Menu
Your Cart

کراتین

توضیحات دسته‌بندی


قیمت کراتین

مکمل کراتین چیست!

مکمل بدنسازی کراتین مکملی است، که تمامی ورزشکاران نام آن را شنیده اند. با این وجود احتمال زیادی وجود دارد که اطلاعات کافی در مورد اثرات آن بر بدن در حین ورزش نداشته باشیم. مکمل بدنسازی کراتین یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین مکملهای ورزشی در رشته بدنسازی است. مصرف کراتین سبب افزایش سطح هورمون تستسترون در بدن می شود. در ادامه توضیحاتی در مورد قیمت کراتین.

قیمت کراتین به چه چیزهایی بستگی دارد؟

قیمت کراتین عامل مهمی در تعیین کیفیت این مکمل است. مکمل هایی که از منابع با کیفیت تامین می شوند. هرگز با قیمت پایین به فروش نمی رسند. با توجه به اینکه این مکمل قرار است وارد بدن شود. و سلامتی شما را ارتقا دهد بهتر است، قیمت کراتین را به عنوان فاکتور مهمی در نظر داشته باشید.

کراتین در بدن!

مکمل کراتین ترکیبی است که به طور طبیعی در سلولهای ماهیچه وجود دارد. غذاهایی با پروتین بالا مانند گوشت قرمز (گوسفند، خوک) و ماهی حاوی کراتین هستند. بخش اعظم کراتین در ماهیچه هاست، 5% آن در مغز، کبد و کلیه ذخیره می شود. کراتین در بدن به کراتین فسفات تبدیل می شود، و در تولید ماده ای به نام آدنوزین تری فسفات نقش چشم گیری دارد. در واقع، آدنوزین تری فسفات انرژی مورد نیاز عضلات را تامین می کند.
بهتر است بدانید مکمل کراتین اغلب برای افزایش عملکرد عضلات در طول ورزشهای مقاومتی مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات نشان می دهند که کراتین برای اغلب افراد مفید است.
کراتین به عضلات انرژی می بخشد و باعث تغییراتی در کارآیی سلولی می شود، این مکمل برای رشد کوتاه مدت و بلندمدت عضلات موثر است، به همین دلیل مصرف کراتین برای افراد مسن و بی تحرک نیز توصیه می شود. اما ممکن است برخی از افراد در روزهای اولیه استفاده از کراتین حساسیت و یا عوارض جانبی داشته باشند.
همانطور که تا بدین جا به آن اشاره کردیم در مسیر خرید مکمل کراتین باید به قیمت کراتین نیز توجه داشته باشید. این فاکتور به شما کمک می کند تا از این موضوع اطمینان داشته باشید که این مکمل از منابع با کیفیت تهیه شده است.

عملکرد کراتین در بدن!

کراتین به علت قیمت و کارایی مناسبش به یکی از محبوبترین مکمل بدنسازی در بین ورزشکاران است. به طور کلی قدرت کراتین در تولید انرژی است. این مکمل می تواند انرژی مصرف شده را دوباره مورد استفاده قرار دهد. ما انسان ها از مولکول ATP به عنوان منبع انرژی استفاده میکنیم، متاسفانه سلول های ماهیچه ای ما سطح ATP را در داخل سلول ها پایین نگه میدارند. دلیلش این موضوع است که مصرف بیش از حد انرژی باعث اسیدی شدن سلول ها می شود و این امر تمامی فعالیت سلولی را دچار مشکل میکند. برای مقابل با این مشکل، سلول های ماهیچه ای به آنزیم کنوسوس کراتین احتیاج دارند.
پس وقتی از ATP استفاده میشود، کنوسوس کراتین با استخراج یون های هیدروژن به کنترل سطح اسید کمک میکند. و ماده ی جانبی دیگری به نام ADP میگیرد، و آن را در کنار کراتین فسفات میبرد تا به روی این ADP استفاده شود دوباره مورد استفاده قرار گیرد. این سیستم تولید انرژی است. که به سیستم فسفاته معروف است. این سیستم در 10 ثانیه اول تمرینات سخت بدنی، انرژی تولید می کند. این کار را قبل از منابع انرژی دیگری مانند قند و چربی انجام میدهد.

کراتین چگونه در بدن به وجود می آید؟

کراتین از تولید کراتین فسفات به وجود می آید، و نباید فراموش کرد بدن انسان به طور کلی نمی تواند مقدار زیادی مولکول ATP در سلول هایش داشته باشد. پس هر زمان بدن ما سلول ATP اضافه داشته باشد، آن را با کراتین ترکیب و کراتین فسفات درسته میکند. هر چقدر کراتین بیشتری در بدن وجود داشته باشد، کراتین فسفات بیشتری هم تولید میکند. در نتیجه انرژی بیشتری دوباره سوزی میشود. از اینجا به بعد کارهای تکمیلی توسط کراتین انجام میشود.
با این که بدن ما به طور طبیعی از تجزیه آمینو اسید هایی مانند گلیسین و آرژنین، کراتین تولید می کند، ولی مطالعات نشان می دهند که استفاده از مکمل کراتین بسیار مهم است. یک مطالعه که در ابعاد بسیار وسیعی انجام شد نشان می دهد که بعد از مصرف مکمل کراتین مونوهیدرات، کراتین بدن تا 26 درصد بالا میرود.

تحقیقات در زمینه مکمل کراتین!

تحقیقات نشان می دهند که استفاده از کراتین مونوهیدارت در طول تمرینات مقاومتی می تواند حجم عضلات ضعیف را افزایش دهد. و مقاومت بدن را در افراد مسن بالا ببرد. این مکمل می تواند دخایر انرژی و سنتز پروتین را در بدن افزایش دهد. همچنین کراتین تورم و استرس اکسیداتیو را کاهش میدهد.
تحقیقات دیگر نشان می دهند. که مکمل بدنسازی کراتین می تواند به ورزشکاران جوان کمک کند. تا مقاومت بدن را به بالاترین حد ممکن برسانند. این مقدار حداکثر نیرویی است که یک عضله قادر است درطول یک انقباض اعمال کند.
مطالعه ای در سال 2018 بر روی گروهی از جوانان که در هشت هفته تمرینات مقاوتی از مکمل کراتین استفاده کرده بودند، صورت پذیرفت. نتایج حاکی از آن بودند که مقاومت عضلات این افراد در طی دو هفته افزایش پیدا کرده بود.
همانطور که تا بدین جا بدان اشاره کردیم قیمت کراتین عامل بسیار مهمی در تعیین کیفیت مکمل کراتین است. هرگز به محصولاتی که با قیمیتی پایین تر از عرف به فروش می رسند اطمینان نکنید.
جامعه بین المللی تغذیه ورزشی اعلام می دارد که کراتین موثرترین و ارگانیک ترین مکمل غذایی است که می تواند به افزایش مقاومت بدن کمک کند.

اشتباهاتی رایج در باره ای کراتین!

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کند که کراتین حجم ماهیچه ها را افزایش می دهد. بهتر است بدانید مکمل کراتین حجم ماهیچه ها را افزایش نمی دهد و یا میتوان گفت مستقیما این کار را انجام نمیدهد. کراتین از دو طریق و به طور غیر مستقیم به حجیم شدن ماهیچه ها کمک میکند. کراتین سبب رخداد موارد زیر در بدن می شود:
تولید انرژی بیشتر برای بازده بالاتر، در نتیجه عضلات برای تولید پروتئین تحریک می شوند.
آب موجود در عضلات را حفظ می کند. اما به حجم عضلات اضافه نمی کند. همین امر سبب حجیم شدن عضلات می شود.

کراتین چه فوایدی دارد؟

فواید کراتین مکمل بسیار مناسبی برای ورزشکاران است. قیمت کراتین دیگر جایی برای حرف نمی گذارد. مصرف مکمل کراتین باعث دوباره سوزی گلیگوژن میشود، که سبب:
 -  تولید انرژی
- کاهش علائم افسردگی
- کاهش خستگی   می شود. همینطور مطالعات نشان داداند. کراتین تاثیر خوبی بر روی سر درد و سر گیجه در کودکانی که از ضربه مغزی رنج میبرند دارد.

چگونگی مصرف کراتین!

خیلی از سازندگان این مکمل توصیه می کنند. که به دوز مصرفی این مکمل توجه داشته باشید. به این صورت که هفته اول باید به نسبت هفته های بعدی بیشتر مصرف شود. با این وجود تحقیقات دیگری در این زمینه انجام شده است. که نشان میدهند این نوع مصرف فایده چندانی ندارد.
بسیاری از افراد پیشنهاد می دهند مکمل کراتین باید روزانه بین 3 تا 5 گرم مصرف شود. و احتیاج به کاهش این دوز در مراحل بعدی نیست. هر موقع که خواستید میتواند مصرف آن را قطع کنید.

مزایای مکمل کراتین به اختصار به صورت زیر هستند:

    باعث افزایش میزان وزنه زدن می‌شود.
    باعث تحریک سلول‌ها می‌شود.
    سبب افزایش هورمون‌های عضله‌ساز می‌شود.
    سبب افزایش آب‌رسانی به سلول می‌شود.
    سبب کاهش تخریب پروتئین می‌شود.

عوارض کراتین چیست و آیا عوارض آن به قیمت کراتین می چربد!

همیشه نگرانی های در مورد مصرف مکمل کراتین بوده است که میگفتند: عوارض کراتین به روی کبد و کلیه تاثیر میگذارد، هنوز هیچ تحقیقی به طور واضح این امر را به اثبات نرسانده است.
تنها عارضه ثابت شده درباره کراتین، جذب بیش از حد آب در سلول ها است. این مسئله ممکن است سبب شود شما وزن بیشتری بگیرید و سنگین بشوید. پس می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که قیمت کراتین نسبت به عوارض آن بسیار مناسب است و به شما ورزشکاران توصیه میشود.
ذکر شده است و تنوع محصولات بسیار بالاست. همچنین تمامی مکمل های بدنسازی داروخانه آنلاین دارای تاییدیه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو هستند.
شما به راحتی در خانه و با اطمینان خاطر می توانید مکمل مورد نظر خود را سفارش دهید و ظرف مدت 24 ساعت در تهران و 72 ساعت در سایر شهرستانها محصول مورد نظر را درب منزل تحویل بگیرید.

برند: یورو ویتال | EuRho Vital مدل: Eurho Vital Creatine 3000
پودر کراتین 3000 یوروویتال پودر کراتین 3000 یوروویتال محصولی مناسب برای افزایش قدرت و عملکرد فیزیکی بدن است. این پودر به دفع ترکیبات سمی در حین ورزش کمک می کند و همین امر ارزش این مکمل را افزایش داده است. از این پودر می توان برای رفع خستگی و دردهای عضلانی استفاده کرد. این پودر سطوح انرژی را در بدن ب..
559,200 تومان
برند: ناترند | Nutrend مدل: Nutrend Creatine Monohydrate
پودر کراتین مونوهیدرات ناترندپودر کراتین مونوهیدرات ناترند محصولی منحصر به فرد برای افزایش استقامت عضلات و بهبود عملکرد ماهیچه‌ها است. هر پیمانه این مکمل حاوی 5 گرم کراتین است و مخصوص ورزشکاران با تمرینات شدید است. همچنین استفاده از این مکمل به گیاهخوارن پیشنهاد می‌شود.کراتین چیست؟کراتین ماده‌ای اس..
248,000 تومان
برند: ناترند | Nutrend مدل: Nutrend Creatine compressed 120 cap
کپسول کراتین کامپرسد ناترندکپسول کراتین کامپرسد ناترند مکملی منحصر به فرد برای افزایش استقامت عضلات و بهبود عملکرد ماهیچه‌ها در طول تمرینات ورزشی است. این مکمل حجم عضلات خشک را افزایش می‌دهد.هر پیمانه این محصول حاوی 5 گرم کراتین است و مخصوص وزشکاران با تمرینات شدید است. همچنین، مصرف این مکمل به گیا..
251,800 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Creatine Monohydrate
کراتین مونوهیدرات کراتین مونوهیدرات نسخه اصلی کراتین می‌باشد که در سال 1993 توسط EAS به عنوان مکمل بدنسازی با محصولی به نام فسفاژن عرضه شد. از آغاز عرضه آن، کراتین مونوهیدرات یکی از موثرترین و مشهورترین مکمل های موجود باشد. بدون شک، این مکمل بهترین عملکرد را دارد. اگر برای افزایش حجم ماهیچه تلا..
142,000 تومان
برند: ترک نوتریشن | Trec Nutrition مدل: Trec Creatine 100% Gold Core Line
پودر کراتین 100% گلد کر لاین ترکپودر کراتین 100% گلد کر لاین ترک  مکملی منحصر به فرد برای افزایش سطوح انرژی در بدن است. این مکمل بر کارآیی ورزشکاران اثر می گذارد و نقش موثری در کاهش خستگی عضلانی دارد.داروخانه آنلاین مطلعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:مکمل بدنسازی کراتین چه اثرات و عوارضی ب..
298,000 تومان
برند: کارن | Karen (PNC) مدل: Karen PNC Super Creatine 300g
پودر سوپر کراتین کارن پودر سوپر کراتین کارن مکملی منحصر به فرد برای افزایش حجم عضلات، تقویت تارهای عضلانی و جلوگیری از تحلیل عضلات است.کراتین چیست و چه نقشی در تقویت عضلات دارد؟کراتین نام پروتئینی است که در برخی از ساختارهای بدن انسان مانند عضلات، تارهای مو و سلولهای پوستی وجود دارد. سلول‌هایی ..
161,000 تومان
برند: پی اند اف فارما | P&F PHARMA مدل: P And F Pharma Creapure
پودر کراپیور پی اند اف فارماپودر کراپیور پی اند اف فارما دارای کراتین منوهیدرات میکرو فاین است. این کراتین از مواد اولیه مرغوب و با کیفیتی تهیه شد است که خواص آنرا تضمین می کنند. کراتین باعث افزایش حجم و قدرت عضلات می شود. در افرادی که ورزش های سنگین می کنند خستگی را کاهش داده و توان فرد را بالا می ..
528,500 تومان
برند: بلید اسپرت | Blade Sport مدل: Blade Sport Creatine 300g
پودر بلید کراتین بلید اسپرتپودر بلید کراتین بلید اسپرت محصولی غنی از کراتین مونوهیدرات خالص است که موجب افزایش استقامت عضلات و بهبود عملکرد ماهیچه‌ها در طول تمرین شده و توان عضلانی را در حین ورزشهای سنگین افزایش می‌دهد. هر پیمانه آن حاوی 5 گرم کراتین است و مخصوص افراد ورزشکار با تمرینات شدید است. ب..
370,000 تومان
برند: بیس نوتریشن | Base Nutrition مدل: Base Nutrition Creatine Monohydrate
کپسول کراتین مونوهیدرات بیس نوتریشنکپسول کراتین مونوهیدرات بیس نوتریشن محصولی مناسب برای تقویت و ساخت عضلات است. عضله سازی یکی از مواردی است که تمامی ورزشکاران حرفه ای به دنبال آن هستند و تلاش می کنند تمرینات خود را به گونه ای انجام دهند تا به این هدف برسند. در این مسیر، مصرف مکمل کراتین اهمیت زیادی..
206,010 تومان
برند: پی اچ دی | PHD مدل: PhD Creatine Pure Micronised
 کراتین مونوهیدرات پی اچ دیکراتین میکرونایزد مونوهیدرات برند پی اچ دی انگلستان محصولی مناسب برای ورزشکاران قدرتی میباشد که در رشته های بدنسازی ٬ پاورلیفتینگ و رشته های فعالیت دارند . کراتین باعث میشود تا در طول تمرینات قدرتی توان بیشتری داشته باشید ٬ وزنه های سنگین تری جابجا کنید و در ن..
335,800 تومان
برند: ویوا پاور | viva power مدل: Viva Power Creatine Monohydrate
پودر کراتین مونوهیدرات ویوا پاورپودر کراتین مونوهیدرات ویوا پاور مکملی مناسب برای افزایش قدرت عضلات است. کراتین یکی از مواد مفیدی است که برای عضله سازی مفید است. مصرف این پودر به بهبود عملکرد عضلات در طول تمرینات مقاومتی کمک می کند و نقش موثری در افزایش کارآیی ورزشکاران دارد. این پودر از تحلیل عضلات..
65,000 تومان
کراتین مونوهیدرات مایوژنیکس | 400 گرم | افزایش انرژی و حجم عضلات کراتین مونوهیدرات مایوژنیکس | 400 گرم | افزایش انرژی و حجم عضلات
ناموجود
برند: مایوژنیکس | Myogenix مدل: Myogenix Creatine Monohydrate
کراتین مونوهیدرات مایوژنیکس  را از داروخانه آنلاین تهیه نمایید ...
70,000 تومان
کراتین فیول توینلب | 300 گرم | افزایش حجم عضلات، افزایش وزن و افزایش انرژی
ناموجود
برند: توینلب | Twinlab مدل: Twinlab Creatine Fuel Powder - 300 Gram
کراتین فیول توینلبکراتین توینلب تحت لیسانس کمپانی معروف Creapure® تولید میشود و دارای بالاترین میزان خلوص و جذب است.کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب کراتین توینلب را به یکی از محصولات پر فروش این شرکت تبدیل نموده است.تمامی محصولات توینلب تولید و بسته بندی کشور امریکا می باشند.کراتین قابل استفاده در تما..
129,000 تومان
کراتین درایو نوترکس | 300 گرم | افزایش قدرت و استقامت عضلات
ناموجود
برند: نوترکس | Nutrex مدل: Nutrex Creatine Drive
کراتین درایو نوترکسکراتین درایو نوترکس مکملی مناسب برای  ورزشکاران است که به افزایش قدرت، استقامت و تراکم ماهیچه‌ای در طول ورزش‌های سنگین کمک می‌کند. این مکمل ترمیم بافت ماهیچه‌ای را تسریع می‌بخشد.این محصول حاوی کراتین خالص مونو هیدرات بوده و هیچ گونه عوارض گوارشی و یا رفلکس معده را به همراه ن..
278,000 تومان
پودر کراتین کور پرفرمنس سلوکور | 360 گرم | افزایش توان و توده عضلانی، تامین انرژی پودر کراتین کور پرفرمنس سلوکور | 360 گرم | افزایش توان و توده عضلانی، تامین انرژی
ناموجود
برند: سلوکور | Celllucor مدل: Cellucor COR-Performance Creatine
کراتین سلوکوریکی از مهم ترین مکمل های کمکی برای ورزشکاران کراتین است . کراتین میتواند در عضله سازی قدرت و عمکرد ورزشکار تاثیر زیادی داشته باشد ولی کراتین کارایی های دیگری مانند محافظت در برابر بیماریهای عصبی انجام میدهد.کراتین میتواند عوارضی هم داشته باشد ولی به طور کلی کراتین به عنوان یک مکمل جذب م..
164,000 تومان
پودر کراتین کمپلکس بیست | 300 گرم | افزایش قدرت و تسریع رشد عضلات پودر کراتین کمپلکس بیست | 300 گرم | افزایش قدرت و تسریع رشد عضلات
ناموجود
برند: بیست اسپورتز | Beast Sports مدل: Beast Creature Creatine Complex
کراتین کمپلکس بیستکراتین در بدن سازی ، وزنه برداری و فعالیت های استقامتی به منظور افزایش قدرت عضلانی ، تسریع اعمال حرکتی و کوتاه شدن زمان ریکاوری مورد استفاده قرارد میگیرد.در این روند کراتین عضلات را تحریک کرده و به عنوان یک سیستم پشتیبان در برابر ضعف ماهیچه ها و کمک به ترمیم آن عمل میکند. Creature ..
220,000 تومان
پودر کراتین ژن استار | 300 گرم | افزایش قدرت و تسریع رشد عضلات پودر کراتین ژن استار | 300 گرم | افزایش قدرت و تسریع رشد عضلات
ناموجود
برند: ژن استار | Genestar مدل: Genestar Creatine 300 gr
ویژگی های کراتین ژن استار- تسریع در رشد ماهیچه- بهینه سازی قدرت ماهیچه ای- افزایش قدرت عضلانی- افزایش استقامت- تسریع در ترمیم ماهیچه هامـورد مصـرف کراتین ژن استارانرژی رسان و افزایش دهنده توان و رشد عضلاتنحـوه استفـاده کراتین ژن استاریک قاشق مربا خوری (حدود ۵ گرم) از پودر را در ۱۵۰ میلی لیتر آب یا..
72,000 تومان