مکمل تقویت قوای جنسی

قرصهای ضد بارداری چه اثری بر پوست دارند؟

قرصهای ضد بارداری چه اثری بر پوست دارند؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که قرصهای ضد بارداری بر پوست و مو اثر می گذارند و سبب شفافیت و درخشندگی آنها می شوند. بسیاری برای شفافیت بیشتر پوست صورت این قرصها را با آب ترکیب می کنند و بر روی صورت خود می گذارند.

اما بهتر است بدانید قرصهای ضد بارداری از طریق پوست جذب نمی شوند و مصرف آنها تاثیرات منفی بر پوست دارد و سبب بروز مشکلات زیادی می شود. قرصهای ضد بارداری یک روش رایج برای جلوگیری از بارداری هستند. اما اگر می خواهید از قرصهای ضد بارداری استفاده کنید دست نگه دارید! این یک لحظه مهم است.

مراقبت از پوستشما می توانید جهت خرید کرم دست و صورت از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

آیا این قرص ها به سلامتی آسیب می رسانند؟

بر طبق گزارش موسسه آمار سلامت در آمریکا 60% از بانوانی که در سن بارداری هستند از قرص ضد بارداری استفاده می کنند!!!! به زبانی دیگر، 20.8 میلیون نفر از بانوان از این قرصها استفاده می کنند. این رقم بسیار بالاست! بسیاری از زنان عوارض جانبی مصرف این قرصها را جدی نمی گیرند.

مشکلات متعددی مانند اضافه وزن و نوسانات خلقی در اثر استفاده از این قرصها رخ می دهند. اما در کنار این موارد، مهم ترین مسئله ای که دانستن آن برای هر زنی واجب است این است که این قرصها بر پوست تاثیر بسیار بدی دارند.

رایج ترین نوع بیماری که در اثر مصرف این قرصها رخ می دهد، بیماری پوستی ملاسما است. ملاسما نوعی اختلال پوستی است که طی آن لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز، آبی و یا خاکستری بر روی پوست پدیدار می شود. همچنین مصرف این قرصها سبب بروز جوش و آکنه بر روی صورت می شوند. در این مقاله تصمیم داریم به این موضوع بپردازیم.

سرم ویتامین سی پریم 30 میلیسرم ویتامین سی پریم | درمان انواع لک و تیرگی های پوستی

قرصهای ضد بارداری چگونه بر روی پوست شما اثر می گذارند؟

دکتر بوز اینگونه توضیح می دهد: « در زنان، باروری به نوسان هورمونها بستگی دارد، در نتیجه سطح هورمونها در اثر استفاده از قرصهای ضد بارداری ثابت می ماند، اما ثابت ماندن بیش از حد هورمون استروژن در بدن اثرات منفی زیادی بر پوست دارد، این اثرات شامل موارد متعددی مانند قرمزی پوست، رشد موهای زاید در صورت و به وجود آمدن منافذ باز پوست هستند. استروژن گاهی اوقات می توانند میزان ملانین ( ماده ای که رنگ پوست را مشخص می کند) را بالا ببرد. در نتیجه بیماری به نام ملاسما پدیدار می شود.تمامی قرصها ی ضد بارداری این تاثیر را بر روی پوست دارند…..»

تغییرات هورمونی از بدترین مشکلاتی هستند که در بدن هر فرد می تواند رخ دهد. تغییرات هورمونی بر تمام بدن اثر می گذارند و سبب بروز مشکلات زیادی می شوند. یکی از مشلات عمده ای که این قرصها به وجود می آورند تغییرات هورمومی است. همین امر بر پوست نیز اثر زیادی می گذارد و سبب بروز مشکلات زیادی می شود.

ملاسما چیست؟

در بیماری پوستی ملاسما لکه های قهوه ای رنگ مایل به آبی، قرمز و خاکستری بر روی صورت پدیدار می شود. این لکه ها معمولا بر سه نقطه از صورت مشخص می شوند:

  • گونه ها
  • پشت لب
  • پیشانی

بروز بیماری پوستی ملاسما در مردان بسیار نادر است. این بیماری در اثر موارد مختلفی ( که یکی از آنها استفاده از قرصهای ضد بارداری است) رخ می دهد. این موارد به شرح زیر هستند:

  • قرار گرفتن در معرض نور خورشید
  • استفاده از داروهای هورمونی
  • استفاده از قرصهای ضد بارداری

این بیماری در زنان باردار نیز گاهی رخ می دهد که دلیل آن می تواند تغییرات هورمونی باشد.

کرم ضدلک بالای 40 سال سینرهکرم ضد لک سینره بالای 40 سال | کاهش لک های ناشی از افزایش سن

مصرف قرصهای ضد بارداری را کنار بگذارید!

اگر اکنون از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنید و تصمیم دارید آنها را کنار بگذارید بهتر است از روشهایی استفاده کنید که اثرات منفی بر روی سلامتی و پوست ندارند.

دکتر مینکین خاطر نشان می کند: «روشهای غیر هورمونی برای عدم بارداری وجود دارند که تاثیرات منفی بر پوست ندارند، به طور مثال یک روش موثر برای عدم بارداری استفاده از آی.یو.دی است،این وسیله مسی اسپرم ها را از بین می برد و نمی گذارد وارد رحم شوند.

همچینین هیچ تاثیری بر پوست ندارد. استفاده از کاندوم روش موثر دیگری برای جلوگیری از بارداری است.بهتر است برای حفظ سلامت خود از روشهای دیگری به غیر از قرصها استفاده کنیم….»

کاندوم روش بسیار مناسبی است که به شما کمک می کند تا از بارداری ناخواسته جلوگیری به عمل آورید. این روش هیچ گونه اثری بر بدن ندارد و سلامتی شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

قرصهای ضد بارداری چگونه سبب بروز جوش و آکنه می شوند؟

آکنه و جوش در اثر تغییرات هورمونی در بدن به وجود می آیند. در دوران بلوغ و یائسگی به دلیل نوسانات هورمونی آکنه های بیشتری بر روی صورت به وجود می آیند. اما یک نکته بسیار مهم در بروز جوش بر روی پوست صورت افزایش چربی است. اگر سبوم تولید شده غدد پوستی افزایش یابد منافذ پوست بسته می شوند و جوش به وجود می آید.

برخی از قرصهای ضد بارداری سطح آندورژن پوست را افزایش می دهند و همین امر سبوم پوست را افزایش می دهد. به همین دلیل مصرف این قرصها سبب می شود آکنه و جوش بر روی صورت ( و یا نقاط دیگر بدن) به وجود بیاید.

کرم روشن کننده توتال درم 30 میلکرم روشن کننده توتال درم | مناسب جهت از بین بردن لکه های مقاوم به درمان

مصرف قرصهای ضد بارداری چه اثرات دیگری بر بدن دارد؟

قرصهای ضد بارداری از اتینیل، استرادیول و پروژسترون تشکیل شده اند. برخی از این قرصها حاوی هورمونهای ضد مردانه هستند و برخی از آنها این هورمونها را تشدید می کنند.

قرصهای ضد بارداری یاسمین، یاز، دیان و مارولون هستند. در مصرف این قرصها باید به این مورد توجه داشته باشید. اگر به بیماری دیابت، فشار خون و سابقه لخته شدن خون مبتلا هستند قبل از مصرف این قرصها با پزشک متخصص مشورت کنید. بهتر است بدانید که قرصهای ضد بارداری احتمال لخته شدن خون را در بدن بالا می برند. اگر دخانیات و مشروبات الکلی مصرف می کنید در مصرف این قرصها بسیار محتاط باشید.

همچنین مصرف این قرصها سردردهای میگرنی را تشدید می کنند و سبب سفت شدن و دردناک شدن سینه ها می شوند. اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید بهتر است از قرصهای ضد بارداری استفاده نکنید. بهتر است استفاده از روشهای دیگری را امتحان کنید. مسئله مهم دیگر این است که هرگز سرخود مصرف این قرصها را آغاز نکنید. قبل از استفاده با پزشک متخصص مشورت کنید.

 

روشن کنندهشما می توانید جهت خرید کرم روشن کننده پوست از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

نکات پایانی !

بسیاری از افراد بر این باور هستند که قرص‌های ضد بارداری باعث شفافیت و درخشندگی پوست و مو می‌شوند. اما باید بدانید که این قرص‌ها از طریق پوست جذب نمی‌شوند و استفاده نادرست از آن‌ها می‌تواند تاثیرات منفی بر پوست داشته باشد، از جمله بروز مشکلات پوستی مانند ملاسما، جوش و آکنه. مصرف این قرص‌ها به دلیل نوسانات هورمونی، سطح هورمون استروژن را ثابت نگه می‌دارد که این امر می‌تواند سبب بروز مشکلاتی مانند قرمزی پوست، رشد موهای زائد و به وجود آمدن منافذ باز پوست شود.

اگر از قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌کنید و می‌خواهید آن‌ها را کنار بگذارید، بهتر است از روش‌های غیر هورمونی مانند آی.یو.دی یا کاندوم استفاده کنید که هیچ تاثیری بر پوست ندارند. قرص‌های ضد بارداری ممکن است عوارض جانبی جدی مانند اضافه وزن، نوسانات خلقی، سردردهای میگرنی و سفت شدن سینه‌ها را نیز به همراه داشته باشند. بنابراین، قبل از مصرف این قرص‌ها حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید و از روش‌های جایگزین برای جلوگیری از بارداری استفاده کنید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.