چگونه به تقویت اسپرم کمک کنیم؟

چگونه به تقویت اسپرم کمک کنیم؟

تقویت اسپرم یکی از مواردی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. اگر شما و همسرتان مشکلات باروری را تجربه می کنید، بهتر است بدانید که تنها نیستید. ناباروری شایع تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. این بیماری تقریباً از هر شش زوج یک زوج را تحت تأثیر قرار می دهد و محققان تخمین می زنند که از هر سه مورد، یک مورد به دلیل مشکلات باروری در مردان است .

در منابع خارجی آمده است در حالی که ناباروری همیشه قابل درمان نیست، اما راهکارهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند شانس تان برای بارداری را افزایش دهید. گاهی اوقات می توان باروری را با رژیم غذایی سالم، مکمل ها و سایر استراتژی های سبک زندگی بهبود بخشید.

تقویت قوای جنسی آقایانشما می توانید جهت خرید مکمل تقویت قوای جنسی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

قرص تقویت اسپرم

مصرف قرص خارجی تقویت اسپرم  به نام اسید دی آسپارتیک (D-AA) می تواند برای افزایش باروری مفید باشد. اسید آسپارتیک نوعی آمینو اسید که به عنوان مکمل غذایی فروخته می شود و نباید آن را با اسید ال-اسپارتیک، که ساختار بسیاری از پروتئین ها را تشکیل می دهد اشتباه گرفته شود.

دی آسپارتیک اسید  عمدتاً در غدد خاصی مانند بیضه ها و همچنین در منی و سلول های اسپرم وجود دارد. محققان بر این باورند که دی آسپارتیک اسید در تقویت اسپرم و باروری مردان نقش دارد. در واقع، سطح این ماده در مردان نابارور به طور قابل توجهی کمتر از مردان بارور است . مکمل های D-AA احتمال دارد سطح تستوسترون( هورمون جنسی مردانه ) را که نقش اساسی در باروری مردان ایفا می کند، افزایش دهند.

ورزش برای تقویت اسپرم

علاوه بر اینکه ورزش برای سلامت عمومی شما مفید است، مطالعات نشان داده اند که ورزش منظم می تواند سطح تستوسترون را افزایش داده و باروری را بهبود بخشد.

مردانی که به طور منظم ورزش می کنند نسبت به مردان غیرفعال سطوح تستوسترون بالاتر و کیفیت مایع منی بهتری دارند . با این حال، باید از ورزش بیش از حد خودداری کنید، زیرا احتمال دارد اثر معکوس داشته باشد و به طور بالقوه سطح تستوسترون را کاهش دهد. دریافت مقدار مناسب زینک می تواند این خطر را به حداقل برساند .

ویتامین C برای تقویت اسپرم

ویتامین C برای تقویت اسپرم

احتمالاً با توانایی ویتامین C در تقویت سیستم ایمنی آشنا هستید. مصرف مکمل های آنتی اکسیدانی مانند ویتامین C باروری را بهبود می بخشد. استرس اکسیداتیو زمانی است که سطح گونه های اکسیژن فعال  به سطوح مضر در بدن می رسد. این امر زمانی اتفاق می‌افتد که دفاع آنتی‌اکسیدانی بدن به دلیل بیماری، کهولت سن، سبک زندگی ناسالم یا آلاینده‌های محیطی تحت تأثیر قرار می‌گیرد .

رادیکال های آزاد  به طور مداوم در بدن تولید می شوند، اما سطح آنها در افراد سالم کنترل می شود. مطالعات نشان داده اند سطوح بالای رادیکال های آزاد باعث آسیب بافتی و التهاب می شوند و خطر ابتلا بیماری مزمن را افزایش می دهند .

بهتر است بدانید رادیکال های آزاد منجر به ناباروری در مردان می شوند. مصرف آنتی اکسیدان های کافی، مانند ویتامین Cاسترس اکسیداتیور را از بین می برد. همچنین مکمل های ویتامین C به طور قابل توجهی تعداد و تحرک اسپرم را بهبود می بخشند، و تعداد سلول های اسپرم تغییر شکل یافته را کاهش می دهند. برای خرید قرص ویتامین سی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

قرص تاخیری چیست؟

 داشتن آرامش و به حداقل رساندن استرس باعث تقویت اسپرم می شود!

زمانی که استرس دارید، بدن شما به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و همین امر می تواند بر میل جنسی اثر بگذارد. استرس رضایت جنسی را کاهش می دهد و باروری را مختل می کند . هورمون کورتیزول  تا حد زیادی مسئول اثرات نامطلوب استرس بر قدرت باروری است. استرس طولانی مدت باعث افزایش سطح کورتیزول می شود که اثرات منفی و قوی بر تستوسترون دارد. هنگامی که سطح کورتیزول بالا می رود، سطح تستوسترون کاهش پیدا می کند.

در حالی که اضطراب شدید و غیرقابل توضیح معمولاً با دارو درمان می شود، اشکال خفیف استرس را می توان با تکنیک های آرام سازی کاهش داد. مدیریت استرس می تواند به سادگی پیاده روی در طبیعت، مدیتیشن، ورزش یا گذراندن وقت با دوستان باشد!

ساشه خوراکی آرژینید سپید طب نیاشما می توانید جهت خرید ساشه خوراکی آرژینید سپید طب نیا از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ویتامین D برای تقویت اسپرم

ویتامین D می تواند برای باروری مردان و زنان مهم باشد. این ویتامین می تواند سطح تستوسترون را افزایش دهد. مردانی که کمبود ویتامین D دارند معمولا سطح تستوسترون پایین تری دارند. برای خرید قرص ویتامین دی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مصرف گیاه خارخاسک برای تقویت اسپرم

خارخاسک یک گیاه دارویی است که اغلب برای تقویت اسپرم در طب سنتی استفاده می شود. یک مطالعه در مردان با تعداد اسپرم کم نشان داد که مصرف 6 گرم ریشه تریبولوس( خارخاسک) دو بار در روز به مدت 2 ماه باعث بهبود عملکرد نعوظ و میل جنسی می شود . با وجود اینکه  این گیاه دارویی سطح تستوسترون را افزایش نمی دهد، اما می تواند تستوسترون را تقویت کند.

افزایش میل جنسی

شنبلیه برای تقویت اسپرم

شنبلیله  یک گیاه محبوب برای آشپزی است و اثرات دارویی زیادی از جمله مغزیجات برای تقویت اسپرم دارد. این گیاه سطوح تستوسترون، قدرت و کاهش چربی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد .

استفاده به اندازه کافی از مکمل روی برای تقویت اسپرم

زینک یک ماده معدنی ضروری است که به مقدار زیادی در غذاهای حیوانی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و صدف ها یافت می شود. دریافت روی کافی یکی از ارکان تقویت اسپرم است. کمبود زینک با سطوح پایین تستوسترون، کیفیت پایین اسپرم و افزایش خطر ناباروری مردان مرتبط است . همچنین، مصرف مکمل‌های زینک سطح تستوسترون و تعداد اسپرم را در افرادی که روی کمی دارند افزایش می‌دهد . علاوه بر این، مکمل‌های روی سطوح کاهش یافته تستوسترون را که با مقادیر بیش از حد ورزش با شدت بالا مرتبط است، کاهش می دهند . برای خرید قرص زینک می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

خرید مکمل تقویت قوای جنسی 

برای خرید انواع مکمل تقویت قوای جنسی می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید:

نویسنده و گردآورنده : پرستو رجبی

محصولات جنسی
سرکار خانم نغمه امیری کارشناس و درمانگر اختلالات جنسی و مشاور مجرب در حوزه مسائل زناشویی هستند که در زمینه استفاده از مکمل های تقویت قوای جنسی و باروری خانم ها و آقایان بسیار باسابقه می باشند.شما میتوانید برای دریافت مشاوره در زمینه همه موضوعات جنسی با پشتیبانی سایت داروخانه آنلاین تماس بگیرید.