مکمل تقویت قوای جنسی

چه روشهایی برای تشخیص تداخل دارویی وجود دارد؟

چه روشهایی برای تشخیص تداخل دارویی وجود دارد؟

تشخیص تداخل دارویی برای افرادی که از انواع مکملهای گیاهی و شیمیایی استفاده می کنند بسیار حیاتی است.با استفاده از یک وب سایت خوب به راحتی و در خانه می توانید در مورد تداخل داروهایی که مصرف می کنید اطلاعات کسب کنید. امروزه پیشرفت علم و توجه به مسایل و امور سلامتی سبب شده اند که انواع داروها و مکملهای گیاهی و شیمیایی برای حفظ و بهبود سلامتی بیش از پیش در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرند.

همچنین برای تهیه بسیاری از داروها دیگر نیاز ندارید که نزد پزشک بروید و فروش آنها بدون نسخه آزاد است( به این دسته از داروها OTC می گویند). در کنار تمامی این مکملها و داروها موضوع مهمی به نام تشخیص تداخل دارویی وجود دارد که بیشتر افراد به آن بی توجه هستند. بسیاری از افراد انواع مکملهای گیاهی و شیمیایی را با هم مصرف می کنند و گاهی مجبور هستند داروهای OTC را نیز مصرف کنند.

آیا از مکمل های گیاهی نیز استفاده می کنید؟

گاهی برخی از افراد در حال مصرف نوعی مکمل گیاهی هستند و تصمیم دارند مکمل گیاهی دیگری را نیز به رژیم غذایی خود بیافزایند.همچنین شرایط های مشابه دیگری را در مصرف مکمل های گیاهی – گیاهی، گیاهی -شیمیایی، شیمیایی-شیمیایی، گیاهی – OTC، شیمیایی-OTC و یا حتی OTC-OTC را در نظر بگیرید.

در تمامی این موارد مصرف کننده با مسئله تشخیص تداخل دارویی رو در روست. تداخل دارویی سبب بروز مشکلات زیادی برای سلامتی می شود. گاهی این مشکلات و بیماری ها به حدی حاد می شوند که خطر مرگ وجود دارد. در نتیجه در مصرف هر دارو یا مکملی باید به این مسئله توجه داشته باشید.

پزشک و یا داروساز بهترین شخص برای راهنمایی شما هستند!

به طور کلی بهترین منبع برای تشخیص تداخل دارویی پزشک است. قبل از شروع مصرف یک قرص و یا یک مکمل باید لیستی از داروهایی را که استفاده می کنید در اختیار پزشک قرار دهید تا بتواند تشخیص دهد مصرف این مکمل و یا دارو برای شما امکان پذیر است یا خیر. اگر در حین مصرف دارو و یا مکملی مجبور شدید از داروهایی استفاده کنید که فروش آنها بدون نسخه آزاد است بهتر است با داروساز که همیشه در داروخانه حضور دار دمشورت کنید. تداخل دارویی مسئله ای نیست که به راحتی بتوانید از کنار آن بگذرید.

در رابطه با تداخل دارویی همیشه سوالتای وجود دارد. سوالات مهمی که در این زمینه مطرح می شوند، بدین صورت هستند که آیا مصرف این دارو یا مکمل با دارو و مکملی که اکنون مصرف می کنند تداخل دارد یا خیر؟! اگر به پزشک و داروساز دسترسی نداشتیم آیا راهی برای تشخیص تداخل دارویی وجود دارد؟

تشخیص تداخل دارویی

منظور از تداخل دارویی چیست؟

قبل از آنکه به تشخیص تداخل دارویی بپردازیم تصمیم داریم ابتدا «تداخل دارویی» را توضیح دهیم: «تداخل دارویی عوارض ناخواسته ای است که از ترکیب و مصرف هم زمان دو یا چند دارو ناشی می شود. این تداخل می تواند میان داروهای بدون نسخه، مکمل های گیاهی و دارویی و حتی مکملهای ویتامینی رخ دهد. این عوارض تاثیرات بسیار بدی بر سلامتی دارند،و گاهی منجر به بروز مشکلات جبران ناپذیر و یا حتی مرگ می شوند…»

دقت داشته باشید این مسئله با عوارض جانبی مکمل یا دارو کاملا متفاوت است. عوارض جانبی به مشکلاتی گفته می شود که در اثر استفاده همان دارو و یا مکمل در بدن رخ می دهد. در مصرف داروها و مکملها مسئله مسمومیت نیز همیشه مطرح است. بهتر است بدانید مسمومیت زمانی رخ می دهد که دارو و یا مکملی را بیش از حد نیاز مصرف می کنید و همین عمل سبب بروز عکس العمل در بدن می شود.

بنابراین بهتر است با سه مسئله عوارض جانبی، مسمومیت و تداخل دارویی در مصرف هر دارو و مکملی آشنایی داشته باشید. این موارد به شما کمک می کنند تا دارو و مکمل را بر حسب نیاز بدنتان مصرف کنید و به حفظ و تقویت سلامتی خود کمک کنید.

تشخیص تداخل دارویی با استفاده از چه روشهایی امکان پذیر است؟

همانطور که در بالا بدان اشاره کردین بهترین و مطمن ترین فرد برای تشخیص تداخل دارویی پزشک است. زیرا پزشک اطلاعات دقیقی از بیمار خود در دست دارد و همین اطلاعات به وی کمک می کنند بهترین تصمیم را برای بیمارش بگیرد. اما گاهی شرایطی پیش می آید که فرد به  پزشک متخصص دسترسی ندارد.

نگران نباشید. همانطور که می دانید در عصر تکنولوژی زندگی می کنیم و به سادگی می توانیم برای هر مشکلی راه حلی پیدا کنیم. طراحان وب سایتها از قبل به این موضوع اندیشیده اند و وب سایتی را طراحی کرده اند که با وارد کردن نام داروها و مکملهایی که مصرف می کنید می توانید تداخل دارویی آنها را تشخیص دهید.

 وب سایت drug interaction checker   محفلی معتبر برای تشخیص تداخل دارویی است.  داروهایی را که مصرف می کنید وارد کنید، این نرم افزار به شما نشان می دهد که آیا این داروها تداخل دارند یا خیر. مسئله بسیار مهمی که وجود دارد این نرم افزار به زبان انگلیسی است. بنابراین باید به این زبان مسلط باشید و یا از کسی کمک بگیرید که زبان انگلیسی تسلط دارد.

چرا تشخیص تداخل دارویی اهمیت دارد؟

تشخیص تداخل دارویی به شما کمک میکند قبل از مصرف هر دارو و یا مکمل اطمینان حاصل کنید که این داروها با داروها و یا مکملهایی که اکنون مصرف می کنید هیچ گونه تداخلی ندارند. سپس با خیال راحت می توانید  مصرف دارو و مکمل را آغاز کنید.

سلامتی موضوع بسیار مهمی است. تمامی فعالیتهای فردی و اجتماعی انسانها در گرو سلامتی آنهاست. اگر انسان سالم نباشد به هیج وجه قادر به ادامه زندگی نیست. به همین دلیل توجه به آن باید در صدر تمامی امور انسان قرار گیرد.

بهترین روش برای تضمین سلامتی پیروی از سبک زندگی سالم است. رژیم غذیی سالم که بخشی از سبک زندگی سالم است به شما کمک می کند مواد مورد نیاز بدن را تامین کنید در نتیجه بدن برای تامین نیازهایش دیگر به هیچ مکملی نیاز ندارد. ورزش نیز یکی دیگر از مواردی است که به بدن کمک میکند سلامتی خود ر ارتفا ببخشد.

در صورتی که مجبور هستید از دارو و یا مکملی استفاده کنید به مسئله تداخل دارویی توجه داشته باشید. برای تهیه بهترین محصولات دارویی و مکمل بدنسازی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.