مکمل تقویت قوای جنسی

بیماری آرگیریا، بیماری که رنگ پوست شما را عوض می کند!

بیماری آرگیریا، بیماری که رنگ پوست شما را عوض می کند!

آرگیریا نوعی بیماری نادر پوستی است که در صورت تجمع نقره در بدن به مدت طولانی رخ می دهد. این بیماری می تواند به پوست، چشم ها، اندام های داخلی، ناخن ها و لثه ها آسیب وارد کند و آنها را به رنگ آبی یا خاکستری در بیاورد، منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند به ویژه نقاطی از پوست که در معرض نور خورشید قرار دارند به طور دائمی تغییر رنگ می دهند.

مراقبت از پوستشما می توانید جهت خرید محصولات مراقبت از پوست از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

علائم

اگر به بیماری آرگیریا مبتلا هستید، به احتمال زیاد علائم این بیماری از دهان آغاز می گردد. در این شرایط لثه ها مایل به خاکستری می شود. سپس رنگ پوست تغییر رنگ می دهد و به رنگ خاکستری متالیک یا خاکستری آبی در می آید.  شروع این علائم به شدت نقره ای بستگی دارد که در معرض آن قرار گرفته اید. این علائم می توانند چند ماه و یا چند سال پس از قرار گیری در معرض نقره رخ بدهد. گاهی این بیماری تنها بر یک یا چند ناحیه از پوست اثر می گذارد و گاهی تمامی پوست را درگیر می کند.

تغییر رنگ بیشتر در پیشانی، بینی، دست ها و نواحی که در معرض آفتاب قرار دارد، نشان داده می شود. گاهی سفیدی چشم و بستر ناخن نیز تغییر رنگ می دهد و ممکن است به رنگ آبی و یا خاکستری در بیاید. سفیدی چشم نیز می تواند تحت تاثیر این بیماری قرار گیرد. همچنین، باید بدانید در برخی افراد اندام های داخلی شکم مانند کبد و روده رنگ مایل به آبی پیدا می کند، البته این موضوع زمانی مشخص می شود که فرد تحت عمل جراحی قرار گیرد!

چرا به بیماری آرگیریا مبتلا می شویم؟

با توجه به این موضوع که بیماری آرگیریا از بیماری های نادر پوستی به شمار می رود همواره این سوال وجود دارد که چرا فرد به این بیماری مبتلا می شود! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر از مکمل های غذایی حاوی نقره استفاده می کنید، اگر از داروهایی مانند قطره چشم یا اسپری های بینی استفاده می کنید که در آنها نقره به کار رفته است و یا در جایی کار می کنید که نقره در هوا وجود دارد ممکن است به این بیماری مبتلا شوید.

هنگامی که نقره را قورت می دهید، این فلز در اسید معده تجزیه می شود و به نمک نقره تبدیل می شود. این نمک می تواند از طریق جریان خون عبور کرده و به پوست برسد. هنگامی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد، نمک نقره دوباره به نقره تبدیل می شود و پوست را آبی می کند.

محلول کلوئید زمینه ساز ابتلا به این بیماری است!

اگر در مکمل غذایی که خریداری می کنید از محلول کلوئید استفاده شده است، می تواند زمینه ساز ابتلا به بیماری آرگیریا شود. این محلول شامل ذرات نقره است که برخی از سازندگان ادعا می کنند این محلول سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و برای درمان بیماری هایی نظیر سرطان، ایدز، زونا و تبخال مفید است، اما باید بدانید تا به حال تحقیقات علمی این موضوع را تایید نکرده اند. سازمان غذا و دارو اعلام کرده است تا به امروز تحقیقات نشان نداده اند که مصرف خوراکی نقره برای سلامتی مفید است.

علل دیگر ابتلا به بیماری آرگیریا

دلایل دیگری نیز وجود دارند که باعث ابتلا به این بیماری می شوند. اگر به مدت طولانی از داروهای حاوی نقره استفاده کنید، به این بیماری مبتلا می شوید. خوشبختانه امروزه دیگر از داروهای حاوی نقره به مدت طولانی استفاده نمی شود. برخی از این داروها به شرح زیر هستند:

  • نیترات نقره برای درمان خونریزی لثه و واریس استفاده می شود
  • کرم سولفادیازین نقره برای جلوگیری از عفونت در زخم ها و سوختگی ها استفاده می شود
  • استات نقره که در قرص ها و سایر محصولات برای ترک سیگار استفاده می شود
  • پروتئین نقره کلوئیدی مورد استفاده در قطره چشم

علل دیگر ابتلا به بیماری آرگیریا به شرح زیرند:

  • اشخاصی که در معدن نقره کار می کنند و در تماس مستقیم با این فلز قرار دارند، ممکن است نقره از طریق تنفس وارد بدنشان شود و این امر می تواند زمینه ساز ابتلا به این بیماری شود.
  • برخی از تحقیقات به این موضوع اشاره می کنند که این بیماری می تواند به صورت ژنتیکی نیز انتقال پیدا کند.

چرا به بیماری آرگیریا مبتلا می شویم؟

تشخیص بیماری آرگیریا

اگر پزشک فکر کند که شخصی به این بیماری مبتلا شده است، ابتدا معاینه فیزیکی انجام میدهد و سابقه بیمار را بررسی می کند، به طور مثال بیمار از چه داروهایی استفاده می کند و یا چه غذاهایی را مصرف می کند. گاهی پزشک برای اطمینان از تشخیص خود بیوپسی پوست انجام می دهد.

درمان

متاسفانه باید بدانید که تغییر رنگ پوست ناشی از بیماری آرگیریا از بین نمی رود، اما این افراد باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنند، تا از بدتر شدن مشکلات پوستی جلوگیری کنند. همچنین، استفاده از هیدروکینون 5% می تواند مقدار نقره در پوست را کاهش دهد. تحقیقات نوین نشان می دهند که لیزر درمانی برای کنترل این بیماری مفید است.

برای خرید محصولات پوستی به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید محصولات مراقبت از پوست مانند تونر، شامپو بدن، شوینده صورت، ضد آفتاب و ماسک صورت و محصولات دیگر می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. مشاوران این مرکز مشاوره های تخصصی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.