مکمل تقویت قوای جنسی

ورزش برای بهبود روماتیسم، روشی مناسب برای درمان!

ورزش برای بهبود روماتیسم، روشی مناسب برای درمان!

ورزش یکی از مواردی است که می تواند به بهبود حال افراد مبتلا به روماتیسم کمک کند. روماتیسم یکی از بیماریهای مزمن مفصلی به شمار می رود که درد زیادی را به افراد متحمل می کند. با این وجود، کارشناسان ورزشی بر این امر تاکید می ورزند که ورزش برای بهبود روماتیسم مفید است و می تواند انعطاف پذیری مفاصل را بالا ببرد.

مکمل بدنسازیشما می توانید جهت خرید مکمل های بدنسازی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

ورزش برای بهبود روماتیسم

توصیه می شود قبل از انجام فعالیت های ورزشی از پزشک مشاوره بگیرید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. در ادامه به معرفی انواع ورزش برای بهبود روماتیسم می پردازیم.

ورزشهای کششی

ورزشهای کششی یکی از بهترین انواع ورزش برای بهبود روماتیسم هستند. این ورزشها می توانند انعطاف پذیری بدن را بالا ببرند و سفتی مفاصل را از بین ببرند. این ورزش برای کاهش علائم روزانه بیماری روماتیسم بسیار مفید است. مشخص کردن میزان کشش در این ورزش ها به شدت بیماری روماتیسم بستگی دارد. با این حال، کشش ها اغلب شامل حرکت آهسته و آرام در مفاصل زانوها، دست ها و آرنج هستند. یکی از تمرینات رایج کششی برای بهبود بیماری روماتیسم به شرح زیر است:

 • در جا بزنید و یا آهسته بدوید و بدن خود را گرم کنید.
 • سپس به مدت 20 تا 30 دقیقه دست ها و پاهای خود را بکشید.
 • این کار را 2 تا 3 ست و هر ست 10 بار تکرار کنید.

بسیاری از افراد یوگا را بهترین ورزش برای روماتیسم می دانند. استفاده از بند یوگا به افراد کمک می کند تا بهتر بتوانند حرکات کششی خود را انجام دهند. اگر انجام این حرکات برای شما دشوار است با یک فیزیوتراپیست صحبت کنید و حرکات کششی مناسب خود را بیابید.

 پیاده روی

پیاده روی یکی از انواع ورزش برای بهبود روماتیسم است که می تواند به تهویه هوازی، سلامت قلب و مفاصل و خلق و خو کمک کند. پوشیدن کفش مناسب و هیدراته ماندن (استفاده از آب) در این ورزش بسیار ضروری است، حتی اگر پیاده روی زیاد نباشد. کسانی که دردهای مفصلی دارند بهتر است این ورزش را به آرامی و با روزی 30 دقیقه شروع کنند و سپس این مقدار را افزایش دهند.

ورزش برای بهبود روماتیسم

حرکات روان مانند تای چی و یوگا

تای چی و یوگا یکی از بهترین انواع ورزش برای بهبود روماتیسم است. تنفس عمیق، حرکات روان، حالت های ملایم و مراقبه می توانند انعطاف پذیری بدن را بالا ببرند و با کاهش استرس به حفظ تعادل کمک کنند. مطالعه ای معتبر در سال 2013 بر روی گروهی از شرکت کنندگان مبتلا به روماتیسم که ورزش تای چی را انجام داده بودند، مشخص کرد که تای چی می تواند اضطراب و افسردگی را کاهش دهد و انگیزه و عزت نفس را افزایش می دهد.

منبع معتبر دیگری از زنان مبتلا به روماتیسم نشان می داد زنانی که هفته ای دو بار و به مدت 6 هفته یوگا انجام داده بودند، توانسته بودند درد و خستگی خود را به میزان زیادی کنترل کنند. برای انجام این ورزش نیازی به حضور در کلاس نیست و شما می توانید از روی فیلم هایی که وجود دارند این ورزش را در منزل خود انجام دهید.

پیلاتس و روماتیسم

پیلاتس یکی دیگر از انواع ورزش برای بهبود روماتیسم است که عضلات اصلی بدن را فعال نگه می دارد و به ثبات بدن کمک می کند. با توجه به این موضوع که پیلاتس از الگو کلی ورزشهایی مانند یوگا و تای چی پیروی می نماید، در صورتی که شما به یوگا علاقه ندارید می توانید این ورزش را انجام دهید.

شنا برای روماتیسم

شنا یکی از بهترین انواع ورزش برای بهبود روماتیسم است. آب با به حداقل رساندن نیروی جاذبه به حمایت از وزن بدن کمک می کند و دردهای مفصلی را به میزان زیادی کاهش می دهد. شنا، ایروبیک در آب و یا سایر تمرینات آرام با آب می توانند انعطاف پذیری، دامنه حرکت، قدرت و تهویه هوازی را افزایش دهند. این ورزش ها همچنین می توانند استرس و سفتی مفصل را کاهش دهند.

دوچرخه سواری

با توجه به این موضوع که بیماری روماتیسم به میزان زیادی خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی را افزایش می دهد و به سلامت قلب آسیب وارد می کند، دوچرخه سواری می تواند بر بهبود عملکرد قلب اثر بگذارد و آن را بهبود ببخشد. همچنین، دوچرخه سواری می تواند باعث کاهش سختی مفاصل و افزایش دامنه حرکت و قدرت پا و ایجاد مقاومت در بدن شود.

تمرینات قدرتی

تمرینات قدرتی بهترین ورزش برای روماتیسم هستند. این تمرینات به طور مستقیم بر روی عضلات بدن تمرکز می کنند و از تحلیل و یا سفتی آنها پیشگیری می نمایند. استفاده از باند های مقاومتی سبب می شود بدن به چالش کشیده شود و دائما عضلات را درگیر کند.

موارد مهم برای انجام ورزش برای بهبود روماتیسم

موارد مهم برای انجام ورزش برای بهبود روماتیسم

برای انجام ورزش برای بهبود روماتیسم باید مواردی را مد نظر داشته باشید. این موارد به شرح زیر هستند:

 • مقاوم باشید (ممکن است انجام تمرینات ورزشی درد زیادی را به بدن شما وارد کند و همین موضوع سبب شود که از انجام ورزش دلزده شوید. اما به شما می گوییم که در این مسیر مقاوم باشید و تلاش کنید تا با ورزش مقاومت بدن خود را بالا ببرید)
 • از وسایل جانبی استفاده نمایید (با توجه به این موضوع که عضلات شما ممکن است ضعیف باشد برای انجام بهتر تمرینات می توانید از لوازم جانبی استفاده نمایید)
 • از کفش مناسب استفاده کنید.
 • اگر یوگا می کنید از زیر انداز ضد لغزش استفاده نمایید.
 • در طول ورزش لباس راحتی بپوشید.
 • ورزشهای ترکیبی را دنبال کنید.
 • صبح ها حرکات کششی انجام دهید.
 • تمرینات ورزش را با توجه به علائم بیماری خود انجام دهید ( به طور مثال روزهایی که درد شدید است ورزش های سبک انجام دهید)

داروخانه آنلاین، داروخانه ای در منزل شما!

داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.