مکمل تقویت قوای جنسی

درگذشت پاتریک کویین، یکی از چهره های اصلی چالش آب یخ، بر اثر بیماری ای ال اس!

درگذشت پاتریک کویین، یکی از چهره های اصلی چالش آب یخ، بر اثر بیماری ای ال اس!

بیماریهای مرتبط با سیستم عصبی معمولا منجر به عدم توانایی فرد در راه رفتن می شوند و کم کم قدرت فرد برای انجام کارهایش تحت تاثیر قرار می گیرد تا جایی که دیگر کنترل همه چیز را از دست می دهد و به فرد دیگری برای انجام کارهایش نیازمند میشود. یکی از بیماریهایی که سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد بیماری ای ال اس است. در این مقاله قصد داریم به معرفی بیماری ای ال اس بپردازیم. در پایان این مقاله شناخت کاملی به این بیماری خواهید داشت.

بیماری ای ال اس

بیماری ای ال اس

در بیماری ای ال اس سلولهای عصبی مغز و نخاع تحت تاثیر قرار می گیرند و همین امر موجب به ضعف ماهیچه ها و در نتیجه مرگ بیمار می گردد. این بیماری در مراحل اول قابل کنترل است، اما اگر ای ال اس در مراحل پیشرفته تشخیص داده شود، معمولا کاری برای بیمار نمی توان انجام داد و به زودی جان خود را از دست نمی دهد. تاکنون درمانی برای این بیماری پیدا نشده است و تنها راهکارهایی برای کنترل این بیماری یافت شده است.

علائم بیماری ای ال اس

علائم بیماری ای ال اس

هر بیماری خود را با علائم خاصی نشان می دهد، در نتیجه شناخت علائم بیماری نقش موثری در پیشگیری از پیشرفت بیماری دارد. علائم بیماری ای ال اس به شرح زیرند:

 • عدم تعادل در راه رفتن
 • از دست دادن کنترل وقدرت عضلات
 • اختلال در صحبت کردن
 • مشکل در بلع و تنفس
 • خنده های غیر ارادی

درمان بیماری ای ال اس

درمان بیماری ای ال اس

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم، این بیماری قابل درمان نیست و تنها روشهایی برای کنترل آن وجود دارد. اما تحقیقاتی که اخیرا در بیمارستان ماساچوست صورت گرفته است که نشان می دهد استفاده از داروی ضد التهاب بروز این بیماری را به تاخیر انداخت. مطالعات نشان می دهند که داروی کرومولین سدیم که پیشتر برای بیماری آسم مورد استفاده قرار می گرفت و مورد تایید وزارت غذا و دارو در آمریکاست می تواند از نورونهای بدن نیز محافظت کند.

علاوه بر این استفاده از این دارو سبب محافظت از سلولهای عصبی اعصاب و ماهیچه میشود. این دارو با اثرات ضد التهابی که دارد، التهابات موجود در خون و سیستم عصبی را کاهش می دهد و همین امر سبب میشود این دارو برای درمان بیماری ای ال اس مفید باشد. لازم به ذکر است که مطالعات در این زمینه ادامه دارد و هنوز نتایجی قطعی از این بیماری به تایید نرسیده است.

چگونه به کنترل بیماری ال اس ای کمک کنیم؟

چگونه به کنترل بیماری ال اس ای کمک کنیم؟

راهکارهای متعددی برای کنترل بیماری ال اس ای پیشنهاد میشوند. با توجه به این موضوع که این بیماری توان بدنی بیمار را از بین می برد، با استفاده از این روشها می توان استقلال بیمار را تا حدودی به آن بازگرداند. این راهکارها از ضعف و سستی ماهیچه ها جلوگیری می کنند  و روشی موثر در مدیریت درد به شمار می روند.

استفاده از فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از روشهایی است که به کاهش درد و گرفتگی عضلات در این بیماران کمک می کند. فیزیوتراپی بخش مهمی از روند درمانی این بیماران به شمار می رود. با توجه به این امر که قدرت عضلانی در این بیماری از دست می رود، فیزیوتراپی به تقویت عضلات کمک می کند. همچنین استفاده از این روش سبب گردش خون در بدن بیمار می شود و از بروز زخم بستر و آسیب به پوست بیمار جلوگیری میشود.

استفاده از دستگاههای کمک تنفسی

با توجه به این موضوع که با پیشرفت این بیماری سبب کندی در تنفس می شود، باید از دستگاههای خاصی برای تحریک تنفس استفاده شود.

استفاده از رژیم غذایی مناسب

یکی از مشکلات افراد مبتلا به بیماری ای ال اس یبوست است. در این بیماری ماهیچه های بدن ضعیف می گردند و با توجه به کند شدن حرکات روده بیمار دچار یبوست میشود. استفاده از منابع غذایی پرفیبر و مایعات راهکاری موثر برای کمک به این بیماران است.

گفتار درمانی

یکی از راهکارهای موثر برای مدیریت درد در افراد مبتلا به این بیماری استفاده از گفتار درمانی است. این روشها به بلع، جویدن و تنفس درست بیمار کمک می کنند و سبب میشوند بیمار تا حد زیادی بتواند گفتار خود را حفظ کند. افرادی که از بیماران ای ال اس پرستاری می کنند، همواره باید به موارد زیر توجه داشته باشند:

 • علائم حیاتی بیمار نظیر تنفس و وضعیت قلب
 • بهداشت فردی برای جلوگیری از عفونت و بیماری
 • کمک به بیمار برای دفع مدفوع
 • مراقبت از پوست برای جلوگیری از زخم بستری
 • استفاده دقیق و مرتب از داروخا برای بیمار
 • استفاده از رژیم غذایی نرم و نیمه جامد

پاتریک کویین، یکی از چهره های اصلی کمپین چالش آب یخ، درگذشت!

پاتریک کویین، یکی از چهره های اصلی کمپین چالش آب یخ، درگذشت!

با توجه به این موضوع که افراد زیادی در سراسر دنیا به این بیماری مبتلا شده اند و هنوز درمانی برای آن پیدا نشده است، یکی از مبتلایان به بیماری ای ال اس، پاتریک کویین، تصمیم گرفت در کمپینی جهانی اقدام به جمع آوری پول برای انجام مطالعات در درمان این بیماری بکند.

کویین اهل نیویورک بود و در سال 2013 متوجه شد که به این بیماری مبتلاست. او در سال 2014 کمپین چالش آب یخ را راه اندازی کرد و از افراد معروف خواست آب یخ را بر روی سر خود بریزند تا برای لحظه ای حال بیماران مبتلا به بیماری ای ال اس را درک کنند. این کمپین سبب شد 220 میلیون دلار برای مطالعات مرتبط با این بیماری جمع آوری شود.

متاسفانه پاتریک کویین در روز یک شنبه 22 نوامبر در سن 37 سالگی درگذشت. اما خدمات ارزنده او برای کمک به درمان این بیماری برای همیشه در خاطره بشریت باقی می ماند. او با این چالش این بیماری را به کل جهان معرفی کرد و سبب شد نگاه تازه ای به این بیماری و روشهای درمانی آن شود!

برای تهیه انواع محصولات دارویی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید! داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

برای تهیه انواع  محصولات دارویی  به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.