مکمل تقویت قوای جنسی

پلاژن تراپی چیست و چه مزایایی دارد؟

پلاژن تراپی

پلاژن تراپی Pollogen Legend Pro یکی از روش های جوانسازی پوست است. این فناوری غیر جراحی، افتادگی و لک های پوست را هدف قرار می‌دهد و باعث ترمیم و درخشان شدن پوست می گردد. عوامل زیادی مانند افزایش سن، تأثیرات محیطی و سبک زندگی، در پیری پوست نقش دارند. از این رو درمان های بی شماری از جمله پلاژن تراپی، برای داشتن پوستی سفت و جوان پدید آمده است که در این مقاله به طور کامل به آن می پردازیم.

پلاژن تراپی چیست؟

پلاژن تراپی یک فناوری پیشرفته غیرجراحی است که برای سفت و کانتور کردن پوست استفاده می شود. این سیستم انقلابی غیر تهاجمی، دو فناوری پیشرفته TriPollar Radiofrequency (RF) و Dynamic Muscle Activation (DMA) را در یک راه حل جامع سفت کننده پوست ترکیب می کند. پلاژن تراپی به دلیل اثربخشی، ایمنی و ماهیت غیر تهاجمی آن، در کلینیک های پوست سراسر جهان محبوبیت فزاینده ای به دست آورده است.

دستگاه پلاژن

پلاژن یک دستگاه فرکانس رادیویی است که با سفت کردن پوست، علائم پیری را معکوس می کند. انرژی فرکانس رادیویی لایه های عمیق پوست را بدون آسیب رساندن به سطح آن، گرم می کند. این گرما باعث انقباض کلاژن پوست و تحریک سنتز کلاژن جدید می شود که هر دو منجر به سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک می شود. پلاژن تراپی برای رفع چین و چروک صورت، افتادگی گونه ها و گردن بسیار عالی است.

مکانیسم پلاژن تراپی

فناوری RF، از سه یا چند الکترود برای انتقال انرژی متمرکز RF به عمق پوست استفاده می کند. گرمای تولید شده توسط RF به طور موثری تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند که منجر به انقباض فوری پوست و سفت شدن طولانی مدت پوست می شود.

در حالی که فناوری RF روی تحریک تولید کلاژن و الاستین کار می‌کند، فناوری DMA عضلات صورت را هدف قرار می‌دهد و باعث انقباض آن‌ها می‌شود. این انقباضات گردش خون را بهبود می بخشد و به تخلیه رگ های لنفاوی کمک می کند و در نتیجه پوست مستحکم تر می شود. در پلاژن تراپی این دو فناوری با هم کار می کنند و اثرات یکدیگر را برای بهینه سازی نتایج و ایجاد سفت کردن پوست افزایش می دهند.

پلاژن تراپی

مزایای پلاژن تراپی

 • غیر تهاجمی: برخلاف روش های جراحی، پلاژن تراپی غیر تهاجمی است و هرگونه خطر و ناراحتی را به حداقل می رساند.
 • کارایی: نتایج قابل مشاهده فوری ارائه می دهد که در طول زمان بهبود می یابند و معمولاً در مقایسه با سایر روش های غیر جراحی به جلسات کمتری نیاز دارد.
 • عملکرد دوگانه: ترکیب منحصر به فرد آن با استفاده از فناوری RF و DMA، هم پوست و هم عضلات صورت را برای سفت شدن و ترمیم بیشتر پوست هدف قرار می دهد.
 • تطبیق پذیری: برای انواع پوست ایمن و موثر است و می تواند نواحی مختلفی از جمله صورت، گردن، شکم و بازوها را درمان کند.
 • راحتی: درمان معمولاً مانند یک ماساژ گرم است که آن را به یک روش نسبتاً خوشایند تبدیل می کند.

دریافت نتیجه

به طور معمول یک جلسه پلاژن تراپی بسته به اندازه و تعداد مناطقی که باید درمان شوند، 30 تا 60 دقیقه طول می کشد. اکثر بیماران نتایج اولیه را پس از یک تا دو جلسه مشاهده می کنند، اما معمولاً برای نتایج مطلوب به 4 تا 6 جلسه با فاصله حدود یک هفته از یکدیگر نیاز است.

عوارض جانبی

در حالی که پلاژن تراپی معمولاً به خوبی قابل تحمل و غیر تهاجمی است، مانند هر درمان دیگری ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. به طور کلی، عوارض جانبی ناشی از درمان Pollogen Legend Pro جزئی و موقتی هستند. احتمال دارد که قرمزی و گرما در نواحی تحت درمان، تا چند ساعت بعد از عمل ادامه داشته باشد. همچنین احتمال حساسیت پوستی موقت در ناحیه درمان وجود دارد. در موارد نادر ممکن است تورم یا کبودی جزئی، بلافاصله پس از درمان ایجاد شود.

موارد احتیاطی

قبل از شروع درمان با Pollogen Legend Pro، مشاوره کامل با پزشک در مورد سابقه پزشکی و نگرانی های پوستی شما ضروری است. این نوع درمان برای زنان باردار توصیه نمی شود. همچنین یک هفته قبل از درمان، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا برنزه شدن خودداری نمایید.

مراقبت بعد از درمان

بعد از انجام پلاژن تراپی مقدار زیادی آب بنوشید و ناحیه تحت درمان را مرطوب نمایید، زیرا می تواند پوست را کم آب کند. همچنین برای محافظت از پوست درمان شده از کرم ضد آفتاب با طیف گسترده استفاده کنید و از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری نمایید.

روند طبیعی پیری پوست

پوست از لایه های مختلفی تشکیل شده است (بیرونی ترین اپیدرم و لایه داخلی درم). هر یک از این لایه ها عملکردهای خاصی را در حفظ ظاهر و سلامت پوست انجام می دهند. با افزایش سن، این لایه‌ها تغییر می‌کنند که منجر به علائم قابل مشاهده پیری می‌شود.

در مرحله اول، توانایی پوست برای حفظ رطوبت کاهش می یابد که منجر به خشکی می شود. تولید پروتئین های حیاتی، کلاژن و الاستین نیز کند می شود. این پروتئین ها برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست ضروری هستند. با تولید مقادیر کمتری از این پروتئین ها، پوست ما استحکام خود را از دست می دهد و شروع به چروک شدن می کند.

در مرحله بعد پوست پیر شده، سلول‌های مرده را آهسته‌تر می‌ریزد و کمتر خود را تجدید می‌کند. در نتیجه پوست ممکن است کدر، پژمرده و بدون درخشش به نظر برسد. در نهایت، لایه چربی زیر پوست با افزایش سن کاهش می یابد. این کاهش چربی زیر پوست ظاهر چین و چروک و افتادگی پوست را بیشتر می کند.

عوامل موثر در پیری پوست

عوامل متعددی فرآیند طبیعی پیری پوست را تسریع می کنند. قرار گرفتن طولانی مدت و محافظت نشده در معرض نور خورشید، باعث آسیب به پوست و ایجاد چین و چروک و لک می شود. سایر عوامل محیطی مانند آلودگی هوا نیز می تواند با انتشار رادیکال های آزاد مخرب، به سلول های پوست آسیب برساند.

علاوه بر این، عادات سبک زندگی به طور قابل توجهی بر پیری پوست تأثیر می گذارد. کشیدن سیگار می تواند روند طبیعی پیری پوست را تسریع کند و چین و چروک را بدتر کند. رژیم غذایی ناسالم و کم خوابی نیز می تواند به علائم اولیه پیری کمک کند. جاذبه نیز نقش خود را در پایین کشیدن پوست ایفا می کند.

پلاژن تراپی

راه حل های مدرن برای سفت کردن پوست

روش های جوانسازی به دو دسته اصلی روش های جراحی و غیر جراحی تقسیم می شوند. درک تفاوت‌های بین روش‌های جراحی و غیرجراحی می‌تواند به شما در انتخاب درمان مناسب برای نیازهایتان کمک کند.

روش های جراحی

روش‌های جراحی پوست اغلب به عنوان جراحی پلاستیک شناخته می شود که شامل ایجاد برش‌هایی روی پوست برای برداشتن پوست شل و اضافی، برای ایجاد ظاهری جوان‌تر است. گزینه های رایج جراحی پلاستیک عبارتند از:

 • لیفت صورت (ریتیدکتومی): افتادگی پوست را به ویژه در اطراف گونه ها، خط فک و گردن برطرف می کند.
 • لیفت ابرو: چین و چروک های پیشانی را کاهش می دهد و ابروها را بالا می برد.
 • لیفت گردن: پوست و عضلات اطراف گردن را سفت می کند تا افتادگی را از بین ببرد.

نتایج فوری و طولانی مدت و بهبود چشمگیر در ظاهر پوست، از مزایای این روش و زمان بهبود طولانی تر، هزینه بالاتر، خطرات احتمالی و ایجاد زخم از معایب روش های جراحی پوست می باشد.

روش های غیر جراحی

درمان‌های غیر جراحی پوست، جایگزین‌های کم تهاجمی یا غیرتهاجمی برای جراحی هستند. آنها بر تحریک تولید کلاژن و الاستین، برای سفت کردن پوست افتاده تمرکز می کنند. گزینه های رایج غیر جراحی عبارتند از:

 • درمان با فرکانس رادیویی (RF): انرژی گرمایی، تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند (مانند پلاژن تراپی).
 • اولتراسوند تراپی: سونوگرافی متمرکز با شدت بالا، باعث تحریک تولید کلاژن در لایه های عمیق پوست می شود (مانند اولتراپی).
 • درمان‌های لیزری: لیزرها انرژی گرمایی را برای تولید سریع کلاژن اعمال می کنند (مانند فراکسل، بازسازی لیزر CO2).

مزایای روش های بالا کم تهاجمی بودن آن ها، زمان بهبودی کوتاه تر، هزینه و عوارض کمتر است. اما می توان به عنوان معایب این روش ها به نتایج تدریجی آن ها اشاره کرد.

نکات پایانی

پلاژن تراپی یک روش ایمن و کارآمد برای جوانسازی پوست اکثر افراد است که نتایج قابل توجهی را در حداقل زمان ارائه می دهد. این درمان به دلیل استفاده از فناوری های پیشرفته، از سایر روش ها متمایز است. با این حال صحبت با یک متخصص در مورد عوارض جانبی احتمالی و اقدامات احتیاطی کمک می کند تا اطمینان حاصل نمایید که درمان با اهداف فردی پوست شما مطابقت دارد، و در عین حال سلامت کلی شما را حفظ می کند. برای تهیه دستگاه‌ها و محصولات مرتبط با پلاژن تراپی، می‌توانید به داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

محصولات جنسی
سرکار خانم ندا امامی دانش آموخته رشته شیمی با سابقه ۱۰ ساله تخصصی دارویی و دارای تجاربی ارزنده در حوزه محصولات دارویی و بهداشتی، در حوزه تحقیقات و ارائه اطلاعات مفید در زمینه دارویی، بهداشتی و آرایشی فعالیت دارند. مقالات خانم امامی در وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین، در دسترس می باشند.