری و زیر نظر پزشک ضروی است.

ویتامین C در دوران بارداری!

این ویتامین از سلولها محافظت می کند و آنها را سالم نگاه می دارد. میوه ها و سبزیجات حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند. اهمیت استفاده از این ویتامین در دوران بارداری بسیار زیاد است!اگر رژیم غذایی شما این ویتامین را تامین نمی کند باید از مکمل های ویتامین C در بارداری استفاده کنید.

کلسیم !

کلسیم برای ساختن استخوانهای بدن ضروری است. موادی مانند شیر و ماست، سبزیجات، سویا، ماهی و نان سبوس دار حاوی مقدار زیادی کلسیم هستند.

مصرف این مواد در دوران بارداری به شدت توصیه می شود.اما اگر کلسیم بدن در زمان بارداری از طریق رژیم غذایی تامین نشود باید از قرص کلسیم دار استفاده کنید.

گیاهخواری در دوران بارداری!

اگر گیاهخوار هستید با یک رژیم غذایی متناسب می توانید نیازهای فرزند خود را در دوران بارداری تامین کنید. اما تامین آهن و ویتامین B12 کمی دشوار است. این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

در دوران بارداری مکمل آهن و B12 را مصرف کنید. در دوران بارداری مکمل ویتامین A مصرف نکنید زیرا مصرف بالای این ویتامین به کودک شما آسیب می رساند. در این دوره با رعایت رژیم غذایی سالم و مصرف مکمل های ویتامین دار می توانید بارداری خوبی را تجربه کنید.

نکات پایانی

دوران بارداری دوره‌ای حساس است که تأثیر زیادی بر سلامت کودک پس از تولد دارد. برای آمادگی برای بارداری، انجام معاینات و آزمایش‌های ژنتیک، مصرف ویتامین‌ها و فولیک اسید، پرهیز از محصولات الکلی و دخانیات، اصلاح عادات غذایی، رسیدن به وزن مناسب، و تمرینات ورزشی ضروری است. همچنین، در این دوره باید از محیط‌های آلوده دوری کنید تا بارداری سالم و خوشی را تجربه کنید. مصرف فولیک اسید روزانه 400 میکروگرم از قبل از بارداری تا 12 هفتگی توصیه می‌شود و در صورت نیاز برخی زنان باید دوز آن را به 5 میلی‌گرم افزایش دهند. همچنین، مصرف ویتامین D، آهن، ویتامین C، و کلسیم ضروری است و باید از طریق رژیم غذایی مناسب و در صورت نیاز، مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی تأمین شوند.

در دوران بارداری، رژیم غذایی سالم برای تأمین ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری است. مصرف مکمل‌های ویتامین D، آهن، ویتامین C، و کلسیم به‌ویژه در این دوره اهمیت دارد. ویتامین D برای سلامت استخوان‌ها و عضلات ضروری است، آهن برای جلوگیری از خستگی و حفظ سلامت مادر و جنین لازم است، ویتامین C از سلول‌ها محافظت می‌کند و کلسیم برای ساختن استخوان‌های بدن حیاتی است. برای گیاهخواران، تامین آهن و ویتامین B12 دشوارتر است، بنابراین باید با پزشک مشورت کنند و مکمل‌های مناسب مصرف کنند. در نهایت، از مصرف مکمل ویتامین A به دلیل خطرات آن برای جنین باید خودداری شود.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.