آیا انواع ماسک پوستی نیازهای پوست شما برطرف می کنند؟

آیا انواع ماسک پوستی نیازهای پوست شما برطرف می کنند؟

بسیای از افراد در مورد انواع ماسک پوستی سوال می پرسند. استفاده از ماسک های صورت برای بسیاری از افراد جذاب و هیجان انگیز است. تنوع انواع ماسک پوستی موجود در بازار هر فردی را ترغیب می کند که از ماسک استفاده نماید. افرادی که در شهره ای صنعتی و آلوده زندگی می کنند بیشتر از دیگر افراد به استفاده از ماسک باید تمایل داشته باشند. اما نکته ای که در استفاده از ماسک وجود دارد این است که اثر گذای ماسک های صورت تا چه اندازه است؟ در این مقاله سعی داری که میزان اثر گذاری انواع ماسک پوستی را در پوست های مختلف بررسی نماییم.

چه ماسک پوستی برای من خوبه

منابع خارجی به این موضوع اشاره می کنند ماسک های صورت همانند دیگر محصولات آرایشی برای استفاده از آن ها و انتخابشان، نیاز به شناخت پوست دارد. اینکه شما پوستی چرب دارید یا خشک در انتخاب نوع ماسک شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. انتخاب درست بر اساس نوع پوست و نیاز پوستتان در تاثیر گذاری ماسک صورت بسیار موثر است.

افرادی که پوست صورتشان چرب است، در کنار روتین پوستی که دارند انتخاب انواع ماسک پوستی کنترل کننده چربی و همچنین ماسک های که در کوچک کردن منافذ موثر است اولویت قرار دارد. ماسک خاک رس یکی از ماسک هایی است که برای پوست های چرب بسیار پرطرفدار است ( برای خرید محصولات پوست چرب می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید).

از طرفی افرادی که پوست های خشک دارند اولویت انتخاب ماسک پوستی برایشان، ماسک های آبرسان و مرطوب کننده است که خاصیت ضد چروکی نیز داشته باشند. البته ای نکته ای که در این قسمت باید مطرح شود این است که پوست های چرب نیز قطعا برای جلوگیری از دهیدراته شدن نیاز به ماسک های آبرسان دارند ( برای خرید محصولات پوست خشک می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید).

دسته ای دیگر از افراد به دلیل داشتن لک های پوستی و یا تیرگی هایی در نواحی مختلف صورت روی به استفاده از ماسک های روشن کننده و ضد لک می آورند. استفاده صحیح و مرتب از این نوع ماسک ها تا حد زیادی در تاثیرگذاری ماسک موثر است.

اثر گذاری ماسک پوستی روی کدام پوست ها بهتر است؟

ماسک‌ ها انواع مختلفی دارند که به شکل‌ های متفاوتی از آن‌ها استفاده می ‌شود. آن ها را باید یا به صورت کرم بر روی سطح پوست مالید یا به شکل نقاب بر روی صورت قرار داد. اما در نهایت وظیفه همه ماسک‌ ها مشخص است و باید پوست را صاف و شفاف کنند. اما انتظار هر فرد بعد از استفاده از ماسک با فردی دیگر متفاوت است.

مثلا افرادی که دارای پوست های آکنه ای هستند استفاده از ماسک های ضد جوش معمولا باعث رضایتشان می شود. چون به صورت آنی تاثیرگذاری ماسک را روی پوست خود حس می کنند. اما بهتر است بدانید انتخاب صحیح ماسک پوستی بر اساس نوع پوست در کنار استفاده صحیح و منظم از آن باعث می شود اثر گذاری ماسک روی هر پوستی بالا رود.

آیا ماسک صورت یا ماسک پوستی جنبه درمانی دارد؟

ماسک ها برای صورت چه کار می کنند؟

همان گونه که در قسمت قبل اشاره شد، انواع ماسک پوستی با کارایی های مختلف وجود دارند اما در نهایت با تمام ویژگی های متنوعی که دارند یک کار ثابت و مشخص می کنند و آن هم پاکسازی عمیق پوست است! یک ماسک پوستی خوب می تواند مقاوم ترین ناخالصی هایی را که زیر لایه های اپیدرم پنهان شده اند، بیرون بیاورد.

بعضی از افراد معتقدند هنگام استفاده از ماسک پوستی، فرآیند سم زدایی از پوست را کاملا احساس می کنند و متوجه تغییرات پوست حین عملکرد ماسک می شوند. توانایی ماسک های صورت در فرآیند پاکسازی عمیق و جدی واقعا باورنکردنی است زیرا وضعیت منافذ پوستی را به گونه ای بهبود می بخشند که کاملا آشکار و محسوس به نظر می رسند.

ماسک ها را چند وقت یه بار باید استفاده کرد؟

اینکه از انواع ماسک پوستی چند بار در هفته یا ماه استفاده کنیم سوالی است که بسیاری از افراد با پاسخ های متفاوتی با آن مواجه می شوند! دلیل هم این است که به دلیل تنوع ماسک ها و نوع پوست های مختلف، باعث می شود که از هر ماسکی تا چه اندازه استفاده شود.

معرفی کوکتل درماهیل و کاربرد انواع آن

به طور کلی ماسک هایی که دارای ترکیبات لایه بردار هستند معمولا در استفاده زیاد و روزانه آن ها باید اجتناب نمود چون ممکن است باعث التهابات و تحریکات پوستی شود و پوست در نتیجه پاکسازی های مداوم و عمیق دچار آسیب شود.

مثلا پوست های خشک برای استفاده از ماسک های آبرسان می توانند در هفته دوبار ازاین نوع ماسک ها استفاده نمایند همچنین اگر محل زندگی فرد دارای آب و هوایی خشک و گرم است می توان روزانه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

آیا ماسک صورت یا ماسک پوستی جنبه درمانی دارد؟

استفاده از ماسک صورت به عنوان بخشی از کارهای معمول مراقبت از پوست شما می تواند برای پوست شما مفید باشد. استفاده از این محصول مراقبت از پوست می تواند به رفع نگرانی های خاص (مانند خشکی یا چربی) کمک کند. علاوه بر این، استفاده از آنها می توانند یک تجربه کاملاً آرامش بخش باشند

ماسک ها زمانی که به درستی انتخاب شوند و به صورت منظم و مداوم مورد استفاده قرار گیرند اثر گذاری ماسک بیشتر شده و در نتیجه اثرات درمانی که بر روی پوست می گذارد نیز بیشتر می شود. استفاده از بخورصورت، ماساژ دادن پوست حین استفاده و ریلکس بودن فرد در میزان تاثیرگذاری ماسک موثر است.

بهترین روش استفاده از ماسک ها ی صورت یا انواع ماسک پوستی

استفاده از همگی ماسک ها چه ماسک های کرمی و چه ورقه ای مشابه است که در این قسمت به دستورالعمل استفاده از ماسک ها می پردازیم:

  • ابتدا صورت خود را از هر گونه آلودگی و آرایش پاک نمایید. برای عمیق پاک شدن منافذ می توان بعد از شستن صورت از تونر مخصوص استفاده کنید.
  • بخور دادن صورت دومین قدم برای استفاده از ماسک ها است. بخور و یا قرار گرفتن در حمام پر بخار باعث باز شدن منافذ پوست می شود که در این مرحله اثرگذاری ماسک صورت دو برابر می شود.
  • استفاده از اسکراب و یا لایه بردارها در این مرحله، باعث پاکسازی و حذف سلول های مرده از روی سطح پوست می شود و منافذ را برای جذب ماسک و اثرات آن باز می نماید.
  • در این مرحله قرار دادن ماسک روی پوست آماده و همزمان ماساژ دادن پوست نیز با دست و یا گویچه های یخی در جهات رو به بالا باعث افزایش جریان خونرسانی به سلول ها می شود و در شفافیت پوست تاثیر گذار خواهد بود.
  • نکته: نباید مواد را به اطراف چشم که پوست آن بسیار نازک است بمالید چون در این صورت احتمال تورم و تحریک پوست وجود دارد.
  • زمانی که ماسک باید روی صورت استراحت کند 10 تا 20 دقیقه است. اگر از ماسک آب‌ رسان استفاده می‌ کنید یا تقویت‌ کننده، می ‌توانید مدت زمان بیشتری آن را روی صورت باقی بگذارید اما در مورد ماسک‌ های تمیز کننده یا روشن ‌کننده باید آن را در زمان معین نوشته شده روی بسته پاک کرد چون در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن پوست وجود دارد.
  • در نهایت با کمک یه پنبه و یا پد پنبه ای ماسک را از روی پوست به آرامی پاک کنید و با آب ولرم آبکشی نمایید.

آیا استفاده از ماسک های متنوع بهتر است یا یک نوع ماسک؟

استفاده ازچند ماسک پوستی مسلما بهتر از یک نوع ماسک خواهد بود. بهترین کار این است که بر حسب نیاز خود مثلا 3 نوع ماسک مرطوب ‌کننده، روشن ‌کننده و جوان ‌کننده را انتخاب کنید و در طول هفته به نوبت از آن ها استفاده کنید.

 نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که هرگز پشت سر هم از دو ماسک استفاده نکنید زیرا پوست نیازمند زمانی برای دریافت مواد فعالی است که روی آن نشسته است.

اگر پوست چرب یا مختلطی دارید از ماسک آب‌ رسان برای روی گونه و گردن و هم‌ زمان از ماسک پاک ‌کننده و کنترل کننده چربی بر روی پیشانی، بینی و چانه استفاده نمایید.

خرید ماسک صورت 

برای خرید ماسک صورت می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی کارشناسان این مرکز بهره مند گردید.

محصولات جنسی
سرکار خانم دکتر سارا شوهانی دانش آموخته دکترای فیزیک هسته ای و به عنوان پژوهشگر و محقق سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه تشخیص و درمان سرطان و کاربرد پرتوها، دارای سابقه پژوهش طولانی دارویی و داروشناسی بوده و تحقیقات ایشان به صورت ملی و بین المللی به چاپ رسیده است. برای مطالعه مقالات خانم دکتر شوهانی می توانید به وبسایت مجله سلامت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.