مکمل تقویت قوای جنسی

لوسیون بدن را قبل از مصرف تکان ندهید!

لوسیون بدن را قبل از مصرف تکان ندهید!

افرادی هستند که به سلامت پوست خود اهمیت زیادی می دهند و مجموعه محصولات پوستی آنها مانند انبار مهمات است!کسانی که از محصولات پوستی استفاده می کنند حتما باید طرز استفاده از آنها را بدانند.

 آیا شما از پاک کننده پوست  ویا لوسیون بدن استفاده می کنید؟ پس حتما باید بدانید چه موقع و چگونه  از آن استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی تمام آنچه که در مورد لوسیون باید بدانید، بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید از این محصولات بهداشتی استفاده کنید. 

چرا پوست بدن خشک می‌شود؟

با افزایش سن پوست بدن در تولید چربی با مشکلاتی رو به رو می‌شود و دیگر نمی‌تواند رطوبت کافی مورد نیاز پوست را تامین کند. همچنین برخی از افراد پوست خشکی دارند و از همان ابتدا از مسئله خشکی پوست رنج می‌برند. ابتلا به برخی بیماریها نیز سبب خشکی پوست می‌شود، این بیماریها به شرح زیرند:

 • کم کاری تیروئید
 • درماتیت اتوپیک
 • دیابت
 • بیماریهای کلیوی

مزایای استفاده از لوسیون

یکی از راههای رفع خشکی پوست استفاده از لوسیون است!

لوسیون نوعی کرم مرطوب کننده است که از خشکی پوست جلوگیری به عمل می‌آورد و طراوت آن را حفظ می‌کند. در این کرم معمولا از کرودامول، روغن مورینگا، ویتامین سی، ویتامین ایی و اسید اولنونیک استفاده می‌شود.

کرودامول نوعی ماده است که به عنوان نرم کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویتامین سی و ویتامین ایی یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است و التهاب پوست را کاهش می‌دهند. روغن مورینگا نیز دارای خواص نرم کنندگی بسیار قوی است و مواد مغذی مورد نیاز پوست را تامین می‌کند.

مزایای استفاده از لوسیون

  این کرم مزایای زیادی دارد و مهم‌ترین آنها حفظ رطوبت و جلوگیری از خشکی پوست است. مزایای دیگر این کرم به شرح زیرند:

 • جلوگیری از پوسته شدن پوست و التهاب آن
 • ایجاد بوی خوش
 • شفافیت پوست

لوسیون به چند دسته تقسیم می‌شود؟

لوسیونها بر اساس نوع پوست دسته بدنی می‌شوند.در واقع بهتر است بدانید که لوسیون پوست معمولی را هرگز نباید برای پوست خشک استفاده کنید. این کرم ها به شرح زیرند:

 • پوست معمولی ( این کرم ها حتما باید حاوی ویتامین سی باشند)
 • پوست چرب ( این کرم ها نباید حاوی الکل و وازلین باشند)
 • پوست خشک ( این کرم ها نباید حاوی الکل باشند و بهتر است از روغنهای متفاوتی مانند روغن جوجوبا در آن استفاده شده باشد)
 • پوست حساس ( این کرم ها نباید حاوی اسانس و مواد شیمیایی باشند)
 • پوست ترکیبی( این کرم ها نباید حاوی روغن باشند)

زمان استفاده از لوسیون

استفاده از این محصول بی ضرر است و رطوبت مورد نیاز پوست را تامین می کند. بعد از حمام می‌توانید از این کرم استفاده کنید. زیرا استفاده از شوینده ها مانند صابون سبب خشکی پوست می شود. به طور کلی هرگاه در پوست خود احساس خشکی کردید، به طور مثال بعد از ظرف شستن، می توانید از این کرم استفاده کنید.    

قبل از استفاده از لوسیون، آن را تکان ندهید!                             

اگر تحقیق کرده باشید و مطالب مرتبط با محصولات آرایشی و بهداشتی را خوانده باشید می دانید که نباید قبل از مصرف لوسیون و یا محلول رفع خشکی پوست  را تکان دهید (اما می دانم هنوز اینکار را می کنید!)

این محصولات به صورت کرم، ژل و یا محلول تولید می‌شوند. ژل و کرم به گونه‌ای هستند که اصلا نمی‌توان آنها را تکان دارد، اما بسیار از افراد فکر می‌کنند لوسیون را که به شکل محلول است قبل از مصرف باید تکان دهند. 

اکنون می خواهید از این محلول برای رفع خشکی پوست استفاده کنید. بطری سحرآمیز آن را بر می دارید اما ناگهان دست شما می لغزد و بر زمین می افتد.

اکنون می خواهم به یکی از رایج ترین سوالات شما در این زمینه پاسخ دهم، بسیاری از شما می پرسید:«اگر لوسیون رفع خشکی پوست قبل از استفاده تکان بخورد، خراب می شود؟» پاسخ این است: خیر، به هیچ عنوان!

این محصول را جایی بگذارید تا ثابت بماند و سپس خودتان بروید و به کارهایتان برسید، مثلا کتاب بخوانید و یا تلویزیون نگاه کنید تا دوباره به حالت اول بازگردد.

سوال بعدی این است، « آیا این محلول مثل گذشته می شودو یا اثر آن از بین خواهد رفت؟» پاسخ: «خیر! اثر آن مثل گذشته است» دقت داشته باشید قبل از مصرف لوسیون رفع خشکی پوست آن را تکان ندهید و اگر تکان خورد آن را جایی بگذارید تا به حالت اولیه بازگردد.

برای تهیه محصولات مراقبت از پوست به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه بهترین محصولات آرایشی بهداشتی از جمله محصولات مراقبت از پوست و درمان پوست می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.