مکمل تقویت قوای جنسی

چرا نوجوانان به کلسیم زیادی در رژیم غذایی شان نیاز دارند؟

چرا نوجوانان به کلسیم زیادی در رژیم غذایی شان نیاز دارند؟

نوجوانان بخش مهمی از جمعیت هر جامعه را تشکیل می دهند؛ در نتیجه توجه به تغذیه آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. کلسیم ماده ای بسیار حیاتی برای حفظ سلامتی استخوانها و اسکلت بدن است. مصرف این ماده برای نوجوانان از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا اگر در این سن کلسیم بدن آنها تامین نشود خطر ابتلا به پوکی استخوان در بزرگسالی افزایش می یابد.

مبارزه با پوکی استخوان!

مطابق با سازمان بین المللی مبارزه با پوکی استخوان، کلسیم یک ماده معدنی مهم است که در تشکیل و تقویت استخوانها نقش بسزایی دارد و میزان مصرفی این ماده برای نوجوانان باید  بالاتر از بقیه سنین باشد.  در این دوره سنی رشد  رشد بدن اوج می گیرد. 75درصد استخوان انسانها در دوران بلوغ تا اواخر دوازده سالگی ساخته می شوند در نتیجه عدم وجود کلسیم کافی در این دوران خطر شکستگی استخوان را در بزرگسالی افزایش می دهد. بدن ما برای حرکت عضلات، ارسال سیگنالهای عصبی به بخش های مختلف بدن، حرکت خون در گها و آزادسازی آنزیم ها و هورمون ها به این ماده حیاتی نیاز دارد.

مطابق با نهاد علوم پزشکی آکادمی آمریکا، افراد 13 تا 18 ساله به طور کلی به 1300 میلی گرم کلسیم در روز نیاز دارند؛ اما متاسفانه کمتر از این مقدار مصرف می کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که تقریبا از هر 10 دختر 9 دختر و از هر 10 پسر 7 پسر نوجوان از کمبود کلسیم در رژیم غذایی شان رنج می برند.

منابع غذایی کلسیم دار کدامند؟

منابع غذایی کلسیم دار کدامند؟

با توجه بدان چه تاکنون بدان پرداخته شد این سوال مطرح می شود: آیا مصرف 1300  میلی گرم کلسیم در روز مقدار زیادی است؟

این موضوع را در نظر داشته باشید که هریک از غذاهایی که در ادامه می آیند شامل 300 میلی گرم از این ماده معدنی در هر وعده هستند، بنابراین خوردن و نوشیدن 4  تا 5 وعده از این غذاها مقدار کلسیم مورد نیاز بدن این قشر از جامعه را تامین خواهد کرد:

  • 8 اونس لیوان شیر
  • هشت اونس آب پرتقال غنی شده با کلسیم
  • یک فنجان ماست
  • 2 برش پنیر آمریکایی

784 550x550 1

شما می توانید جهت خرید شربت استئوکر ویتابیوتیکس از طریق وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

منابع مناسب دیگری برای تامین این ماده معدنی شامل برشتوک غنی شده، شیر سویا غنی شده، محصولات لبنی، محصولات غیرلبنی مانند ماهی، توفو و سبزیجات تیره مانند کلم، اسفنجام و بروکلی هستند.  یک فنجان بروکلی خرد شده شامل 40 میلی گرم کلسیم است و مجموع متنوعی از ویتامینها و مواد مغذی را برای بدن تامین می کند.

همچنین برای اینکه بدن شما این ماده معدنی را به خوبی جذب کند باید روزانه مقداری ویتامین دی(400 واحد بین المللی در روز) مصرف کنید. برشتوک غنی شده حاوی ویتامین دی نیز  است. به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای صبحانه خورده شود.همچنین قرار گرفتن در معرض نور خورشید این ویتامین را در بدن افزایش می دهد.

آیا استفاده از مکمل کلسیم در نوجوانان عوارضی را در پی دارد؟

مکمل ها ی کلسیم دار مزیت های زیادی بر سلامتی دارند. کلیسم بیشتر از همه به ساخت و حفظ استخوانها کمک می کند. وجود این ماده برای تنگ و گشاد شدن رگها، انعقاد خون، انقباض و عملکرد صحیح عضلات حیاتی است.

علاوه بر این، کلسیم خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی مانند ایست قلبی و یا سکته قلبی را افزایش می دهد! برخی از کارشناسان اذعان می دارند که مصرف این ماده معدنی همراه با ویتامین D خطرهای احتمالی را کاهش می دهد.

تحقیقات حاکی از آن هستند که مصرف ویتامین D و مکمل کلسیم  تاثیرات شگرفی بر سلامتی بدن دارد. در واقع این مکمل به بدن کمک می کند تا نیازش به این ماده معدنی را رفع کند. اما اکنون سوال این است: آیا استفاده از این مکمل ها طرف تاریکی نیز دارد؟!

تاثیرات منفی استفاده از مکمل کلسیم بر بدن کدامند؟

این مکمل ها مانند بسیاری از مکملها و داروهای دیگر دارای عوارض جانبی نیز هستند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف مکملهای کلسیم دار خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می دهد. در یک تحقیق به 36000 خانومی که یائسه شده بودند؛به طور روزانه 1000 میلی گرم کلسیم و 400 گرم ویتامین D داده شد. به گروه دیگر این مکمل داده نشد.

نتایج حاکی از آن بودند  که خطر فزاینده ابتلا به سنگ کلیه در افرادی که کلسیم مصرف می کردند وجود داشت. همچنین در این مطالعه نشان داده شد که اگرچه استفاده از این مکمل سبب افزایش تراکم استخوان ران می شد ولی خطر شکستگی استخوان باسن را کاهش نمی داد.  

مصرف روزانه بیشتر از 2000 میلی گرم از این ماده معدنی در روز خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می دهد.منابع دیگر نشان می دهن هنگامی که  مصرف روزانه کلسیم از 1200 -1500. میلی گرم در روز بگذرد خطر ابتلا به سنگ کلیه افزایش می یابد.

اگر در سنین نوجوانی هستید به تغذیه خود اهمیت زیادی بدهید. تامین ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز در این دوران به شما کمک می کند در سنین بالا کمتر به بیماری های مختلف دچار شوید و بدن شما مقاوم باشد.

425 550x550 1

شما می توانید جهت خرید قرص کلسی پاور آرین سلامت سینا از طریق وبسایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

برای خرید مکمل های ویتامین و مواد معدنی به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید مکمل های ویتامین و مواد معدنی مانند مولتی ویتامین، قرص ویتامین ب1، قرص ویتامین ب6، قرص ویتامین ب7، قرص ویتامین ب 9، قرص ویتامین ب 12، قرص ویتامین آ، قرص ویتامین ای، ویتامین دی، قرص ویتامین سی، قرص آهن، قرص زینک، قرص سلنیوم، قرص منیزیم، قرص امگا 3، قرص کرومیم، قرص کلسیم می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

قرص کلسیم و ویتامین دی یورو ویتال
قرص سیترا بن آرین سلامت
قرص یونی بون بلند لیبرتی سوئیس
قرص بن هلث لیتولگزال

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می کند :

تامین کلسیم برای کودکان مهمترین قدم برای حفظ سلامت آنها در بزرگسالی!
قرص کلسیم سیترات نحوه مصرف، عوارض جانبی و تداخل دارویی!
مصرف کلسیم در بارداری خطر زایمان زودرس را کاهش میدهد!
شربت کلسیم نحوه مصرف، عوارض جانبی و موارد احتیاطی!

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.