مکمل تقویت قوای جنسی

با انواع مختلف حالت دهنده های مو آشنا شوید

hair Styler 3

امروزه زیبایی و خوش حالت بودن موها برای بسیاری از افراد اهمیت دارد و محصولات مختلفی برای رسیدن به این هدف تولید شده است. تنوع محصولات مربوط به موها هم کار افراد را راحت کرده است و هم کمی سخت! گاهی ممکن است انتخاب محصول مورد نظر از بین محصولات مختلف حالت دهنده مو به دلیل تنوع آنها برایمان بسیار سخت باشد. تولیدات متنوعی مانند چسب مو، ژل مو و … برای حالت دادن به موها تولید شده اند که باید بر اساس نیاز از میان آنها انتخاب کرد. در مقاله امروز به انواع حالت دهنده های مو خواهیم پرداخت و ویژگی و کارکرد آنها را شرح خواهیم داد.

حالت دهنده های مو

شما می توانید جهت خرید حالت دهنده های مو به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

حالت دهنده های مو و کارکرد آنها

در ادامه با مهم ترین حالت دهنده های مو آشنا می شوید:

چسب مو

چسب مو ماده ای واکس مانند است. این ماده کمک می کند موها به صورت تکه های جدا از هم و در حالت دلخواه باقی بمانند. غلظت چسب مو زیاد است و به دلیل وجود واکس خشک نمی شود. چسب مو باعث نرم و انعطاف پذیری موها و چسبندگی و حجم زیاد آنها می شود و کمی به موها درخشش می دهد. این ویژگی های چسب مو می تواند برای موهای اسپایکی، مجعد یا آشفته که موها باید در جای خود ثابت بمانند بسیار مناسب باشد. ویژگی مهم دیگر چسب مو انعطاف پذیری آن است. به این معنی که شما می توانید صبح با آن به موهایتان حالت دهید و در طول روز بدون هیچ مشکلی مدل موها را تغییر دهید.
روش استفاده از چسب مو بسیار راحت است. مقدار کمی از آن را روی موها بمالید و با انگشتان خود به موها حالت دهید. می توانید میزان چسب مو را تغییر دهید؛ می توانید آن را بیشتر کنید تا مدل مو به خوبی حفظ شود. از آنجا که چسب مو برپایه واکس است نیازی به خشک کردن ندارد.

لازم است به نکات زیر در استفاده از چسب مو دقت داشته باشید:

 • محصولاتی که از واکس تولید می شوند مانند چسب مو به راحتی با آب شسته نمی شوند زیرا در آنها از آب استفاده نشده است. برای شستن موهای آغشته به چسب مو باید از شامپو استفاده کنید.
 • چسب مو را بر روی موهای تمیز که رویش نرم کننده استفاده نکرده اید استفاده کنید.
 • چسب مو روی موهای خشک بهتر جواب می دهد اما می توان آنرا روی موهای مرطوب نیز استفاده کرد.
 • در تولید برخی چسب موها برای ایجاد چسبندگی قوی از مواد خشن استفاده شده است. این مسئله می تواند باعث خشکی و آسیب به موها شود. بنابراین از چسب مویی استفاده کنید که فاقد این مواد است و به موها آسیب نمی رساند.

ژل مو

یکی دیگر از پرطرفدارترین حالت دهنده های مو ژل مو است. این محصول غلظتی مانند ژل دارد و به شکل اسپری یا مایع نیز تولید می شود. قدرت و ماندگاری ژل با توجه به فرمول آن می تواند کم، متوسط و زیاد باشد. ژل مو محلول در آب است و با مرطوب کردن موهایی که آغشته به ژل هستند می توان دوباره به آنها حالت داد. ژل مو باید روی موی خیس و مرطوب استفاده شود. این کار رطوبت موها را حفظ می کند و به آنها درخشندگی و حجم می دهد.
روش استفاده از ژل به این صورت است که باید آن را کف دست کمی ماساژ دهید و سپس روی موها بمالید و حالت دلخواه به آنها بدهید.

هنگام استفاده از ژل مو به نکات زیر دقت کنید:

 • توصیه می شود از ژل های حاوی الکل استفاده نکنید. الکل خشک کننده است و باعث تحریک پوست سر و خشکی موها می شود. الکل در بسیاری محصولات حالت دهنده موی بی کیفیت استفاده می شود.
 • سعی کنید از ژل های حاوی روغن آرگان، آلوئه ورا و ویتامین ای استفاده کنید تا موها نرم، مرطوب و تغذیه شوند.
 • هر چه ژل بیشتری روی موها بزنید موها سفت تر می شوند و حالت خود را بهتر حفظ می کنند. بنابراین اگر احساس می کنید فعالیت هایی دارید که باعث تکان خوردن بیشتر موها می شوند از مقدار بیشتری ژل استفاده کنید.
 • سختی ژل ها با شماره مشخص می شوند. ژل هایی که شماره بالاتری دارند موها را بیشتر سفت می کنند و ظاهر مرطوب و براقتری به موها می بخشند.

ژل مو

کلی مو (Hair Clay)

یکی از انواع حالت دهنده های مو، کلی مو است. این محصول چسبندگی زیادی ایجاد می کند و ظاهری مات به مو می بخشد. استفاده از کلی مو باعث می شود مو در تمام روز به شکل دلخواه بماند. اینکه چه مقدار از این ماده استفاده کنید به میزان موها بستگی دارد. برای موهای کوتاه به یک نخود و برای موهای متوسط به اندازه دو نخود کلی مو نیاز است. پیش از استفاده از این محصول کلی مو را در دستان خود نرم کنید. سپس آن را به شکل یکنواخت روی موها پخش کنید و به موها حالت دهید. توجه داشته باشید زمانی که کلی مو سفت شود دیگر نمی توان آن را تغییر داد.

فیبر مو (Hair Fiber)

فیبر مو از جمله حالت دهنده های مو است که برای موهای کم پشت مناسب می باشد. این محصول می تواند مو را پرپشت تر نشان دهد بنابراین اگر موهای صاف و لختی دارید می توانید با استفاده از آن به موها حجم دهید. فیبر مو حالت مات به موها می بخشد و چسبندگی متوسط دارد.
برای استفاده از آن ابتدا فیبر مو را کف دست بریزید و دست ها را به هم بمالید تا گرم شود. این کار باعث می شود فیبر نرم شود و راحت تر روی موها بنشیند. سپس آن را روی موها پخش کنید و به موها حالت دلخواه را بدهید.

کرم مو

یکی از ملایم ترین حالت دهنده های مو کرم مو است که حسی شبیه لوسیون ایجاد می کند. کرم مو نقش مرطوب کننده دارد و کمترین حالت چسبندگی را به وجود می آورد. این ویژگی ها کرم مو را مناسب کسانی می کند که می خواهند موها زیبا شوند اما سفت و ثابت نشوند. از کرم مو می توان برای صاف کردن موهای فر و یا حالت دادن به موهای سرگردان استفاده کرد.
برای استفاده از کرم مو ابتدا موها را بشویید و با حوله تا حدی که کمی رطوبت روی موها بماند آنها را خشک کنید. کمی رطوبت روی موها باعث می شود کرم مو به شکل یکنواخت تری روی موها پخش شود. ابتدا مقدار کمی از آن یعنی حدود یک نخود روی موها بمالید و به موها حالت دهید. اگر نیاز بود این مقدار را بیشتر کنید.

پماد مو

پماد مو یکی از حالت دهنده های مو است که به موها چسبندگی زیاد و ظاهری مات می دهد. این محصول مناسب موهای کوتاه تا متوسط و فر است. با پماد مو می توان به موهای مدل ماهوتی حجم دهید، موهای فر را کمی بخوابانید و موها را سیخ سیخی کنید.
برای استفاده ابتدا کمی از آن را کف دست بریزید و با مالیدن دست ها آن را نرم کنید. از آنجا که این ماده چسبندگی زیادی دارد بهتر است موها را 2 تا 3 بخش کنید و هر بار قسمتی از موها را حالت دهید. اینکار کمک می کند پماد مو در همه قسمت ها به درستی پخش شود و یکجا انباشته نگردد.

موس مو

موس مو نیز از جمله حالت دهنده های موی بسیار پرطرفدار است. از موس مو می توانید برای موهای کوتاه، متوسط، بلند و کم پشت استفاده کنید. موس مو بسیار سبک است و می تواند به راحتی روی موها پخش شود. موس مو باعث افزایش حجم موها می شود و بسیار مناسب کسانی است که نمی خواهند موهایشات حالتی خوابیده داشته باشد. شستشوی موس مو نیز بسیار راحت است.
برای استفاده اندازه یک توپ گلف موس کف دست بریزید و با دست دیگر کمی از موس را بردارید و از ریشه مو تا انتهای آنها بمالید. زمانی که موها را به خوبی به موس آغشته کردید به موها حالت دهید.

واکس مو

یکی دیگر از حالت دهنده های موی بسیار محبوب واکس مو است که بسیار مناسب موهای کوتاه است. واکس موها دو نوع هستند. نوع اول مبتنی بر موم هستند و شستشوی آنها دشوار است و نوع دیگر که مبتنی بر آب هستند به راحتی شسته می شوند. واکس مو باعث درخشندگی و سنگین شدن موها می شود. واکس مو به طور معمول خشک نمی شود و می توان مدل موها را در طول روز تغییر داد.
برای استفاده از این محصول با مقدار کم اندازه یک نخود شروع کنید. واکس را میان دست ها گرم کنید تا نرم شود. بعد آن را روی موها بمالید. واکس را از ریشه به انتهای موها بکشید و بعد به موها حالت دلخواه بدهید.

واکس مو

چند نکته مهم پیش از استفاده از حالت دهنده های مو

هنگام استفاده از حالت دهنده های مو حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • ابتدا نیاز موهای خود را بدانید و سپس از حالت دهنده مناسب مو استفاده کنید. انتخاب نادرست حالت دهنده مو می تواند شما را به نتیجه دلخواه نرساند.
 • اگر موهای خشک و آسیب دیده دارید از محصولات حاوی الکل استفاده نکنید. زیرا باعث آسیب بیشتر موها می شوند.
 • اگر موهای دکلره و بلوند شده دارید بهتر است از سرم، براق کننده و واکس مو استفاده کنید. این محصولات از مو مراقبت می کنند و رنگ مو را کدر و بی روح نمی کنند.
 • اگر موهایتان گره زیاد دارد از محصولات حاوی سیلیکون استفاده کنید تا گره موها به راحتی باز شوند و جلوه ای درخشان داشته باشند.
 • پیش از استفاده از حالت دهنده، آن را با کف دست گرم کنید تا نرم تر شود و حالت بهتری به موها بدهد.
 • پس از استفاده از انواع حالت دهنده های مو حتما موها را بشویید و اجازه ندهید در مدت زمان طولانی روی موها باقی بمانند. این مواد می توانند روی موها بقایای خود را جا بگذارند و به مرور با انباشته شدن باعث خشکی موها شوند. این مسئله می تواند باعث شکستگی موها و کم پشتی موها در طولانی مدت گردد.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.