مکمل تقویت قوای جنسی

مراقبتهای لازم قبل و بعد از اپیلاسیون پوست بدن کدامند؟

مراقبتهای لازم قبل و بعد از اپیلاسیون پوست بدن کدامند؟

رعایت نکات لازم قبل از اپیلاسیون پوست بدن مسئله بسیار مهمی است که باید در صدر توجه قرار گیرد. وکس صورت و اپیلاسیون بدن یکی از روشهای از بین بردن موهای زاید  است که انجام آن نیاز به مهارتهای ویژه ای دارد. در این مقاله می خواهیم به قوانینی بپردازیم که با رعایت آنها می توانید به یک اپیلاسیون کار حرفه ای برای خودتان تبدیل شوید. رعایت این نکات قبل از اپیلاسیون پوست بدن به شما کمک می کند از پوست خود محافظت کنید.

لوسیونشما می توانید جهت خرید لوسیون از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

چه نکاتی را قبل از اپیلاسیون پوست بدن باید رعایت کنید؟

نکاتی وجود دارند که قبل از اپیلاسیون پوست بدن حتما باید به آنها توجه داشته باشید:

  • قانون 1:اندازه موها باید حداقل یک سانتی متر باشد تا بتوانید بهترین نتیجه را از اپیلاسیون پوست بدست بیاورید. اگر اندازه مواز این مقدار کوتاهتر باشد همه موها از بین نمی روند و برخی موها بر روی پوست باقی خواهند ماند.
  • قانون 2:از مومی که برای اپیلاسیون پوست بدن استفاده می کنید باید دارای کیفیت خوبی باشد تا نتیجه دلخواه را داشته باشد.
  • قانون 3:اگر از ویتامین A و مشتقات آن، راکوتان و اکوتان و رتینول استفاده می کنند، هزگر اپیلاسیون نکنید.وقتی مصرف این داروها تمام شد تا شش ماه صبر کنید و بعد از آن اپیلاسیون کنید.
  • قانون 4: نزدیک عادت ماهیانه و در دوران قاعدگی به هیچ عنوان اپیلاسیون نکنید.
  • قانون 5: بعد از حمام آب گرم نیز اپیلاسیون نکنید.

رعایت تمامی این موارد بسیار مهم است و اگر به این موارد توجه نداشته باشید آسیب جدی به پوست شما وارد خواهد شد.این قوانین، نکات طلایی هستند که قبل از اپیلاسیون پوست بدن باید به آنها توجه داشته باشید. با رعایت این نکات و انجام اقدامات لازم می توانید از پوست خود محافظت کنید.

با توجه به اینکه اپیلاسیون حداقل ماهی یکبار باید تکرار شود عدم توجه به سلامت پوست، به مرور زمان مشکلات جدی و فراوانی را برای پوست به وجود خواهد آورد.مخصوصا در مورد قانون 3 بسیار محتاط باشید. همچنین اگر به بیماری های پوستی از جمله ملاسما دچار هستید اپیلاسیون نکنید.

مراحل انجام اپیلاسیون پوست بدن از آغاز تا پایان!

مراحل انجام اپیلاسیون پوست بدن از آغاز تا پایان!

انجام اپیلاسیون برای بیشتر بانوان تجربه دردناکی است اما با رعایت چند مورد می توانید این تجربه را به تجربه دلنشین تری تبدیل کنید. اکنون اپیلاسیون پوست بدن را شروع می کنیم!

مرحله 1: لایه برداری پوست قبل از اپیلاسیون پوست بدن!

یک روز قبل از اپیلاسیون پوست خود را به آرامی لایه برداری کنید. این کار به شما اجازه می دهد که پوستهای مرده را از سطح پوست جدا کنید و موهای کوتاهتری  که در طول پروسه انجام اپیلاسیون ، اینکار را دردناک می کنند، مشخص میشوند.

همچنین در فواصل زمانی میان اپیلاسیون ها نیز پوست بدن را لایه برداری کنید. با اینکار سلولهای مرده پوست را از آن جدا می کنید و همین امر به شما کمک می کند از پوست خود حفاظت کنید.

اسکرابشما می توانید جهت خرید اسکراب از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

مرحله 2: شستشو و آماده سازی پوست برای اپیلاسیون پوست بدن!

قبل از اپیلاسیون حتما پوست خود را بشویید. روغن و مرطوب کننده هایی را که به پوست زده اید پاک کنید. برای اینکار باید از آب گرم (نه داغ) استفاده کنید.

برخی از محصولات مومی دارای مواد شستشو پوست قبل از اپیلاسیون هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید قسمت بیکینی را اپیلاسیون کنید، بعد از تمیز کردن به آن ناحیه پودر بچه بزنید. با اینکار از پوست خود حفاظت می کنید!

مرحله 3: آماده سازی موم برای اپیلاسیون پوست بدن!

آماده کردن موم (قبل از اپیلاسیون پوست بدن) با توجه به برندهای مختلف، متفاوت است. حتما قبل از مصرف دستور العمل استفاده از موم را مطالعه کنید. برخی از نوارهای مومی از قبل آماده شده اند و درون پک موم گذاشته شده اند.

گاهی باید موم را گرم کنید. اگر موم را گرم می کنید حتما میزان داغی آن را قبل از استفاده بسنجید. در غیر این صورت سوختگی عمیقی بر روی پوست شما به وجود خواهد آمد. با اینکار از پوست خود حفاظت می کنید.

موم سرد پروینشما می توانید موم سرد پروین را از طریق وب سایت داروخانه آنلاین تهیه نمایید.

مرحله 4: استفاده از موم برای اپیلاسیون پوست بدن!

قبل از مالیدن مایع مومی بر روی بدن جهت رویش موها را چک کنید. این امر نکته بسیار مهمی است که به جداسازی موها در زمان اپیلاسیون پوست بدن کمک زیادی می کند.

سپس لایه نازکی از موم را در جهت رشد موها بکشید. اما پد را در خلاف جهت رویش مو بکشید. با این روش تمامی موها از سطح پوست جدا می شوند و دیگر مویی بر روی بدن شما باقی نمی ماند.

مرحله 5: هشدار!

در زمان اپیلاسیون پوست بدن ، مایع مومی را بیشتر از دو بار در یک محل نگذارید. اگر اینکار را کنید و مایع مومی را چنیدن بار (بیش از دو بار) در یک محل  بگذارید، در بیشتر موارد پوست شما آسیب خواهد دید.

قسمت کوچکی از بدن را موم بمالید و از مالیدن موم در ناحیه وسیعی از بدن جدا خودداری کنید. اینکار کندن موها را راحتر می کند و درد را کاهش می دهد. کاهش درد مسئله بسیار مهمی است که تجربه شما را از اپیلاسیون پوست بدن به تجربه ای دل نشین تبدیل می کند.

با یک دست پد را روی پوست بگذارید و با کف دست دیگر پد را بمالید تا به خوبی به پوست بچسبد.پد را باید بر خلاف جهت رویش مو و موازی با پوست بکشید. هرگز پد را به سمت بالا نکشید.

مرحله 6: اتمام اپیلاسیون پوست بدن

تمامی موارد بالا را در رابطه با اپیلاسیون بیکینی نیز (که دردناکترین بخش اپیلاسیون است) رعایت کنید. بعد از آن روغن مخصوص را به بدن بمالید تا آن را تمیز کند و چسبندگی هایی را که بر روی پوست به وجود آمده اند از بین ببرد. می توانید از لوسیون نرم کننده نیز استفاده کنید.

مرحله 7: مراقبتهای پس از اپیلاسیون پوست بدن

بعد از اپیلاسیون به مدت بیست و چهار ساعت  در معرض نور خورشید قرار نگیرد . زیرا بعد از انجام این کار پوست بسیار حساس شده است و اگر در معرض آفتاب قرار گیرد آسیب جدی می بیند.

نکته مهم دیگر این است که بعد از اپیلاسیون دو تا سه روز لایه برداری انجام ندهید. سعی کنید در این مدت پوست را مرطوب نگه دارید. استفاده از لوسیون بدن کمک شایانی به شما می کند تا التهاب پوست را آرام کنید.

مرحله 8: خوشحالی!

از پوستی بدون مو لذت ببرید!

 

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.