مکمل تقویت قوای جنسی

اثرات شگفت انگیز ویتامین سی بر پوست صورت و بدن !

اثرات شگفت انگیز ویتامین c بر پوست صورت و بدن !

ویتامین سی یا اسید اسکوربیک ویتامینی شناخته شده است. سالیان زیادی است که مطالعات مختلفی به بررسی اثرات این ویتامین بر سلامتی پرداخته اند و همگی آنها بر این امر تاکید می ورزند که ویتامین سی ویتامینی مهم برای سلامتی است و کمبود آن اختلالات حادی را در بدن به وجود می آورد. همانطور که می دانید مصرف این ویتامین به صورت خوراکی و یا استفاده از سرم ویتامین سی نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت پوست صورت و پوست بدن دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی اثرات ویتامین سی بر پوست صورت و بدن بپردازیم. در پایان این مقاله شناخت کاملی به این موضوع پیدا خواهید کرد.

 

ویتامین سیشما می توانید جهت خرید مکمل ویتامین سی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ویتامین سی چه اثراتی بر پوست صورت و بدن دارد؟

قبل از آنکه به معرفی اثرات ویتامین سی بر پوست صورت و بدن بپردازیم، بهتر است با این ویتامین کمی بیشتر آشنا شویم. ویتامین سی ویتامینی محلول در آب است. این امر بدین معناست که مصرف روزانه این ویتامین ضرری برای بدن ندارد. ویتامین سی آنتی اکسیدانی بسیار قوی است و رادیکال های آزاد بدن را از بین می برد. همانطور که می دانید یکی از دلایل آسیب به پوست وجود رادیکال های آزاد است. این ویتامین با خاصیت شگفت انگیزی که دارد رادیکالهای آزاد را از بین می برد و نقش موثری در کلاژن سازی پوست دارد. اثرات ویتامین سی بر پوست صورت و بدن به شرح زیرند:

  • بهبود زخم ها
  • بهبود التهابات پوستی مانند آفتاب سوختگی
  • بهبود و درمان اگزمای پوستی
  • کلاژن سازی
  • جلوگیری از چین و چروک پوست
  • کاهش لکه های پوست
  • تقویت بافت پوستی
  • افزایش جریان خون
  • جلوگیری از عفونتهای پوستی

در ادامه به هر یک از این موارد می پردازیم.

بهبود زخم ها یکی از اثرات شگفت انگیز ویتامین سی بر پوست صورت و بدن

بهبود زخم  یکی از اثرات شگفت انگیز ویتامین سی بر پوست صورت و بدن

جای زخم و یا اسکار پوستی یکی از مواردی است که می تواند اثر بسیار بدی بر زیبایی داشته باشد و اعتماد به نفس افراد را تحت تاثیر قرار دهد. مطالعات متعددی در این زمینه صورت گرفته اند و همگی آنها بر این امر تاکید می ورزند که استفاده یکی از اثرات ویتامین سی بر پوست صورت و بدن بهبود جای زخم ها و اسکار پوستی است. دلیل اصلی این امر این است که ویتامین سی آنتی اکسیدان قوی است و با از بین بردن رادیکالهای آزاد به ترمیم بافتهای آسیب دیده کمک می کند.

همچنین، پزشکان بر این امر اذعان می ورزند که بهتر است پس از بروز سوختگی برای ترمیم محل آسیب دیده از ویتامین سی استفاده شود. زیرا پس از سوختگی معمولا پلاسمای خون از درون رگ به بافتهای اطراف وارد می شود و همین امر سبب می شود مشکلات زیادی برای پوست به وجود بیاید. یکی از اثرات ویتامین سی بر پوست صورت و بدن جلوگیری از خارج شدن پلاسمای خون از درون رگ پس از سوختگی است. به همین دلیل مصرف این ویتامین نقش مهمی در بهبود زخم و سوختگی دارد.

بهبود زخم ها یکی از اثرات شگفت انگیز ویتامین سی بر پوست صورت و بدن

بهبود التهابات پوستی یکی از اثرات ویتامین سی بر پوست صورت و بدن

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم این ویتامین به کلاژن سازی در سطح پوست کمک می کند. کلاژن پروتئین مهمی در بدن است که از مهمترین وظایف آن می توان به حفظ قوام پوست می توان اشاره کرد. کسانی که دچار التهابات پوستی می شوند معمولا کلاژن پوستشان کاهش پیدا می کند. مصرف این ویتامین فرآیند کلاژن سازی را در بدن تسریع می بخشد و همین امر التهابات را کاهش می دهد. همچنین، با توجه به این موضوع که ویتامین سی یک آنتی اکسیدان قوی است، به رفع مشکلات پوستی کمک می کند و همین موضوع التهاب پوست را پایین می آورد.

بهبود اگزما، یکی از اثرات شگفت انگیر ویتامین سی بر پوست صورت و بدن

بهبود اگزما، یکی از اثرات شگفت انگیر ویتامین سی بر پوست صورت و بدن

اگزما پوستی یکی از مشکلات شایع در میان افراد است. در این بیماری سطح پوست بسیار خشک می شود و همین امر باعث بروز التهاب و خارش شدید در ناحیه می شود. پزشکان پیشنهاد می کنند که مصرف ویتامین c به عنوان مکمل نقش بسیار مهمی در درمان اگزما دارد. همچنین مطالعات نشان می دهند که مصرف روزانه ویتامین سی همراه با زینک اثربخشی بیشتری برای درمان اگزما دارد. این ترکیب باید شامل 500 تا 1000 میلیگرم ویتامین سی همراه با 15 میلیگرم زینک باشد.

کلاژن سازی یکی از اثرات ویتامین سی بر پوست صورت و بدن

کلاژن سازی

همانطور که تا بدینجا چندین بار به آن اشاره کردیم این ویتامین نقش موثری در ساخت کلاژن پوستی دارد. دلیل اصلی آن این است که ساخت پروتئین کلاژن در بدن نیازمند ترکیبات ویژه ای مانند ویتامین سی است. بنابراین اگر این ویتامین به بدن برسد، کلاژن سازی بیشتر و بهتر صورت می گیرد و همین امر به سفتی بافت پوست کمک می کند.

جلوگیری از چین و چروک و کاهش لکه های پوستی از اثرات ویتامین سی بر پوست صورت و بدن

جلوگیری از چین و چروک و کاهش لکه های پوستی

از اثرات شگفت انگیر ویتامین c بر پوست صورت و بدن می تواند به محافظت از پوست در برابر چین و چروک اشاره کرد. در واقع، رادیکالهای آزاد به دلیل واکنش هایی که بر سطح پوست انجام می دهند سبب می شوند که بافت پوست ضعیف شود و همین امر باعث بروز چین و چروک بر روی پوست می شود. این ویتامین با خاصیت آنتی اکسیدانی قوی که دارد رادیکالهای آزاد پوست را از بین می برد در نتیجه عوال ایجاد چین و چروک بر روی پوست از بین می روند.

مطالعات نشان می دهند که این ویتامین از DNA در مقابل واکنش های شیمیایی مضر که منجر به ایجاد تغییر رنگ و لک می شوند جلوگیری می کند. به همین دلیل یکی از اثرات منحصر به فرد ویتامین سی بر پوست صورت و بدن کاهش لکه های پوستی است. مصرف این ویتامین سبب می شود پوست شاداب و جوان بماند.

بهبود بافت پوست از اثرات ویتامین c بر پوست صورت و بدن

بهبود بافت پوست، افزایش خونرسانی و جلوگیری از عفونت پوستی

همانطور که در بالا اشاره کردیم ویتامین سی بر پوست صورت و بدن اثرات فوق العاده می گذارد. یکی از مواردی که به بافت پوست آسیب وارد می کند خشکی پوست است. این ویتامین با تامین رطوبت مورد نیاز پوست از خشکی آن جلوگیری می کند و همین امر سبب می شود پوست جوان و زیبا باشد. این ویتامین به ساخت الاستین ( ماده ای مهم در پوست) کمک می کند و خاصیت انعطاف پذیری سطح پوست را افزایش می دهد.

مطالعات نشان می دهند که مصرف روزانه ویتامین سی جریان خون را در بدن بهبود می بخشد. این موضوع نقش بسیار مهمی در بهبود سلولهای پوستی و افزایش اکسیژن رسانی به آنها دارد. این ویتامین با تقویت سیستم ایمنی بدن از ورود مواد آلاینده و مضر جلوگیری می کند و نقش بسزایی در کاهش عفونتهای پوستی دارد.

اثرات ویتامین سی بر پوست صورت و بدن کدامند؟

سرم ویتامین c

سرم ویتامین c محصولی منحصر به فرد است که در ترکیب آن از ویتامین سی استفاده شده است. این محصول از مولکولهای کوچکی ساخته شده است که می توانند به عمق بافت پوست نفوذ کنند و از پوست در برابر مشکلات مختلف محافظت کنند. همچنین، کرم های حاوی ویتامین سی نقش موثری در محافظت از پوست دارند. اگر به اثرات ویتامین c بر پوست صورت و بدن پی برده اید، بهتر است استفاده از این محصولات پوستی را آغاز کنید.

با اثرات ویتامین سی بر پوست صورت و بدن آشنا شوید!

سرم ویتامین c  و یا مصرف خوراکی ویتامین c

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که از سرم ویتامین سی استفاده کنیم و یا آن را به صورت خوراکی مصرف کنیم تا شاهد اثرات ویتامین c بر پوست صورت و بدن باشیم. بهتر است بدانید که کارشناسان سلامتی بر این امر تاکید می ورزند که برای حفظ سلامت پوست باید هم از محصولات پوستی حاوی ویتامین سی استفاده کرد و هم رژیم غذایی سالم حاوی ویتامین سی داشت. اگر این دو مورد همزمان با هم مصرف شوند، به زودی شاهد اثرات ویتامین c بر پوست صورت و بدن خواهید بود.

 

برای تهیه بهترین محصولات دارویی  به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.