مکمل تقویت قوای جنسی

معرفی انواع غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد!

معرفی انواع غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد!

سرماخوردگی یکی از بیمارهایی معمولی است که همگی ما در فصل زمستان و تابستان تجربه می کنیم. شما می توانید با استفاده از مکمل های مناسب دوره این بیماری را کاهش دهید. یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید توجه به غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد است! خوردن غذای مناسب به کنترل این بیماری کمک می کند و بیماری را در روند بهبودی قرار می دهد.

cardiovascularشما می توانید جهت خرید قرص گلودرد و سرماخوردگی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

برای سرماخوردگی چه غذایی بخوریم؟

شاید بتوان گفت یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که افراد در زمان سرماخوردگی می پرسند این است که چه غذایی برای سرماخوردگی خوبه! باید بدانید غذایی که گرم هستند و آنتی اکسیدان قوی به شمار می روند برای درمان سرماخوردگی بسیار مفید هستند. در ادامه تلاش می کنیم به معرفی این غذاها بپردازیم.

سوپ مرغ

سوپ مرغ از جمله غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد . این سوپ حاوی ویتامین ها و مواد معدنی، کالری و پروتئین است و همین امر به حفظ سلامتی کمک می کند. این سوپ منبع غنی از مایعات و الکترولیت است. اگر در دوران سرماخوردگی تب کنید و تعرق شدید داشته باشید، مصرف این سوپ می تواند آب مورد نیاز بدن را تامین کند. گرمای سوپ برای ریه بسیار مناسب است و التهابات آن را به میزان زیادی کاهش می دهد.

مرغ سوپ حاوی آمینو اسید سیستئین است. این آمینو اسید دارای اثرات ضد ویروسی و ضد التهابی است و یک آنتی اکسیدان قوی به شمار می رود. همچنین، این سوپ حاوی کلاژن است که می تواند سرماخوردگی را بهبود ببخشد.

عصاره گوشت

عصاره گوشت مانند سوپ مرغ از جمله غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد است. این عصاره حاوی مایعات و الکترولیت است که به رفع گرفتگی سینوس کمک می کند. عطر و طعم این عصاره بسیار لذت بخش است و سیستم گوارشی شما به راحتی آن را هضم می کند. همچنین، عصاره گوشت سرشار از کلاژن و آمینواسید است که می تواند روند بیماری را در مسیر بهبودی قرار دهد.

شربت برون کلد هلث ایدbroncold

سیر

سیر محصولی معجزه آسا و از جمله غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد است. اهمیت سیر به قدری زیاد است که افراد آن را جز داروهای گیاهی به شمار می آورند. مطالعات متعددی به بررسی اثرات سیر بر سلامتی پرداخته اند و همگی آنها تایید می کنند که سیر دارای اثرات ضد باکتریایی و ضد ویروسی است.

مطالعه ای به بررسی 146 نفر که سرماخورده بودند و از غذاهای حاوی سیر استفاده کرده بودند پرداخت. نتایج این مطالعه نشان می داد کسانی که از این غذاها استفاده کرده بودند زودتر از گروه دارونما بهبود پیدا کردند. همین امر می تواند اهمیت مصرف سیر را در دوران سرماخوردگی نشان دهد. سیر شدت بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا را کنترل می کند.

نارگیل

شاید برای شما جالب باشد که بدانید نارگیل از جمله غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد است. بهتر است اینبار که سرماخوردید از نارگیل استفاده کنید. نارگیل حاوی الکترولیت است که می تواند مایعات مورد نیاز بدن را در حالت تب، تعریق و اسهال تامین کند. نارگیل حاوی قند طبیعی است و از افت فشار خون در طول سرماخوردگی جلوگیری می کند. تمامی کارشناسان بر این امر تاکید می کنند که استفاده از نوشیدنی های الکترولیتی در دوران سرماخوردگی اهمیت زیادی دارد و نارگیل یکی از این نوشیدنی هاست!

غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد

چای لیمو

چای لیمو از جمله غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد است. این چای یک ضد عفونی کننده طبیعی است که می تواند ویروس ها را کنترل کند و عوارض ناشی از آن را به میزان زیادی کاهش دهد. همچنین، اگر در طول این بیماری گلو تحریک گردد، این چای به خوبی می تواند التهابات گلو را از بین ببرد و صدای گرفته را باز کند. چای حاوی پلی فنول است. این مواد طبیعی دارای فواید زیادی هستند که از مهمترین آنها می توان به اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی و حتی ضد سرطانی اشاره کرد.

عسل

آیا می خواهید با غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد آشنا شوید؟! بی شک عسل معجونی معجزه آسا برای رفع سرماخوردگی است. عسل دارای خواص ضد باکتری است و می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. از این ماده می توان برای تسکین آلرژی های فصلی استفاده کرد. عسل میزان سرفه را کاهش می دهد و التهابات ریه را از بین می برد.

زنجبیل

زنجبیل یکی از ادویه هایی است که به طور گسترده برای درمان بسیاری از بیماریها استفاده می شود و از جمله غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد است. این گیاه دارای ویژگی های ضد تهوع است و همین امر به کنترل تهوع در طول سرماخوردگی کمک می کند. اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که در طول سرماخوردگی احساس حالت تهوع می کنید، زنجبیل یکی از بهترین داروهای طبیعی برای تسکین این علائم است.

شربت پلارژین کیدز پارس گیتا داروpelargin

موز

موز یکی از غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد است. این میوه نرم است و به راحتی از گلو عبور می کند. موز حاوی مواد مغذی و کربوهیدرات است. همچنین، پتاسیم موجود در موز به ذخیره مجدد ذخایر الکترولیت در بدن کمک می کند و مایعات بدن را تنظیم می نماید. یکی دیگر از مزایای مهم موز، فیبر محلول موجود در آنها است. فیبر می تواند حالت تهوع و اسهالی را که ممکن است در طول سرماخوردگی به وجود بیاید کنترل کند.

بلغور جو دوسر

بلغور جو دوسر همانند موز یکی از غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد است. بلغور نرم است و به راحتی مصرف می شود.  مطالعه ای در این زمینه نشان داد که بتاگلوکان موجود در بلغور التهابات روده را تسکین می دهد و علائم سرماخوردگی را بهبود می بخشد.

 ماست

ماست حاوی پروبیوتیک های مفیدی است که می توانند به سلامت سیستم گوارشی کمک کنند. کارشناسان بر این موضوع تاکید می ورزند ماست از جمله غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد است. مطالعات نشان داده اند مواد حاوی پروبیوتیک سبب می شوند افراد آنتی بیوتیک کمتری مصرف کنند.

قرص برسول هیمالیاhimalaya bresol

میوه های خاص

میوه ها از جمله غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد به شمار می روند. میوه ها منابع غنی از ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند که می توانند سلامت کلی بدن را اتقا دهند و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند.  میوه هایی که سرشار از ویتامین ث هستند یک آنتی اکسیدان قوی هستند که خطر ابتلا به بیماریها را کاهش می دهند. مصرف میوه هایی که به رنگ نارنجی، قرمز و آبی هستند ( مانند توت فرنگی و بلوبری) به افرادی که سرما خوردند توصیه می شود. این میوه ها حاوی آنتوسیانین ها هستند که ضد التهاب و ضد ویروس قوی هستند.

کباب برای سرماخوردگی خوب است؟

باید بدانید کباب غذای سنگینی است که چربی زیادی دارد. استفاده از این غذا در دوران سرماخوردگی پیشنهاد نمی شود. زیرا می تواند به سیستم گوارشی آسیب وارد کند و باعث شدیدتر شدن علائم سرماخوردگی شود.

استفاده از مکمل های مناسب

تا بدینجا تلاش کردیم به غذاهایی که در سرماخوردگی باید خورد اشاره کنیم. در کنار این غذا ها شما باید مصرف مکمل های مناسب را آغاز کنید. صدها مکمل وجود دارند که برای درمان سرماخوردگی بسیار مفید هستند. اگر می خواهید به لیست کاملی از این مکمل ها دسترسی داشته باشید، مانند قرص تقویت سیستم ایمنی بدن و یا قرص گلو درد و سرماخوردگی باید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید و محصولات مورد نظر خود را سفارش دهید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.