مکمل تقویت قوای جنسی

مراقبت از دندان کودکان را از بدو تولد آغاز کنید!

مراقبت از دندان کودکان را از بدو تولد آغاز کنید!

دهان و دندان از ارگان های بسیار حیاتی در بدن انسان به شمار می روند زیرا وظیفه خرد کردن غذا و انتقال غذا به درون معده را بر عهده دارند. اگر دهان و دندان آسیب ببیند و یا دچار عفونت شود خطر آسیب به قلب وجود دارد و همین امر سبب می شود به سیستم گوارشی آسیب های جدی وارد شود. اهمیت بهداشت دهان و دندان در دوران کودکی بسیار بیشتر است، زیرا کودکان در دوران رشد قرار دارند و اگر نتوانند به دلیل مشکلات دندانی به خوبی غذا بخورند بدن آنها در معرض آسیب قرار می گیرد. کارشناسان سلامتی همواره به این موضوع تاکید می ورزند که مراقبت از دندان کودکان و آموزش در این خصوص اهمیت بسیار زیادی دارد.

WhatsApp Image 2022 07 23 at 12.22.09 PMشما می توانید جهت خرید خمیر دندان کودک از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

خمیر دندان کودک میسویک
misswake

چگونه از دندان های کودکان مراقبت کنیم؟

مراقبت از دندان کودکان باید از سنین نوزادی آغاز شود. برای اینکار مادران باید روزانه یکبار بعد از شیر دادن به کودک لثه های کودک را با استفاده از گاز استریل تمیز و نرم که به آب ولرم زده شده است تمیز کنید. اینکار ورزشی برای لثه ها به شمار می رود و به رشد دندانها کمک می کند. همچنین، وقتی کودک خوردن غذاهای کمکی مانند فرنی و پوره را آغاز کرد، اینکار باید ادامه یابد. بعد از رشد دندانهای کودک باید مسواک زدن آغاز گردد و در این دوران باید برای کودک از خمیردندان بدون فلوراید استفاده شود. به این نکته توجه داشته باشید که نیازی نیست تمامی دندان های کودک رشد کند و سپس مسواک بزند. به محض رشد اولین دندان کودک باید مراقبت از دندان کودکان با استفاده از مسواک آغاز شود. در این دوران می توانید از مسواک انگشتی استفاده کرد.

نکات مراقبت از دندان کودکان

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، استفاده از خمیر دندان بدون فلوراید یکی از مواردی است که والدین باید به آن توجه داشته باشند. همچنین، نباید از خمیر دندان شیرین برای مسواک زدن کودکان استفاده شود. زیرا مواد شیرین کننده ای که در این خمیر دندان ها به کار رفته است به بافت دندان آسیب وارد می کند و خطر پوسیدگی را افزایش می دهند. نکات دیگر برای مراقبت از دندان کودکان به شرح زیرند:

  • یکی از دلایلی که گفته می شود زمانی که کودک استفاده از خمیر دندان را آغاز کرد نباید از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کند این است که بسیاری از کودکان عادت دارند خمیر دندان را قورت دهند و این امر می تواند برای کودکان خطرناک باشد. اما به محض آنکه کودک آموخت نباید خمیر دندان را قورت دهد ( حدود سه سالگی) می توان از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کرد.
  • یکی از نکات مهم در مراقبت از دندان کودکان این است که به محض بروز پوسیدگی بر روی دندان کودک به سرعت باید به پزشک برای درمان مراجعه شود.
  • انجمن دندانپزشکی آمریکا بر این امر تاکید می ورزد که بهتر است کودکان از سن یک سالگی به دانپزشکی برده شوند تا وضعیت سلامت دندانهای آنها بررسی شود و اگر مشکلی وجود دارد به سرعت رفع گردد.
  • کودک نباید با شیشه شیر به رختخواب برود زیرا خطر پوسیدگی دندان کودک افزایش پیدا می کند.
  • کودکان نباید از نوشیدنی هایی نظیر نوشابه و یا آبمیوه صنعتی استفاده کنند زیرا خطر آسیب دیدگی به دندان وجود دارد.

دهانشویه کودکان میسویک
misswake2

علت سیاه شدن دندان دائمی کودکان

یکی از سوالات پرتکرار در زمینه مراقبت از دندان کودکان این است که چرا دندان کودکان سیاه می شود. سیاهی دندان کودکان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به مهمترین دلایل اشاره می کنیم:

  • مصرف مکمل حاوی آهن
  • مصرف مواد قندی که در شیشه شیر کودک ریخته می شود.

برای مراقبت از دندان کودکان و مقابله با لکه های سیاه باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • برای جلوگیری از رسوب آهن، باید قطره آهن را در حلق کودک بچکانید و سپس بعد از چند دقیقه از کودک بخواهید آب بخورد.
  • پس از مصرف قطره آهن از مرکبات و مواد غذایی ترش استفاده نکنید.

علت پوسیدگی دندان کودکان

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، مصرف مواد قندی یکی از دلایل عمده پوسیدگی دندان به شمار می رود. به همین دلیل برای مراقبت از دندان کودکان باید مصرف مواد قندی را کنترل کنید و هرگز اجازه ندهید به مدت طولانی از شکلات و شیرینی استفاده کنند. شستشوی منظم دندان کودک نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

lactona
lactona

برای تهیه انواع  محصولات بهداشت دهان و دندان به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.