Menu
Your Cart

کراتین

برند: ترک نوتریشن | Trec Nutrition مدل: Trec Creatine 100% Gold Core Line
پودر کراتین 100% گلد کر لاین ترکپودر کراتین 100% گلد کر لاین ترک  مکملی منحصر به فرد برای افزایش سطوح انرژی در بدن است. این مکمل بر کارآیی ورزشکاران اثر می گذارد و نقش موثری در کاهش خستگی عضلانی دارد. کراتین ترکیبی است که توسط بدن تولید می شود و به طور طبیعی در انواع غذاها یافت می شود.مکمل‌..
1,090,000 تومان
برند: اس ان ان | SNN مدل: SNN Creatine Monohydrate 300 gr
پودر کراتین سوپر نچرال نوتریشن اس ان انپودر کراتین سوپر نچرال نوتریشن اس ان ان محصولی مناسب برای کمک به عضله سازی است. هر یک اسکوپ از این پودر حاوی 5 گرم کراتین است و همین امر آن را به مکمل اثربخشی تبدیل کرده است. کراتین به بافت عضلانی نفوذ می کند و از سلامت عضلات محافظت می نماید. همچنین، این پودر ا..
798,500 تومان
برند: نوتریشن | Nutrition مدل: Nutrition Stalbez CR5 Creatine Monohydrate Powder 300grams
پودر سی آر 5 کراتین مونوهیدرات استارلبز نوتریشن 300گرمیپودر سی آر 5 کراتین مونوهیدرات استارلبز نوتریشن محصولی مناسب برای کمک به افزایش عملکرد فیزیکی است. کراتینی که در این پودر به کار رفته است بر عملکرد ورزشکاران اثر می گذارد و به آنها کمک می کند هر چه زودتر به اهداف ورزشی خود برسند. کراتین باعث افز..
821,000 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Creatine Monohydrate
پودر کراتین مونوهیدارت کارن کراتین ماده ای در بدن است که بیشتر در ماهیچه ها و مغز وجود دارد. این ماده را در غذاهایی مانند گوشت قرمز و غذاهای دریایی نیز می توان یافت. پودر کراتین مونوهیدرات کارن بیشتر برای بهبود عملکرد ورزشی و افزایش حجم عضلات ورزشکاران و افراد مسن، همچنین برای گرفتگی عضلات ، ام..
591,000 تومان
برند: کیو ان تی | QNT مدل: QNT Creatine Monohydrate 100% 300g powder
پودر کراتین مونوهیدرات 100 درصد کیو ان تیپودر کراتین مونوهیدرات 100 درصد کیو ان تی محصولی مناسب برای افزایش قدرت بدن است. کراتین مونوهیدرات داری فواید زیادی بر سلامتی است که از مهمترین آن ها می توان به افزایش انرژی و توان بدنی اشاره کرد. در نتیجه، ورزشکاران مدت زمان بیشتری می توانند ورزش کنند و همین..
710,000 تومان
برند: فارماتک | Pharmatech مدل: Pharmatech Creatine Monohydrate
پودر کراتین مونوهیدرات فارماتکمنبع انرژی عضلات و کلیه سلول‌های بدن atp  یا آدنوزین تری فسفات می باشد. این ترکیب یک ترکیب بیوشیمیایی در بدن است که وظیفه ذخیره انرژی در بدن را برعهده دارد .مصرف کراتین باعث افزایش ای تی پی در عضلات می شود. در نتیجه در طول تمرین سطح انرژی بالا نگه داشته می شود و به..
524,300 تومان
برند: یونیورسال | Universal مدل: Creatine Universal Nutrition 300g
پودر کراتین مونوهیدرات یونیورسالپودر کراتین مونوهیدرات یونیورسال محصولی مناسب برای کمک به عضله سازی است. کراتین به حفظ سلامت عضلات کمک می کند و باعث می شود ورزشکاران هر چه زودتر به اهداف خود دست پیدا کنند. این پودر باعث تحریک سلول ها می گردد و با افزایش هورمون های عضله ساز عضلات را در روند رشد قرار ..
1,562,750 تومان 1,645,000 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Super Creatine 300g
پودر سوپر کراتین کارن پودر سوپر کراتین کارن مکملی منحصر به فرد برای افزایش حجم عضلات، تقویت تارهای عضلانی و جلوگیری از تحلیل عضلات است. مصرف کراتین به عنوان مکمل در بین ورزشکاران و بدنسازان بسیار محبوب است. آن ها از آن برای به دست آوردن عضله، افزایش قدرت و بهبود عملکرد ورزشی استفاده می کنند. از..
582,350 تومان 613,000 تومان
برند: نوتریشن پلاس | nutrition plus مدل: Np Pro Nutrition Plus Cratine 300g
پودر کراتین پرو نوتریشن پلاسپودر کراتین پرو نوتریشن پلاس محصولی مناسب برای افزایش قدرت عضلانی است. هر 5 گرم از این پودر حاوی 5000 میلی گرم کراتین است و همین امر این پودر را به محصولی ارزشمند تبدیل کرده است. کراتین به طور مستقیم بر عضلات اثر می گذارد و باعث کاهش دردهای عضلانی می شود. مطالعات نشان داد..
732,500 تومان
برند: ژن استار | Genestar مدل: Genestar Creatine Monohydrate 300gr
پودر کراتین مونوهیدرات ژن استار 300گرمیپودر کراتین مونوهیدرات ژن استار 300گرمی محصولی مناسب برای افزایش رشد عضلات است. کراتین یکی از بهترین و موثرترین مکمل های بدنسازی است که ورزشکاران باید استفاده از آن را مد نظر داشته باشند. این مکمل میزان هورمون های عضله ساز را در بدن افزایش می دهد و باعث می شود ..
571,770 تومان 635,300 تومان
برند: مایوژنیکس | Myogenix مدل: Myogenix Creatine Monohydrate
کراتین مونوهیدرات مایوجینکس کراتین مونوهیدرات مایوژنیکس برای افزایش پتانسیل انرژی و حجم عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد. این مکمل خستگی را به تاخیر می اندازد و قدرت بدنی را بالا می برد. همچنین، کراتین مونوهیدرات برای افزایش سنتز پروتئین و گلیکوژن مفید است و از سطح هورمون رشد در بدن حمایت می کن..
1,318,600 تومان 1,388,000 تومان
برند: بی اس کی | BSK مدل: BSK Energy Caff 20sachets
ساشه انرژی کاف بی اس کی با طعم کولا 20عددیساشه انرژی کاف بی اس کی با طعم کولا محصولی مناسب برای کمک به افزایش هوشیاری و تمرکز است. در این ساشه مواد موثره ای نظیر کافئین، تائورین ویتامین ب 1 و ب 12 به کار رفته اند و همین امر باعث شده است این شاسه به یک محصول ارزشمند تبدیل شود. ساشه انرژی کاف میزان خس..
87,200 تومان
برند: نوتریمد | Nutrimed مدل: Nutrimed Creatine Monohydrate
پودر کراتین منوهیدرات نوتریمدپودر کراتین منوهیدرات نوتریمد محصولی مناسب برای افزایش قدرت عضلات است. هر یک پیمانه از این پودر حای 5 گرم کراتین است و همین امر آن را به مکملی ارزشمند تبدیل کرده است. کراتین سطح انرژی را در بدن بالا می برد و به ورزشکاران کمک می کند تا مدت زمان بیشتری ورزش کنند. همچنین، ا..
498,000 تومان 524,300 تومان
برند: فانتوم نوتریشن | Phantom Nutrition مدل: Phantom Beta Alanine Creatine And Vitamin C 300 g
پودر بتا آلانین پلاس کراتین و ویتامین ث فانتوم نوتریشنپودر بتا آلانین پلاس کراتین و ویتامین ث فانتوم نوتریشن  محصولی مناسب برای کمک به سلامت و کارآیی ورزشکاران است. این پودر به عضلا سازی کمک می کند و روند بازسازی عضلات را تسریع می بخشد. همچنین، پودر نوتریشن باعث می شود تا انرژی ورزشکاران افزایش..
566,000 تومان
برند: ترک نوتریشن | Trec Nutrition مدل: Trec CM3 Gold Core Line
پودر کراتین سی ام 3 گلد کر لاین ترکپودر کراتین سی ام 3 گلد کر لاین ترک مکملی منحصر به فرد برای افزایش سطوح انرژی بدن ورزشکاران است. این پودر به حفظ قدرت عضلات کمک می کند و سبب می شود ورزشکاران زودتر به اهداف ورزشی خود برسند. این مکمل حاوی کراتین حلال و پایدار و کراتین مالات خالص کریستالی است.کراتین ..
675,000 تومان
برند: ادوای پلاس | Advay plus مدل: Advay Plus Super Pump Powder 300grams
پودر سوپر پمپ ادوای پلاس 300 گرمیپودر سوپر پمپ ادوای پلاس محصولی مناسب برای کمک به افزایش قدرت عضلانی است. این پودر حاوی مواد موثره ای نظیر ال آرژنین، کراتین و ویتامین ث است و همین امر پودر سوپر پمپ را به محصول ارزشمندی تبدیل کرده است. استفاده از پودر سوپر پمپ از خستگی زود هنگام ورزشکاران در طول ورز..
569,940 تومان
برند: فارماتک | Pharmatech مدل: Pharma Tech C3T Powder 1360 g
پودر C3T فارماتک با طعم میوه ایپودر C3T فارماتک با طعم میوه ای محصولی مناسب برای افزایش حجم عضلات است. این پودر حاوی مواد موثره ای نظیر تائورین، کافئین، کراتین و انواع ویتامین ها و مواد معدنی است و همین امر پودر فارماتک را به محصول ویژه ای تبدیل کرده است. پودر فارماتک ساخت پروتئین را در عضلات تحریک ..
933,500 تومان
برند: مگنوم ویتامینز | Magnum Vitamins مدل: Magnum Creatine Monohydrate
پودر کراتین مونوهیدرات 300 گرم مگنومپودر کراتین مونوهیدرات مگنوم محصولی مناسب برای افزایش قدرت و رشد عضلات است. هر یک پیمانه از این پودر حاوی 5 گرم کراتین خالص است و همین امر سبب شده است استفاده از این مکمل مورد توجه قرار گیرد. مطالعات نشان داده اند کراتین به عضلات انرژی می بخشد و در کارآیی سلول ها ..
524,400 تومان
برند: مگنوم ویتامینز | Magnum Vitamins مدل: Magnum Creatine Monohydrate 400g
پودر کراتین باطعم لیمو مگنومپودر کراتین باطعم لیمو مگنوم محصولی مناسب برای کمک به عضله سازی است. هر یک پیمانه از این پودر حاوی 5 گرم کراتین مونوهیدرات است و همین امر آن را به مکمل ارزشمندی تبدیل کرده است. پودر کراتین استقامت بدن را بالا می برد و به ورزشکاران کمک می کند مدت زمان بیشتری تمرینات ورزشی ..
694,000 تومان
پودر مکس کراتین مکس ماسلپودر مکس کراتین مکس ماسل محصولی مناسب برای افزایش قدرت عضلات است. این پودر به حجیم شدن عضلات کمک می کند و سرعت ترمیم و بهبود عضلات را بالا می برد. یکی از ویژگی های بسیار مهم پودر مکس کراتین تقویت سنتز پروتئین در عضلات است. این امر باعث می شود تا عضلات هر چه زودتر شکل بگیرند و..
671,000 تومان
کپسول کراتین کامپرسد ناترند | 120 عدد | کراتین خالص برای افزایش استقامت عضلات کپسول کراتین کامپرسد ناترند | 120 عدد | کراتین خالص برای افزایش استقامت عضلات
ناموجود
برند: ناترند | Nutrend مدل: Nutrend Creatine compressed 120 cap
کپسول کراتین کامپرسد ناترندکپسول کراتین کامپرسد ناترند مکملی منحصر به فرد برای افزایش استقامت عضلات و بهبود عملکرد ماهیچه‌ها در طول تمرینات ورزشی است. این مکمل حجم عضلات خشک را افزایش می‌دهد. هر کپسول حاوی 1250 میلی گرم کراتین و مخصوص وزشکاران با تمرینات شدید است.کراتین چیست؟کراتین ماده‌ای است که ب..
289,500 تومان
کپسول کراتین مونوهیدرات بیس نوتریشن | 90 عددی | کمک به عضله سازی و حفظ سلامت عضله و تسریع روند عضله سازی
ناموجود
برند: بیس نوتریشن | Base Nutrition مدل: Base Nutrition Creatine Monohydrate
کپسول کراتین مونوهیدرات بیس نوتریشن  90 عددیکپسول کراتین مونوهیدرات بیس نوتریشن محصولی مناسب برای تقویت و ساخت عضلات است. عضله سازی یکی از مواردی است که تمامی ورزشکاران حرفه ای به دنبال آن هستند و تلاش می کنند تمرینات خود را به گونه ای انجام دهند تا به این هدف برسند. در این مسیر، مصرف مکمل کرات..
147,150 تومان
کپسول کراتین مونوهیدرات 1250 الیمپ | 120 عددی | افزایش دهنده وزن و استقامت بدن بهبود عملکرد عضلات کپسول کراتین مونوهیدرات 1250 الیمپ | 120 عددی | افزایش دهنده وزن و استقامت بدن بهبود عملکرد عضلات
ناموجود
برند: الیمپ نوتریشن | Olimp Nutrition مدل: Olimp Creatine 1250 Mega Caps
کپسول کراتین مونوهیدرات 1250 الیمپکپسول کراتین مونوهیدرات 1250 الیمپ محصولی مناسب است که وزن را بالا می برد و به افزایش استقامت بدن کمک می کند. تمامی کسانی که در حیطه های ورزشی کار می کنند با کراتین آشنایی دارند و آن را یکی از مواد مهم در بهبود عملکرد عضلات می دانند. این کپسول به سنتز پروتئین در عضل..
1,711,000 تومان
کراتین میکرونایزد پی اچ دی | افزایش قدرت و بهبود عملکرد ورزشی کراتین میکرونایزد پی اچ دی | افزایش قدرت و بهبود عملکرد ورزشی
ناموجود
برند: پی اچ دی | PHD مدل: PhD Creatine Pure Micronised
 کراتین مونوهیدرات پی اچ دیکراتین میکرونایزد مونوهیدرات برند پی اچ دی انگلستان محصولی مناسب برای ورزشکاران قدرتی میباشد که در رشته های بدنسازی ٬ پاورلیفتینگ و رشته های فعالیت دارند . کراتین باعث میشود تا در طول تمرینات قدرتی توان بیشتری داشته باشید ٬ وزنه های سنگین تری جابجا کنید و در ن..
335,800 تومان
کراتین فیول توینلب | 300 گرم | افزایش حجم عضلات، افزایش وزن و افزایش انرژی
ناموجود
برند: توینلب | Twinlab مدل: Twinlab Creatine Fuel Powder - 300 Gram
کراتین فیول توینلبکراتین توینلب تحت لیسانس کمپانی معروف Creapure® تولید می شود و دارای بالاترین میزان خلوص و جذب است.کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب کراتین توینلب را به یکی از محصولات پر فروش این شرکت تبدیل نموده است.تمامی محصولات توینلب تولید و بسته بندی کشور امریکا هستند. کراتین در تمامی دوره های اف..
129,000 تومان
کراتین درایو نوترکس | 300 گرم | افزایش قدرت و استقامت عضلات ، مناسب برای مصرف روزانه
ناموجود
برند: نوترکس | Nutrex مدل: Nutrex Creatine Drive
کراتین درایو نوترکسکراتین درایو نوترکس مکملی مناسب برای  ورزشکاران است که به افزایش قدرت، استقامت و تراکم ماهیچه‌ای در طول ورزش‌های سنگین کمک می‌کند. این مکمل ترمیم بافت ماهیچه‌ای را تسریع می‌بخشد.این محصول حاوی کراتین خالص مونو هیدرات بوده و هیچ گونه عوارض گوارشی و یا رفلکس معده را به همراه ن..
278,000 تومان
پودر کراپیور پی اند اف فارما | 500 گرم | افزایش حجم و توان عضلات و کاهش خستگی حین تمرین پودر کراپیور پی اند اف فارما | 500 گرم | افزایش حجم و توان عضلات و کاهش خستگی حین تمرین
ناموجود
برند: پی اند اف فارما | P&F PHARMA مدل: P And F Pharma Creapure
پودر کراپیور پی اند اف فارماپودر کراپیور پی اند اف فارما دارای کراتین منوهیدرات میکرو فاین است. این کراتین از مواد اولیه مرغوب و با کیفیتی تهیه شد است که خواص آنرا تضمین می کنند. کراتین باعث افزایش حجم و قدرت عضلات می شود. در افرادی که ورزش های سنگین می کنند خستگی را کاهش داده و توان فرد را بالا می ..
528,500 تومان
پودر کراتین کور پرفرمنس سلوکور | 360 گرم | افزایش توان و توده عضلانی، تامین انرژی پودر کراتین کور پرفرمنس سلوکور | 360 گرم | افزایش توان و توده عضلانی، تامین انرژی
ناموجود
برند: سلوکور | Celllucor مدل: Cellucor COR-Performance Creatine
پودر کراتین کور پرفرمنس سلوکور پودر کراتین کور پرفرمنس سلوکور محصولی مناسب برای افزایش قدرت عضلانی است. این محصول انرژی بدن ورزشکاران را بالا می برد و همین امر سبب می شود تا آنها مدت زمان بیشتری ورزش کنند. در نتیجه، استفاده از پودر کراتین کور پرفرمنس باعث می شود تا ورزشکاران هر چه زودتر به اهدا..
164,000 تومان
پودر کراتین کمپلکس بیست | 300 گرم | افزایش قدرت و تسریع رشد عضلات ، بدون قند مضر پودر کراتین کمپلکس بیست | 300 گرم | افزایش قدرت و تسریع رشد عضلات ، بدون قند مضر
ناموجود
برند: بیست اسپورتز | Beast Sports مدل: Beast Creature Creatine Complex
کراتین کمپلکس بیستکراتین در بدن سازی ، وزنه برداری و فعالیت های استقامتی به منظور افزایش قدرت عضلانی ، تسریع اعمال حرکتی و کوتاه شدن زمان ریکاوری مورد استفاده قرارد میگیرد.در این روند کراتین عضلات را تحریک کرده و به عنوان یک سیستم پشتیبان در برابر ضعف ماهیچه ها و کمک به ترمیم آن عمل میکند. Creature ..
220,000 تومان
پودر کراتین ژن استار | 300 گرم | افزایش قدرت و تسریع رشد عضلات پودر کراتین ژن استار | 300 گرم | افزایش قدرت و تسریع رشد عضلات
ناموجود
برند: ژن استار | Genestar مدل: Genestar Creatine 300 gr
ویژگی های کراتین ژن استار- تسریع در رشد ماهیچه- بهینه سازی قدرت ماهیچه ای- افزایش قدرت عضلانی- افزایش استقامت- تسریع در ترمیم ماهیچه هامـورد مصـرف کراتین ژن استارانرژی رسان و افزایش دهنده توان و رشد عضلاتنحـوه استفـاده کراتین ژن استاریک قاشق مربا خوری (حدود ۵ گرم) از پودر را در ۱۵۰ میلی لیتر آب یا..
72,000 تومان
نمایش 1 تا 30 از 54 (2 صفحه)


قیمت کراتین

کراتین ترکیب شیمیایی است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود. همچنین، این ترکیب در غذاهایی نظیر گوشت قرمز و غذاهای دریایی وجود دارد. کراتین اغلب برای بهبود عملکرد ورزشی و حفظ توده عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات نشان داده اند این ترکیب در تولید انرژی برای عضلات نقش بسیار مهمی دارد، به همین اغلب ورزشکاران به تهیه مکمل بدنسازی کراتین اهمیت ویژه ای می دهند.

کراتین چیست؟

کراتین پروتئینی است که به شکل گیری مو، ناخن و لایه بیرونی پوست (اپیدرم)، التیام زخم ها و حفظ سلامت ناخن ها و موهای شما کمک می کند. 54 نوع کراتین در بدن شما وجود دارد. بدن شما به طور طبیعی کراتین تولید می کند، اما شامپوهای کراتینه و نرم کننده های حاوی کراتین هیدرولیز ممکن است موهای شما را تقویت کرده و ظاهر آن را بهبود بخشد. درمان های کراتینه مو همچنین می تواند ظاهر موهای شما را بهبود بخشد و موخوره را کاهش دهد.

دو نوع کراتین وجود دارد:

نوع اول: از 54 نوع کراتین موجود در بدن، 28 نوع از آنها نوع اول هستند. از این تعداد، 17 نوع کراتین سلولی پوست (اپیتلیال) و 11 نوع کراتین مو هستند. اکثر کراتین های نوع اول (سیتوکراتین ها) از پروتئین های اسیدی و کم وزن تشکیل شده اند. آنها عملکردهای زیادی از جمله کمک به محافظت از سلول ها در برابر نیروهای داخلی بدن شما (استرس مکانیکی) دارند.

نوع دوم: 26 نوع دیگر کراتین در بدن شما نوع دوم است. از این تعداد، 20 مورد کراتین سلولی پوست و شش مورد کراتینه مو هستند. آنها از پروتئین های پایه خنثی و با وزن بالا تشکیل شده اند. PH پایه و خنثی آنها به تعادل کراتین نوع اول و کنترل فعالیت سلول کمک می کند. دو شکل کراتین وجود دارد: آلفا کراتین: آلفا کراتین در مو، اپیدرم، شاخ و ناخن پستانداران است. کراتین های نوع اول و دوم آلفا کراتین هستند. بتا کراتین: بتا کراتین در پر، پنجه، منقار و فلس پرندگان و خزندگان است.

کراتین مانند همه پروتئین ها از اسیدهای آمینه تشکیل شده است. هر پروتئین دارای مرتبه خاصی از اسیدهای آمینه است، دقیقاً مانند هر فرد حاوی رشته اسید دئوکسی ریبونوکلئیک (DNA). در حالی که کراتین را می توان در اندام ها و غدد داخلی نیز یافت، آنها عمدتاً در سلول های اپیتلیال یافت می شوند.کراتین می تواند به صورت آلفا کراتین و بتا کراتین با توجه به پیکربندی زنجیره های پلی پپتیدی آن (مجموعه آمینو اسیدهای متصل شده توسط پیوندهای پپتیدی) وجود داشته باشد. آلفا کراتین ها بیشتر فیبری هستند و ساختار آنها شبیه رزوه پیچ (مارپیچ) است. بتا کراتین ها ورقه هایی از زنجیره های پلی پپتیدی هستند که در جهات یکسان امتداد یافته و هرگز روی هم قرار نمی گیرند (موازی). این ساختار به بتا کراتین ها ساختار سخت و سفت می دهد.

کراتین با بدن چه می کند؟

کراتین از بدن شما حمایت و محافظت می کند. مو، ناخن و پوست شما برای سلامت کلی خود به میزان کراتین موجود در بدن شما وابسته است. غدد و اندام های شما نیز حاوی کراتین هستند. کراتین قوی است، بنابراین در اسیدهای رقیق، قلیایی ها، حلال ها یا آب حل نمی شود. بدن شما مواد شیمیایی زیادی در خود دارد و هیچ یک از آنها روی کراتین تاثیر نمی گذارد. بنابراین، بسیاری بر این باورند که کراتینه درمانی برای مو، ناخن و پوست آنها مفید است.

تاثیرات کراتین برروی مو چگونه است؟

 کراتین با صاف کردن سلول‌هایی که روی هم قرار می‌گیرند تا رشته‌های موی شما را تشکیل دهند، عمل می‌کند. لایه های سلولی که کوتیکول مو نامیده می شوند، از نظر تئوری کراتین را جذب می کنند و در نتیجه موهایی پر و براق به نظر می رسند. کراتین همچنین موهای مجعد را کمتر وز می‌کند، حالت دادن را آسان‌تر می‌کند و از نظر ظاهری صاف‌تر می‌کند.

مکمل کراتین چه فوایدی دارد؟

مطالعات نشان داده اند 95 درصد از کراتین در ماهیچه ها وجود دارد. به همین دلیل، مصرف کنندگان اصلی مکمل کراتین ورزشکاران هستند که برای بهبود عملکرد ورزشی خود به آن نیاز دارند. بهتر است بدانید کراتین فواید دیگری بر سلامتی دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع گرفتگی عضلات
 • رفع خستگی عضلانی
 • بهبود بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس
 • بهبود بیماری افسردگی

همچنین، داده های آماری نشان می دهند کسانی که سطح کراتین بدنشان پایین است و از مکمل کراتین استفاده می کنند، نتیجه بهتری را از مصرف این مکمل، در مقایسه با کسانی که سطح کراتین شان بالا است، بدست می آورند. کمیته بین المللی کراتیناستفاده از این مکمل را مجاز اعلام کرده است.

مکمل کراتین در چه مواردی استفاده می شود؟

استفاده از این مکمل در موارد متعددی پیشنهاد می شود که این موارد به شرح زیر هستند:

بهبود عملکرد ورزشی: به نظر می رسد مصرف خوراکی کراتین تا حدودی باعث بهبود عملکرد ورزشکاران به ویژه در رشته های مختلف بدنسازی، قایقرانی، پرش و فوتبال می شود.

اختلالات متابولیسم: مصرف روزانه کراتین خوراکی می تواند سطح کراتین را در مغز در کودکان و بزرگسالان جوان که از کمبود GAMT یا کمبود AGAT رنج می برند، افزایش دهد.

بهبود قدرت عضلانی: مطالعات نشان داده اند مصرف خوراکی کراتین قدرت عضلانی را در بزرگسالان جوان و مسن بهبود می بخشد.

جلوگیری از تحلیل عضلانی: تحلیل عضلانی یکی از بیماری های شایعی است که با افزایش سن رخ می دهد. بررسی های آماری نشان می دهند مصرف کراتین خوراکی به مدت 12 هفته می تواند قدرت عضلانی را در افراد مسن بهبود ببخشد. البته باید بدانید این مکمل زمانی اثربخش است که فرد همراه آن ورزش کند.

انواع کراتین

مکمل کراتین به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شود که به شرح زیرند:

 • کراتین مونوهیدارت ( این مکمل شناخته ترین مکملی است که در بازار موجود است و بیشتر مطالعات بر روی این کراتین صورت گرفته اند. ورزشکاران باید به استفاده از کراتین مونوهیدارت توجه ویژه ای داشته باشند)
 • کراتین ترکیبی ( این مکمل ترکیبی از کراتین مونوهیدرات و هیدروکلراید است. این کراتین دارای مواد مغذی بیشتری است و همین امر فواید آن را افزایش داده است)

بهترین کراتین برای عضله سازی

همواره سوالات زیادی در مورد بهترین کراتین بدنسازی و یا بهترین برند کراتین برای بدنسازی می شود! امروزه انواع کراتین ایرانی و انواع کراتین خارجی در بازار موجود هستند و ورزشکاران می توانند با توجه به ویژگی های فیزیکی و بودجه ای که دارند بهترین گزینه را خریداری نمایند. برخی از برندهای محبوب مکمل کراتین به شرح زیرند:

 • برند کارن
 • برند ناترند
 • برند الیمپ
 • برند نوتریشن
 • برند اف فارما
 • برند توینلب

آیا مکمل کراتین عوارض جانبی دارد؟

کراتین برای اکثر افراد بی خطر است. افراد می توانند این مکمل را از دوزهای پایین تا 25 گرم در روز (به مدت 14 روز) بدون بروز هیچ گونه عارضه جانبی خاصی استفاده کنند. همچنین، مصرف این مکمل در دوزهای پایین ( 4-5 گرم در روز) تا 18 ماه کاملا ایمن است.

بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند، مصرف مکمل کراتین در دراز مدت مجاز است و هیچ گونه مشکلی را برای سلامتی به وجود نمی آورد. با این وجود، گاهی ممکن است عوارض جانبی خاصی مانند کاهش مایعات بدن، ناراحتی معده و گرفتگی عضلات به وجود بیایند. استفاده از این مکمل گاهی باعث بروز راش های پوستی، قرمزی و خارش می شود.

در زمان استفاده از این مکمل به چه مواردی باید توجه داشته باشیم؟

بارداری و شیردهی: اطلاعات قابل اعتمادی برای اینکه بدانیم آیا استفاده از قرص کراتین در دوران باردرای و شیردهی بی خطر است، وجود ندارد. به همین دلیل توصیه می شود زنان در این دوران از این مکمل استفاده نکنند.

کودکان: همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم مصرف کراتین در کوتاه مدت بی خطر است. کودکان 5 تا 18 ساله می توانند 3 تا 5 گرم کراتین را روزانه و به مدت 2 تا 6 ماه مورد استفاده قرار دهند. با این وجود، با توجه به این موضوع که دوران کودکی دوران حساسی است، قبل از مصرف پودر کراتین باید با پزشک مشورت شود.

اختلال دو قطبی: مطالعات نشان داده اند کسانی که به اختلال دوقطبی مبتلا هستند، نباید از این مکمل استفاده کنند.

بیماران کلیوی: این مکمل می تواند بر عملکرد کلیه اثر بگذارد و شرایط کلیه را بدتر کند. به همین دلیل کسانی که به بیماری های کلیوی مبتلا هستند، قبل از استفاده از مکمل کراتین باید با پزشک مشورت نمایند.

بیماران پارکینسون: مصرف کافئین و کراتین همراه با یکدیگر علائم بیماری پارکینسون را بدتر می کند. اگر به این بیماری مبتلا هستید، قبل از مصرف با پزشک و یا داروساز مشورت کنید.

نکات ساده سبک زندگی برای کمک به حفظ کراتین

بسیاری از غذاها به بدن شما برای تولید کراتین کمک می کنند. شما می توانید با خوردن غذاهای زیر به بدن خود کمک کنید تا تولید کراتین خود را افزایش دهد:

 • کلم بروکلی
 • هویج
 • تخم مرغ
 • سیر
 • کلم پیچ
 • ماهی سالمون
 • سیب زمینی های شیرین

کراتین اصل را از کجا تهیه کنیم؟

اگر می خواهید کراتین اصل و با کیفیتی را سفارش دهید یا از قیمت کراتین بدنسازی باخبر شوید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، این سایت مشاوره های رایگان و تخصصی را برای مشتریانش در نظر گرفته است تا به آنها کمک کند با توجه به بودجه ای که دارند بهترین گزینه را برای خرید کراتین بدنسازی  و در کل خرید مکمل بدنسازی سفارش دهند.