معرفی 10 ماسک خانگی برای جوش صورت!

معرفی 10 ماسک برای جوش صورت!

ماسک خانگی برای جوش صورت ایده بسیار خوبی است! جوش صورت می تواند ظاهر پوست را خراب کند و این موضوع می تواند بر اعتماد به نفس افراد اثر بگذارد. منابع خارجی بر این امر تاکید می ورزند که عوامل مختلفی وجود دارند که باعث جوش صورت می شوند از مهمترین آنها می توان به چربی بیش از حد پوست، وجود پوست های مرده بر سطح پوست و تغییرات هورمونی اشاره کرد. اما خبر خوب این است که شما با انواع ماسک فوق العاده برای جوش صورت می توانید جوش صورت را کنترل کنید.

وقتی صحبت از جوش صورت به میان می‌آید، عوامل زیادی می‌توانند نقش داشته باشند. علت اصلی، چربی و مسدود شدن منافذ است، اما دلایل تولید بیش از حد روغن و متعاقب آن التهاب ناشی از باکتری می تواند از هورمون ها گرفته تا عفونت های کوچک متغیر باشد. در حالی که آکنه شدید معمولاً به درمان‌های دارویی سنگین‌تری نیاز دارد، می‌توانید جوش‌های خفیف‌تری را با استفاده موضعی یا ماسک خانگی برای جوش صورت بهبود بخشید.

ضد جوششما می توانید جهت خرید محصولات ضد جوش از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

جوش صورت یا آکنه یک بیماری التهابی پوست است که زمانی رخ می دهد که فولیکول های مو در زیر پوست توسط سلول های مرده پوست مسدود می شوند. انواع آکنه ممکن است غیر التهابی یا التهابی باشند و عبارتند از: جوش های سرسفید ناشی از سبوم و سلول های مرده پوست که منافذ را می بندند: بالای منافذ بسته می شود و در نتیجه برآمدگی کوچکی روی سطح پوست ایجاد می شود.

جوش های سرسیاه ناشی از منافذ مسدود شده توسط سلول های مرده پوست و سبوم: بالای منافذ باز می ماند و همان چیزی است که به عنوان سطح سیاه می بینیم. پوسچول هایی که زمانی که دیواره های اطراف منافذ شما شکسته می شوند ظاهر می شوند. اغلب قرمز و بیرون زده از پوست، پر از چرک هستند و معمولا با سر سفید یا زرد پوشانده می شوند. پاپول هایی که ممکن است زمانی که دیواره های اطراف منافذ شما آنقدر ملتهب هستند که شکسته می شوند ظاهر شوند. پاپول ها حساس هستند، گرفتگی و سختی دارند و معمولاً با پوست صورتی احاطه شده اند.

کیست هایی که زمانی ایجاد می شوند که منافذ بسیار عمیق مسدود شده و توسط سبوم، باکتری ها و سلول های مرده پوست عفونی شوند. این بزرگ‌ترین شکل آکنه به احتمال زیاد از سایر شکل‌ها زخمی می‌شود و از برجستگی‌های سفید یا قرمز تشکیل شده است که معمولاً در لمس دردناک هستند.

برای درمان کیست نیاز به نسخه یا گاهی برداشتن جراحی است. ندول هایی که با متورم شدن و مسدود شدن منافذ ایجاد می شوند تا حدی تحریک می شوند که اندازه آنها افزایش می یابد. از آنجایی که آنها بسیار عمیق زیر پوست هستند، معمولاً برای درمان به داروهای تجویزی یا ماسک خانگی برای جوش صورت نیاز دارید.

طرز تهیه ماسک برای جوش صورت

در ادامه تلاش می کنیم تا طرز تهیه انواع ماسک خانگی برای جوش صورت را در اختیار شما قرار دهیم.

ماسک سرکه سیب

یکی از بهترین انواع ماسک خانگی برای جوش صورت سرکه سیب است. توصیه می شود کسانی که پوست شان زیاد جوش می زند، ابتدا پوست صورت خود را تمیز کنند و سپس پوست را با حوله خشک کنند. سپس مقداری سرکه را با آب مخلوط کنند و بر روی پوست بمالند و اجازه دهند 10 تا 15 دقیقه بماند. پس از آن، صورت را با آب بشویند و کمی نرم کننده به پوست بزنند. توصیه می شود این روش درمانی 2 تا 3 بار در روز تکرار شود.

ماسک زردچوبه و عسل

  1/2 قاشق چایخوری زردچوبه و 1 قاشق غذاخوری عسل را با هم مخلوط کنید. بگذارید ماسک به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوست بماند. چگونه اثر می کند: “زردچوبه یک ضد التهاب طبیعی است و می تواند به کاهش التهاب در پوست کمک کند.”

پودر یا گیاه، زردچوبه را می توان به خمیر برای استفاده موضعی تبدیل کرد. مخلوط کردن آن با عسل، یک محصول غنی از آنتی اکسیدان که همچنین به طور طبیعی ضد باکتری و ضد میکروبی است، ممکن است به تسکین پوست ملتهب و جلوگیری از جوش های آینده کمک کند و یک ماسک خانگی برای جوش صورت باشد.

ماسک فندق و گلاب

چند فندق را با گلاب یا آب یا چای مخلوط کنید. ماسک را به مدت 10 تا 15 دقیقه و نه بیشتر از 30 دقیقه بگذارید. یک عصاره گیاهی که اغلب به عنوان قابض استفاده می شود، فندق ممکن است به حذف چربی اضافی از روی پوست کمک کند. همچنین به طور طبیعی ضد باکتری است، و خواص ضد التهابی آن، آن را به گزینه خوبی برای درمان برآمدگی های عصبانی و قرمز تبدیل می کند.

ماسک آلوئه ورا

مقداری آلوئه ورا را با زردچوبه یا چای سبز مخلوط کنید. بگذارید ماسک به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست بماند. آلوئه یک ماده آرام بخش طبیعی است. “اگر آکنه بسیار ملتهب و تحریک شده باشد، این ماسک می تواند یک ماسک خانگی برای جوش صورت برای آرام کردن پوست باشد.” این گیاه همچنین دارای سالیسیلیک اسید و گوگرد طبیعی است که آن را به یک مخالف ایده آل برای آکنه تبدیل می کند، به خصوص برای افرادی که پوست چرب دارند.

پودر زردچوبه یا چای سبز موجود در این ماسک به کنترل چربی و حساسیت پوست کمک می کند. آلوئه همچنین ممکن است از درون به بیرون عمل کند. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که نوشیدن آب آلوئه ورا ممکن است یک ماسک خانگی برای جوش صورت باشد و به بهبود آکنه خفیف تا متوسط ​​کمک کند.

ماسک بلغور جو دوسر

جو دو سر را با آب بجوشانید، همانطور که به طور معمول برای یک صبحانه سالم این کار را انجام می دهید، و اجازه دهید مخلوط قبل از استفاده روی پوستتان کاملا خنک شود. (شکر اضافه نکنید.) بگذارید ماسک به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پوست بماند. جو حاوی خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. سبوس جو دوسر به طور خاص منبع خوبی از ویتامین های B کمپلکس، ویتامین E، پروتئین، چربی و مواد معدنی است. هنگام استفاده از بلغور جو دوسر برای مشکلات پوستی واقعاً نمی توانید اشتباه کنید. سعی کنید چند قطره روغن درخت چای یا مقداری زردچوبه را برای نتایج بهتر به عنوان ماسک خانگی برای جوش صورت اضافه کنید.

ماسک صورتشما می توانید جهت خرید ماسک صورت از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

بهترین و موثرترین راه ها برای جوانسازی پوست

ماسک معجزه انگیز دارچین و عسل

ماسک دارچین و عسل بر روی پوست معجزه می کند و یک ماسک صورت برای جوش صورت به شمار می رود. برای استفاده از این ماسک برای جوش به صورت زیر عمل کنید:

 • یک قاشق چایخوری پودر دارچین را با 2 قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید.
 • این ترکیب را به صورت بزنید.
 • اجازه دهید 15 دقیقه بر روی صورت باشد.
 • پس از آن پوست صورت را بشویید و با حوله خشک کنید.

این درمان را 2 تا 3 بار در هفته به کار ببرید.

ماسک تکه های یخ

اگر به دنبال یک ماسک خانگی برای جوش صورت هستید، باید یخ را به صورت خود بزنید. برای اینکار مقدار یخ را در یک دستمال تمیز بچینید و بر روی پوست خود که جوش زده اید بمالید. این کار را چندین بار در طول روز انجام دهید تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

ماسک خمیر دندان

یکی از انواع ماسک خانگی برای جوش صورت خمیر دندان است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید شما می توانید با خمیر دندان جوش پوست خود را به شکل معجزه آسایی از بین ببرید. توصیه می شود مقداری از خمیر دندان را به روی جوش های خود بزنید و اجازه دهید 30 دقیقه بماند. پس از آن صورت خود بشویید و نرم کننده بزنید. این کار را 2 تا 3 بار در طول هفته تکرار کنید.

ماسک اعجاز انگیز عسل

اگر به دنبال ماسک خانگی برای جوش صورت که بر روی پوست صورتتان معجزه کند، می توانید از عسل استفاده کنید. از خواص ماسک عسل می تواند به ویژگی آنتی باکتریال، ضد تورم و ضد التهاب اشاره کرد. برای استفاده از این ماسک به صورت زیر عمل کنید:

 • عسل طبیعی را به صورت خود بزنید.
 • اجازه دهید 20 دقیقه بر روی صورت بماند.
 • سپس صورت خود را بشویید و نرم کننده بزنید.

این کار را 1 تا 2 بار در طول هفته انجام دهید.

ماسک خانگی برای جوش صورت

ماسک روغن درخت چای و روغن نارگیل

اگر می خواهید ماسک صورت برای جوش و روشن کننده را تهیه کنید، می توانید مقدار مساوی از روغن درخت چای و روغن نارگیل را با یکدیگر را ترکیب کنید و اجازه دهید 20 تا 30 دقیقه بر روی پوست بماند. پس از آن باید صورت را با آب شستشو دهید. این کار را 1 تا 1 بار در طور هفته انجام دهید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر پوست صورتتان حساس است از روغن درخت چای استفاده نکنید!

ماسک آبلیمو

اگر به دنبال ماسک خانگی برای جوش صورت هستید که سریع آماده شود می توانید از لیمو تازه استفاده کنید. مقداری از آب لیمو تازه را بر روی جوش های خود بمالید و اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه بماند. پس از آن پوست صورتتان را با آب سرد بشویید و از نرم کننده مناسب پوست صورت استفاده کنید. این کار را می توانید تا زمان بهبودی کامل جوش ها دو بار در صورت انجام دهید.

ماسک آبلیمو و گلاب

شاید برای شما جالب باشد که بدانید ماسک آبلیمو و گلاب بهترین ماسک خانگی برای جوش صورت است. گلابی که در این ماسک به کار می رود التهابات پوست را از بین می برد و این امر نقش بسیار مهمی در بهبود جوش دارد. این ماسک برای کسانی مفید است که خاصیت اسیدی بودن آبلیمو پوست آنها را تحریک می کند. برای درست کردن این ماسک خانگی برای جوش صورت چرب می توانید به صورت زیر عمل کنید:

 • مقدار مساوی از آبلیمو و گلاب را با یکدیگر ترکیب کنید.
 • این ماسک را با پنبه به صورت بزنید و اجازه دهید 15 الی 20 دقیقه بماند.
 • سپس صورت را با آب سرد شستشو دهید.

اگر می خواهید از ماسک آبلیمو استفاده کنید به این موارد توجه داشته باشید:

 • اجازه ندهید آبلیمو با چشم ها شما تماس پیدا کند.
 • در صورت بروز واکنش های پوستی دیگر از آبلیمو استفاده نکنید.
 • پس از استفاده از این ماسک اگر خواستید در مقابل نور آفتاب قرار بگیرید، حتما از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید. برای خرید ضد آفتاب می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

ماسک اعجاز انگیز گوجه فرنگی

برای درست کردن م ماسک خانگی برای جوش و جای جوش می توانید از گوجه فرنگی استفاده کنید که به شرح زیر است:

 • ابتدا گوجه فرنگی را رنده کنید.
 • گوجه فرنگی رنده شده را به پوستتان بزنید.
 • اجازه دهید این ماسک 15 دقیقه بر روی پوست بماند.
 • پس از آن پوست را با آب سرد بشویید.

این روش را می توانید هر روز به کار ببرید.

ماسک سیر

یکی از بهترین انواع ماسک خانگی برای جوش صورت ماسک سیر است. برای تهیه این ماسک به صورت زیر عمل کنید:

 • مقداری سیر را رنده کنید.
 • سپس مقدار آب گرم به آن اضافه کنید.
 • این ترکیب را با استفاده از پنبه به صورت خود بزنید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند.

بهتر است بدانید که سیر باعث التهاب پوست می شود. اگر پوست حساسی دارید و یا پوست تان به این ماسک واکنش نشان داد، دیگر از آن استفاده نکنید. برای خرید محصولات دیگر درمان پوست می توانید به سایت داروخانه آنلاین استفاده کنید.

مراقبت از پوستشما می توانید جهت خرید محصولات مراقبت از پوست از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

مجله سلامت داروخانه آنلاین خرید محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

محصولات جنسی