مکمل تقویت قوای جنسی

کاشت مو چیست و به چند روش انجام می‌شود؟

کاشت مو چیست و به چند روش انجام می‌شود؟

امروزه، دیگر مانند گذشته، ریزش مو نمی‌تواند به فرد آسیب وارد کند و این مشکل به راحتی با استفاده از روشهای نوین کاشت مو قابل حل است. شناخت کامل این روش سبب می‌شود که افراد با دیدی باز از آن استفاده کنند. به همین دلیل بالا بردن اطلاعات در این زمینه اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی کاشت مو بپردازیم. در پایان این مقاله دید کاملی به این روش خواهید داشت و در صورت نیاز به خوبی تصمیم خواهید گرفت.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو روش پیوند موی طبیعی بدن به ناحیه سر، ابرو، ریش، سبیل،  مژه  و نواحی است که دچار زخم و یا ضایعات پوستی هستند. خطرات این روش بسیار پایین است به همین دلیل طرفدارن زیادی در سراسر دنیا داد.

ریزش مو دلایل متفاوتی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به عدم رعایت تغذیه مناسب و یا استرس اشاره کرد. مو نقش زیادی در زیبایی افراد دارد. بنابراین این روش به حفظ حس اعتماد به نفس افراد کمک می‌کند.

تاریخچه کاشت مو

پزشک ژاپنی به نام دکتر اوکودا در سال 1939 اولین بار استفاده از این روش را مطرح کرد و سپس در سال 1959 پزشکی آلمانی این روش را به اجرا در آورد. در طول این سالها این روش بارها مورد بازنگری قرار گرفته است تا امروزه با استفاده از تکنولوژی جدید روشی به نام میکروگرافت برای رشد مو مطرح شد.  در این روش رضایت بیماران تقریبا به طور کامل تامین می‌شود.

روشهای کاشت مو

روشهای کاشت مو

در این روش برای پیوند مو، مو از ناحیه پشت سر و یا نواحی دیگر بدن جدا می‌شود، سپس این موها با استفاده از میکروسکوب به صورت تک تک و با ظرافت جدا می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مزیتهای این روش این است که بدن به پیوند موی طبیعی واکنش نشان نمی‌دهد و نیاز به مراقبتهایی مانند یک عضو پیوند داده شده را ندارد.

این روش با استفاده از روشهای زیر انجام می‌شود:

  • روش پانچ: در این روش سوراخ‌هایی در پوست سر ایجاد می‌شوند و دسته‌ای از موها در این ناحیه پیوند زده می‌شوند. یکی از معایب این روش این است که نمایی مصنوعی دارد. به همین دلیل طرفداران زیادی ندارد.
  • روش FUT: در این روش مو با ایجاد یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که حاوی 1500 تا 2500 گرافت و شامل 7000 تا 9000 تار مو است برداشته می‌شود. معمولا در این روش از مواد بی حسی استفاده می‌شود. این عمل باید با ظرافت انجام شود. سپس گرافتهای فولیکولهای مو برای کاشت آماده می‌شوند. در این روش نباید کل موهای سر فرد تراشیده شود و فقط قسمتی که برداشت مو و کاشت مو در آن ناحیه صورت می‌گیرد تراشیده می‌شود. این روش مطمن‌ترین روش برای کاشت مو است.
  • روش FIT: در این روش یک دسته از مو، معمولا از پشت سر و بالای گوشها، انتخاب می‌شوند. سپس این موها برداشت می‌شوند و به وسیله دستگاهی به نام پانچ به ناحیه مورد نظر پیوند زده می‌شوند. این روش در افرادی توصیه می‌شود که ناحیه کوچکی را می‌خواهند پیوند مو بزنند.
  • روش ترکیبی: در این روش حجم ریزش مو بسیار بالاست و از چند روش برای رفع این طاسی استفاده می‌شود. در این روش، روشهای FUT و FIT با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا بهترین نتیجه را برای فرد حاصل کنند. حدود 5000 گرافت در یک جلسه برداشت می‌شود و به ناحیه مورد نظر پیوند داده می‌شود.

بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که بسیاری از افراد قبل ازانجام این کار می‌پرسند این است که بهترین روش کاشت مو چیست. پاسخ به این سوال به شدت ریزش مو بستگی دارد.

به این نکته توجه داشته باشید که بهترین روش FUT است که با فاصله زمانی یک ساله انجام می‌شود. اگر بیمار تمایلی به بخیه زدن ندارد و یا از این موارد می‌ترسد بهتر است از روش FIT استفاده کند.

همچنین موارد زیر به انتخا بهترین روش کمک می‌کنند:

  • اگر بیمار تمایلی به تراشیدن مو نداشته باشد از روش FUT استفاده می‌شود
  • اگر ناحیه کاشت مو محدود باشد مانند ابرو و یا سیبلیل از روش FIT استفاده می‌شود
  • اگر در مرحله برداشت مو، موی کافی وجود نداشته باشد از روش FIT استفاده می‌شود
  • اکر قسمت جلو موی سر خالی باشد از روش FUT استفاده می‌شود
  • اگر در یک جلسه به مقدار زیادی مو نیاز باشد، از روش FUT استفاده می‌شود

نکته قابل توجه این است که طول مدت عمل روش FIT طولانی‌تر از روش FUT است. روش FUT معمولا 3 تا 5 ساعت طول می‌کشد و روش FIT معمولا 10 ساعت. پزشک بهترین کسی است که در این زمینه می‌تواند به شما مشاوره دهد.

برای تهیه انواع  محصولات مراقبت از مو به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.