مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل تقویت مغز و حافظه هیچ اثری بر سلامت مغز ندارد!

مکمل تقویت مغز و حافظه هیچ اثری بر سلامت مغز ندارد!

بهتر است دیگر مکمل تقویت مغز و حافظه  نخرید!! زیر تحقیقات اخیر نشان می دهنداین مکملها هیچ اثری بر مغز و حافظه ندارند. به جای آن بر مواردی سرمایه گذاری کنید که سلامت مغز را تضمین می کنند. رژیم غذایی سالم یکی از روشهایی است که از سلامت مغز و حافظه می کند. همچنین اگر می خواهید حافظه خود را تقویت کنید بهتر است ورزشهای تقویت حافظه را انجام دهید. ورزشهایی مانند شطرنج  و یا حفظ کردن اشعار شعرای مختلف به تقویت حافظه کمک شگرفی می کنند.  این روشها بیشتر از مکمل تقویت مغز و حافظه به ارتقا سلامتی مغز شما کمک می کنند و از بروز بیماری های مختلف از جمله آلزایمر جلوگیری به عمل می آورند.

تحقیقات در مورد استفاده از مکمل تقویت مغز و حافظه چه می گویند؟

مغز و حافظه همیشه و در تمامی قرنها از موضوعات مورد توجه دانشمندان بوده اند.  با وجود پیشرفتهای بیشماری که در قرن بیست و یکم در علم پزشکی داشته ایم چگونگی کارکرد این عضو حیرت آور هنوز به صورت رازی سر به مهر باقی ماننده است و ناشناخته های زیادی در مورد مغز و حافظه وجود دارند که هنوز جواب قطعی برای هیچ یک از آنها نداریم.

در بازار انواع مکمل تقویت مغز و حافظه به وفور یافت می شود و همگی اینگونه ادعا می کنند که این محصولات به تقویت مغز و حافظه کمک می کنند و از بروز بیماری های مختلف مغزی و یا حافظه جلوگیری به عمل می آورند. اما اکنون این سوال مطرح است که آیا انواع مکمل تقویت مغز و حافظه می توانند این کار را انجام دهد؟؟

تحقیقات اخیر نشان می دهند که 25% از افراد بالای 50 سال از مکمل تقویت مغز و حافظه برای بهبود سلامت مغز استفاده می کنند .هدف این افراد این است که حافظه شان افزایش یابد و تمرکز بهتری داشته باشند. اما هنوز هیچ یافته ای به طور قطع نشان نداده است که انواع مکمل تقویت مغز و حافظه سلامت مغز را تضمین می کنند.

نظارت دقیق بر این مکمل ها وجود ندارد!

دکتر مارشال ریس بخش آلزایمر در دانشگاه هاروارد خاطر نشان می کند مشکل اصلی اینجاست که در مورد مکمل هایی که فروش آنها بدون نسخه آزاد است نظارت دقیقی وجود ندارد و سازمان غذا و دارو آنها را تایید نکرده است. تمام حرفهایی که در مورد درمان برخی بیماری ها از طریق این مکمل ها زده می شود هنوز به اثبات نرسیده اند.

در این زمینه باید تحقیقات جامعی صورت گیرد و انواع مکمل تقویت مغز و حافظه از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار بگیرند. سپس بعد از نتیجه گیری های بدست آمده از این تحقیقات می توان اظهار نظر کرد که آیا انواع مکمل تقویت مغز و حافظه به بهبود عملکرد مغز کمک می کنند یا خیر!

در رابطه با سلامت مغز، این امر بدین معناست که تولید کنندگان انواع مکمل تقویت مغز و حافظه ادعا می کنند که محصولات شان مشکلات حافظه و هوشیاری را از بین می برد.اما این به این معنا نیست که از ابتلا به بیماری آلزایمرو بیماری های مغز ی جلوگیری به عمل می آورد و یا آنها را درمان می کند.

بسیاری از مکملهای سلامت مغز دارای اسیدچرب امگا، ویتامین E، ویتامین B و انواع متفاوتی از ترکیبات دیگر هستند. اما اکنون این سوال مطرح است چرا این ویتامین ها در بسیاری از انواع مکمل تقویت مغز و حافظه یافت می شوند؟!

چرا انواع مکمل تقویت مغز و حافظه دارای ترکیبات مختلفی هستند؟

چرا انواع مکمل تقویت مغز و حافظه دارای ترکیبات مختلفی هستند؟

دلیل آن این است که شواهد و مطالعات نشان می دهند که بعضی از رژیم های غذایی مانند رژیم های مدیترانه ای، رژیم دش و رژیم مایند می توانند عملکردهای شناختی را بهبود ببخشند.

رژیم دش بر دریافت مقدار مناسب مصرف مواد مغذی تاکید دارد.این رژیم فشار خون را کاهش می دهد و برای سلامتی مغز مفید است. به همین دلیل بسیار از تولیدکنندگان از ویتامینها و مواد معدنی موجود در رژیم دش در انواع مکمل تقویت مغز و حافظه استفاده می کنند تا سلامت مغز را رتقا بخشند.

رژیم مایند نیز ترکیبی از رژیم مدیترانه ای و دش است. این غذاها سرشار از ویتامینها و مواد معدنی هستند.اما چیزی که هنوز مشخص نیست این است که آیا ترکیب مواد مغذی در این رژیم ها بر سلامت مغز موثر است یا خیرو یا تنها مقدار مشخصی از برخی از این ترکیبات بر مغز اثر دارند.

در نتیجه استفاده از این ویتامینها و مواد معدنی در انواع مکمل تقویت مغز و حافظه نیز دوباره این واقعیت را زیر سوال می برد که آیا این مواد به سلامت مغز کمک می کنند یا خیر. بهتر است بدانید بدون تحقیقات جامع و وسیع در این مورد نمی توان نظر قطعی و نهایی را اعلام کرد و همه چیز در هاله ای از ابهام باقی می ماند.

آیا مصرف انواع مکمل تقویت مغز و حافظه هیچ اثری ندارد؟

آنچه تا به حال گفته شد بدین معنا نیست که انواع مکمل تقویت مغز و حافظه، مکملهای  کارآمدی  نیستند. مسئله این است که شواهد زیادی وجود ندارد که نشان دهند انواع مکمل تقویت مغز و حافظه می توانند بر سلامت مغز موثر باشند.

ماهی عنصر اصلی در غذاهای مدیترانه ای و رژیم مایند است. مطالعات رابطه ای را میان مصرف ماهی و خطر پایین ابتلا به بیماری های شناختی و مغزی را نشان داده اند.اما دکتر مارشال خاطر نشان می کند باید توجه داشته باشید که مکمل و قرص امگا 3 چنین تاثیراتی را نشان نداده اند.

نتایج مطالعات در رابطه با انواع مکمل تقویت مغز و حافظه چه چیزی را نشان می دهند؟

دکتر مارشال نشان می دهد که مصرف دوز بالایی از ویتامین E به درمان بیماری آلزایمر کمک می کند.اما مصرف ویتامین E از ابتلا به بیماریهای مغزی و یا کاهش علایم آن جلوگیری به عمل نمی آورد.

حتی باید بدانید که مصرف دوز بالایی از انواع مکمل تقویت مغز و حافظه خطر سکته مغز ی را افزایش می دهد. بیشتر مردم می توانند انواع ویتامین B را از طریق رژیم غذایی دریافت کنند. اگر بدن آنها این ویتامین را کم دارد بهتر است از مکمل ها استفاده کنند. اما مصرف انواع مکمل تقویت مغز و حافظه سلامت مغز را تضمین نمی کنند.

اکنون سوال اینجاست: چرا مردم برای سلامت مغز از انواع مکمل تقویت مغز و حافظه استفاده می کنند؟ دکتر مارشال اینگونه پاسخ می دهد: زیرا استفاده از انواع مکمل تقویت مغز و حافظه راحتتر از تغییر سبک زندگی است.

او می گوید بهتر است پولهای خود را نگه دارید و این پولها را بر ورزش های هوازی و رژیم غذایی سالم سرمایه گذاری کنید. این موارد سلامت مغز شما را تضمین می کنند. برای تهیه بهترین محصولات دارویی ، مکملهای ویتامین دار و مکمل بدنسازی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.