مکمل تقویت قوای جنسی

شستشوی روزانه موی سر به مو آسیب وارد می کند!

شستشوی روزانه موی سر به مو آسیب وارد می کند!

بسیاری از افراد در مورد شستشوی روزانه موی سر سوال می پرسند. بهتر است بدانید شستشوی موی سر یکی از موارد بسیار مهم در حفظ بهداشت مو است.اینکار سبب می شود چربی و کثیفی مو از بین برود. اگر چربی و کثیفی بر روی سر باقی بماند، به فولیکول مو آسیب می رساند و همین امر سبب ریزش مو و یا اختلال در رشد مو می شود. شستشو ی صحیح مو باید به گونه ای باشد که ابتدا پوست سر به خوبی شسته شود و سپس ساقه ها شسته شوند. اینکار به رشد و تقویت مو کمک شایانی می کند.

مراقبت از موشما می توانید جهت خرید محصولات مراقبت از مو می توانید از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

آیا هر روز موهای خود را می‌شویید؟

مسئله ای که در اینجا مطرح است این است که بسیاری از افراد موهای خود را به صورت روزانه می شویند. زیرا نمی خواهند کوچکترین کثیفی و آلودگی بر روی سر باقی بماند. با این وجود دانشمندان خاطر نشان می کنند که شستشوی روزانه موی سر به فولیکول مو آسیب وارد می کند. زیرا چربی مو را از بین می برد و مو را در معرض خشکی قرار می دهد. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا شستشوی روزانه موی سر به آن آسیب وارد می‌کند یا خیر؟!

وجود روغن برای حفظ مو ضروری است!

همانطور که ممکن است از قبل شنیده باشید وجود کمی روغن برای حفظ زیبایی و سلامت مو ضروری است. به همین دلیل شستشوی روزانه موی سر می تواند برا مو بسیار مضر باشد. منابع خارجی بر این امر تاکید می وزند که شامپو تمامی روغن طبیعی مو را از بین می برد و همین امر باعث می شود مو کدر و ناسالم شود. متخصصان بر این عقیده هستند تنها زمانی برای شستشو مو باید اقدام شود که احساس شود کثیفی و آلودگی بر روی آن نشسته است. وقتی مو تمیز است، نیازی به شستشو مو نیست!

شامپو ضد ریزش A+ پریمشما می توانید جهت خرید شامپو ضد ریزش A+ پریم از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

برای تعیین زمان دقیق شستشو مو، چه عواملی باید در نظر گفته شوند؟

عوامل متعددی وجود دارند که در برای تعیین زمان دقیق شستشو مو باید در نظر گرفته شوند.

روغن و چربی مو

یکی از عواملی که سبب می شود بسیاری از افراد برای شستشوی روزانه موی سر اقدام کنند چربی مو است. چربی مو بزرگترین عامل کثیفی مو است و می تواند موها را شل و یا متراکم کند. میزان روغنی که در مو ترشح می شود به سن، ژنتیک، جنسیت و محیط بستگی دارد. دهه 20 تا 30 زندگی موی سر بیشترین تولید روغن را دارد و پس از آن با افزایش سن ترشح روغن مو کاهش پیدا می کند. برخی از افراد موهای شکننده ای دارند که به راحتی آسیب می بیند. این افراد هرگز نباید برای شستشو ورزانه موی سر اقدام کنند و باید موهای خود را یک و یا دو بار در هفته بشویند.

چربی مو سر

 نوع مو

معمولا کسانی که موهای صاف و نازک  دارند بیشتر از کسانی که موهای فر یا موج دار دارند موهای خود را می شویند. موهای صاف به راحتی چرب می شود و این موضوع می تواند بر روی ماهیت مو تاثیر بگذارد. اما موهای فر و موج دار معمولا چرب نمی شود و این موضوع سبب می شود افراد کمتر برای شستشو مو خود اقدام کنند.  کارشناسان اعلام می کنند کسانی که موهای صاف و نازک دارند شستشو یک روز در میان و یا دو روز درمیان موهای خود را بشویند.

سوالات پرتکرار در مورد شستشوی روزانه موی سر

عرق زیاد کف سر

برخی از افرد پوست سرشان زیاد عرق می کند و همین امر سبب می شود تا برای شستشوی روزانه موی سر خود اقدام کنند. اما باید بدانید این کار اصلا درست نیست و می تواند به مو آسیب وارد کند. افرادی که پوست سرشان زیاد عرق می کند باید یک روز در میان موهای خود را بشویند. در غیر اینصورت موهایشان به زودی از بین می رود.

خاک و آلودگی، یکی از عوامل محرک برای شستشوی روزانه موی سر

برخی از شغل ها به گونه ای است که در هنگام کار آلودگی بر روی موها می نشیند. به طور مثال کسانی که در معادن کار می کنند و یا شغل باغبانی دارند معمولا در شرایطی هستند که آلودگی زیادی بر روی پوست سرشان می نشیند. در این شرایط توصیه می شود این افراد در زمان کار موهای خود را بپوشانند تا از بافت مو در برابر آلودگی محافظت کنند.

سوالات پرتکرار در مورد شستشوی روزانه موی سر

در این قسمت تلاش می کنیم به سوالات پرتکرار شما در مورد شستشوی روزانه موی سر پاسخ دهیم.

آیا شستن زیاد مو باعث ریزش میشود 

اگر برای شستشوی روزانه موی سر اقدام می کنید و از شامپو متناسب با مو خود استفاده می کنید، شستن زیاد مو باعث ریزش مو نمی شود. اما همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم شستشو زیاد مو باعث آسیب به بافت مو می شود.

فواید شستن مو بدون شامپو 

بسیاری از افراد در مورد فواید شستن مو بدون شامپو سوال می پرسند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شامپو برای شستن مو الزامی است. زیرا کثیفی و آلودگی را از بین می برد. شستن مو بدون شامپو هیچ فایده ای ندارد و حتی باعث می شود کثیفی از روی مو شسته نشود.

کپسول هیرویت هلث ایدشما می توانید جهت خرید قرص هیرویت هلث اید به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

دیر شستن مو باعث ریزش میشود 

بله! دیر شستن مو باعث تجمع چربی و آلودگی بر روی موی سر می شود و همین امر خطر ریزش مو را بالا می برد.

عوارض شستن هر روز مو 

مهمترین عوارضی که شستشوی روزانه موی سر به همراه دارد از بین رفتن چربی مو و آسیب به بافت مو است. به همین دلیل شستو زیاد موی سر به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

شستن مو چند بار در هفته

پاسخ به این سوال به نوع مو بستگی دارد. اگر مو چربی دارید باید یک روز در میان و یا دو روز در میان مو خود را بشویید. اگر مو معمولی دارید می توانید سه روز در میان مو های خود را بشویید و اگر موی خشک دارید می توانید هفته ای یک یا دو بار موهای خود را بشویید.

محصولات مراقبت از مو را از کجا بخریم؟

اگر به دنبال انواع محصولات مراقبت از مو مانند روغن مو، شامپو، ماسک مو، مرطوب کننده مو، نرم کننده مو، ضد ریزش و تقویت کننده مو، ضد شوره مو و ترمیم کننده مو می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطلعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.