مکمل تقویت قوای جنسی

چگونه رایحه و عطر کندر وارد دنیای عطرها شد؟

چگونه رایحه و عطر کندر وارد دنیای عطرها شد؟

عطر کندر رایحه ای دلنشین است که در بسیاری از عطر ها به مشام می خورد. اکنون سوال این است که این رایحه دلپذیر چگونه وارد دنیای عطر ها شد! عطر از واژه لاتین per fumus گرفته شده است که ترجمه لغت به لغت آن به معنای «درون دود» است. بو ی دود ریشه در فرهنگهای دوران باستان دارد.

در آن فرهنگها افراد بر این اعتقاد بودند که پرستش الهه ها همراه با بخور و شمع، به پرستش کنندگان کمک خواهد کرد تا به آرزوهای خود برسند. آنها بر این باور بودند که آرزوها از میان دود و بخورهای مقدس رد می شوند و به الهه ها می رسند، و برخاستن بو ی خوش و دل انگیز بخور و عطر کندر به معنای پاسخ الهه به آرزوهاست. سپس به دلیل تقدس این رایحه، رایحه دود وارد دنیای عطر ها شد!

عطر دنیای باستان!

عطر خدایان در دنیای باستان عطری ماورایی بود که تنها در مراسم های خاص این رایحه به مشام می رسید! در اینجا می خواهیم به 6 هزار سال پیش برگردیم! در این سفر، به رایحه ها و موادی توجه می کنیم که برای ساخت عطر ها مورد استفاده قرار می گرفتند و تا امروز الهام بخش عطر سازان بوده اند.

در این مقاله به سفری اعجاز انگیر می رویم و سیر تکامل استفاده از عطر کندر را در صنعت عطر، از گذشته راز آلود تا آینده ای مبهم بررسی میکنیم. در دوران باستان، از رم تا هند، کندر یک ماده مهم به شمار می رفت و ارزشی برابر طلا داشت.به طورکلی، عطر کندر برای همگان مطلوب نیست، و معمولا افراد سلطنتی هوادار این بو هستند. قبل از ورود این رایحه به دنیای عطر ها، می خواهیم به ریشه و دودمان این ماده اعجاب انگیز برگردیم!

عطر کندر از کجا می آید؟

منشاه این ماده متعلق به مجموعه ای از درختان ویژه به نام Boswellia است. انواع متنوعی از این درختان در این خانواده وجود دارند و تیپ های متفاوتی از کندر را تولید می کنند. به طور متوسط درختان کندر تا ارتفاع 50 فوتی رشد می کنند. با این وجود، عطر کندر تنها چیزی نیست که این میوه را مورد توجه قرار می دهد.

این درختان مزایای بیشمار دیگری نیز دارند. درختان کندر دارای میوه هایی هستند که مانند گنج به شمار می روند. گلهای قرمز و کوچک آنها برای زنبورهای عسل بسیار لذیذ هستند.   درکنار عطر کندر که بسیار خاص است، این میوه فریبنده دارای خواص پزشکی زیادی نیز است. بهترین قسمت در مورد این میوه این است که درخت کندر در مناطق خشک رشد می کند و نیاز به آب فراوان ندارد.

عطر کندر در مراسم خدایان!

عطر کندر در مراسم خدایان!

این درخت در بخش هایی از آسیا و آفریقا رشد می کند. عطر کندر نشان دهنده عظمت و شکوه خدایان در دوران باستان بود. پس از آن از این رایحه سمبلی برای نشان دادن عظمت به شمار رفت و عطر کندر وارد صنعت عطر سازی شد. این رایحه معمولا در بین افراد سلطنتی طرفدار دارد.

رایحه دود و عطر کندر در دل عطر ها!

بوی دود به تنهایی در یک بطری رایحه دل انگیزی ندارد و همچنین غیر ممکن است که این رایحه را بتوان در بطری عطر برای مدتی طولانی حفظ کرد. در اینجاست که علم به کمک ما می آید. تمامی مواد دودی از تقطیر چوب و یا مواد ارگانیک دیگر بدست می آیند. این امر بدین معناست که مواد اصل و ارگانیک  که به آرامی می سوزند، مقعطر می شوند.

در نتیجه رایحه ای که از این مواد در این فرآیند بدست می آید، بویی شبیه به دود دارد. انتخاب بوی دود برای یک عطر جدید کاری پرمخاطره و هوشمندانه است و سبب درخشش رایحه می شود. استفاده از این رایحه به میزان مناسب در تمامی عطر ها،آنها را دلنشین می کند، زیرا این رایحه متناسب با تمامی فصول است.

اما باید بدانید این رایحه به طور غیر قابل انکاری بهترین انتخاب برای فصل بهاراست، فصلی که گرما را احساس می کنید. این عطر بوی خوش تولد را در شما تداعی می کند. این رایحه ها رایحه هایی هستند که عطر کندر به طرز هوشمندانه در آنها به کار رفته است:

  • La Fumee Classic by Miller Harris
  • John Galliano for Women by John Gaalliano
  • Fille d’Eve By Nina Ricci

راهکارهای انتخاب رایحه مناسب برای تمامی فصول!

فصل زمستان برای همگان فصلی خوشایند نیست. بسیاری از افراد افسردگی و ناتوانی را در این فصل احساس می کنند. در نتیجه ممکن است علاقه ای به انتخاب عطر هایی با بوی زمستانی نداشته باشند. اگر رایحه های متناسب با فصل زمستان برای شما دلپذیر نیستند، می توانید به فصلی بیاندیشید که فصلی خوشایند برای شماست، مانند فصل تابستان!

رایحه ای شیرین و همراه با بوی گل را انتخاب کنید که روزهای گرم تابستان را برای شما تداعی کنید! رایحه گل یاس نیز گزینه مناسبی است. بدانید در انتخاب رایحه اول شما هستید که باید حس خوبی داشته باشید!

در امتحان یافتن بوی مناسب شرکت کنید!

گاهی اوقات حضور در فروشگاه عطر فروشی و انتخاب از میان صدها گزینه کار دشواری است!برای اینکه انتخاب خود را محدود کنید، بهتر است در امتحان های یافتن رایحه مناسب که به صورت آنلاین برگزار می شوند، شرکت کنید. این روش به شما کمک می کند تا وقتی وار فروشگاه می شوید، بدانید از کجا باید شروع کنید!

  • با انجام یک سرچ ساده در اینترنت می توانید «تست یافتن رایحه مناسب» را به راحتی پیدا کنید.
  • همچنین می توانید نمونه هایی را که برخی کمپانی ها می فرستند تا ببینید آیا خریداران این رایحه را دوست دارید یا خیر امتحان کنید!

قبل از رفتن به فروشگاه هرگز عطر نزنید!

وقتی برای خرید به فروشگاه می روید نباید هیچ گونه عطری به خود زده باشید. اگر قرار است بعد از ظهر به فروشگاه بروید هرگز صبح عطری نزنید. همچنین از لوسیون بدن و خوشبوکننده ها که رایحه ای دارند، استفاده نکنید. رایحه را بر روی کاغذ مخصوص اسپری کنید!

اولین قدم برای آزمایش بوی عطر، اسپری آن بر روی کاغذ مخصوص است. بعد از اینکار کاغذ را بو کنید، سپس بعد از پنج دقیقه دوباره همین کار را انجام دهید. سپس رایحه را به پوست خود بزنید! در تمامی عطر فروشی ها قهوه وجود دارد که بعد از بو کردن رایحه، با بو کردن قهوه آن بو دیگر محو می شود.

در نتیجه به راحتی می توانید رایحه های متفاوت را امتحان کنید.با اینکار اطمینان حاصل می کنید که این عطر را دوست دارید یا خیر! عطر هر شخص امضای آن فرد است! اول خود شما باید شیفته امضای خود باشید.

برای خرید محصولات مراقبت از پوست به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید محصولات مراقبت از پوست و درمان پوست می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند گردید. اگر تجربه ای در مورد عطر کندر در عطرهای مختلف دارید با ما به اشتراک بگذارید!

 

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.