مکمل تقویت قوای جنسی

نکات طلایی در مورد نحوه استفاده کرم دور چشم

نکات طلایی در مورد نحوه استفاده و خرید کرم دور چشم!

کرم دور چشم یکی از محصولات زیبایی است که امروزه استفاده از آن مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد دچار پف زیر چشم هستند و یا بعد از دوره 30 سالگی چین و چروک در اطراف چشم شان به وجود می آید ( که به این خطوط، خطوط پنجه کلاغی گفته می شود). منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند که این کرم یکی از محصولاتی است که به رفع مشکلات دور چشم کمک می کند. اما در هنگام مصرف این کرم باید به مواردی توجه داشته باشید تا بتوانید اثربخشی آن را افزایش دهید.

کرم دور چشم

استفاده زیاد از کرم دور چشم اشتباه است!

به این موضوع توجه داشته باشید که بسیاری از افراد فکر می کنند که  اگر این کرم را بیش از اندازه بر دور چشم خود بمالند، اثربخشی آن را افزایش می دهند. اما باید بدانید که این تفکر کاملا اشتباه است و هرگز حجم زیاد این کرم بر اثربخشی آن اثری نمی گذارد. کارشناسان زیبایی بر این موضوع تاکید می ورزند که باید از این کرم به اندازه کمی استفاده کنید. این کار سبب می شود که در هزینه خود صرفه جویی کنید.

ژل دور چشم و یا کرم؟

همانطور که ممکن است بارها در مغازه فروش محصولات آرایشی و بهداشتی دیده باشید، این محصول به صورت کرم و ژل به فروش می رسد. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه تفاوتی میان کرم و ژل دور چشم وجود دارد. تفاوت این دو محصول به صورت زیر است:

 • کرم برای استفاده در ناحیه دور چشم چرب تر است و بافت سنگین تری دارد.
 • ژل بافت سبکی دارد و زودتر جذب می شود.

امروزه برخی از محصولات هستند که به صورت کرم ژل به فروش می رسند. این محصولات ویژگی های هر دو محصول را دارند و می توانند پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان باشند. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که استفاده از ژل بهتر است و یا کرم؟ باید بگوییم که انتخاب این محصول به ویژگی های پوست شما بستگی دارد. اگر پوست دور چشم شما خشک است بهتر است از محصولات کرم مانند استفاده شود، اما اگر پوست شما چرب است بی شک استفاده از محصولات ژل مانند گزینه مناسب تری است. محصولات ژل کرم برای تمامی تیپ های پوستی مفید هستند.

فواید کرم دور چشم

این کرم دارای فواید بی شماری برای پوست زیر چشم است و توصیه می شود تمامی افراد، خانم ها و آقایان، استفاده از این کرم را به رژیم زیبایی خود بیافزایند:

 • این محصول از پیری زود رس پوست دور چشم و بروز خطوط پنجه کلاغی پیشگیری می کند ( زیرا پوست دور چشم در مقایسه با پوست قسمت های دیگر بدن نازک تر است)
 • این محصول از بروز چین و چروک در پوست دور چشم جلوگیری می کند.
 • این محصول پف زیر چشم را از بین می برد.
 • این محصول دایره های سیاه دور چشم را از بین می برد.
 • این محصول یک آبرسان قوی است و به حفظ رطوبت دور چشم کمک می کند.
 • این محصول می تواند از پوست دور چشم در زمان آرایش محافظت کند.

به نوع کرم دور چشم برای استفاده همراه با مرطوب کننده توجه داشته باشید!

چگونه از این کرم همراه با کرم های دیگر پوستی استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد نیاز دارند که همواره از کرم مرطوب کننده برای رفع خشکی و افزایش رطوبت پوست خود استفاده کنند. کارشناسان بر این امر تاکید می وزند که بهتر است از کرم هایی استفاده شود که بتوان آن را به زیر چشم نیز زد. اکنون این سوال پیش می آید که ابتدا از کرم دور چشم استفاده کنیم و بعد کرم مرطوب کننده و یا بالعکس؟! پاسخ به این سوال به نوع کرم دور چشم بستگی دارد. اگر این کرم سنگین و غنی است می توانید آن را به روی کرم مرطوب کننده بزنید و اگر این کرم سبک است و مانند سرم است بهتر است ابتدا کرم مرطوب کننده را بزنید و سپس از کرم مخصوص دور چشم استفاده کنید.

همچنین موضوع دیگر این است که مطالعات نشان می دهند اگر می خواهید اثربخشی کرم مرطوب کننده را بالا ببرید؛ بهتر است وقتی پوست را شسته اید و هنوز حالت نمداری دارد از آن استفاده کنید. اینکار سبب می شود رطوبت بر روی صورت پوست گیر بیافتد و رطوبت به عمق پوست نفوذ می کند. بنابراین، اگر می خواهید این کرم ها بیشترین اثر را داشته باشند، حتما بر روی صورت مرطوب از آنها استفاده کنید.

موارد مهم دیگر در مورد استفاده از این کرم

اگر می خواهید این کرم را به رژیم زیبایی خود بیافزاید، بهتر است به این موارد توجه داشته باشید:

 • هرگز این کرم را آنقدر نزدیک به چشم نزدید که مژه نیز کرمی شوند و یا کرم وارد چشم گردد.
 • با توجه به این موضوع که پوست دور چشم بسیار حساس است، هرگز کرم را در اطراف چشم مالش ندهید و تنها با نوک انگشت حلقه برای جذب کرم ضربه های آرامی به آن وارد کنید.
 • بهترین زمان استفاده از این کرم در شب است. البته این امر به دستور العمل کرم ها نیز بستگی دارد. برخی از کرم ها را باید یکبار شب و یکبار روز مورد استفاده قرار داد.

در چه سنی استفاده از کرم دور چشم را شروع کنیم؟

در چه سنی استفاده از کرم دور چشم را شروع کنیم؟

یکی از سوالات پرتکرار در مورد استفاده از این کرم این است که در چه سنی استفاده از آن را شروع کنیم. اخیرا مطالعاتی در آمریکا صورت گرفته است و نتایج آن نشان می دهند که سن مشخصی برای استفاده از این کرم وجود ندارد. شما می توانید در سن 17 سالگی استفاده از این کرم را شروع کنید. همچنین، افرادی که پوست خشکی دارند باید هر چه زودتر استفاده از این کرم را شروع کنند. به طور کلی برای استفاده از این کرم به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • اگر سن شما در محدوده 20 تا 30 سال است باید از کرم هایی برای پوست دور چشم استفاده شود که خاصیت آبرسان داشته باشند. در این سن کرم دور چشم نباید حاوی مواد سنگین از جمله ویتامین ث و کلاژن ساز باشد. زیرا اگر پوست دور چشم به محصولات سنگین عادت کند، در سنین بالا دیگر این محصولات اثر بخش نخواهند بود.
 • اگر سن شما در محدوده 30 تا 40 است این کرم باید حاوی ویتامین ث و کلاژن ساز باشد، زیرا در این سن کلاژن پوست کاهش پیدا می کند و نیاز به محصولات جانبی برای حفظ سلامت پوست است.
 • اگر محدوده سنی بالاتر از 40 سال است این کرم باید خاصیت لیفیتینگ داشته باشد. زیرا خاصیت کشسانی پوست در این سن کاهش پیدا می کند و خطوط پنجه کلاغی مشخص می شوند.

بهترین کرم دور چشم برای زیر 30 سال

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم، استفاده از کرم های سنگین از جمله کرم های حاوی ویتامین ث و کلاژن ساز در افراد زیر 30 سال ممنوع است. این افراد در این سن تنها باید از کرم های آبرسان استفاده کنند. شما می توانید از کرم های آب رسان برندهایی نظیر اوریاژ، اوسرین، لیراک و آرپی برای ناحیه زیر چشم خود در این سن استفاده نمایید.

خرید کرم دور چشم

امروزه انواع متفاوتی از این کرم در بازار موجود است و ممکن است شما برای خرید آن کمی سردرگم شوید. به همین دلیل در خرید این کرم باید به نکاتی توجه داشته باشید. اولین موضوع این است که این محصول باید از برند معتبری باشد و گواهینامه های بهداشتی و استاندارد را کسب کرده باشد. از خرید محصولات بی نام و نشان به شدت بپرهیزید. همچنین، نباید از این کرم انتظار معجزه داشته باشید. باید بدانید که مدتی وقت می برد تا این کرم بر دور چشم اثر بگذارد ( برای اثر گذاری حداقل به 6 ماه زمان نیاز است).

بهتر است این کرم حاوی مواد زیر باشد تا به کلاژن سازی در اطراف چشم کمک کند ( البته به این موضوع توجه داشته باشید که وجود این ترکیبات برای افراد بالای 30 سال الزامی است و افراد زیر 30 سال نباید از کرم هایی که حاوی این ترکیبات هستند، استفاده کنند):

 • ویتامین ث
 • رتینول
 • گلیسیرین
 • عصاره های گیاهی
 • آنتی اکسیدان های قوی

همچنین، بهتر است این کرم را با ضربه و ماساژ به دور چشم خود بزنید. اما این ماساژ نباید بسیار محکم باشد و تا به بافت پوستی آسیب وارد نکند. همچنین، این کرم نباید چرم و سنگین باشد. زیرا اگر روغن این کرم زیاد باشد به بافت پوستی آسیب وارد می کند و سبب افزایش چین و چروک در اطراف چشم می شود.

نقش ویتامین ث در حفظ سلامت پوست دور چشم

ویتامین ث یکی از مواد ویژه ای است که در تمامی محصولات دور چشم برای افراد بالای 30 سال وجود دارد. این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است و خاصیت کلاژن سازی دارد. با توجه به این موضوع که کلاژن چشم در این دوران کاهش پیدا می کند، استفاده از این ویتامین اهمیت زیادی دارد. مزایای این ویتامین برای حفظ سلامت پوست دور چشم به شرح زیر هستند:

 • آنتی اکسیدان قوی
 • کلاژن سازی
 • افزایش انعطاف پذیری پوست
 • آبرسان قوی
 • روشن کننده
 • کاهش قرمزی و التهاب پوست
 • جلوگیری از تولید بیش از اندازه رنگ دانه پوست
 • ضد پف
 • ضد سیاهی دور چشم
 • محافظت از پوست در برابر نور خورشید

نحوه استفاده از کرم دور چشم

نحوه استفاده

برای استفاده از این کرم به دستور العمل زیر توجه داشته باشید:

 • این کرم را به اندازه نخود فرنگی انتخاب کنید و به دور حلقه دور چشم خود بزنید.
 • برای اثربخشی بیشتر این محصول کرم را با حالت ضربه و ماساژ به صورت دورانی به دور چشم خود بمالید تا گردش خون را تحریک کند و همین امر اثر زیادی در رفع چین و چروک پوست دور چشم دارد.
 • این کرم را بیش از اندازه نزنید و هرگز آن را به چشم و یا مژه های خود نزدیک نکنید.
 • اگر می خواهید بعد از این کرم از کانسیلر استفاده کنید، بهتر است 90 ثانیه صبر کنید تا این کرم جذب پوست شود.
محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.