مکمل تقویت قوای جنسی

عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری کدامند؟

عورض جانبی آمپولهای افزایش کالری کدامند؟

آمپولهای افزایش کالری داروهایی هستند که برای جبران کالری در بدن و بهبود عملکرد آن تزریق می شوند.  این داروها معمولا برای نوزادان نارس و یا کم وزن  تجویز می شوند. همچنین افرادی که از سوتغذیه شدید رنج می برند نیز می توانند با صلاحدید پزشک از این آمپولها استفاده کنند.

اما عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری بسیار بالا هستند و پزشک با بررسی های زیاد باید نتیجه بگیرید که این دارو را برای بیمار تجویز کند یا خیر. برای تجویز این دارو پزشک باید تاریخچه بیمار را به خوبی بررسی کند و لیستی از داروهایی را که بیمار مصرف می کند، در اختیار داشته باشد.

در زمان تزریق این آمپول محتاط باشید!

بهتر است تجویز این آمپول به تایید چندین پزشک برسد و سپس بیمار آن را تزریق کند زیرا عوارض جانبی آمپولهای فزایش کالری بسیار شدید هستند و در بعضی از موارد نه تنها بیماری را بهبود نمی بخشند بلکه سبب بروز مشکلات دیگری در بدن می شوند.

پرستاری که قصد دارد این دارو را تزریق کند باید بسیار محتاط و هوشیار باشد. بهتر است قبل از ترزیق بروشور داخل محصول را به خوبی مطالعه کند. هیچ گونه آب مقطر و یا دارویی در هنگام تزریق این آمپول نباید به آن اضافه شود.

با توجه به سنگین بودن عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری بهتر است که پزشک اطلاعات لازم را در مورد این محصولات دارویی در اختیار بیمار قرار دهد. به طور کلی بهترین راهکار برای تامین کالری های مورد نیاز بدن پیروی از رژیم غذایی مناسب است. هیچ چیز بهتر از محصولات طبیعی نمی توانند پاسخگوی نیازهای بدن باشند. این مواد متناسب با ساختار بدن هستند و استفاده از آنها به سلامت ارگان های بدن کمک می کند.

بنابراین قبل از استفاده از این محصولات دارویی بهتر است عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری را به خوبی در نظر داشته باشید و با صلاحدید پزشکان و در صورتی که راهکار دیگری برای شما باقی نمانده است از این داروها استفاده کنید.

عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری کدامند؟

عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری کدامند؟

تزریق این آمپولها سبب بروز عوارض شدیدی در بدن می شود و سلامتی را تحت تاثیر قرار میدهد. سردرد، سرگیجه، گرگرفتگی، استفراغ و تعریق از عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری هستند. این عوارض بسیار عمومی هستند. اگر پس از تزریق این داروها، هریک از این عوارض باقی ماندند و یا بدتر شدند، باید سریعا این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا در مورد این دارو تصمیم گیری کند و ببیند ادامه تزریق این آمپول مفیدتر است و یا قطع آن!

همانطور که بدان اشاره کردیم عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری بسیار زیاد هستند و گاهی اوقات صدمات غیر قابل جبرانی را به بدن وارد می کنند. به همین دلیل تزریق این داروها باید مستقیما تحت نظر پزشک صورت بگیرد تا در صورت آسیب های جدی سریعا تزریق این آمپولها را متوقف کند.

البته ذکر این نکته حایز اهمیت است بسیاری از بیمارانی که از این دارو استفاده می کنند عوارض جدی و خاصی را در بدن خود احساس نمی کنند. بروز عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری به قدرت و نوع سیستم بدن هر فرد مرتبط دارد. به طور کلی  اگر پس از تزریق این آمپول عفونت کردید  به طور مثال  تب و یا گلو درد داشتید و این حالت ادامه داشت باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

عوارض جانبی رایج!

اگر بعد از تزریق محل تزریق دارو قرمز، متورم و یا دردناک شد و این تورم و درد ادامه دار بود باید سریعا با پزشک مشورت کنید. زیرا این حالت یکی از عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری است و می تواند خطر ناک باشد.

اگر تورم و قرمزی را پس از تزریق دارو در پاهای خود احساس کرید می تواند نشان دهنده این باشد که شما به این دارو واکنش منفی نشان داده اید و مصرف آن را باید سریعا قطع کنید.

واکنش های آلرژیک یکی از دیگر از عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری هستند. اگر پس از  تزریق پوست  دایما قرمز بود این علامت بدی است که واکنشهای آلرژیک در بدن شما رخ داده است و برای کنترل آن باید سریعا اقدام کنید.

 بهتر است بدانید پس از تزریق این دارو وزن بدن به آهستگی بالا می رود. اگر پس از تزریق این دارو وزن ناگهان بالا رفت می تواند یکی دیگر از عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری باشد. در این مورد سریعا با پزشک خود مشورت کنید.

از دیگر عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری تنگی نفس است. اگر اختلال در تنفس شما رخ داده است و به درستی نمی توانید نفس بکشید سریعا به اورژانس بیمارستان مراجعه کنید. همچنین احساس درد شدید و پیوسته یکی دیگر از عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری است.

عوارض جانبی نادر!

در کنار این موارد، عوارض دیگری نیز ممکن است رخ دهند که بروز آنها بسیار نادر است! عوارض دیگر این دارو به شرح زیر هستند که در مورد آنها باید بسیار محتاط باشید و در صورت بروز به پزشک مراجعه کنید:

  • تغییر در خلقیات،
  • درد استخوان،
  • ضعف عضلات،
  • زرد شدن چشم و پوست،
  • خونریزی و کبودی در بدن،
  • دردهای غیر طبیعی در معده

همچنین در مورد عوارض جانبی آمپولهای افزایش کالری به آلرژی های شدید اشاره کردیم بهتر است بدانید آلرژی شدید به این دارو بسیار نادر است. بااین وجود، در صورت بروز عوارضی مانند کهیر، خارش و یا تورم در زبان، گلو، صورت حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر عوارضی را نسبت به این دارو مشاهده کردید که در هیچ یک از مواردی که در بالا ذکر شد وجود نداشت، بهتر است به بخش سلامتی شهر و یا استان خود اطلاع دهید و آنها را در جریان بگذارید.

سخن پایانی!

در پایان به شما متذکر می شوم پیروی از سبک زندگی سالم سبب می شود هیچ گاه کالری بدن شما افت پیدا نکند. سبک زندگی سالم یعنی پیروی از رژیم غذایی سالم، عدم استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات و ورزش!

رژیم غذایی سالم مسئله بسیار مهمی است. سعی کنید تا جایی که می توانید استفاده از مکملها را محدود کنید و در عوض از مواد تازه مانند میوه و سبزیجات استفاده کنید. استفاده از محصولات لبنی را نیز به رژیم غذایی خود بیافزاید و در صورت ابتلا به بیماری عمل تحمل لاکتوز جایگزین دیگری برای جبران موادی مانند کلسیم در بدن پیدا کنید. برای تهیه بهترین محصولات دارویی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.