مکمل تقویت قوای جنسی

آیا مصرف مکمل بدنسازی پروتئین سبب بروز جوش می شود؟!

آیا مصرف مکمل بدنسازی پروتئین سبب بروز جوش می شود؟!

مکمل بدنسازی پروتئین یکی از مکمل های محبوب در میان ورزشکاران و بدنسازان به شمار می رود. در این میان، مکمل های پروتینی وی منبع بسیار خوبی برای تامین این ریز مغذی مورد نیاز بدن هستند.

پروتین یک ریز مغذی است که به افزایش حجم عضلات، ترمیم بافتهای بدن، ساخت آنزیمها و هورمونها کمک می کند و منجر به کاهش وزن می شود!

مکمل پروتئینشما می توانید جهت خرید مکمل پروتئین وی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ورزشکاران در حین ورزش باید پروتین زیادی مصرف کنند تا بدن آنها بتواند عضله سازی کند. از این رو انواع پروتئین بدنسازی در بازار موجود است. مکمل بدنسازی پروتئین با برندهای مختلف به بازار عرضه می شود و تمامی آنها اثر یکسانی بر بدن ندارد.

بهتر است بدانید با بالا رفتن سن نیازبدن به پروتین بیشتر می شود. همچنین، مکمل های حاوی پروتئین بیماری هایی نظیر  فشار خون بالا، کلسترول بالا و فاکتورهای ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهند.

علاوه بر این، گیاهخواران که محصولات لبنی را در رژیم غذایی خود جای نمی دهند، باید از این مکمل ها استفاده کنند.استفاده از مکمل های پروتئین دار برای گیاهخواران بسیار ضروری است. زیرا به بدن آنها برای تامین پروتین کافی کمک می کند.

اما سوالی در این میان مطرح است، آیا مکمل بدنسازی پروتئین و به طور کلی مکمل های حاوی پروتئین  بر روی چهره تاثیر می گذارند و سبب بروز جوش و آکنه می شوند؟!در این مقاله سعی داریم به این سوال پاسخ دهیم.

ابتدا بهتر است بدانیم جوش چیست و چگونه در بدن به وجود می آید!

آیا مکمل بدنسازی پروتئین سبب جوش می شود

جوش چیست و چگونه عفونت می کند؟

جوش چیزی است که همگی ما حتی برای یکبار هم که شده آن را تجربه می کنیم. اکنون می خواهیم بدانیم درون جوش چیست؟! پاسخ خیلی بدتر از چیزی است که بدان فکر می کنید.

چرک سفید موجود در جوش حاوی باکتری، سلولهای مرده پوست، سلولهای سفید خون، و چربی پوست به نام سبوم هستند!در چنین شرایطی این 4 ماده سبب بروز عفونت می شوند.و اما چگونه؟

درون هر منفذ پوست کیسه های کوچکی وجود دارند که  غدد چربی نامیده می شوند. این غدد مواد چربی را که سبوم نامیده می شوند ترشح می کنند. سبوم پوست صورت را چرب می کند و خاصیت ضد آبی به مو می بخشد.

اما این تنها مزیت سبوم پوست و مو نیست. سبوم منبع انرژی برای باکتری هایی به شمار می رود آکنه های پروپیونی باکتریوم نامیده می شوند.

به طور نرمال آکنه های پروپیونی باکتریوم درون و روی پوست شما زندگی می کنند. اما این باکتری ها گاهی اوقات از کنترل خارج می شوند و دقیقا همین جاست که مشکل شروع می شود.

ضد جوششما می توانید جهت خرید محصولات ضد جوش از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

باکتری پروپیونی باکتریوم!

هنگامی که غدد چربی پوست (به طور مثال در دوران بلوغ) فعال تر می شوند، میزان زیادی سبوم ترشح می کنند و سبوم منافذ پوست را می بندد .اکنون این منافذ منابع غذایی خوبی برای باکتری ها به شمار می روند و از کنترل خارج می شوند.

این امر هشداری برای بدن به حساب می رود  و هجوم باکتری ها بر روی پوست را به عنوان یک تهدید گوشزد می کند. در نتیجه بدن شما گلبول های سفید را به آن ناحیه از بدن می فرسد تا با باکتری ها مبارزه کنند. در نتیجه این ناحیه از پوست بدن متورم می شود.

همین امر سبب می شود سطح پوست متورم و قرمز باشد در پایان، این قسمت از پوست  متورم و بزرگتر می شود و وقتی این قسمت متورم را فشار می دهید باکتری های  دیگری که در خارج از بدن و روی پوست وجود دارند، وارد بدن می شوند و شرایط را  بدتر می کنند !

بنابراین دفعه بعد که تصمیم داشتید جوش را فشار دهید نتیجه آن را در نظر داشته باشید!

آیا مصرف مکمل بدنسازی پروتئین  سبب بروز جوش و آکنه می شود؟

آیا مصرف مکمل بدنسازی پروتئین  سبب بروز جوش و آکنه می شود؟

قبل ازپاسخ به این سوال در مورد رابطه مکمل بدنسازی پروتئین و بروز جوش ، بهتر است بدانید بروز جوش و آکنه به دلیل تغییراتی است که در میزان هورمونهای بدن به وجود می آید. ورزشهایی مانند اسکات و دد لیفت سبب افزایش سطح تسترون در بدن می شوند.

در نتیجه آکنه و جوش روی پوست پدیدار می شوند. برخی از افراد بر این باورند که مکمل بدنسازی پروتئین و محصولات لبنی مانند ماست و شیر می توانند سبب بروز مشکلات پوستی شوند.

این باور اشتباه است اما اگر در صورت مصرف مکمل بدنسازی پروتئین  این اتفاق برای شما می افتد نشان دهنده این است بدن شما در برابر پروتئین بسیار حساس است! به همین منظور بهتر است که تعداد اسکوپ های مکمل بدنسازی پروتئین مانند پودر وی را کاهش دهید.

اگر دوباره مشکلات پوستی به وجود آمد بهتر است از مکمل بدنسازی غیر لبنی استفاده کنید. مکمل های غیر لبنی مکمل هایی مانند نخود و برنج هستند.

بنابراین، نمی توان گفت که مکمل بدنسازی پروتئین سبب بروز جوش و آکنه می شوند. بلکه بهتر است بدانید بدن بعضی از افراد به انواع مکمل بدنسازی ممکن است حساسیت داشته باشد. بهتر است این افراد با تغییر رژیم غذایی و نوع مکمل از ادامه این حساسیت جلوگیری به عمل بیاورند.

مکمل بدنسازی پروتئین و بروز جوش

دلایل دیگر بروز جوش!

بروز جوش و آکنه در صورت می تواند علل مختلفی داشته باشد، از مهم ترین علل جوش زدن می تواند رژیم غذایی نامناسب و مشکلات داخلی بدن باشد که بدین صورت بر روی پوست نمود پیدا می کنند و هشداری برای وجود مشکل در بدن به حساب می روند.  

همچنین مصرف غذاهای کنسروی یکی از دلایل چرب شدن صورت و تجمع باکتری ها بر روی پوست است. مصرف بیش از اندازه این غذاها سبب بروز جوش و آکنه می شود.

از دلایل دیگر می توان به مصرف بالای قند اشاره کرد. مصرف بالای قند سبب بروز مشکلات پوستی از جمله بروز جوش و آکنه می شود. به طور کلی مصرف بیش از اندازه شیرینیجات می تواند زمینه ساز مشکلات دیگری از جمله دیابت باشد. بنابراین بهتر است مصرف قند را کنترل کنید.

مشکلات داخلی بدن از جمله عواملی هستند که می توانند با عث بروز جوش و آکنه روی صورت شوند. بروز جوش بر روی صورت، پشت کمر و بازو می تواند هشداری برای عملکرد نامناسب کبد باشد. بنابراین اگر در این نواحی جوش می زنید بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

همانطور که می دانید آب برای بدن بسیار مفید است و کمبود آب مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود می آورد. مصرف یک لیوان آب صبح قبل از صبحانه آثار زیادی بر سلامتی دارد و از بروز جوش جلوگیری به عمل می آورد.

برای تهیه بهترین محصولات دارویی و مکمل بدنسازی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

 

 

مترجم: سارا رمضانی

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.