مکمل تقویت قوای جنسی

چگونه پوستی شاداب و براق داشته باشیم؟

چگونه پوستی شاداب و براق داشته باشیم؟

پوست شاداب و پرطروات یکی از روشهای تاثیر گذاری برای دیگران است. همچنین داشتن صورتی زیبا و بدون نقص بر اعتماد به نفس فرد تاثیر می گذارد! پوست شاداب نکته مهمی در داشتن صورتی زیبا به حساب می رود و همین امر به شما کمک می کند تا صورتی زیبا را نیز تجربه کنید.

بیشتر  متخصصان حوزه سلامت و زیبایی بر روی این موضوع اتفاق نظر دارند که:حفاظت از سلامت پوست از آرایش صورت مهم تر است. بله درست می شنوید! این امر بدین معنا نیست که ما به آرایش علاقه نداریم، بلکه صحبت از پوست شاداب و بدون لکه است.

بنابراین اولین مرحله زیبایی داشتن پوست شفاف وسالم است و این امر به هیچ عنوان کار سختی نیست! در ادامه راهکارهایی معرفی می شوند که به شما در این زمینه کمک می کنند.

نوع پوست خود را بشناسید!

پوست هر کس منحصر به فرد خود اوست و به انواع مختلفی تقسیم می شود:

برای استفاده از بهترین راهکارها، ابتدا باید پوست خود را بشناسید و سپس استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی را شروع کنید. این امر اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می کند تا بهترین روش را به کار ببرید. اگر نوع پوست خود را نشناسید سپس می شود از روش و یا محصولات زیبایی نامناسب استفاده کنید. همین امر مشکلات زیادی را برای شما به وجود می آورد.

از پاک کننده ها برای پوست استفاده کنید!

این مرحله مهم ترین مرحله در مراقبت از پوست است. اگر این ارگان حیاتی در بدن کثیف، آلوده و یا چرب باشد، جوشهای سرسیاهی روی آن به وجود می آیند. محصولات دیگری که برای مراقبت از پوست به کار می روند به خوبی روی صورت و یا بدن نمی نشینند. موثرترین روش برای پاک کردن آرایش در پایان روز استفاده از پاک کننده های صورت است.

صورت خود را دوبار بشویید. ابتدا باید از روغن شستشو استفاده کنید.روغن های پاک کننده صورت کثیفی صورت را از بین می برند. سپس از شیر پاک کن متناسب با پوست خود استفاده کنید. صبح ها، تنها از شیر پاک کن استفاده کنید. این روش شستشو تاثیر زیادی در سلامت و زیبایی صورت شما دارد.

از تونرها برای پوست تان استفاده کنید!

از تونرها برای پوست تان استفاده کنید!

استفاده از تونر ها مرحله ای بسیار مهم بعد از استفاده از پاک کننده های صورت است. تونرها مواد معدنی، کلروین و تمامی آرایشهای باقی ماننده بر روی صورت را  پاک می کنند.

تونرها منافذ باز صورت را می بندند وچربی آن را متعادل می کنند. یک تونر با کیفیت صورت را سفت می کند! منافذ باز را می بندد و فضای بین سلولهای پوست را از بین می برد.

همچنین تونر اثرات محیطی بر روی صورت  را کاهش می دهد. زیرا مانند سد دفاعی در برابر مواد خارجی به شمار می رود و در عین حال مواد مورد نیاز را به صورت می رساند. دقت داشته باشید که استفاده از تونر متناسب با پوست بسیار مهم است.

تونر برای پوست حساس!

اگر پوست شما حساس است از مواد آبرسان مانند اسید هیالورنیم، گلیسرین و مواد طبیعی مانند بابونه، ویتامین ایی.، رز و آلوورا استفاده کنید! مصرف الکل و مواد طعم دار را کنار بگذارید.

تونر برای پوست نرمال و یا ترکیبی!

اگر پوست نرمال و یا ترکیبی دارید به دنبال تونر آب رسان باشید. ویژگی آب رسانی در اینجا اهمیت زیادی دارد.

تونر برای پوست خشک!

این تونرها خشکی پوست را از بین می برند. این محصولات با کنترل چربی ، تولید سبوم را به حداقل می رسانند و همین امر از بروز جوش و بیماری بر روی صورت و یا بدن جلوگیری به عمل می آورد. موادی مانند نیاسینامید، چای سبز و سرامید به متعادل سازی سطوح pH صورت کمک می کنند و سلامت این ارگان حیاتی در بدن را بهبود می بخشند!

تونر برای پوست چرب!

اگر پوست چرب و یا مستعد به آکنه دارید باید از مواد قدرتمندتری مانند تونر اسید گلیسولیس و یا اسید سالیسلیک استفاده کنید. این مواد به منافذ عمیق صورت نفوذ می کنند  و آلودگی آن را از بین می برند. نیاسینامید ماده مغذی دیگری است که به کاهش تورم کمک می کند و چربی آن را کنترل می کند. اگر صورت شما چین و چروک دارد، آب رسانی به آن یکی از مولفه های کلیدی است. به دنبال تونرهای آب رسان مانند اسید هیالورونیک و نیاسینامید باشید.

این تونرها از پوست محافظت می کنند، ضد چروک هستند و چروکهای صورت را از بین می برند. در اینجا ذکر این نکته حایز اهمیت است که از برند با کیفیت برای محصولات آرایشی استفاده کنید. زیرا این مواد در تماس مستقیم با بدن شما قرار دارند و اگر آلوده باشند و یا کیفیت مناسبی نداشته باشند به سلامت شما آسیب وارد خواهند کرد.

از مرطوب کننده ها برای پوست استفاده کنید!

پوست های هیدراته بسیار زیبا، صاف، براق و درخشان هستند؛. در نتیجه برای حفظ ویژگی هیدراته این ارگان حیاتی در بدن هرگز استفاده از مرطوب کننده ها را کنار نگذارید. مرطوب کننده ها به پوست آب رسانی می کنند!منافذ باز آن  را پر می کنند!سطح pH صورت را متعادل می کنند و مواد مغذی را به آنها می رسانند.

استفاده از مرطوب کننده  مناسب و با کیفیت بسیار مهم است. مراقبت از سلامت پوست اهمیت بسیار زیادی درد. هر تغییری مانند تغییرات هورمونی، استفاده ازمحصولات جدید، عواملی مانند آلودگی و آسیب دیدگی و قرار گرفتن در معرض خورشید می توانند به این ارگان از بدن آسیب وارد کنند و آن را اذیت کنند.

اگر این حساسیت ادامه یابد پوست دایما قرمز و خشک است و احساس خارش دارد. در این مواقع بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید و سریعا درمان را شروع کنید.

سخن پایانی!

زیبایی بر زندگی فردی به ویژه اجتماعی فرد اثر بسزایی دارد و سبب می شود فرد موفق تر عمل کند. به همین دلیل اگر می خواهید در زندگی اجتماعی خود فردی موفق باشید، با رعایت تمامی نکات و انتخاب روش مناسب، به زیبایی خود اهمیت بدهید.

استفاده از مواد طبیعی اثرات شگرفی بر زیبایی دارند. زیرا هیچ گونه مواد شیمیایی در ترکیب آنها به کار نرفته است. همانطور که می دانید مواد شیمیایی حتما عوارض جانبی به همراه دارند.

استفاده از ماسک های طبیعی برای صورت و بدن کمی زمان بر است. زیرا باید وقت بگذارید و این مواد را با یکدیگر ترکیب کنید، اما اثرات آنها بسیار بیشتر از ماسکهای شیمیایی است. در نتیجه کمی وقت بگذارید و از مواد ساده ای که اکنون در یخچال خانه شما موجود است ماسک های فوق العاده ای را بسازید.

برای خرید محصولات پوستی به کجا مراجعه کنیم؟

رسیدگی به پوست اهمیت زیادی دارد. اگر به دنبال بهترین محصولات مراقبت از پوست مانند محصولات زیر هستید:

 می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید و از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.