مکمل تقویت قوای جنسی

کاندوم خاردار برای چیست؟ فواید و عوارض آن

فواید و عوارض کاندوم خاردار کدامند؟

کاندوم خاردار یکی از محبوب ترین ابزارهای جنسی است که بسیاری از افراد در روابط جنسی خود از آن استفاده می کنند. به طور کلی کاندوم را می توان یکی از مهمترین اختراعات بشری دانست. زیرا این پوشش در هنگام رابطه جنسی بر روی آلت تناسلی مردان قرار می گیرد و از وارد شدن آب منی مردان به داخل رحم زنان جلوگیری می کند، در نتیجه بارداری به کمترین میزان می رسد و خطر انتقال بیماریهای جنسی تقریبا از بین می رود. روش های متفاوتی برای جلوگیری از بارداری وجود دارند، اما کارشناسان بر این عقیده هستند که کاندوم کم هزینه ترین و بهترین روش برای پیشگیری از بارداری است.

خرید کاندوم

کاندوم خاردار چیست؟

نتایج آماری در سراسر دنیا نشان می دهند که این کاندوم یکی از پر طرفدارترین کاندوم ها در میان افراد به شمار می رود. بر روی این کاندوم نقاط برجسته پلاستیکی وجود دارد که در اصطلاح عموم به آن خار می گویند. این کاندوم دارای ویژگی ها و اشکال متفاوتی است و همین امر سبب شده است که افراد تنوع گسترده ای از محصولات را در اختیار داشته باشند. در اکثر این کاندوم ها از مواد بی حس کننده استفاده شده است که باعث می شود زمان برقراری رابطه جنسی افزایش پیدا کند. همچنین، خارهایی که بر روی این کاندوم طراحی شده است به زنان کمک می کند تا لذت بیشتری را تجربه کنند و مناسب کسانی است که دیر ارگاسم می رسند.

کاندوم تاخیری نوبل کدکسکاندوم تاخیری نوبل کدکس | افزایش تحریک پذیری و حاوی ماده تاخیری مناسب جهت تاخیر انزال به مدت طولانی و بالابردن لذت جنسی

انواع کاندوم خاردار

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم کاندوم خاردار دارای انواع متفاوتی است که به صورت زیر تقسیم بندی می شود:

  • کاندوم با خارهای کوچک: خارها یا نقاط برجسته این کاندوم ها بسیار کوچک است و به راحتی قابل ملاحظه نیست.
  • کاندوم با خارهای بزرگ: این کاندوم دارای خارهای بزرگی است که به راحتی قابل ملاحظه است. استفاده از این کاندوم در میان مردم رواج بیشتری دارد. زیرا بیشتر به تحریک زنان کمک می کند.

این کاندوم زمان انزال را در مردان به تعویق می اندازد و با وجود خارهایی که در سطح آن وجود دارد به زنان کمک می کند تا به ارگاسم برسند.  در نتیجه، این کاندوم یکی از بهترین وسایل مراقبت جنسی به شمار می رود. اما کارشناسان بر این عقیده هستند که استفاده مداوم از کاندوم خاردار مضر است و عوارضی را در پی دارد.

عوارض کاندوم خاردار

عوارض کاندوم خاردار

به طور کلی عوارض کاندوم خاردار به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

  • کم حس شدن واژن و دیر به ارگاسم رسیدن زنان
  • عفونت واژن
  • عوارض روحی مانند افسردگی و کاهش اعتماد به نفس

کم شدن حس واژن و دیر به ارگاسم رسیدن زنان

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین عوارض این کاندوم، اگر در دراز مدت مورد استفاده قرار گیرد، کاهش لذت جنسی است. همانطور که می دانید کانال واژن زنان از حساسیت زیادی برخوردار است و اگر مدام تحریک شود لطافت و شادابی خود را از دست می دهد.  در این صورت زنان دیگر نمی توانند ارگاسم را تجربه کنند و همین موضوع سبب می شود که رابطه جنسی به رابطه ای پر استرس تبدیل شود و کیفیت خود را از دست بدهد. به همین دلیل کارشناسان بر این امر تاکید می ورزند که در طی 30 روز نباید بیشتر از 2 یا 3 بار از این کاندوم استفاده کرد.

کاندوم خاردار مستر 3در1 کدکسکاندوم خاردار مستر 3در1 کدکس | تاخیری، میوه ای، خاردار و شیار دار، حاوی ال آرژنین و نیاسین برای افزایش گردش خون

عفونت واژن در اثر استفاده از کاندوم خاردار

عفونت یکی دیگر از مسائلی است که در اثر استفاده از این کاندوم مطرح می شود. استفاده مدام از کاندوم خاردار سبب می شود خراش هایی بر روی دیواره واژن ایجاد شود. این خراش ها که در سطح گسترده ای وجود دارند علاوه بر کم حس کردن واژن زنان، زمینه را برای ورود باکتری ها و آلودگی ها به درون واژن فراهم می سازند. به طور مثال اگر زنی لباس زیر آلوده بپوشد، یا به دستشویی در خارج از خانه برود، با توجه به اینکه واژنش آسیب دیده است زودتر از دیگران به بیماری مبتلا می شود. به همین دلیل استفاده مدام از این کاندوم به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

عوارض روحی مانند افسردگی و کاهش اعتماد به نفس

یکی دیگر از عوارض این کاندوم که قابل تامل است عوارض روحی آن مانند افسردگی و یا کاهش اعتماد به نفس است. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این کاندوم زمان ارگاسم را به تعویق می اندازد. در دراز مدت، اگر زوجین تصمیم بگیرند از کاندوم های دیگر و یا روش های دیگر برای برقراری رابطه جنسی استفاده کنند، زنان معمولا دیگر نمی توانند به ارگاسم برسند و همین امر سبب می شود مردان و زنان دچار مشکلات روحی شوند و دلزدگی در رابطه جنسی به وجود می آید.

آیا کاندوم خاردار مفید است؟

پاسخ به این سوال قطعا مثبت است! چیزی که سبب می شود این کاندوم مفید نباشد استفاده مداوم و غیر اصولی آن است. به همین دلیل به زوجین توصیه می شود که از کاندوم های مختلفی برای برقراری رابطه جنسی استفاده کنند و هرگز از یک کاندوم در دراز مدت استفاده نکنند.

محصولات جنسی
سرکار خانم نغمه امیری کارشناس و درمانگر اختلالات جنسی و مشاور مجرب در حوزه مسائل زناشویی هستند که در زمینه استفاده از مکمل های تقویت قوای جنسی و باروری خانم ها و آقایان بسیار باسابقه می باشند.شما میتوانید برای دریافت مشاوره در زمینه همه موضوعات جنسی با پشتیبانی سایت داروخانه آنلاین تماس بگیرید.