مکمل تقویت قوای جنسی

مکمل گلوتامین چه اثراتی بر بدن دارد؟

مکمل گلوتامین چه اثراتی بر بدن دارد؟

گلوتامین نامی آشنا برای تمامی کسانی است که وارد عرصه بدنسازی شده اند و از مکملهای مختلف برای سلامتی و ارتقا عملکرد خود در ورزش استفاده می کنند. اما در این میان عدم آگاهی کافی در رابطه با مکمل بدنسازی سبب بروز مشکلاتی می شود.

به طور کلی مکمل ها گزینه هایی هستند که برخی از افراد عاشق آنها هستند و برخی به اثرات آنها مشکوک هستند. بله درست است! شایعات زیادی در رابطه با مکمل ها وجود دارد و بسیاری از اثراتی که ادعا می شود این مکملها بر بدن دارند، در واقع پوچی و واهی هستند. یک دسته از این مکملها، مکمل های ورزشی و مکمل های بدنسازی هستند!

گلوتامینشما می توانید جهت خرید گلوتامین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

آیا واقعا مکملهای بدنسازی موثر هستند؟

این سوالی است که بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان در مورد مکمل های ورزشی می پرسند. ساده ترین راهکار برای پاسخ به این سوال این است که ابتدا بدانید هرکدام از مکملها چه کارآیی دارند.

اگر مکملها را گزینه هایی جادویی در نظر بگیرید که قرار است شما را به فراسوی قدرت و انرژی ببرند! سخت در اشتباه هستید. این مکمل ها تنها کار مشخصی را انجام می دهند و همانطور که از نامشان پیداست، در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب به موفقیت شما کمک می کنند.

پودر ال گلوتامین بیس نوتریشنپودر ال گلوتامین بیس نوتریشن | تقویت عمومی ورزشکاران

گلوتامین چیست؟

گلوتامین یک آمینو اسید غیرضروری است و بیشتر در پلاسما، عضلات و اسکلت بدن انسان وجود دارد. غلظت این آمینواسید در بدن یک فرد سالم 3 تا 4 برابر آمینواسیدهای دیگر است و 60 درصد آمینواسید درون سلولی را تشکیل می دهد.

تحقیقات متعددی در رابطه با این آمینو اسید صورت گرفته اند. این تحقیقات نشان می دهند که این آمینواسید برای عضلات بسیار مفید است و آنها را از تجزیه شدن حفظ می کند.

گلوتامین در متابولیسم پروتین نقش بسیار مهمی دارد و باعث افزایش حجم بدن و عضلات می گردد. این آمینواسید به شکل مکمل بدنسازی گلوتامین نیز تهیه می شود نقش مهمی در رشد عضلات بازی می کند.

این آمینواسید اثر زیادی بر ترشح هورمون رشد در بدن دارد و همین امر سبب افزایش قدرت عضلات و چربی سوزی می شود. به همین دلیل بسیاری از بدنسازان برای نتیجه بهتر گرفتن از این مکمل بدنسازی استفاده می کنند.

فواید استفاده از مکمل گلوتامین!

مکمل گلوتامین حاوی گلوتامات و آمونیاک است و مصرف آن در زمان آسیب دیدگی و ضرب دیدگی بسیار موثر است و سبب می شود آسیبها به زودی ترمیم شوند و عملکرد سیستم ایمنی بدن ارتقا پیدا می کند.

همچنین مکمل گلوتامین برای درمان بیماری های سرطانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این آمینو اسید به بهبود دستگاه گوارش کمک می کند و از بروز بیماری های روده جلوگیری به عمل می آورد. مکمل بدنسازی گلوتامین برای درمان مشکلات معده مانند زخم معده بسیار مفید است.

همانطور که می دانید بدن بدنسازان در طول تمرینات آسیب می بیند و همچنین سطح این آمینواسید با ورزش سنگین در خون آنها کاهش پیدا می کند. مصرف مکمل بدنسازی گلوتامین به بازسازی و ترمیم عضلات کمک زیادی می کند.

این مکمل متابولیسم سوخت چربی ها را در بدن بالا می برد و سبب می شود مواد مغذی مورد نیاز بدن بهتر جذب شوند. یکی دیگر از اثرات این مکمل بر متابولیسم و سوخت و ساز گلوکز در بدن است. این آمینو اسید به ساخت گلوکز در بدن کمک می کند و مقدار انسولین را تغییر نمی دهد. تحقیقات نشان می دهند که مصرف گلوتامین در مواقع استرس به حفظ عضلات بدن کمک می کند.

Alamo L Glutamine 600کپسول ال گلوتامین آلامو | بازیابی، رشد و نگهداری از بافت عضلانی

اثر مکمل بدنسازی گلوتامین در حین ورزش!

مکمل گلوتامین ، مانند کراتین، یک آمینو اسید طبیعی است. بدن انسان از این آمینو اسید استفاده می کند تا عضلات را حفظ کند. این آمینو اسید در طول ورزشهای استرس زا از عضلات خارج می شود و با جایگزینی برای آن در نظر گرفته شود، در صورتی که این آمینو اسید در طول ورزش های سنگین در بدن تامین نشود عضلات آسیب می بینند و دیگر برجسته نمی شوند.

همچنین اگر گلوتامین در بدن تامین نشود،سلامتی ورزشکارتحت تاثیر قرار می گیرد.به همین دلیل مکمل گلوتامین دار گزینه ای بسیار حیاتی است که مصرف آن دایما پیشنهاد می شود.

گلوتامین را می توانید از منابعی مانند گوشت و اجیل تامین کنید. اما گوشت حاوی چربی است و در طول عضله سازی نباید چربی زیادی مصرف کنید. بنابراین مکمل گلوتامین گزینه خوبی برای رفع این مشکل است و به عضله سازی کمک می کند.

چرا بدن به این آمینو اسید نیاز دارد؟!

آمونیاک و نیتروژن باید از طریق رگهای خونی در سرتاسر بدن انتقال یابند. گلوتامین به بدن برای انجام این وظیفه کمک می کند. به همین بهتر است میزان این آمینواسید در خون ثابت باشد. همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم گلوتامین آمینواسیدی مفید برای حفظ سلامت دستگاه گوارش است. بدنسازان دایما در حال تمرین و ورزشهای سنگین هستند

به همین دلیل بدن آنها باید گلوتامین اضافه را دریافت کند و مکمل بدنسازی گلوتامین گزینه بسیار خوبی برای جبران کمبود آمینواسید بدن است. به طور کلی اگر بدن نتواند گلوتامین مورد نیاز خود را از خون دریافت کند وارد عضلات می شود و همین امر سبب تحلیل عضلات می شود.

چه مقدار از مکمل بدنسازی گلوتامین استفاده کنیم؟!

به طور کلی میزان معقول استفاده از مکمل بدنسازی گلوتامین 500 میلی گرم و سه بار در روز است. ورزشکاران باید این مقدار را به 5 تا 15 گرم در روز برسانند. البته قبل از استفاده از این مکمل بهتر است با مربی خود مشورت کنید و هرگز سرخود از مکملها استفاده نکنید.

مکمل بدنسازی گلوتامین را چگونه مصرف کنیم؟

این مکمل گلوتامین را می توان با آب و یا آب میوه نوشید. نتایج مصرف این گلوتامین تقریبا یک هفته بعد از مصرف مشخص می شود، اما اگر درست و اصولی ورزش کنید و از این مکمل استفاده کنید اثرات آن به خوبی در بدن مشخص می شوند. بهترین زمان برای مصرف مکمل گلوتامین بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب است، زیرا عضلات شما به مدت چندین ساعت هیچ ماده مغذی دریافت نکرده‌اند.

پودر گلوتامین های اسپید گلد کر لاین ترک نوتریشنپودر گلوتامین های اسپید گلد کر لاین ترک نوتریشن | جهت ریکاوری عضلات و جلوگیری از ریزش عضلات

مکمل بدنسازی گلوتامین  مکملی حیاتی برای ورزشکاران!

مکمل بدنسازی گلوتامین منبع مهمی برای تامین انرژی به حساب می رود. اگر تمرینات سنگین انجام دهید سطوح گلوتامین خون کاهش پیدا می کنند و اگر جایگزینی برای آن در نظر گرفته نشود علایم عفونت در بدن پدیدار می شود. به همین دلیل ورزشکاران حرفه ای باید زیر نظر مربی خود استفاده از گلوتامین را در برنامه خود بگنجانند.

عوارض جانبی مکمل بدنسازی گلوتامین!

عوارض جانبی مکمل گلوتامین بسیار محدود است. اما در صورت مشاهده درد قفسه سینه، مشکلات شنوایی، عفونت (تب، لرز، گلو درد) سریعا به پزشک مراجعه کنید. واکنشهای آلرژیک این مکمل بسیار محدود است اما ممکن است کهیر، مشکلات تنفسی و تورم در بدن رخ دهد. عوارض جانبی دیگر تهوع، استفراغ، درد عضلات، احساس خستگی، سردرد، سرگیجه، واکنش پوستی، خشکی دهان و آبریزش بینی هستند.

موارد احتیاطی در مصرف مکمل گلوتامین!

مکمل گلوتامین را با آب سرد مصرف کنید، مصرف این مکمل با نوشیدنی های گرم اثرات آن را از بین می برد. اگر از بیماری های کلیوی و کبدی رنج می برید حتما قبل از مصرف این مکمل با پزشک مشورت کنید.

مکمل گلوتامین را از کجا تهیه کنیم؟

برای خرید انواع مکمل بدنسازی مانند پروتئین وی، گینر، کراتین، ویتامین بدنسازی، آمینو اسید بدنسازی، مکمل پمپ، گلوتامین، سی ال ای، قرص کافئین و پک مکمل می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین؛ در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان این مرکز بهره مند شوید. اگر تجربه ای در زمینه استفاده از مکمل گلوتامین دارید، با ما به اشتراک بگذارید!

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مقاله های زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.