5 روش حیرت آور طبیعی برای افزایش تستوسترون در بدن

5 روش حیرت آور طبیعی برای افزایش تستوسترون در بدن

تستوسترون (testosterone)  یکی از مهمترین هورمون های آنابولیک یا سازنده در بدن برای رشد است. ترشح این هورمون در بدن قبل از تولد می شود. به طور کلی مطالعات نشان داده‌اند که اندازه این هورمون در بدن مردان 20 برابر خانم هاست.  به همین دلیل تستوسترون را  هورمون آندروژن یا مردانه می‌نامند.در زمان بلوغ این هورمون نقش مهمی در بروز ویژگی های جنسی و فیزیکی مردانه دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی 5 روش برای افزایش تستوسترون در بدن بپردازیم. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برنامه‌های بدنسازی خود را تنظیم کنید.

مکمل های بدنسازیشما می توانید جهت خرید انواع مکمل بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

تستوسترون نامی ترسناک برای بدنسازان

تستوسترون نامی آشنا، ترسناک و  جذاب برای ورزشکاران و بدنسازان است.دلیل این امر هم بسیار واضح است، زیرا هرکسی به داشتن یک بدن عضلانی درشت و با درصد چربی کم و قوی علاقه دارد و تستسترون می تواند تمام این ویژگی ها را در اختیار ما قرار دهد. اما نکته ای که اهمیت قضیه را بالا می برد این مساله می باشد که سطح تستوسترون بصورت طبیعی به اندازه ای نیست که ما را به  روش خاصی برای افزایش تستوسترون نیاز دارد.

ذکر این نکته حایز اهمیت است که بسیاری از این راه ها غیر قانونی و غیر اخلاقی هستند. دلیل این امر این است که مصرف هورمون بصورت مستقیم در خیلی از کشورها عوارض و خطراتی را به همراه دارد و مصرف خودسرانه و بدون اگاهی آن بر سلامتی افراد بر جای می گذارد. ما دراین مقاله سعی بر کمک به افزایش تستوسترون در بدن بصورت طبیعی و بدون عوارض جانبی داریم.

مصرف مواد غذایی برای افزایش تستوسترون

مصرف مواد غذایی برای افزایش تستوسترون

مصرف برخی غذاهای طبیعی به افزایش این هورمون در بدن کمک می‌کند. این غذاها به شرح زیر هستند:

 • ماهی تن
 • شیرکم چرب
 • غلات غنی شده
 • گوشت گاو
 • غذاهای دریای مانند شاه میگو
 • زرده تخم مرغ(البته باید به کلسترول زرده تخم مرغم توجه داشته باشید)
 • حبوبات خصوصا لوبیا
 • شنبلیله
 • خارخاسک
 • زنجبیل
 • مواد دارای ویتامین دی

استراحت و خواب کافی

خواب کافی و آرام در زمان مناسب خواب یعنی شب 11تا 7 صبح به افزایش تستوسترون کمک می کند . مطاله‌ای بر روی 30 نفر از مردان جوان انجام شد و در این تحقیق افراد بمدت یک هفته شبی 10 ساعت خواب ارام داشتند و سپس سطح هورمون تستوسترون انها اندازه گیری شد.

ورزش برای نارسایی قلبی می تواند به بهبود بیماریهای قلبی کمک کند!

در مرحله بعد این افراد به مدت یک هفته تنها 5 ساعت اجازه خوابیدن داشتند و بعد از یک هفته دوباره سطح تستسترون آنها اندازه گیری و مشخص شد که بعد از یک هفته کم خوابی سطح تستسترون بدن این مردان 15 درصد کاهش داشته است که عدد بسیار قابل توجهی است. به همین دلیل داشتن یک خواب 8 ساعته آرام بعنوان یکی از راه‌های طبیعی افزایش تستسترون اکیدا توصیه می شود.

کاهش استرس و کاهش مصرف الکل و دخانیات برای افزایش تستوسترون

کورتیزول یا همان هورمون استرس دشمن تستسترون است و سطح این هورمون را در بدن کاهش می‌دهد. مطالعات زیادی به بررسی تاثیر استرس بر تستوسترون پرداختند و همگی حاکی از مضر بودن کورتیزول و ضرورت کنترل آن دارند. هر فرد با روش های خاصی می تواند به آرامش برسد مانند گوش دادن به موسیقی مورد علاقه، سفر رفتن، خوردن غذای مورد علاقه ، حرف زدن با کسی و ورزش کردن.

تاثیرات الکل و دخانیات بر سلامت عمومی بدن اثر می گذارد و مشکلات عصبی و ترشح کورتیزول را نیز به همراه دارد. به همین دلیل دوری ازین مواد اعتیاد آور خطرناک به افزایش تستوسترون کمک شایانی می کند.

کاهش وزن و انجام فعالیت های ورزشی

برا اساس مطالعات علمی ثابت شده است که سطح تستوسترون در بدن افراد چاق بسیار کمتراز افرادی با وزن متناسب است.دلیل این اختلاف هم طبیعتا کاهش سطح آمادگی، بالابودن چربی و کم بودن حجم عضلات است.

از طرف دیگر ورزش منظم می تواند با مزیت هایی مانند وزن مناسب، تناسب اندام و قدرت عضلات مرتبط باشد. ورزشکاران و بدنسازان نیز باید بدانند که فعالیت قدرتی عضلات درشت بدن مثل عضلات ران به افزایش تستوسترون کمک می‌کند.

شما می توانید جهت خرید مکمل های لاغری و کاهش وزن به وب سایت داروخانه آنلاین مراجعه نمایید.

مکمل های ورزشی و افزایش تستوسترون

مکمل های بدنسازی که پارارهورمون ها نام دارند باعث تحریک و افزایش تستوسترون در بدن می‌شوند.البته این مکمل ها طبیعتا برای افرادی که سایر موارد بالا را رعایت می کنند توصیه نمی شود. نحوه مصرف و خرید برندهای معتبراین مکمل هارا می توانید در سایت داروخانه آنلاین مشاهده بفرمایید.

مکمل هایی زیر به رشد عضلات کمک می کنند:

برای تهیه مکمل بدنسازی به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید مکملهای بدنسازی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، می توانید در زمان خرید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین همچنین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.