مکمل تقویت قوای جنسی

نژادپرستی سلامتی کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد!

نژادپرستی سلامتی کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد!

نژادپرستی یک رفتار تبعیضانه است که بر سلامت روحی و جسمی افراد تاثیر می گذارد.همانطور که در ویکی پدیا می خوانیم نژادپرستی نوعی پیش داوری و تبعیض است. این رفتار بر تفاوتهای نژادی، ظاهری و فرهنگی تمرکز دارد. این پدیده شوم نه تنها سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه شانس افراد را برای داشتن یک زندگی خوب و موفق خراب می کند.

از لحاظ بیولوژیک 99.9% ژنهای تمامی انسانها یکی است و فرقی نمی کند رنگ پوست آنها چیست و به کدام بخش جهان تعلق دارند. نژادپرستی آسیبهای جدی به سلامتی کودکان وارد می کند. این رفتار می تواند منجر به بیماری استرس مزمن شود. استرس مزمن هورمنهای بدن را تغییر می دهد و سبب ایجاد تورم در بدن می شود.

چگونه نژادپرستی به سلامتی آسیب وارد می کند؟

استرسی که مادر در طول دوره بارداری تحمل می کند آسیبهای جبران ناپذیری را بر جنین وارد می کند. در نتیجه این کودکان یا مرده بدنیا می آیند یا وزن بسیار کمی دارند.

امروزه با توجه به حجم بالای مهاجرت، در نظر داشتن پدیده شوم نژادپرستی و به دنبال آن ابتلا به بیماری استرس مزمن در کودکان خانواده های مهاجر بسیار مهم است. بسیاری از این کودکان ترس جداشدن از خانواده هایشان را دارند.

کودکان مهاجر بیشتر خانه نشین هستند و در بزرگسالی از همتایان سفید پوش خود درآمد کمتری دارند. این امر سبب می شود خانه، غذا، سلامتی و میزان تحصیلات آنها تحت تاثیر قرار گیرد.

تحقیقات نشان می دهند حتی اگر این کودکان به مدارس خوب بروند معلمان با آنها متفاوت از دیگران رفتار می کنند و این امر نشان دهنده وجود نژادپرستی در عمق رفتار انسانهاست. در واقع وقتی معممان به این شاگردان ایمان نداشته باشند آنها هم یاد نمی گیرند که به خود ایمان داشته باشند.

آمار نشان می دهد که در سال تحصیلی 2015-2016 ، 88% سفید پوستان از دبیرستان فارغ التحصیل شدند. اما تنها 76% از آفریقایی-آمریکایی ها، 72% از آمریکایی-هندیها و 79% از اسپانیایی ها از دبیرستان فارغ التحصیل شدند.

این امر نه تنها مسایل اقتصادی را درگیر می کند بلکه سلامتی این دسته از افراد را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. افرادی که مدارک دانشگاهی دارند در مقایسه با کسانی که ندارند زندگی طولانی تری دارند و کمتر به بیماری های مزمن دچار می شوند

سیستم عدالت جامعه نیز مکان دیگری است که اقلیتها آسیبهای زیادی در آنجا می بینند.به طور کلی، نژادپرستی پدیده شومی است که علاوه بر آسیبهای روانی آسیبهای جبران ناپذیری به سلامتی وارد می کند. هر کدام از ما در این دنیا نقشی داریم و باید با این پدیده شوم مبارزه کنیم.

محصولات جنسی

سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.