مکمل تقویت قوای جنسی

پاروکستین، عوارض جانبی، نحوه مصرف و موارد احتیاطی!

پاروکستین، عوارض جانبی، نحوه مصرف و موارد احتیاطی!

افسردگی یکی از بیماریهای شایع در سراسر دنیا به شمار می رود. بسیاری از افراد در کشورهای پیشرفته و کشورهای فقیر به این بیماری مبتلا می شوند. برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند که نگرش منفی انسانها به خود سبب می شود که به این بیماری مبتلا شوند، با اینکه مطالعات متعددی در این زمینه صورت گرفته است اما علت ابتلا به افسردگی هنوز مشخص نیست. برای درمان این بیماری داروهای متعددی تجویز می گردد که یکی از آنها پاروکستین است. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که عوارض، نحوه مصرف و شرایط استفاده از این دارو به چه صورت است.

افسردگی و اضطرابشما می توانید جهت خرید قرص ضد افسردگی و اضطراب از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

نحوه عملکرد پاروکستین در بدن

سروتونین یکی از ترکیباتی است که به تحریک نورون ها در بدن کمک می کند و نقش موثری در تنظیم عملکردهای بدن دارد. برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند که ترشح نا متعادل این هورمون در بدن زمینه را برای ابتلا به بیماریهایی مانند افسردگی، اختلال افسردگی و وسواس آماده می کند، به همین دلیل استفاده از داروها برای کاهش ترشح این هورمون در بدن نقش موثری در کاهش و کنترل بیماریهای روحی دارد.

موارد احتیاطی قبل از مصرف پاروکستین

اگر می خواهید از این دارو استفاده کنید، به این موارد توجه داشته باشید:

 • در صورت ابتلا به مشکلات قلبی، کلیوی، کبدی، دیابت نوع 2، مشکلات چشمی (مانند آب سیاه) و نوسانات خلقی به پزشک اطلاع دهید.
 • اگر می خواهید همزمان با مصرف این قرص تحت درمان با شوک الکترونیکی قرار داشته باشید، به پزشک اطلاع دهید.
 • در صورت ابتلا به حساسیت های شدید، قبل از مصرف این دارو با پزشک مشورت کنید.
 • در صورت ابتلا به خونریزی معده پس از مصرف این دارو، سریعا قرص را قطع کنید و به پزشک مراجعه کنید.
 • هرگز میزان توصیه شده را بیش از اندازه مصرف نکنید و یا خودسرانه مصرف آن را قطع نکنید.

نحوه مصرف پاروکستین

نحوه مصرف

این دارو به صورت قرص پاروکستین 10، 20 و 30 میلی گرمی در بازار دارویی موجود است.  مصرف این دارو معمولا یک عدد در روز است. اما اگر پس از مصرف آن احساس خواب آلودگی می کنید بهتر است مصرف آن را به ساعتهای پایانی روز انتقال دهید.

پاروکستین عوارض

یکی از سوالات پرتکرار در مورد استفاده از این دارو در مورد عوارض جانبی آن است. بهتر است بدانید که هر قرصی عوارضی را با خود به همراه دارد، اما وقتی پزشک دارویی را برای شما تجویز می کند، بی شک اثربخشی آن بیشتر از عوارض جانبی آن است. عوارض جانبی پاروکستین به شرح زیر هستند:

 • سردرد
 • تهوع
 • ضعف
 • حملات ترس
 • افت قند خون
 • گیجی
 • نوسانات خلقی

پاروکستین در بارداری

بیشتر مطالعات نشان می دهند که مصرف این دارو در سه ماهه اول بارداری خطر سقط جنین را افزایش می دهد. همچنین، مصرف این دارو خطر نقوص مادرزادی از جمله بیماریهای قلبی و عروقی را افزایش می دهد. بنابراین، بهتر است که در دوران بارداری از این قرص استفاده نشود.

پاروکستین و افزایش وزن

مطالعات نشان می دهند که مصرف این قرص سبب افزایش وزن می شود. هنوز دلیل این امر به طور دقیق مشخص نیست که چرا مصرف این قرص وزن را افزایش می دهد. به همین دلیل بسیاری از کارشناسان سلامتی بر این امر تاکید می ورزند که برای جلوگیری از افزایش وزن بهتر است بیماران با شروع استفاده از این قرص ورزش را نیز شروع کنند. این امر از اضافه وزن جلوگیری می کند و نقش موثری در بهبود بیماری افسردگی دارد.

برای تهیه بهترین مکملهای دارویی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

قرص مود پلاس نوتراکس

کپسول والراید حکیم تجارت

کپسول های رست سپید طب

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.