مکمل تقویت قوای جنسی

آیا به دنبال ورزش برای سفت شدن عضلات صورت هستید؟!

آیا به دنبال ورزش برای سفت شدن عضلات صورت هستید؟!

امروزه، بیشتر افراد به دنبال ورزش برای سفت شدن عضلات صورت هستند. متاسفانه با افزایش سن، پوست شروع به افتادگی می کند، اما باید بدانید با ورزش برای سفت شدن عضلات صورت و یوگای صورت می توانید به استحکام پوست کمک کنید.

هدف از ورزش برای سفت شدن عضلات صورت چیست؟

همان طور که در منابع خارجی آمده است صورت انسان شامل بیش از 50 ماهیچه مختلف است و برخلاف بیشتر قسمت های بدن، بسیاری از این ماهیچه ها به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند. اما شما می توانید با انجام منظم تمرینات صورت  گردش خون را در نواحی مختلف صورت افزایش دهید و همین امر سبب می شود اکسیژن به سلول های پوست برسد. این موضوع باعث درخشندگی و همچنین سفت شدن پوست می شود.

انجام مکرر تمرینات آرام و تقویت کننده صورت در دراز مدت چهره را سالم نگه می دارد. علاوه بر این، تمرینات منظم ماهیچه های صورت جریان خون را بهبود می بخشد که منجر به تحریک بازسازی سلول های پوست و جلوگیری از چین و چروک می شود. توصیه می کنیم شما برای بهترین نتیجه روال ورزش صورت را به طور مرتب دنبال کند.

مزایای ورزش برای سفت شدن عضلات صورت

 • ورزش صورت ماهیچه های صورت را تقویت می کند.
 • ورزش صورت چین و چروک را کاهش می دهد.
 • ورزش صورت گردش خون را افزایش می دهد.
 • ورزش صورت هر گونه تنش را در صورت و گردن برطرف می کند.
 • ورزش صورت سفت کننده و سفت کننده پوست صورت است.

هر چند وقت یکبار ورزش برای سفت شدن عضلات صورت را انجام دهیم؟

اگر شما می خواهید از ورزش برای سفت شدن عضلات صورت بهترین نتیجه را ببینید، باید ورزش برای سفت شدن عضلات صورت را 3 تا 5 بار در هفته و هر بار 20 دقیقه انجام دهید. اگر 20 دقیقه وقت ندارید، باید سعی کنید یوگا صورت را  10 دقیقه  قبل و بعد از شروع روز انجام دهید. شما چه در حال حرکت و چه در حال استراحت باشید، می توانید این تمرینات را بر روی صورت خود انجام دهید.

نکاتی برای انجام ورزش برای سفت شدن عضلات صورت به روش صحیح

 • انجام تمرینات صورت در حالیکه دراز کشیده اید موثرترین روش است.
 • قبل از لمس صورت، از تمیز بودن دستان تان اطمینان حاصل کنید.
 • شما باید سعی کنید هر روز تمرینات ورزشی صورت خود را همزمان انجام دهید تا فراموش نکنید.
 • هرگز پوست را به شدت نکشید، زیرا این کار باعث می شود که چین و چروک ها را برجسته تر شوند.

ورزش برای سفت شدن عضلات صورت

یوگای صورت چیست؟

برخلاف برخی از ورزش برای سفت شدن عضلات صورت، یوگای صورت بر آرامش و تقویت صورت تمرکز دارد. همانطور که یوگا واقعی تنش های عضلانی را از بین می برد، یوگای صورت نیز  جلوه های ناشی از حالت های فشرده صورت را خنثی می کند تا ماهیچه ها و  پوست آرامش یابد و جوان شود. این امر شامل استفاده از ماساژ و تمرینات برای تحریک عضلات و کمک به سفت شدن صورت است.

زیبایی یوگا در این است که فرد می تواند تمرینات صورت خاصی را انجام دهد تا مناطق خاصی را  تقویت کند. به عنوان مثال، شما می توانید تمرینات یوگای صورت را دنبال کنید که مستقیماً روی چین و چروک چشم، یا خط اخم تاثیر می گذارند. نمونه ای از تمرینات یوگای صورت این است که فرد دستان خود را به هم مالیده تا قبل از قرار دادن کف دست بر روی چشمان بسته دستانش گرم باشند و  حداقل چند دقیقه در حالی که نفس عمیق می کشد دستانش را بر روی چشمانش نگه دارد. این کار هر گونه تنش را از ناحیه چشم  برطرف می کند.

آیا یوگای صورت واقعاً  مفید است؟

صورت مانند عضلات دیگر بدن است و باید برای حفظ سلامتی آن یک روال ورزشی دنبال شود. مطالعات زیادی در این زمینه صورت گرفته است و همگی آنها نشان می دهند یوگا صورت واقعا موثر است. چشم ها، پیشانی و گونه ها مستعد پیری هستند، اما فرد اگر روزانه 15 تا 20 دقیق یوگا انجام دهد می تواند روند پیری را متوقف کند.

مزایای یوگای صورت

ورزش برای سفت شدن عضلات صورت و یوگای صورت مزایای مختلفی دارند که به شرح زیر هستند:

 • افزایش اعتماد به نفس ( مشخص شدن چین و چروک و علائم پیری می تواند بر اعتماد به نفس فرد تأثیر منفی بگذارد، حتی اگر این یک روند طبیعی باشد. یوگای صورت و تمرینات صورت با سفت کردن پوست می توانند نشانه های پیری را از بین ببرند. ورزش برای سفت شدن عضلات صورت به طور ویژه برای زنان می تواند به افزایش اعتماد به نفس کمک کند، زیرا اغلب افراد وقتی از ظاهر خودشان خوششان می آید، احساس خوبی دارند )
 • لیفت صورت طبیعی (لیفت صورت یک عمل زیبایی است که به پوست کمک می کند جوان تر به نظر برسد. یوگای صورت جایگزین طبیعی برای این کار است. تمرینات صورت به سفت شدن ماهیچه های صورت در فرد و  کاهش خطوط و چین و چروک کمک می کنند تا پوست سفت تر شود)
 • هزینه کمتری نسبت به روشهای زیبایی ( روش های آرایشی که به سفت شدن پوست صورت کمک می کنند بسیار گران قیمت و تهاجمی هستند – اما یوگای صورت هیچ گونه هزینه ای ندارد. اگرچه نتایج این کار به همان اندازه جراحی زیبایی نیست، اما یوگای صورت در هزینه و زمان صرفه جویی می کند و مطمئناً ارزش امتحان کردن دارد )
 • سلامت کلی جسمی و روحی (درست مانند یوگای سنتی ، یوگای صورت می تواند بسیار آرامش بخش و درمانی باشد. با کاهش استرس و افزایش عزت نفس ، تمرینات یوگا صورت می تواند نتایج شگفت انگیزی را در سلامت کلی جسمی و روحی شما به دنبال داشته باشد.)

سوالات پرتکرار

در این قسمت تلاش می کنیم به سوالات پرتکرار پاسخ دهیم.

آیا این روش ورزش برای سفت شدن عضلات صورت عوارضی را به دنبال دارد ؟

در حالت کلی خیر عوارضی ندارد ولی باید فردی که این روش را انجام می دهد به یاد داشته باشد که باید صحیح حرکات را انجام دهد وگرنه بجای رفع چین و چروک احتمال دارد چین و چروک برجسته ترشود .

خرید کرم های لیفتینگ 

برخی از کرم های لیتفینگ پر طرفدار به شرح زیر هستند:

خرید کرم های ضد چروک 

برخی از کرم های ضد چروک پرطرفدار به شرح زیر هستند:

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.