مکمل تقویت قوای جنسی

انواع ماسک صورت خانگی مخصوص پوست چرب!

انواع ماسک صورت خانگی مخصوص پوست چرب!

پوست چرب به پوستی گفته می شود  که چربی زیادی تولید می کند و همین امر باعث بروز مشکلات زیادی از جمله جوش های قارچی می شود. جوش های قارچی جوشهایی هستند که با درمانهای معمولی از بین نمی روند و باید برای درمان آنها به پزشک مراجعه کنید. در این میان ماسک های متنوعی وجود دارند که می توانند به متعادل کردن چربی صورت کمک کنند. اگر این ماسکها از مواد طبیعی درست شوند اثرات بیشتری خواهند داشت.

ماسک صورت معجزه می کند!

ماسک صورت برای پوست چرب با مواد طبیعی  ترکیبی اعجاز انگیر است  که طراوت و درخشندگی خاصی را به پوست می بخشند. در بیشتر موارد، بسیاری از مکشلاتی که در این ارگان از بدن به وجود می آیند با استفاده از ماسک های مناسب رفع می شوند. اگر پوست چرب دارید باید بدانید که پرایمر و کرم پودر زیاد بر روی صورت شما باقی نمی ماند. چربی این ارگان از بدن دلایل متنوعی دارد. اما  هورمون و آب و هوا دو عامل مهم در این زمینه به حساب می روند.

بسیاری از افراد داشتن پوست چرب را نوعی بدشانسی می دانید اما روشهای زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند چربی آن را کنترل کنید. تنها با موادی که اکنون در آشپزخانه خود دارید می توانید ماسک فوق العاده ای را برای خود آماده کنید و دیگران نگران چربی آن نباشید!

ماسک تخم مرغ، جو، عسل ماسکی حیرت آور برای پوست چرب!

ایده گذاشتن تخم مرغ بر روی صورت ممکن است ایده پخته و جالبی به نظر نیاید، اما بعد از استفاده از تخم مرغ در این ماسک منافذ صورت شما بسته خواهند شد و درخشش و سفتی حیرت آوری را بر روی صورت خود مشاهده خواهید کرد.

جو دارای مزایای حیرت آوری است.جو روغن و چربی مازاد پوست را جذب می کند، همچنین این ماده دارای خاصیت ضد تورمی است و پروتینهایی مورد نیاز صورت شما را تامین می کند. جو مانند یک معجزه برای پوست چرب است. عسل! این ماده حیرت آور! ترکیبی فوق العاده است که خاصیت ضد باکتریایی دارد و جلای خاصی به را به صورت شما می بخشد.

مواد مورد نیاز برای تهیه این ماسک حیرت آور:

  • یک عدد سفیده تخم مرغ
  • یک قاشق چای خوری عسل
  • یک قاشق غذاخوری جو

سفیده تخم مرغ را با عسل به خوبی هم بزنید تا یک ماده یک دست داشته باشید سپس جو پودر شده را به این خمیر اضافه کنید. این خمیر با به صورت خود بمالید.از مالیدن این خمیر در اطراف چشم جدا خودراری کنید.اجازه دهید این ماسک 15 دقیقه بر روی پوست بماند سپس پوست را با آب گرم بشویید. از صورتی شفاف لذت ببرید.

ماسک صورت تخم مرغ، جو و عسل برای پوست چرب بسیار مفید است و چربی مازاد آن را کنترل می کند. در نتیجه از بروز مشکلاتی مانند جوش قارچی جلوگیری به عمل می آورد.

ماسک تخم مرغ، جو، عسل ماسکی حیرت آور برای پوست چرب!

ماسک خاک رس برای متعادل کردن چربی پوست!

تا بدین جا ماسک صورت تخم مرغ، جو و عسل را به شما معرفی کردیم که ماسکی قدرتمند است. اما باید بدانید خاک رس یکی از مواد مورد نیاز در رژیم پوست شماست. اگر هفته ای یکبار از خاک رس استفاده کنید تاثیرات حیرت آور آن را بر صورت مشاهده خواهید کرد. به ویژه اگر پوست چربی دارید این ماسک صورت معجزه می کند.

خاک رس شامل زلویئت (یک ماده معدنی) است که سبب سم زدایی می شود و کثیفی ها را از بین می برد. وقتی این ترکیب فوق العاده خشک شود چربی مازاد پوست را می بینید که بر بروی سطح پوست آمده اند و هیچ چیز رضایت بخش تر از دیدن این صحنه نیست! خاک رس سبوم و چربی را از عمق بیرون می کشد. همچنین ، این ماده حیرت آور برای سم زدایی و مشکلات روده نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماسک چگونه ساخته می شود؟

قبل از ارایه دستوراالعمل این ترکیب فوق العاده ، به معرفی خواص مواد به کار رفته در این ماسک صورت برای پوست چرب می پردازیم. خاک رس قدرت خارق العاده ای در دفع سموم و آلودگی ها دارد. چای سبز، در سراسر دنیا، جایگاه اول مراقبتهای پوستی را به خود اختصاص داده است.

آب لیمو نیز سرشار از ویتامین C است و ویتامین مورد نیاز شما را تامین می کند! اسید سیتریک موجود در آب لیمو به درمان جوش، بستن منافذ باز ، روشن سازی و از بین رفتن جای زخم و جوش کمک می کند.

مواد مورد نیاز برای ساخت ماسک صورت خاک رس!

  • دو قاشق غذاخوریخاک رس بنتونیت
  • یک قاشق غذاخوریپودر ذغال سنگ ( اختیاری)
  • یک قاشق چایخوری چای سبز
  • یک قاشق غذاخوری آب لیمو ( اختیاری)

چای سبز درست کنید و اجازه دهید خنک شود. سپس پودر ذغال سنگ و خاک رس را در چای سبز بریزید و آب لیمو را به آن اضافه کنید. اگر خمیر بدست آمده سفت است مقدار بیشتری چای سبز به آن اضافه کنید. برای درست کردن این ترکیب حیرت آور برای پوست چرب ، حتما از قاشق چوبی استفاده کنید زیرا قاشق آهنی اثرات این ترکیب را از بین می برند.

با استفاده از انگشتانتان این ماسک را بر روی صورت خود بمالید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه روی آن بماند. سپس با آب گرم صورتتان را بشویید. فراموش نکنید بعد از این ماسک از کرم آب رسان استفاده کنید.

همانطور که در ابتدای این مقاله بدان اشاره کردیم اگر چربی پوست کنترل نشود آسیبهای زیادی این ارگان حیاتی وارد می کند. با استفاده از ماسک صورت مخصوص پوست چرب می توانید چربی را به راحتی کنترل کنید.

همچنین می توانید به پزشک متخصص مراجعه کنید و از درمان های تخصصی تر بهره ببرید. پوست ارگان بسیار مهمی در بدن است و زیبایی آن بر زندگی فردی و اجتماعی فرد تاثیر فوق العاده ای دارد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم انواع راهکارهای مراقبتی و زیبایی متناسب با بدن خود را انتخاب کنید و آنها را به صورت روزانه دنبال کنید.

زیبایی نعمتی خدادادی است و وظیفه ما حفظ و نگهداری از این نعمت است. با توجه به زیبایی خود می توانید زندگی فردی و اجتماعی خود را در مسیر پیشرفت قرار دهید.

برای خرید محصولات مراقبت از پوست به کجا مراجعه کنیم؟

محصولات مراقبت از پوست شامل موارد متعددی می شوند که از پرطرفداراترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، می توانید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره ببرید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.