مکمل تقویت قوای جنسی

نکات طلایی برای مراقبت از پوست چرب!

نکات طلایی برای مراقبت از پوست چرب!

بسیاری از افراد در مورد مراقبت از پوست چرب سوال می پرسند! بهتر است بدانید برای مراقبت از پوست اولین گام شناخت نوع پوست است. اینکه بدانیم چه پوستی داریم به ما کمک می کند تا در انتخاب شوینده و مرطوب کننده هایمان دقت لازم را داشته باشیم. در این مقاله سعی داریم روتین پوست چرب و مختلط را برای شما شرح دهیم.

پوست چربشما می توانید جهت خرید محصولات مرتبط با پوست چرب از طریق وب سایت داروخانه آنلاین نمایید .

به چه پوستی پوست چرب می گویند؟

منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند پوست چرب همیشه چرب است! پوستی که ساعاتی بعد از شست و شو چرب می شود و براق بودن این چربی قابل مشاهده است پوست چرب است. پوست چرب معمولا منافذ بازتری دارد و تعداد غدد چربی در این پوست بیشتر است. میزان چربی‌ که باید روی سطح پوست باشد، اگر از حدی بیشتر شود، باعث بسته‌ شدن منافذ و در نهایت جوش و آکنه می ‌شود. پس پوستی که چرب باشد مستعد آکنه نیز است. این نوع پوست ها معمولا ضخیم هستند.

برنامه مراقبت از پوست چرب

برای مراقبت از پوست چرب باید یک روتین پوستی را انجام دهید. که در این قسمت به روش های مراقت از پوست چرب می پردازیم:

برای مراقبت از پوست چرب از یک شوینده غیر صابونی مخصوص استفاده کنید!

اولین قدم برای داشتن پوست شاداب شست و شوی روزانه آن است. شستن صورت با شوینده مخصوص و آب ولرم تا حد زیادی چربی اضافی روی پوست چرب را پاک کرده و به بسته شدن منافذ جهت جلوگیری از خروج چربی اضافی کمک می نماید. شستن صورت دو بار در روز،  صبح ها بعد از بیدار شدن و شب ها قبل از خواب به پاکسازی پوست کمک کرده و از تجمع چربی و فعالیت باکتری های مولد جوش جلوگیری می کند.

 تونرهای کم کننده چربی پوست استفاده کنید!

تونر ها در واقع محلول هایی هستند که بعد از شست و شو روی صورت ، توسط پنبه ای کشیده می شوند و در تکمیل پاکسازی پوست نقش موثری دارند. یکی از روش های مراقبت از پوست چرب استفاده از تونر است. استفاده از تونر های مخصوص پوست چرب علاوه بر تمیز کردن عمیق منافذ پوستی،  دارای ترکیباتی برای کاهش چربی پوست هستند و به جمع شدن منافذ پوستی کمک می کنند. استفاده از تونرها باعث از بین رفتن چربی اضافی و کاهش براقیت پوست می شود. برای خرید تونر می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

استفاده از آبرسان و مرطوب کننده ها را فراموش نکنید!

افرادی که پوستشان چرب است تصورشان این است که استفاده از مرطوب کننده و آبرسان باعث چرب تر شدن پوستشان می شود. اما بهتر است بدانید که استفاده از آبرسان و یا مرطوب کننده های مخصوص پوست چرب یکی از اصلی ترین راه مراقبت از پوست چرب است. برای خرید مرطوب کننده می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

انتخاب آبرسان و مرطوب کننده برای این نوع پوست ها بسیار با اهمیت است. این مرطوب کننده ها باید علاوه بر داشتن خاصیت آبرسانی قوی، کنترل کننده چربی نیز باشند و ترکیبات ضد جوش به کار رفته در آن ها نیز از ایجاد آکنه جلوگیری نماید.

برنامه مراقبت از پوست چرب

برای مراقبت از پوست چرب ضد آفتاب را همیشه استفاده کنید!

شاید تصورتان این باشد که استفاده از ضد آفتاب برای کسانی که پوست چربی دارند باعث بسته شدن منافذ پوستشان می شود. در صورتی که نه تنها ضد آفتاب برای این نوع از پوست ها ضرر ندارد بلکه از پوست در برابر اشعه مضر آفتاب محافظت می کند. نکته ای که برای انتخاب این ضد آفتاب ها وجود دارد این است که باید حتما فاقد چربی باشد و بافتی سبک و زود جذب داشته باشند تا رد چربی بر روی پوست بر جا نگذارند.

افرادی که پوست چرب دارند بهتر است ضد آفتاب ها فاقد رنگ استفاده نمایند تا منافذ پوستشان بسته نشود و مواد رنگی به کار رفته در این ضد آفتاب ها باعث به وجود آمدن جوش نشود. برای خرید ضد آفتاب می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

از ماسک های کنترل کننده چربی هفته ای دو بار استفاده کنید!

استفاده از ماسک های کاهنده چربی پوست، به صورت هفتگی تا حد زیادی از میزان چربی پوست می کاهد و یکی دیگر از روش مراقبت از پوست چرب است که باعث شفاف شدن پوست می شود. ماسک حاوی خاک رس یکی از ماسک های مخصوص پوست های چرب و مستعد آکنه است که از باز شدن منافذ پوستی جلوگیری کرده  تا حد زیادی از کنترل کننده چربی پوست است. در کنار این ماسک استفاده از ماسک های شی باتر و عسل می تواند از خشک شدن پوست چرب جلوگیری نماید و حس شادابی برای پوست به ارمغان آورد. برای خرید ماسک صورت می توانید از به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

استفاد ه از اسکراب و لایه بردارها به صورت هفتگی

برای مراقبت از پوست چرب باید از اسکراب استفاده کنید. لایه برداری با کمک اسکراب ها به صورت هفتگی یکی از راه هایی است که به سلامت پوست چرب کمک می کند. لایه برداری با حذف سلول های مرده پوست باعث شفافیت پوست می شود و لک های پوستی و همچنین جای جوش را تا حد زیادی از بین می برد. نکته مهمی که در هنگام خرید لایه بردارها باید به آن توجه داشته باشید این است که نباید تحریک کننده پوست باشد و باعث عوارض مانند خشکی و یا قرمزی در پوست شود.

بنابراین لایه بردارهای ملایم همیشه برای پوست بهترین گزینه محسوب می شوند. نکته مهمی که باید برای استفاده ازلایه بردارها به آن توجه کنید این است که، بسته به نوع پوست میزان مصرف متفاوت است. مثلا پوست های چرب چون معمولا ضخیم تر هستند در هفته تا 3 بار مجاز به استفاده از لایه بردار می باشند. توجه داشته باشید که در مدت زمانی که از لایه بردارها استفاده می کنید، مصرف ضد آفتاب را فراوش نکنید. برای خرید اسکراب می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

آیا از مزیت های پوست چرب با خبرید؟

تا بدینجا در مورد مراقبت از پوست چرب صحبت کردیم. شاید باورتان نشود ولی پوست که چرب مزیت هایی به نسب پوست خشک دارد:

  • پوست چرب دیرتر چروک می شود.
  • آرایش بهتر روی پوست می نشیند.
  • برنزه کردن پوست چرب بهتر و سریع تر انجام می شود.
  • پوست چرب معمولا نرم تر و ضخیم تر است.

پوست چرب

سوالات پر تکرار درباره مراقبت از پوست چرب

افرادی زیادی پوست چرب دارند و به همین دلیل سوالاتی زیادی درباره این نوع پوست و مراقبت از پوست چرب پرسیده می شود که در اینجا به آنها پاسخ می دهیم.

شستن پوست چرب با صابون بهتر از ژل است؟

استفاده از صابون چربی مفید پوست را از بین می برد و همین موضوع باعث خشکی پوست می شود. در صورتی که شوینده های غیر صابونی مانند ژل و فوم ها این عوارض را ندارد.

پوست چرب نیاز به مرطوب کننده دارد؟

بله برعکس تصورعموم استفاده از مرطوب کننده ها برای پوست چرب ضرورت دارد. مرطوب کننده پوست چرب باید فاقد چربی بوده و هیچ گونه رد چربی بر روی پوست به جا نگذارد.

از کجا بفهمم پوستم چرب است؟

پوستی که چرب باشد بعد از شستن با شوینده مخصوص بعد از گذشت 2 ساعت دوباره چرب می شود. این پوست معمولا همیشه براق است و مستعد آکنه می باشد.

لایه برداری برای پوست چرب چند روز یک بار باید انجام شود؟

پوست چرب چون معمولا ضخیم است استفاده از لایه بردارها را می توانید  هفته ای دو بار در فصول سرد و در فصول گرم ماهی 3 بار انجام دهید. مصرف ضد آفتاب را در طول مدت زمان استفاده از لایه بردارها فراموش نکنید.

[aparat id=’fHb8o’]

خرید محصولات پوست چرب 

اگر می خواهید برای مراقبت از پوست چرب اقدام کنید، باید محصولات متناسب با پوست چرب را تهیه کنید. برای خرید محصولات پوست چرب می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 

نویسنده و گردآورنده: زهرا جدی

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.