مکمل تقویت قوای جنسی

کدام ویتامین برای تقویت شنوایی موثر است؟

کدام ویتامین برای تقویت شنوایی موثر است؟

مطالعات نشان داده اند که برای هر یک از اندام های بدن مانند چشم، گوش، قلب و سیستم ایمنی ویتامین های خاصی وجود دارند که به تقویت سلامتی آنها کمک می کنند. همگی ما بارها مطالبی را در مورد تقویت قلب و یا چشم شنیده ایم، اما کمتر کسی به تاثیر ویتامین بر شنوایی پر داخته است. بهتر است بدانید که انواع ویتامین برای تقویت شنوایی وجود دارند که مصرف آنها به حفظ سلامت سیستم شنوایی کمک می کند.

vitamin 1شما می توانید جهت خرید قرص ویتامین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

معرفی ویتامین برای تقویت شنوایی

همانطور که می دانید هیچ چیز مانند پیروی از رژیم غذایی سالم نمی تواند تمامی ویتامین ها و مواد معدنی را به بدن برساند و در ارتقا سلامتی تمامی اندام های بدن نقش داشته باشد. در مورد شنوایی باید بدانید که گاهی افزایش سن و یا قرارگیری در محیط هایی که سر و صدا زیاد است سبب می شود که به سیستم شنوایی آسیب وارد شود. مطالعات متعددی در این زمینه صورت گرفته اند و نتایج آنها نشان داده اند مصرف ویتامین برای تقویت شنوایی نقش چشمگیری در جلوگیری از آسیب به گوش در اثر پیری گوش و یا قرار گیری در محیط های پر سر و صدا دارد.

ویتامین برای تقویت شنوایی و جلوگیری از آسیب به شنوایی ناشی از سر و صدا

محققان اخیرا کشف کرده اند که مصرف انواع ویتامین برای تقویت شنوایی می تواند برای مقابله با کاهش شنوایی ناشی از سر و صدا موثر باشد. کارشناسان سلامت گوش بر این امر تاکید می ورزند که اگر کار شما به گونه ای است که در سر و صدای زیادی قرار دارید، باید ویتامین های آ، ث و ایی را در کنار منیزیم مصرف کنید. این ویتامین ها به عنوان ویتامین برای تقویت شنوایی شناخته شده اند و نقش مهمی در حفظ سلامت گوش دارند. همچنین؛ اگر کاش شنوایی در اثر یک حادثه رخ داده است نیز مصرف منظم و این ترکیب می تواند روند درمان را بهبود ببخشد.

ترکیب ویتامین آ، ث و ایی برای سیستم شنوایی مانند معجزه است!

اگر در ترکیب ویتامین آ، ث و ایی دقت کنید متوجه می شوید که این ویتامین ها آنتی اکسیدن های قوی هستند. محققان دانشگاه میشیگان به این نتیجه رسیده اند که آنتی اکسیدان های قوی نقش بسیار مهمی در از بین بردن رادیکال های آزاد بدن دارند. به همین دلیل ویتامین ث و ایی به عنوان ویتامین برای تقویت شنوایی شناخته شده اند. رادیکال های آزاد می توانند مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود بیاورند و یا حتی منجر به سرطان شوند. اما اکنون سوال این است که آیا رادیکال های آزاد به گوش نیز آسیب می رسانند؟!

معرفی ویتامین برای تقویت شنوایی

حذف رادیکال های آزاد و جلوگیری از آسیب به گوش در اثر قرار گیری در معرض صداهای بلند

بهتر است بدانید وقتی گوش در معرض صداهای بلند قرار می گیرد، سلولهای گوش داخلی رادیکال های آزاد ایجاد می کنند. رادیکال های آزاد با سلولهای ریز مو در گوش  تماس پیدا کنند، سلول های مویی را از بین می برند و توانایی شنوایی را کاهش می دهند. وقتی سلول های مویی از بین بروند، دیگر نمی توانند دوباره رشد کنند. همچنین، رادیکال های آزاد جریان خون را در گوش محدود می کنند و همین امر بر شنوایی اثر می گذارد. در اینجاست که مصرف ویتامین برای تقویت شنوایی پر رنگ می شود.

کارشناسان شنوایی بر این امر تاکید می کنند مصرف ویتامین های آ، ث و ایی  ( با توجه به این موضوع که آنتی اکسیدان های بسیار قوی هستند) از تشکیل رادیکال های آزاد در گوش جلوگیری می کنند. مطالعات نشان داده اند این ترکیب 80 درصد می تواند کاهش شنوایی ناشی از سر و صدا را متوقف کند. همچنین، مصرف منیزیم در کنار این ترکیب اثر آن را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد.

ویتامین برای جلوگیری از پیری گوش

پیری گوش نیز یکی دیگر از مواردی است که برای تمامی افراد رخ می دهد. مطالعات نشان داده اند مصرف ویتامین برای تقویت شنوایی اثرات چشمگیری در به تعویق انداختن پیری گوش دارد. اسید فولیک یکی از مهمترین ویتامین هایی است که می تواند اثرات پیری گوش را به تعویق بیاندازد و به حفظ سلامت بافت گوش کمک کند. اسید فولیک به عنوان مهمترین ویتامین برای تقویت شنوایی شناخته شده است.

کاهش اسید هوسیستئین سبب پیری گوش می شود!

در کنار ویتامین برای تقویت گوش و جلوگیری از پیری گوش باید بدانید که کاهش آمینو اسیدها در بدن نیز می تواند سبب پیری گوش شود. وقتی سن بالا می رود، میزان آمینو اسید هموسیستئین در خون پایین می آید و همین امر می تواند با کاهش خون در گوش داخلی سبب مشکلات شنوایی شود.

مطالعه ای از دانشگاه سیدنی نشان داد مردان و زنانی که سطح بالایی از هوسیستئین در خون دارند کمتر از دیگران دچار کم شنوایی می شوند. اسید فولیک در بدن به تجزیه هموسیستئین کمک می کند و از کاهش این آمینو اسید در جریان خون پیشگیری می کند.

در مطالعه ای در سال 2010 ، محققات دریافتند که افرادی که دارای سطح پایین اسید فولیک هستند به طور قابل توجهی بیشتر دچار افت شنوایی با فرکانس بالا می شوند. به همین دلیل امروزه اسید فولیک به عنوان ویتامین برای تقویت شناوایی شناخته شده است و شما می توانید با مصرف مکمل حاوی اسید فولیک میزان این ویتامین را در بدن خود افزایش دهید.

مکمل های مولتی ویتامین را از کجا سفارش دهیم؟

اگر می خواهید از مکمل های حاوی ویتامین برای تقویت شنوایی و ارتقا سلامتی خود استفاده کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه نمایید. تمامی مکمل هایی که در این داروخانه به فروش می رسند دارای مجوزهای لازم هستند و شما می توانید با خیال آسوده محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.